Tam kad sėkmingai praeiti gydymo procedūrą ir gauti pageidaujamą rezultatą, pacientai turi būti tinkamai pasiruošę. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į gydymo kontraindikacijas.

 

Jeigu sergate ligomis, dėl kurių neįmanoma atlikti psichokodavimo, būtina pagalvoti apie kitą terapijos metodą arba susitikti su mūsų gydytojais ir aptarti specialias išankstines priemones.

Jeigu kontraindikacijų psichokodavimui nėra, pasiruošimas susideda iš šių etapų:

- Savarankiškas, be pašalinio spaudimo, apsisprendimas dėl gydymo būtinumo.
- Susilaikymas nuo alkoholio 10 dienų iki alkoholinės priklausomybės gydymo arba nerūkymas 1,5-2 dienas iki rūkymo priklausomybės gydymo.
- Prieš 3 savaites būtina sustoti vartoti šiuolaikiškus antidepresantus (bet kokius stipraus poveikio psichotropinius preparatus) arba, jeigu to padaryti neįmanoma, iš anksto pasitarti su mūsų gydytoju.

Apsisprendimas - labai svarbus momentas sėkmingam gydymui. Esmė yra ta, kad bet kurio psichologinio metodo efektyvumas labai priklauso nuo paciento noro. Būtent todėl mes ne kartą klausime individualiai: „Ar savarankiškai apsisprendėte gydytis? Ar niekas neverčia to daryti?“.

Tai turi būti tik Jūsų sprendimas. Viena, kai Jūs ateinate savanoriškai, be pašalinio spaudimo, ir norite gauti rezultatą, ir visai kita – kai ateinate verčiami sutuoktinio(-ės) arba giminaičių.

Jeigu nusprendėte atlikti alkoholinės priklausomybės gydymo procedūrą, psichokodavimo metodas reikalauja susilaikyti nuo bet kokių gėrimų, kurių sudėtyje yra spirito, įskaitant alų, saldumynus su alkoholiu, medicininius antpilus, 7-10 dienų (geriau 10, bet minimumas -7) iki gydymo.

Jeigu nusprendėte atlikti tabako priklausomybės gydymo procedūrą, psichokodavimo metodas reikalauja susilaikyti nuo rūkymo ir bet kokių preparatų, kurių sudėtyje yra nikotino, įskaitant pleistrus ir kramtomąją gumą su nikotinu, 1,5-2 dienas (geriau 2, bet minimumas -1,5) iki gydymo.

Tokie terminai būtini, kad organizmas išsivalytų nuo alkoholio arba nikotino skaidymosi produktų. Objektyvaus, fizinio potraukio elementas neturi trukdyti naujo elgesio reflekso formavimuisi. Kitaip tariant – abstinencija labai stipriai trukdys psichologiniam poveikiui.

Taip pat reikalaujame nevartoti stipraus poveikio psichotropinių preparatų, kurie gali trukdyti gydymui. Jeigu vartojate tokius preparatus, iš anksto pasitarkite su mūsų gydytojais.

Jeigu neįmanoma susilaikyti nuo alkoholio arba rūkymo nurodytą laikotarpį (dažniausiai – dėl stipraus psichologinio potraukio), užsiregistruokite mūsų centre. Jums išduos specialų preparatą potraukio sumažinimui, pamėginkite jį pavartoti pagal instrukciją.

Susilaikymo laikotarpis prieš procedūros pradžią yra būtinas – tai svarbiausia sėkmingo gydymo sąlyga.


Šaltinis: Medicinos centras „Sodalitas“