Žodis, kuris išskiria mus iš kitų, plačiai paplitusių grupių, tai žodis „pasaulietinė“. Yra daug savipagalbos grupių siūlančių įvairius problemų atsikratymo kelius. Bet daugelis jų griežtai teigia (kartais tiesiog tvirtina), kad tikrasis pasveikimas be antgamtinės pagalbos tiesiog neįmanomas. Dažniausiai jie atkakliai tikina, kad jų programos daugiau „dvasinės“ nei „religinės“, bet kaip rodo tyrimai, galu gale daugelis žmonių po tokių susitikimų patyrė atstūmimo jausmą ir sveiko tik įveikę didelius sunkumus, jei ne daugiau.

Nereikia nė sakyt, kad ieškant sveikimo būdo ne visada reikia abejoti sąžiningumu. Nėra būtinybės, kaip mokesčio už sveikimą reikalauti iš žmogaus tikėjimo smegenų plovimu ir ritualais, svetimais tam žmogui, įrodinėjant, kad tik tokiu būdu jam bus suteikta pagalba. Mūsų toli gražu ne tobulai kultūrai, būtinai reikalinga esamų savipagalbos grupių pasaulietinė alternatyva.

Tikriausiai mes galime tiksliai atskirti ribą tarp to ką mes turime daryti, o ko ne. Mes, žinoma, turime būti pasiruošę priimti religingus žmones, besidalinančius savo patirtimi, net jei jų patirtis yra religinio pobūdžio. Jei toks žmogus pradeda tvirtinti, kad nereliginės pakraipos sveikimo keliai neveikia (kas reikštų, kad jis mėgina įteigti kitiems, esą jiems taip pat reikalinga antgamtinė pagalba), tuomet mes turime sutikti tokį spaudimą meiliu, bet tvirtu pasipriešinimu. Pavyzdžiui galime pasakyti tokiam žmogui, kad jis čia yra tam, kad dalintųsi, o ne tam, kad verbuotų.

SOS buvo sukurta, kad suteiktų neutralų pagrindą alkoholikui (chemiškai priklausomam) saugiai rasti sau priimtiną sveikimo kelią . Daugelis mūsų yra ateistai, agnostikai ar nereliginiai humanistai, kiti yra viena ar kita forma religingi, bet paprasčiausiai norintis nereliginio sveikimo būdo. Nėra jokios priežasties religijai tapti pagrindine mūsų susirinkimų aptarimo tema. Mes sutinkame, kad tokios diskusijos skirtingose savipagalbos grupėse - nemalonios ir neproduktyvios. Kitos, nepasaulietinės grupės, tam tikslui jau yra įkurtos. Mes orientuojamės į sveikimą, kaip į nepriklausomą tikslą.


Šaltiniai Secular Organizations for Sobriety ir Стоп наркотик!
Vertė Audronis