VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#26 2012-07-20 23:45:38

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  7d. 

Re: Knygos

Dar tokia į temą, tikrai jokių amerikų neatverianti, bet suprantama Jerzy Pilch "Stiprusis angelas". Gerai skaitosi.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

2012-07-20 23:45:38

Google

#27 2012-07-23 14:35:29

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  4mÄ—n.  29d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  11d. 

Re: Knygos

SuskaiÄiau ir knygÄ… „Girtuoklis“, jei neskaityti kvailokos, mano manymu, pradžios, tai knyga pakankamai įdomiai skaitosi.

Kadangi namie atsirado kitų įdomių užsiÄ—mimų, kuriems reikia skirti daug laiko, knygas sugebu paskaityti tik pripuolamai, tai jau beveik savaitÄ™ muÄinu „AÅ¡ buvau narkomanas“...

Neprisijungęs

 

#28 2012-07-26 17:51:40

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  14d. 

Re: Knygos

Man ''Stiprusis angelas'' nelabai patiko... Siaip sau. Kuliminacijos momento knygoje irgi nebuvo, arba ji praziopsojau.

Neprisijungęs

 

#29 2012-08-19 15:10:24

emocija7
Naujokas
Registravosi: 2012-08-17
Žinutės: 9

Re: Knygos

Siuo metu kaip sveikstanti alkoholike, tai pradedu suprasti, kad mano gerima labai itakojo sielos zaizdos, jos jau buvo seniai, tik manau kad alkoholis jas paastrino. Ir neseniai knygyne aptikau knyga "Gyvenimo zaizdu gydymas", tai sakyciau paprasta ir pamokanti, kaip rasti isejima is dvasiniu kanciu. Kaip gydyti prota, siela ir kuna. Man ji tinka ir patinka, tad su malonumu ja skaitau, manau kad ir kitiems ji turetu patikti...

Neprisijungęs

 

#30 2012-08-19 20:58:54

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  16d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  2d. 

Re: Knygos

emocija7 rašė:

Siuo metu kaip sveikstanti alkoholike, tai pradedu suprasti, kad mano gerima labai itakojo sielos zaizdos, jos jau buvo seniai, tik manau kad alkoholis jas paastrino. Ir neseniai knygyne aptikau knyga "Gyvenimo zaizdu gydymas", tai sakyciau paprasta ir pamokanti, kaip rasti isejima is dvasiniu kanciu. Kaip gydyti prota, siela ir kuna. Man ji tinka ir patinka, tad su malonumu ja skaitau, manau kad ir kitiems ji turetu patikti...

o autorius? Nes knygų panašiais pavadinimais nemažai. Turiu kelias.. Tik pasitikiu vidinio išgymo programomis nei tik knygomis.

Neprisijungęs

 

#31 2012-08-20 13:43:26

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Knygos

Marijus rašė:

emocija7 rašė:

Siuo metu kaip sveikstanti alkoholike, tai pradedu suprasti, kad mano gerima labai itakojo sielos zaizdos, jos jau buvo seniai, tik manau kad alkoholis jas paastrino. Ir neseniai knygyne aptikau knyga "Gyvenimo zaizdu gydymas", tai sakyciau paprasta ir pamokanti, kaip rasti isejima is dvasiniu kanciu. Kaip gydyti prota, siela ir kuna. Man ji tinka ir patinka, tad su malonumu ja skaitau, manau kad ir kitiems ji turetu patikti...

o autorius? Nes knygų panašiais pavadinimais nemažai. Turiu kelias.. Tik pasitikiu vidinio išgymo programomis nei tik knygomis.

manau, kad kalbama apie Å¡iÄ… knygÄ… http://knygynas.btz.lt/gyvenimo-zaizdu-gydymas.html

Neprisijungęs

 

#32 2012-08-22 08:50:07

emocija7
Naujokas
Registravosi: 2012-08-17
Žinutės: 9

Re: Knygos

ta knyga, kuri buvo nuorodoje. As ir netik knygomis gydau savo siela, nes vienam eiti dvasinio gijimo keliu yra sunku. Bet si knyga man patinka, kad su malda galima daug dalyku padaryti savo viduje, bet dar ir melstis reikia moketi (as kalbu apie save). Nes manau kad pyktis, pagieza, nerimas stipriai prisideda prie noro gerti. Anksciau as sias emocijas "uzpildavau", o dabar blaiviai reikia jas isspresti. o spresti yra nelengva, nes kai skauda viduje, tai rinkdavausi lengvesni kelia...smile

Neprisijungęs

 

#33 2012-08-23 15:24:57

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  7d. 

Re: Knygos

PerskaiÄiau knygÄ… Dž.Londono "Džonas Miežius" ir likau absoliuÄiai nusivylusi pirmaisiais 200 puslapių. PasirodÄ— tokia vaikiÅ¡ka knygutÄ—. Galvojau net, kad Äia gal vertimas nevykÄ™s. Bet paskutinius apie pusÄ™ Å¡imto puslapių lyg kitas žmogus bÅ«tų raÅ¡Ä™s: tiek radau proto ir iÅ¡minties perliukų, kad daug kÄ… norÄ—josi net iÅ¡siraÅ¡yt, kaip antai: "Kai tik žmogus pradeda gerti protingai - tai liÅ«dnas ženklas, kad jis jau nemažai pažengÄ™s alkoholizmo keliu"
IÅ¡ paminÄ—tų Äia knygų didžiausiÄ… įspÅ«dį paliko "AÅ¡ buvau narkomanas", o "Girtuoklio" dar neskaiÄiau smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#34 2012-08-23 18:09:39

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  14d. 

Re: Knygos

PerskaiÄiau knygÄ… ''Sutemos tirÅ¡Äiausios prieÅ¡ auÅ¡rÄ…''.  Knyga prasminga tiek gerianÄiam, tiek blaivybÄ—je esanÄiam bei apskritai nevartojanÄiam. NorÄ—jau dalį knygos ''perÅ¡okt'',taÄiau mano yda to neleidžia. Nežinau kuo, taÄiau Å¡i knyga man simpatinga. Gerai, jog apraÅ¡yta reabilitacijų veikla, reabilitantų klystkeliai bei dabartinis požiÅ«ris gydant savo dvasios žaizdas. JauÄiasi jų nuoÅ¡irdumas, atvirumas  apie gydymo klystkelius, o ne blevyzgos : ''oi džiaugiuosi, kad aÅ¡ Äia''. KnygÄ… skolinausi, taÄiau nusprendžiau įsigyti. Verta dÄ—mesio, jei perskaitoma nuo pradžios iki galo. cool

Neprisijungęs

 

#35 2012-08-29 17:05:58

raima456
Naujokas
Registravosi: 2012-07-29
Žinutės: 2

Re: Knygos

Man ir Å¡i knyga patiko! smile

Neprisijungęs

 

#36 2012-11-09 10:58:17

saulyte
Senbuvis
Registravosi: 2012-04-11
Žinutės: 249


Blaivus  9m.  1mÄ—n.  8d. 

Re: Knygos

Žuvyte, skaitau knygÄ… ir  džiaugiuosi, kad paÄiu laiku ji pas mane atkeliavo. smile Man dabar tikrai to reikÄ—jo. wink

Neprisijungęs

 

#37 2012-11-09 16:36:30

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  14d. 

Re: Knygos

''Gyventi blaiviai''   - knyga pradedantiems blaivÄ—ti. Jokių moralų ar marazmų apie alko žalÄ…. Tik patarimai, kaip pradžioje blaivybÄ—s neatkristi. Nors knygÄ… iÅ¡leido AA tarnyba, kurioje prikaupta AA žmonių patirtis, taÄiau dvasinio sveikimo programa ten nenagrinÄ—jama, todÄ—l knyga universali ir tinka visiems stengiantiems iÅ¡lysti iÅ¡ alkoholinio liÅ«no. TaÄiau labai ''lengvai'' paraÅ¡yta, todÄ—l reikia įdÄ—miai skaityti, kad galvelÄ—je nors kas liktų... cool

Tikiuosi, gal kas savo pamÄ…stymais irgi pasidalins big_smile

Paskutinis taisė Žuvis (2012-11-09 16:40:01)

Neprisijungęs

 

#38 2012-11-11 13:26:08

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Å akiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mÄ—n.  22d. 

Re: Knygos

Žuvis rašė:

''Gyventi blaiviai''   - knyga pradedantiems blaivÄ—ti. Jokių moralų ar marazmų apie alko žalÄ…. Tik patarimai, kaip pradžioje blaivybÄ—s neatkristi. Nors knygÄ… iÅ¡leido AA tarnyba, kurioje prikaupta AA žmonių patirtis, taÄiau dvasinio sveikimo programa ten nenagrinÄ—jama, todÄ—l knyga universali ir tinka visiems stengiantiems iÅ¡lysti iÅ¡ alkoholinio liÅ«no. TaÄiau labai ''lengvai'' paraÅ¡yta, todÄ—l reikia įdÄ—miai skaityti, kad galvelÄ—je nors kas liktų... cool

Tikiuosi, gal kas savo pamÄ…stymais irgi pasidalins big_smile

Kad daugiau ir pridurti nelabai yra ką. Patarimai surašyti knygoje veikia netik blaivybės pradžioje. Džiaugiuosi jog einant ketvirtiems blaivybės metams link pabaigos neužmirštu vis ją pasklaidyti. Ir naudotis tuo kas ten parašyta.

Neprisijungęs

 

#39 2013-01-15 22:42:05

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  7d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  0d. 

Re: Knygos

Å its ÄŒechovo apsakymÄ—lis - atkryÄio taikliausias apraÅ¡ymas.
http://ilibrary.ru/text/1368/p.1/index.html


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#40 2013-03-07 15:43:46

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  7d. 

Re: Knygos

Sveiki. Pasirodo, Antikos  laikais alkoholio situacija buvo lygiai tokia pati, kaip ir Å¡iandien - nepasikeitÄ— niekas smile Å iandien panorau paskaityt kažkokios ramios, liÅ«liuojanÄios iÅ¡minties ir pasiÄ—miau jau skaitytÄ… L.A.Senekos knygÄ… "Apie sielos ramybÄ™" ir joje gerokai prieÅ¡ mÅ«sų erÄ… gyvenÄ™s protingas filosofas EpikÅ«ras raÅ¡Ä—:

"Nei nuolatinės išgertuvės, nei triukšmingos vaikštynės, nei pasismaginimai su berniukais ar moterimis, nei gardžiavimasis žuvimi ar dar kuo nors, ką siūlo valgiais apkrautas stalas, neteikia malonumų gyvenime. Malonų jį padaro blaivus protas, kuris tyrinėja bet kokio pasirinkimo ar atsisakymo priežastis ir išvaiko tokias mintis, kurioms užplūdus, sielose kyla didžiausias sąmyšis".

Lyg būtų mums parašyta big_smile Man atrodo, kad tai, jog gyvenimą maloniu padaro būtent blaivus protas, gali suprast tik tas, kam teko daugiau ar mažiau gyvent su neblaiviu protu. Manau, kad nuo alkoholio nepriklausomi žmonės blaivybę vertina kitaip, blaivybė jiems - norma. O mums blaivybė - malonumas big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#41 2013-03-07 16:35:41

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  7d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  0d. 

Re: Knygos

Troja, labai gerai paraÅ¡iai. Galim neabejoti, kad visais laikais buvo "Å¡ita" problema. Ir, nereikia iliuzijų, ji niekur neiÅ¡garuos. KeiÄiasi tik spalvos, niuansai, aplinkybÄ—s...
Teisingai pastebėjai, tik kad mes, бойцы невидимого фронта, galime įvertinti blaivaus gyvenimo kaifą. Gerai pasakė Volandas iš "Meistras ir Margarita". Gėrio atstovui buvo atsakyta maždaug taip: "..jei manęs, blogio, nebūtų, iš kur jūs žinotume kas yra gėris? Juk nebūtų su kuo lyginti."
Mes tai žinome ką su kuo lyginti. :-)


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#42 2013-04-28 11:58:23

evelina.budryte
Naujokas
Registravosi: 2013-04-28
Žinutės: 1

Re: Knygos

Pritariu, dÄ—l gÄ—rio ir blogio, manau gyvenime reikia visko: gÄ—rio,blogio ir t.t. Tas pats ir su pakilimais, nukritimais wink

Neprisijungęs

 

#43 2013-09-15 18:27:08

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  7d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  0d. 

Re: Knygos

https://www.knygos.lt/lt/knygos/55-ties … ti-sausam/

nereklamuosiu, neskaiÄiau, bet galiu tik paminÄ—ti, kad ten yra ir JÅ«sų biÄiulio/kolegos istorija smile


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#44 2013-09-27 10:03:20

Agni
Aktyvus narys
Registravosi: 2013-09-25
Žinutės: 74


Blaivus  4m.  10mÄ—n.  8d. 

Re: Knygos

Audronis rašė:

PerskaiÄiau rekomenduotÄ… „Džonas Miežius arba atsiminimai apie alkoholį“. Jei labai trumpai – patiko. IÅ¡ rimtesnių J. Londono knygų buvau skaitÄ™s (gal prieÅ¡ 25 metus) tik „Martinas Idenas“, kuri tuo metu paliko labai gilų įspÅ«dį ir buvo tokia nepanaÅ¡i į „BaltÄ…jÄ… iltį“ ar „SmokÄ… Beljų“... Tuo metu net pagalvojau ar tai tikrai tas pats Londonas paraÅ¡Ä— smile

Norėjau pasakyti, kad knygą galima rekomenduoti jaunimui, kuris eksperimentuoja su alumi, fizais ir sidrais, bet jau įsivaizduoju kokią bus reakciją – „Jis gėrė 20 metų ir tik tada nebegalėjo be alkoholio gyventi, man taip nebus, aš tik kartais... alaus... ir t.t.“ Tik kažin ar kas tapo alkoholiku nuo pirmo gurkšnio alaus (koks kartus, limonadas daug skanesnis) ar degtinės (nuryti beveik neįmanoma). Aš nuo pirmo rimto išgėrimo iki sustojimo atgėriau ~20 metų, ~4 paskutinius stipriai, į pabaigą jau beveik neišsiblaivydamas... O viskas prasidėjo nuo pasižaidimų smile

Martinas Idenas  D.Londono - iÅ¡ties puiki knyga, kažkada buvusi iÅ¡ mano favoriÄių

Neprisijungęs

 

#45 2013-09-27 10:21:00

Agni
Aktyvus narys
Registravosi: 2013-09-25
Žinutės: 74


Blaivus  4m.  10mÄ—n.  8d. 

Re: Knygos

AÅ¡ Å¡iuo metu momentais paskaitau knygÄ… Allen Car"Langvas bÅ«das suvaldyti alkoholį" , perskaiÄiau jau beveik galimÄ… sakyti 2/3 . Bet negaliu aÅ¡ jos skaityti, kaip kokio romano, vienu dviem prisÄ—dimais , lygiai taip pat kaip ir Senekos "apie Sielos ramybÄ™".  Mano nuomonÄ— apie Allen knygÄ…, kad ji su per dideliais tokiais iÅ¡siplÄ—timais, pavyzdžiais iÅ¡ amerikietiÅ¡ko gyvenimo, nu žodžiu aÅ¡ jÄ… patrumpinÄiau. Man patiko jo teiginys: alkoholis yra narkotikas, prie narkotikų priprantama.  Ir dar mano mylimiausia Allen frazÄ—-mylÄ—k gyvenimÄ…. Neblogai knygoje apraÅ¡oma, kaip žmonÄ—s tampa skonio gurmanais - pradeda nuo saldžių vynų o po kelerių metų geria sausus vynus, ir kaip įsisuka į alkoholinį ratÄ…...

Neprisijungęs

 

#46 2013-11-19 16:00:23

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  7d. 

Re: Knygos

2013 m. leidimo Jono KaÄerausko mokslinÄ— knyga "BlaivybÄ— Lietuvoje. Istorija ir dabartis".

Pasirodo, kad Motiejus ValanÄius agitavo negerti tik stipriųjų gÄ—rimų, o, pvz., silpnÄ… alų gerti leido. Taip gaunasi, kad net toks blaivybÄ—s korifÄ—jas, kaip M.ValanÄius iÅ¡ mÅ«sų turÄ—tų ko pasimokyti big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#47 2013-11-19 16:43:59

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  4mÄ—n.  29d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  11d. 

Re: Knygos

Å vedai tikriausiai M.ValanÄių skaitÄ— ir pagal jį alų virti pradÄ—jo :) MÅ«siÅ¡kiams pasakyk, kad alus 2,1 proc. tai užjuoks negyvai...

Neprisijungęs

 

#48 2014-02-22 12:06:24

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  7d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  0d. 

Re: Knygos


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#49 2014-02-23 09:34:55

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Knygos

Baigiau skaityti knygÄ… „Lengvas bÅ«das suvaldyti alkoholį" . Gal ir ne stebuklai, bet viena iÅ¡ grandinÄ—s dalių link blaivaus gyvenimo. Å iandien draugÄ— jau atsigavusi po gimtadienių, tai važiuosim už miesto kaÄiukų pasiskinti. AnksÄiau bÅ«davau savaitgaliais nevairuojanti. O dabar aÅ¡ galiu. O tada gaudavosi kad vienintelis užsiÄ—mimas toliau gerti . Oi kaip man gera Å¡iandien save tokiÄ… matyti. Ir eisiu kitos knygos nusipirkti, tik nežinau kokiÄ… toliau rinktis- ar dÄ—l alkoholio ar dÄ—l  savÄ™s pažinimo? kÄ… patarsit mano likimo draugai?

Neprisijungęs

 

#50 2014-02-23 17:20:38

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  7d. 

Re: Knygos

pariuke rašė:

Baigiau skaityti knygÄ… „Lengvas bÅ«das suvaldyti alkoholį" . Gal ir ne stebuklai, bet viena iÅ¡ grandinÄ—s dalių link blaivaus gyvenimo. Å iandien draugÄ— jau atsigavusi po gimtadienių, tai važiuosim už miesto kaÄiukų pasiskinti. AnksÄiau bÅ«davau savaitgaliais nevairuojanti. O dabar aÅ¡ galiu. O tada gaudavosi kad vienintelis užsiÄ—mimas toliau gerti . Oi kaip man gera Å¡iandien save tokiÄ… matyti. Ir eisiu kitos knygos nusipirkti, tik nežinau kokiÄ… toliau rinktis- ar dÄ—l alkoholio ar dÄ—l  savÄ™s pažinimo? kÄ… patarsit mano likimo draugai?

AÅ¡ vakar Knygų mugÄ—je nusipirkau Venedikt Jerofejev "Maskva-PetuÅ¡kai". Nežinau, ar tiktų Å¡iÄ… knygÄ…, pariuke, tau rekomenduot, bet manau kad gal visai neblogai bÅ«tų paskaityti, kaip geriantis žmogus kankinasi, kai ne gÄ—rimas yra antraeilis visų įvykių dalykas, o atvirkÅ¡Äiai - visi įvykiai yra antraeiliai, netyÄia besiklijuojantys prie pagrindinio - gÄ—rimo. Seniai norÄ—jau Å¡iÄ… knygÄ… įsigyti, nes kolekcionuoju knygas apie gerokai ilgÄ… savo gyvenimo etapÄ…, ir džiaugiuosi, kad įsigijau. Dar labai noriu H.KunÄiaus knygos "Pijoko chrestomatija", bet kažkaip vakar mugÄ—je neradau.
pariuke, manau, kad ir apie alkoholį, ir savęs pažinimo knygos yra vertos dėmesio smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos