Psichofiziologas G. A. Šičko moksliškai įrodė alkoholizmo išplitimo priežastis ir atrado psichologinę priklausomybės formulę. Potraukis vartoti alkoholį yra priklausomybė – pasichologinė ir fizinė-cheminė, kuri išsivysto dėl proalkoholinio („pro“ lot. „už“) sąmonės užprogramavimo. Priklausomas žmogus negali laisvai protauti ir rinktis, jis daro tik tai, kam yra užprogramuotas.

Proalkoholinis užprogramavimas vykdomas pirmiausiai per pavyzdį – tėvų ir visuomenės, kai daugumos atliekami veiksmai priverčia klaidingai tikėti, kad nuodingas mutageninis narkotikas yra nekenksmingas ir net…naudingas. Tokiu būdu nuo pat vaikystės dauguma žmonių tampa totalinės dezinformacijos apie alkoholį aukos. Alkoholizmas – kančia, pasireiškianti nesąmoninga trauka alkoholiui, kuriai pasipriešinti gali tik apie 1% užprogramuotų alkoholio vartojimui žmonių.

Likę 99% yra pasąmonės potraukių vergai, ir jie nieko negali su tuo padaryti. Todėl reikia suprasti, kad alkoholikas nėra kaltas dėl savo priklausomybės, jis tėra geras alkoholinių programų vykdytojas. Tai ne kaltė, tai didelė bėda ir nesąmoninga trauka (sąlyginiai refleksai plius reakcijos) iš kurių reikia vaduotis. Pasąmoninė programa veikia lyg plokštelės, dedamos arkliui prie akių kraštų, kad matytų tik kelią priešais: viskas, kas prieštarauja alkoholio vartojimui, yra kategoriškai atmetama.

Kuo stipresnis ir kryptingesnis žmogus, tuo geriau jis vykdo įvairias programas – tarp jų ir alkoholines. Alkoholines programas galima įvardinti kaip specifinį dirbtinį sąmonės užtemdymą. Šio sąmonės užtemimo nepačiupinėsi, neįmanoma jo pamatyti, bet jis absoliučiai valdo žmogų. Kadangi alkoholinis užprogramavimas skatina žalingiems žmogui veiksmams, tai jį galime palyginti su virusu kompiuteryje – tik tas virusas yra žmogaus sąmonėje ir pasąmonėje.

Pakanka žmogui išsilaisvinti nuo šio „viruso“, ir žmogus savo valia ir su džiaugsmu pradeda gyventi blaiviai. Priklausomybės ir suformuota ydinga pasaulėžiūra negydomos vaistais, jos gydomos performuojant požiūrį į priklausomybę. Valios pastangomis taip pat priklausomybės neįveiksite, nes žmogaus valia nepritaikyta kovoti su troškimais (kovodami juos tik sustiprinsite), ji pritaikyta siekti tikslams – tokia mūsų psichika. Būtent panaikinus pirminę – psichologinę – alkoholinės priklausomybės priežastį, galima jos atsikratyti.

Žinodamas alkoholizmo vystymosi priežastis ir mechanizmus, G. Šičko atrado mokslinius metodus, kaip paveikti sąmonę ir pasąmonę, kad alkoholinis užprogramavimas būtų panaikintas, o natūralios ir naudingos žmogui programos atgaivintos. Kaip tai padaryti? Pirmoji sąlyga – nusiteikimas, o alkoholinės programos yra keičiamos pirmiausiai visa tiesa apie alkoholį ir jo poveikį žmogaus organizmui.

Įtakota proalkoholinio programavimo priklausomybė formuojama ilgą laiką, todėl reikia suprasti, kad jos įveikimui taip pat reikia laiko. Kiek – priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių. Kadangi alkoholį vartoja didelė dauguma visuomenės, reikia aiškiai suprasti, kad dauguma nereiškia teisingai, tai suklaidinta dauguma. Pradžioje galite pasijausti nejaukiai tarp girtaujančios daugumos, bet tai laikinas pojūtis.

Pasirinkęs blaivybę žmogus automatiškai pasirenka ir sveikesnį ir kokybiškesnį gyvenimą aiškia sąmone. Visi girtaujantys žmonės, kiek jie begertų – daug, „saikingai“ ar „kultūringai“ – gadina savo sveikatą ir trumpina savo amžių – tai jau įrodė medicina. Kai žmogus atsikrato psichologinės priklausomybės, jis pats praranda bet kokį norą nuodytis alkoholiu – lygiai taip pat, kaip ir bet kuriais kitais nuodais.

Atsikračius psichologinės priklausomybės, tiesiog atgaunamas natūralus požiūris į alkoholį – nuodingą techninį skystį, kuris sukelia apsinuodijimą ir apsvaigimą, lygiai taip pat, kaip į kitus nuodus – pvz., acetoną ar dichlofosą. Kaip atgaivinti savo natūralią, neįtakotą ir neiškraipytą pasaulėžiūrą – G. Šičko patarimai sekantį kartą, antroje dalyje.

Pagal G. A. Šičko knygą „Išsilaisvinimas nuo alkoholizmo, žingsnis po žingsnio“

Viltė
www.ruvi.lt