VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2013-05-21 18:29:02

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  28d. 

Duoti ar neduoti?

Sveiki. Na, pas mane irgi pradÄ—jo vykti "ЧП", kurių niekas nekvietÄ—. Gyvena mano rajone toksai profesionalus menininkas, karikatÅ«ristas. MokÄ—mÄ—s paralelinÄ—se klasÄ—se su juo. Tai jei su juo netyÄia susitinku tuomet, kai jis bÅ«na užgÄ—rÄ™s, tai nepraleidžia progos papraÅ¡yt 2 litų. Bet praÅ¡o tada, kai jau jam tikrai yra labai blogai. Susitikdavome retai, tai Å¡is dalykas lyg ir nekliuvo. Duodavau aÅ¡ jam tuos 2 litus, o kai susitikom kažkurių metų gruodžio 31 d., tai daviau 5 Lt smile SvarsÄiau kitų žmonių teigimÄ…, kad negalima duoti, bet aÅ¡ neduoti negaliu - per daug gerai atsimenu bÅ«senÄ…, kai rodos, mirtis su dalgiu į tarpuakį taiko ir jei Å¡iÄ… minutÄ™ negausiu dozÄ—s, tai sprogs Å¡irdis, kraujagyslÄ—s, akys, smegenys ir visa kita. Manau, kad jokia Äia auklÄ—jamoji priemonÄ— yra - neduoti. Jei žmogus eina ir ieÅ¡ko iÅ¡gert, reiÅ¡kia jis dar nenutarÄ— blaivÄ—t. Ir dar reiÅ¡kia, kad jam yra labai labai blogai. Neabejoju, kad ne viena mirtis yra iÅ¡tikusi tokiu bÅ«du. Tai va, vakar jis mane gatvÄ—je pasivijo ir sako: "NorÄ—jau pasilabint". PažiÅ«rÄ—jau į veidÄ… ir supratau, kad ne pasilabint norÄ—jo. Daviau tuos 2 litus ir gerai. O Å¡iandien kažkokia nuojauta, kad jis gali manÄ™s kažkur jau laukt "netyÄia", kai iÅ¡eisiu į gatvÄ™, nors niekada taip nebuvo. Nuojauta neapgavo, kad tuoj jį pamatysiu, bet vos Å¡oko negavau, kai jis paskambino į mano buto duris. net neįsivaizduoju, iÅ¡ kur sužinojo tikslų adresÄ…. Tiek pasimeÄiau ir iÅ¡sigandau, kad situacijos nepamatytų žmonÄ—s, kurie pas mane vieÅ¡i Å¡iuo metų, kad kuo skubiau įbrukau jam 3 Lt ir liepiau niekada daugiau mano bute nesirodyt. Bet,  pati juk žinau, kokie jausmai ir bÅ«senos valdo pachmielo bet kokia kaina trokÅ¡tantį žmogų, tai nežinau, kaip Äia bus ateity. Bet Å¡okÄ… gavau nemirtingÄ….


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

2013-05-21 18:29:02

Google

#2 2013-05-21 18:57:34

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Duoti ar neduoti?

Troja !ne visi yra ikyrus,kitam uztenka ir pasakymo,kad cia nebeik,bet jei  vel netycia sutiksi su tuo paciu prasymu:)tai pasakyk,kad paskolinu  jei neatiduosi, sekanti kart nebeskolinsiu,man padejo,susitikus pasakiau,kad nebeduosiu,nes skolos negrazino..ir nieko atsikraciau su visam,nezinau ar reikia gailetis,nenumirs juk

Paskutinis taisÄ— smiltis (2013-05-21 18:59:26)

Neprisijungęs

 

#3 2013-05-21 19:04:15

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  28d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  21d. 

Re: Duoti ar neduoti?

:-) Jo, Troja, tai dar vienas mūsų palydovas - "duok du litus". Aš duodu. Pagal nuotaiką, matau, žinau kada "geriau duoti". Jei ne naglai. Bet jei tai tampa sistema... Kartais sunku ramiai iki parduotuvės daeiti. :-)


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#4 2013-05-22 08:46:22

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mÄ—n.  6d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  23d. 

Re: Duoti ar neduoti?

Troja rašė:

Sveiki. Na, pas mane irgi pradÄ—jo vykti "ЧП", kurių niekas nekvietÄ—. Gyvena mano rajone toksai profesionalus menininkas, karikatÅ«ristas. MokÄ—mÄ—s paralelinÄ—se klasÄ—se su juo. Tai jei su juo netyÄia susitinku tuomet, kai jis bÅ«na užgÄ—rÄ™s, tai nepraleidžia progos papraÅ¡yt 2 litų. Bet praÅ¡o tada, kai jau jam tikrai yra labai blogai. Susitikdavome retai, tai Å¡is dalykas lyg ir nekliuvo. Duodavau aÅ¡ jam tuos 2 litus, o kai susitikom kažkurių metų gruodžio 31 d., tai daviau 5 Lt :) SvarsÄiau kitų žmonių teigimÄ…, kad negalima duoti, bet aÅ¡ neduoti negaliu - per daug gerai atsimenu bÅ«senÄ…, kai rodos, mirtis su dalgiu į tarpuakį taiko ir jei Å¡iÄ… minutÄ™ negausiu dozÄ—s, tai sprogs Å¡irdis, kraujagyslÄ—s, akys, smegenys ir visa kita. Manau, kad jokia Äia auklÄ—jamoji priemonÄ— yra - neduoti. Jei žmogus eina ir ieÅ¡ko iÅ¡gert, reiÅ¡kia jis dar nenutarÄ— blaivÄ—t. Ir dar reiÅ¡kia, kad jam yra labai labai blogai. Neabejoju, kad ne viena mirtis yra iÅ¡tikusi tokiu bÅ«du. Tai va, vakar jis mane gatvÄ—je pasivijo ir sako: "NorÄ—jau pasilabint". PažiÅ«rÄ—jau į veidÄ… ir supratau, kad ne pasilabint norÄ—jo. Daviau tuos 2 litus ir gerai. O Å¡iandien kažkokia nuojauta, kad jis gali manÄ™s kažkur jau laukt "netyÄia", kai iÅ¡eisiu į gatvÄ™, nors niekada taip nebuvo. Nuojauta neapgavo, kad tuoj jį pamatysiu, bet vos Å¡oko negavau, kai jis paskambino į mano buto duris. net neįsivaizduoju, iÅ¡ kur sužinojo tikslų adresÄ…. Tiek pasimeÄiau ir iÅ¡sigandau, kad situacijos nepamatytų žmonÄ—s, kurie pas mane vieÅ¡i Å¡iuo metų, kad kuo skubiau įbrukau jam 3 Lt ir liepiau niekada daugiau mano bute nesirodyt. Bet,  pati juk žinau, kokie jausmai ir bÅ«senos valdo pachmielo bet kokia kaina trokÅ¡tantį žmogų, tai nežinau, kaip Äia bus ateity. Bet Å¡okÄ… gavau nemirtingÄ….

Super temą palietei, Troja! "Duoti ar neduoti?" Jinai verta nagrinėti atskirame skyriuje, jei tik adminas pritartų.
Ach tie karikatūristai... Kelis pažįstu, tai labai talentingi, jautrūs ir pažeidžiami žmonės. Su kaukėm...

Dar: kažkur kažkas yra pastebėjęs, kad mūsų brolis visada prašo poros litukų. Niekados vieno, beveik niekados 5 ar 10. Nekalbu apie profesionalius prašinėtojus. Užkliuvo, nes pats taip darydavau... Ar ir jūs pastebėjot tokį reiškinį?

Neprisijungęs

 

#5 2013-05-22 11:12:17

viera
Aktyvus narys
Miestas: Dzukija
Registravosi: 2013-03-27
Žinutės: 89


Blaivus  11m.  0mÄ—n.  21d. 

Re: Duoti ar neduoti?

Su tais prašinėjimais tai tiesa:)Ir tikrai net įdomu,kodėl būtent 2 litų prašo.Aš turiu kaimyną,kuris ryte prašo 2 lt,o vakare prižada grąžinti.Nors dar niekada negrąžino.Bet jau atpratinau.Jis užeidavo 1 degtuko pasiskolinti,bet va tą tai jau visada atnešdavo:lol:
      Pati niekad nepraÅ¡iau,bet jei matydavom,kad pinigÄ—liai baigiasi,tai nelikdavo nei vieno nepriduoto butelio,o ir metalų rasdavom namuose,kuriuos priduoti buvo bÅ«tina:)
      Užtat šį pavasarį,kai darÄ—m tvarkÄ…,prisirinko vÄ—l daug kÄ… iÅ¡vežti,bet kažkaip laiko neatsiranda(juk bÅ«tinybÄ—s nÄ—ra).Gal reiks pradÄ—t gerti,kitaip tvarkos nebus:lol:

Neprisijungęs

 

#6 2013-05-22 13:57:48

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  19d. 
NerÅ«kau  15m.  6mÄ—n.  1d. 

Re: Duoti ar neduoti?

Retai bepasitaiko, kad prašytų... Bet jei paprašo ir nepasakoja graudžios istorijos apie alkanus vaikus ar prosenelei reikalingus vaistus, duodu kelis litus. Bet dažniausiai tiesiai šviesiai pasako, kad reikia pachmielo ir trūksta. Nežinau kodėl, gal iš snukelio mato, jog suprantu visą reikalo svarbą... ;)

Neprisijungęs

 

#7 2013-05-22 14:38:55

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  28d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  21d. 

Re: Duoti ar neduoti?

Audronis rašė:

Retai bepasitaiko, kad prašytų... Bet jei paprašo ir nepasakoja graudžios istorijos apie alkanus vaikus ar prosenelei reikalingus vaistus, duodu kelis litus. Bet dažniausiai tiesiai šviesiai pasako, kad reikia pachmielo ir trūksta. Nežinau kodėl, gal iš snukelio mato, jog suprantu visą reikalo svarbą... wink

Sutinku - žvejys žveją mato iš tolo. Kai rūkiau, net, jei stotelėj stovėjau nerūkydamas, klausdavo cigaretės būtent manes.
Ir sutinku su Audroniu dėl $paramos - jei nepasakoja graudžių istorijų - duodu. Duodu ir jeigu meluoja... ...bet geeerai meluoja, su fantazija! :-)


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#8 2013-05-22 20:18:43

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Duoti ar neduoti?

Na aÅ¡ turiu vienÄ… tokį etatinį praÅ¡ytojÄ…,žmogus buvo gerai pageriantis,paskui prispyrÄ— ligos ir penkis metus nÄ— laÅ¡o,bet kai apsigydÄ— vÄ—l pramuÅ¡o,tai pila po dvi savaites diena dienon,bet ne du litus praÅ¡o,bet 50 ar viso Å¡imto,kol negražina neateina daugiau,bet sažiningai gražina,nežinau gerai ar blogai,bet Å¡itam duodu,bet su skaudanÄia Å¡irdimi,nes žinau kur panaudos,Å¡iaip daugiau nepraÅ¡o manes niekas,nes visada pasiÅ«lau darbo,Å¡iukÅ¡les aprinkti,gatvÄ™ paÅ¡luoti,ar žolÄ™ nupjauti,bet neatsirado nei vieno norinÄio padirbÄ—ti,gero vakaro.

Neprisijungęs

 

#9 2013-05-22 22:14:27

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  19d. 
NerÅ«kau  15m.  6mÄ—n.  1d. 

Re: Duoti ar neduoti?

Kalbėjau apie nepažįstamus arba iš matymo pažįstamus, kurių galima sutikti kur prie parduotuvės ir kuriems atiduodi porą litų (atiduodi, o ne paskolini). Taip pat turiu kaimyną, kuris kartais skolinasi 50 ar 100 litų gėrimui, negana to, gavęs pinigų, dar paprašo nuvežti iki parduotuvės arsenalo papildymui. Šis visuomet skolą atiduoda be jokių problemų...

Neprisijungęs

 

#10 2013-05-23 09:50:15

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mÄ—n.  6d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  23d. 

Re: Duoti ar neduoti?

Amžinai turiu bėdų su finansais. Nemoku tvarkytis nors tu ką. Tai ir pasiskolint tekdavo, o jaunystėj ir gatvėj biski paprašinėt ir valgyklose išėdų pavalgyt, bet tai trumpa ir atskira istorija. It turbūt per intymi, kad internete viešai pliurpt.
Na, žodžiu reikia pinigų... Vienas žmogus kažkada padarÄ— didžiulį įspÅ«dį, nei jis manÄ™s labai pažino, kad galÄ—tų pasitikÄ—t, nei artimi buvom. Neatsimenu nei kiek ir kam reikÄ—jo. Kai pradÄ—jau nuodugniai aiÅ¡kint kas atsitiko ir kodÄ—l dabar taip prireikÄ—, jis mane sustabdÄ— ir pareiÅ¡kÄ—, kad ne jo reikalas kam tuos pinigus naudosiu. Tik perklausÄ— sumÄ…, pasitikslino ar tikrai užteks ir padavÄ—. NuoÅ¡irdžiai ir paprastai taip... Be jokio dirbtinio nerÅ«pestingumo, tuo labiau be jokio reikÅ¡mingo kreksÄ—jimo ar akių vartymo. Taip pat nutildÄ— ir besiveržianÄius pažadus kaip mat grąžinti. PasidarÄ— gÄ—da kažkodÄ—l, nors lyg ir nemelavau jam...

Neprisijungęs

 

#11 2013-05-23 10:54:18

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  11m.  0mÄ—n.  8d. 

Re: Duoti ar neduoti?

o va aÅ¡ esu savo "praÅ¡ytoju" patenkinta smile jis reguliariai ateina papraÅ¡yt poros litų, anksÄiau bandžiau neduot, bet žmogus ant kelių parkritÄ™s maldavo, taip Å¡irdį suspaudÄ—, kad net paskui aÅ¡arÄ… nubraukiau sad po to visada duodu bent po porÄ… litukų. Kaimynas-auksinių rankų žmogus viskÄ… man pataiso, vos tik kas sugenda jam neÅ¡u (tik kartais jį labai jau sunku rast). PastebÄ—jÄ™s, kad ir man jo reikia, buvo pradÄ—jÄ™s neÅ¡t man daiktus iÅ¡ namų ir bandÄ— pardavinÄ—t, velnių daviau-daugiau niekada nebesiÅ«lo smile bet ar fenas sustreikuoja, ar unitazas-visada žinau pas kÄ… eit smile bÄ—ja, prieÅ¡ porÄ… metų jis atÄ—jo su murzina užrašų knygute rankose ir iÅ¡tiesÄ— man apie 30lt, sakÄ— kad daugiau pinigÄ—lių tuo metu neturi, bet visas skolas fiksuojasi...taip ir likau stovÄ—t iÅ¡sižiojus... smile)) bÅ«na atneÅ¡a kažkÄ… "užstatyt", kai darÄ—mÄ—s remontÄ… atnesÅ¡Ä— visÄ… dėžę reikalingų įrankių-savotiÅ¡ka nuoma, ir jam gerai-ir man smile kažkada bandÄ— kažkokį Å¡autuvÄ… taip "užstatyt", mama dar buvo, tai Äiut infarkto negavo smile
o gatvėje manęs pinigėlų prašo tik vietiniai, jau ir veidus visų atsimenu, vis pakalbina, paflirtuoja smile gaila man jų, niekada neapsimetu, kad negirdžiu ar nematau jų, kaip bebūtų-visi mes žmonės smile
gražios dienos visiems smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos