VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2011-12-13 13:17:27

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Mano artimieji geria

Sveiki,
Turiu du gerianÄius brolius. Gyvena kaime, niekur nedirba, iÅ¡laiko juos sena mama iÅ¡ savo pensijos. Jei patys kokį litÄ… kur užsidirba - viskÄ… prageria,  o jau kur kokiems reikalams, tai jau praÅ¡oma mamos. Buvo daug bandymų jiems padÄ—ti. Daug kalbÄ—jom, vežėm įvairiausios medžiagos apie alkoholizmÄ…. Tiesa, vienas vos tik iÅ¡girdÄ™s kur link kalba sukasi - paimdavo ir apsisukÄ™s iÅ¡eidavo. KitÄ… buvom prikalbinÄ™ ir į AA grupÄ™ nuvažiuoti. KeletÄ… kartų apsilankÄ™s - spjovÄ— į šį reikalÄ…. AÅ¡ tai jau seniai nuleidau rankas, suprantu, kad jei patys nenorÄ—s - niekas nepadÄ—s. Esu pasakiusi, kad jei tikrai sugalvos, kad nori mesti gerti - mes padÄ—sim, bet daugiau tai nebesiruoÅ¡iam teikti jokios pagalbos. Tik va gaila mamos, kad turi taip senatvÄ—je vargti. O galÄ—tų tikrai sau ramiai gyventi. Kalbinom mamÄ… važiuoti gyventi pas mus, vietos tikrai užtektų, bet... jai gaila vaikų, kaip jie vargÅ¡ai be jos gyvens. Žinau, kad Å¡itos situacijos niekaip nepakeisiu, turiu savo Å¡eimÄ…, kuri man svarbiausia ir turiu ja rÅ«pintis, bet retkarÄiais skauduliukas suspaudžia Å¡irdį. Žinau, jog tikrai įmanoma mesti gerti, jei tik yra noras. BÅ«dų yra daug, tik reikia surasti sau priimtiniausiÄ… smile

Neprisijungęs

 

2011-12-13 13:17:27

Google

#2 2011-12-13 13:45:23

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Nelinksma istorija, kad ir kaip bÅ«tų liÅ«dna, gana dažna Å¡iuolaikiniame kaime (ir ne tik). Mamai reikÄ—tų mažiau rÅ«pintis sÅ«numis (kaip supratau vyrai jau ne piemenys) ir žiÅ«rÄ—ti savÄ™s. Jiems labai patogu - kÄ… uždirbo galima iÅ¡leisti alkoholiui, jei neturÄ—s pragyvenimui visada mama pagelbÄ—s. Alkoholikai puikiai įvaldo manipuliavimo menÄ…, o nuo to labiausiai kenÄia artimiausi žmonÄ—s...

Pasiūlykit broliams koduotis ar pamėginti Minesotos programą. Nors ir ten ir ten reikalingas paties priklausomo žmogaus sutikimas ir noras. Noras nustoti gerti yra pirmas ir pagrindinis žingsnis į blaivų gyvenimą.

SÄ—kmÄ—s!

Neprisijungęs

 

#3 2011-12-13 14:19:40

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

AÄiÅ«. MinesotÄ… siÅ«lÄ—m, vienas brolis (kitas tai iÅ¡vis į jokias kalbas nesileidžia) tipo norÄ—tų, bet vis negali niekaip prisiruoÅ¡ti... Tai atseit mamai Å¡ieno reikia priÅ¡ienauti, tai malkų reikia primalkauti (deja tik žodžiais) ir taip vis tempia gumÄ…. AÅ¡ tai suprantu, kad jis taip kalba, kad tik mes paliktume jį ramybÄ—je, o tikro noro tai neturi. Na, aÅ¡ jam kartais dar vis primenu, kad pasiÅ«lymas galioja, bet... nesitikiu, kad jis kada pats užsinorÄ—s, vis tik jau didelis gÄ—rimo stažas, o dar ir "aplinka kalta" roll. Suprantu, kad jie manipuliuoja mamos gerumu, bet... kuri gi mama paliks savo "vargÅ¡us" vaikus kÄ™sti bado? Manau, kad taip ir tÄ™sis tol, kol bus gyva mama, kol nepabaigs pragerti viso vargano turtelio... Pasiguodžiau smile.

Neprisijungęs

 

#4 2011-12-16 16:04:13

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Regina rašė:

AÄiÅ«. MinesotÄ… siÅ«lÄ—m, vienas brolis (kitas tai iÅ¡vis į jokias kalbas nesileidžia) tipo norÄ—tų, bet vis negali niekaip prisiruoÅ¡ti... Tai atseit mamai Å¡ieno reikia priÅ¡ienauti, tai malkų reikia primalkauti (deja tik žodžiais) ir taip vis tempia gumÄ….<...>

AtsikalbinÄ—ti, kad tik gerti netrukdytų mes dideli meistrai, Äia mus sunku apdÄ—ti... Kol nesugalvos pats, kad alkoholis trukdo gyventi, kad be jo bÅ«tų daug mažiau problemų, sunku kÄ… nors padaryti, deja, be žmogaus noro ne kažin kas gaunasi :( O tai, kad vis primenama, kad pasiÅ«lymas suteikti pagalba, kai jos papraÅ¡ys, galioja, manau labai didelis dalykas. Reikia tikÄ—tis, kad jos ir bus papraÅ¡yta.

Regina rašė:

<...>Pasiguodžiau :).

Juk ir nuo to lengviau pasidaro :)

SÄ—kmÄ—s ir stiprybÄ—s!

Neprisijungęs

 

#5 2011-12-21 10:00:13

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Audronis rašė:

O tai, kad vis primenama, kad pasiūlymas suteikti pagalba, kai jos paprašys, galioja, manau labai didelis dalykas. Reikia tikėtis, kad jos ir bus paprašyta.

Kažkaip jau nebetikiu. Neseniai pareiÅ¡kÄ—, kad nebegeria ir jokių pagalbų nereikia (nors mama dažnai mato iÅ¡gÄ—rusį, kad ir kaip slÄ—ptųsi nuo mamos akių). O kad jie puikÅ«s manipuliatoriai, tai tiesa. Oho, kiek ir kokių istorijų prisigalvoja, kad iÅ¡peÅ¡tų iÅ¡ mamos pinigų, kiek visokių neatidÄ—liotinų reikalų ir pirkinių sumÄ…stoma. Deja, visus pinigus prageria, nes jiems alkoholis vienintelis ir svarbiausias pirkinys. Jei ne mama, tai nebesikiÅ¡Äiau aÅ¡ į tuos "reikalus" visai.

Neprisijungęs

 

#6 2011-12-27 20:24:41

Rimas
Narys
Registravosi: 2011-12-19
Žinutės: 32

Re: Mano artimieji geria

Regina rašė:

Kažkaip jau nebetikiu.

Bet bÅ«na ir stebuklų (pavyzdžiui aÅ¡) big_smile Tik kartais reikia iÅ¡laukti. AÅ¡ irgi nemažą gÄ—rimo stažą turiu. IlgÄ… laikÄ… nemaÄiau jokios problemos, net kai paliko draugÄ—. Buvo bloga ji, kad taip su manimi pasielgÄ—. Kartais pagalvoju, kad jei bÅ«Äiau tiek daug negÄ—rÄ™s, gal viskas bÅ«tų ir kitaip susiklostÄ™. Nors gal ir per daug skirtingi buvom. O dabar jau 1,5 mÄ—n. esu blaivas. cool

Neprisijungęs

 

#7 2011-12-28 16:55:35

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Rimas rašė:

<...> Buvo bloga ji, kad taip su manimi pasielgÄ—. <...>

Aha - visi aplinkui kalti iÅ¡skyrus mane. Kaip tai pažįstama... IÅ¡Ä—jÄ™s 5 minutÄ—m į parduotuvÄ™ nupirkti duonos, visada sugebÄ—davau įkalti alaus ar 100 gramų, nes .......... <- Äia galima įraÅ¡yti be kÄ…, kad ir žaliųjų žmogeliukų iÅ¡ Kentauro apsilankymÄ…, tinka viskas.

Rimai, džiaugiuosi už tave, kad tiek laiko blaivai gyveni. Tik atsargiai su tą pradžios euforija, ji kartais koją pakiša...

Neprisijungęs

 

#8 2012-01-03 22:04:53

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Na nežinau, ar Äia džiaugtis, ar Äia kaip (džiaugtis manau dar tikrai per anksti, ypaÄ Å¾inant mano brolį)... bet... paskambino mama ir pasakÄ—, kad brolis praÅ¡Ä— man pasakyti, kad jis nori į Minesotos programÄ…, o aÅ¡ jam žadÄ—jusi padÄ—ti. PadavÄ— man telefonÄ… kalbÄ—tis su juo ir jis patvirtino, kad tikrai labai nori ir praÅ¡Ä— užregistruoti. Tai rytoj pat ir imsiuosi žygių. Kažkaip dar ir paÄiai nesitiki, bet, kaip Rimas raÅ¡Ä—, "bÅ«na ir stebuklų", todÄ—l bandyti tikrai verta smile

Neprisijungęs

 

#9 2012-01-04 10:48:44

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Geros naujienos, smagu girdėti :) Belieka tikėtis, kad dėl eilių pasistumdymo broliui noras neišgaruos ir jis neužgers (tfu tfu tfu). Lauksiu žinių, kaip viskas sekasi ir laikau špygas sėkmei ;)

Neprisijungęs

 

#10 2012-01-09 21:44:40

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Audronis rašė:

Belieka tikėtis, kad dėl eilių pasistumdymo broliui noras neišgaruos ir jis neužgers (tfu tfu tfu). Lauksiu žinių, kaip viskas sekasi ir laikau špygas sėkmei wink

Deja, nÄ—ra tų geresnių žinių sad. Eilinis triukas prasimanyti pinigų. Nežinau, ar buvo tikrai noras važiuoti į MinesotÄ…, bet kai gavo iÅ¡ mamos  20 Lt kelionei į miestelio darbo biržą pažymos (ji reikalinga KAPLC), tai noras iÅ¡ karto ir dingo. Nors giliai Å¡irdyje ir jauÄiau, kad taip bus, bet vis tik norÄ—josi stebuklo.

Neprisijungęs

 

#11 2012-01-10 10:22:55

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Ech... tikriausiai ne Å¡pygas, o kumÅ¡Äius reikÄ—jo laikyti už sÄ—kmÄ™...

Nepergyvenk, Regina, tu Äia niekuo nekalta. Gal ir brolis tuo metu tikrai norÄ—jo nustoti gerti, gal tikrai norÄ—jo į MinesotÄ…. Deja... alkoholizmas tokia liga, kuri lengvai neatiduoda savo „užgrobtų teritorijų“. t.y. gerianÄių, alkoholio priklausomybÄ™ turinÄių žmonių... Jei viskas bÅ«tų taip paprasta, tai jau seniai visi vaikÅ¡Äiotų patenkinti, jokių bÄ—dų su gÄ—rimu neturÄ—dami.

AÅ¡ taip pat ne iÅ¡kart, stebuklingai, meÄiau gerti. ReikÄ—jo kelių bandymų, kelių užgÄ—rimų po ilgesnio ar trumpesnio blaivybÄ—s tarpsnio, kol priaugau iki supratimo, kad gÄ—rimas man tikrai trukdo gyventi, jog reikia kažkÄ… daryti, o paskui susirasti sau tinkamiausiÄ… bÅ«dÄ… blaivybei pasiekti. Gal ir tavo broliui reikia dar truputi pagerti (kad ir kaip baisiai tai skamba), nes be paties priklausomo žmogaus noro sunku kÄ… padaryti.

Neprisijungęs

 

#12 2012-01-10 13:59:48

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Audronis rašė:

Gal ir tavo broliui reikia dar truputi pagerti (kad ir kaip baisiai tai skamba), nes be paties priklausomo žmogaus noro sunku ką padaryti.

AÅ¡ suprantu, kad nuo mano norų viskas mažiausiai priklauso, kaip bebÅ«tų gaila. KÄ… gi, gyvenam toliau, kažkur skaiÄiau, kad "visi meta gerti..."

Džiaugiuosi už tave, Audroni, kad pavyko mesti gerti smile

Neprisijungęs

 

#13 2012-01-17 14:17:47

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Kaip, Regina, brolis? Pila?

Neprisijungęs

 

#14 2012-01-17 20:36:50

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Marijus rašė:

Kaip, Regna, brolis? Pila?

Å iuo metu negeria (žinoma, kad ir neturi iÅ¡ ko). Penktadienį ruoÅ¡iasi važiuoti į darbo biržą vÄ—l pažymos. Mamai vis pakalba, kad vis tik norÄ—tų į MinesotÄ…. ŽiÅ«rÄ—jo su mama kažkokiÄ… laidÄ… apie DžordanÄ… ButkutÄ™, tai lyg ir visai susižavÄ—jo, sako, kad gal Äia ta Minesota ir bus, kur ji gydÄ—si 28 d... Tai matysim. Jei bus gerų naujienų - bÅ«tinai pasidžiaugsiu smile.

Neprisijungęs

 

#15 2012-01-18 14:28:07

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Kaip suprantu informacijos turi pakankamai.
Et, tos mamos... televizoriai, žvaigždės... sudėtinga. :\

Neprisijungęs

 

#16 2012-01-21 09:55:58

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Marijus rašė:

Kaip suprantu informacijos turi pakankamai.
Et, tos mamos... televizoriai, žvaigždės... sudėtinga. :\

Taip, informacijos tai turi... Bet norisi dar gerai pagerti, prieÅ¡ MinesotÄ…... O į MinesotÄ… visada suspÄ—s, tai kaip ir Å¡viesa tunelio gale, iliuzija, kad bet kada užsinorÄ—jÄ™s galÄ—s tÄ… Å¡viesÄ… pasiekti, toks kaip ir atsarginis variantas, kad jei bus labai blogai - pagalba bus garantuota, tai kur Äia labai skubÄ—ti... hmm

Neprisijungęs

 

#17 2012-01-23 15:54:07

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Regina rašė:

Taip, informacijos tai turi... Bet norisi dar gerai pagerti, prieÅ¡ MinesotÄ…... O į MinesotÄ… visada suspÄ—s, tai kaip ir Å¡viesa tunelio gale, iliuzija, kad bet kada užsinorÄ—jÄ™s galÄ—s tÄ… Å¡viesÄ… pasiekti, toks kaip ir atsarginis variantas, kad jei bus labai blogai - pagalba bus garantuota, tai kur Äia labai skubÄ—ti... hmm

jo... sad ÄŒia panaÅ¡iai, kaip man: Kai gÄ—riau ir užeidavo įtarimai, kad galiu turÄ—ti priklausomybÄ™, imdavau ir sustabdydavau kokiai savaitei ar kelioms. KartÄ… iÅ¡traukiau berods 3mÄ—n. Tada labai didžiavausi ir sakiau sau, kad va, mol, - kai tik užsimanau, tai ir sustoju, jokios problemos. Garantuota.. Deja, deja... po kurio laiko ir  vÄ—l pildavau.

Neprisijungęs

 

#18 2012-01-24 16:57:00

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Marijus rašė:

jo... sad ÄŒia panaÅ¡iai, kaip man: Kai gÄ—riau ir užeidavo įtarimai, kad galiu turÄ—ti priklausomybÄ™, imdavau ir sustabdydavau kokiai savaitei ar kelioms. KartÄ… iÅ¡traukiau berods 3mÄ—n. Tada labai didžiavausi ir sakiau sau, kad va, mol, - kai tik užsimanau, tai ir sustoju, jokios problemos. Garantuota.. Deja, deja... po kurio laiko ir  vÄ—l pildavau.

Mano labai artimas žmogus taip pat buvo priklausomas. Jam užtekdavo tik paragauti - ir savaitei laiko nÄ—ra žmogaus. Tik tiek, kad tie jo užgÄ—rimai, kol neiÅ¡Ä—jo į pensijÄ…, nebuvo dažni. Dirbo autobuso vairuotoju, tai bÅ«davo, kad savaitei dingsta maždaug kartÄ… į metus ar reÄiau. Tarybiniais laikais gydÄ—si, pamenu, kad važiuodavo į įvairias nebegerianÄių vakarones. IÅ¡bÅ«davo ir po 3-5 metus negÄ—rÄ™s, deja, kol vÄ—l neužragaudavo. O jo geriausiam draugui tų laikų gydymas labai padÄ—jo - blaivus gal jau netoli 40 m smile

Paskutinis taisÄ— zuikis (2012-03-04 21:43:05)

Neprisijungęs

 

#19 2012-04-01 22:13:21

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

SkaitinÄ—jau 1994 m. knygÄ… "Å eimos daktaras"

"Taigi ligos, bejÄ—giÅ¡kumo prieÅ¡ alkoholį neigimas - tai labai įdomus faktas. GerianÄio žmogaus smegenys - tarsi kompiuteris, kuriam sukurta klaidinga programa. Å is kompiuteris tarsi filtras apdoroja iÅ¡ aplinkos patenkanÄiÄ… informacijÄ… ir praleidžia tik tokiÄ…, kuri netrukdo toliau gerti.
Signalai apie nesugebėjimą kontroliuoti alkoholio vartojimo, problemos dėl girtavimo, kilusios darbe, šeimoje arba su policija, nuolat blogėjanti sveikata - visa tai labai susilpninama arba neutralizuojama. Vietoj jų atsiranda "alkoholiko alibi" sistema, kuri randa pateisinimą gerti ir leidžia ignoruoti rimtas problemas."

Prieš kokius 6-7 m. metus, kai su broliu pirmą kartą bandžiau šnekėti apie jo priklausomybę alkoholiui ir siūliau kreiptis kur nors pagalbos, tai jis kategoriškai neigė priklausomybę. Tvirtino, kad geria labai mažai, retai, laisvai gali ir negerti, kad nėra priklausomas, pasakojo, kad kai dirbo Anglijoje, tai negėrė (niekas jo ten girto juk nematė) ir t.t. Tik deja, paskutinį kartą grįžo iš Anglijos be daiktų ir pinigų... Dėl jo nesėkmių bandant kažką dirbti Lietuvoje - kalti visi aplinkui, tik ne jis pats. Tai direktorius apgavikas, pinigų nemoka, tai pažadėjo įdarbinti, bet netesėjo, tai vėl kas nors jį skriaudžia. Mašiną girtas nepataisomai sudaužė - vairavo ne jis. Žmona jį paliko - ji bloga. Prisiteisė alimentus vaikams - iš ko jis vargšas mokės, nes darbo neturi, o ir dirbti neapsimoka už minimumą, nes kelionės brangiai kainuos, o tuo labiau, kad ir mašinos nebeturi...

Pagal jo pasakojimus būtų galima net knygą parašyti, apie tai, kad vienam žmogui gali taip viskas nesisekti, ko tik besiimtų. Ir anot to žmogaus, alkoholis visai ne prie ko. Na, išgeria kartais, kad nusiramintų dėl visų nesėkmių, bet gi pažiūrėkit, kiti geria dar daugiau, tai va jie gal ir alkoholikai... O jis juk patvoriuose dar nesivolioja.

Neprisijungęs

 

#20 2012-05-10 10:07:58

RamunytÄ—
Naujokas
Registravosi: 2012-05-10
Žinutės: 3

Re: Mano artimieji geria

Sveiki visi,

Mano brangusis grižęs is darbo beveik kasdien po porÄ… alaus butelių patuÅ¡tina. Savaitgaliais ir po penkis butelius iÅ¡gurkÅ¡noja per dienÄ…. Nežinau kÄ… galvoti, ar tai problema? Gal jau priklausomybÄ— atsiradusi alkoholiui? Pats tai jokios problemos nemato, sako kad tik nori atsigerti, atsipalaiduoti, nes pavargsta darbe. Å iaip tai jis labai geras žmogus, bet kas lieÄia alų, nors ir kaip aÅ¡ jo praÅ¡yÄiau, atsisako jį pakeisti vaisvandeniais ar bealkoholiniu, nes jam neskanu. Kaip jį įtikinti, kad mažintų alaus gÄ—rimÄ…?

Neprisijungęs

 

#21 2012-05-10 13:51:43

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Kai gėriau ir aš nekreipdavau dėmesio į priekaištus dėl poros butelių alaus po darbo. Atkirsdavau, kad man skanu, be to visiems žinoma, kad alų gerti sveika...

Ramunyte, kol jis pats nesugalvos, kad atsipalaidavimui alkoholis nereikalingas ir alaus „atsigėrimas“ gali tapti problema, nelabai ką ir pakeisi. Belieka tik mėginti kalbėtis... O gal jokios problemos ir nėra? Juk ne visi žmonės tampa priklausomais nuo alkoholio.

Neprisijungęs

 

#22 2012-05-10 16:06:51

RamunytÄ—
Naujokas
Registravosi: 2012-05-10
Žinutės: 3

Re: Mano artimieji geria

Audronis rašė:

Ramunyte, kol jis pats nesugalvos, kad atsipalaidavimui alkoholis nereikalingas ir alaus „atsigėrimas“ gali tapti problema, nelabai ką ir pakeisi. Belieka tik mėginti kalbėtis...

Labiausiai tai aš ir bijau, kad tokie jo maži gėrimai nevirstų dideliais. Na atrodytų, kad man labai dar netrukdo, bet vaikas pastoviai mato tėtį su buteliu rankoje ir kartais pats netgi jį mėgdžioja, užsivertęs kokį vaisvandenių buteliuką sako "geliu alaus", arba nuėjus į parduotuvę apsipirkti garsiai pareiškia "o alaus pilksi?"

Na mÄ—ginau su juo kalbÄ—tis, bet, kad nesileidžia visai į kalbas, aÅ¡ jį tik sunervinu ir viskas. Bandžiau duoti paskaityti vienÄ… kitÄ… straipsnį - net neima į rankas, sako alkoholikams siÅ«lyk, nes aÅ¡ jokių problemų neturiu, galÄ—Äiau ir negerti.  sad

Neprisijungęs

 

#23 2012-05-11 11:30:31

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Ramunytė rašė:

Na mÄ—ginau su juo kalbÄ—tis, bet, kad nesileidžia visai į kalbas, aÅ¡ jį tik sunervinu ir viskas. Bandžiau duoti paskaityti vienÄ… kitÄ… straipsnį - net neima į rankas, sako alkoholikams siÅ«lyk, nes aÅ¡ jokių problemų neturiu, galÄ—Äiau ir negerti.  :(

Narkologai pasakytų, kad problemos neigimas, pirmas alkoholizmo požymis... Gal kokį eksperimentÄ… reikÄ—tų pasiÅ«lyti, pvz. tegu negeria alaus porÄ… savaiÄių. Tai reikÄ—tų padaryti atsargiai, bet manau, savo vyrÄ… pažįsti ir sugebÄ—si tai padaryti. Žinoma, tai nieko neįrodys, aÅ¡ sugebÄ—davau ir kelis mÄ—nesius negerti, o paskui atsiraudavau už tÄ… laikÄ…... Bet gal kokiÄ… abejonÄ™ pasÄ—s, kai iÅ¡simuÅ¡ režimas iÅ¡ vėžių.

Kad vaikas „gelia alų“, tai nieko nuostabaus, juk jis mÄ—gdžioja suaugusius. Kaip jau kažkur forume buvo raÅ¡yta, blaivybÄ— tikriausiai užkreÄiama, po to, kai nustojau gerti ir pasibaigÄ— baliukai, Å¡eimoje kažkaip niekam nebereikia alkoholio. Manau tas galioja ir jÅ«sų Å¡eimai – jei vaikas nematys pastoviai perkamo ir geriamo alaus, nebÅ«tų nei „pilkimo“, nei „gelimo“ :)

Neprisijungęs

 

#24 2012-05-14 09:35:43

RamunytÄ—
Naujokas
Registravosi: 2012-05-10
Žinutės: 3

Re: Mano artimieji geria

Na nežinau, gal tikrai be reikalo jaudinuosi, gal tikrai problemos nėra, tik man labiausiai nepatinka, kad tai mato vaikas. Per išeigines bandžiau su juo apie tai kalbėtis, bet jam tai atrodo, kad aš tik per daug viską sureikšminu, kad alaus gėrimas yra normalus dalykas, visi geria ir nieko baisaus, kad mato vaikas, juk neapsaugosiu aš jo nuo visų pasaulio blogybių, o galų gale pats jis atsirinks... Tai vat taip ir pakalbėjom. Panuogastavau, kad man neramu, kad geria beveik kasdien, kad ir po nedaug. Na jis atrėmė, kad gi neprisigeria iki sąmonės netekimo ir šiaip problemų jokių neprisidaro... Na iš vienos pusės jis lyg ir teisus, bet iš kitos... Na matysim smile

Neprisijungęs

 

#25 2012-06-25 16:32:49

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Audronis rašė:

Gal tai ir atrodo visiškai nerealu, bet visokių stebuklų įvyksta.

Man tikrai atrodo neberealu, tuo labiau, kad ir "aplinka kalta" (gyvena kaime, kur labai stipriai geria daug žmonių). Prieš kelis metų vieno iš jų žodžiai pasiteisinant "Ateina draugas su pūsle, tai kaip negerti... Juk nepaliksi jo vieno gerti"... Kažkada galvojau, kad aplinkos pakeitimas gal padėtų, bet manau jei pats nenorės, tai galima keisti aplinką nekeitus, vis tiek rezultatas tas pats... Bet vis tiek karts nuo karto ateinu paskaitinėti šį forumą - o gal kokią naują "tabletę" kas išrado wink

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos