Kodavimas nuo alkoholizmo skirstomas į du pagrindinius metodus:


emocinės-steresinės psichoterapijos (nemedikamentinis). Jį 1984 metais sukurė rusų gydytojas Aleksandras Romanovičius Dovženko. Tarybiniais metais buvo gana populiarus ir palaikomas Sveikatos apsaugos ministerijos. Daugiau apie kodavimą Dovženkos metodu;
medikamentinio veikimo. Medikamentinis kodavimas - be psichoterapijos pasitelkiami medikamentai, geriami ar įsiuvami po odą („torpedos“). Šiame metode medikamentai veikia dvejopai - slopina potraukį alkoholiui, t.y. lengviau atsispiriama norui išgerti, o jo išgėrus sukelia nemalonius pojūčius - traukulius, kvėpavimo sulaikymą.

Abu metodai pagrįsti įtaiga, koduojama tam tikram laikui - nuo kelių mėnesių iki kelių metų, retai visam gyvenimui. Koduotojas kodą gali „nukoduoti“, jį pratęsti ar sustiprinti. Pageidaujama sąlyga - koduojamasis turi būti blaivus ir pats norėti koduotis. Priklausomo žmogaus indėlis į gydymą yra labai svarbus, jei jis ateina tik „dėl šeimos“, kodo veiksmingumas labai mažėja.

Pažįstamų tarpe yra žmonių, kurie užsikodavo metams nuo gėrimo, vėliau metams nuo rūkymo, ir negeria bei nerūko jau kelioliką metų.