VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#26 2012-11-27 17:12:13

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  13d. 

Re: Pasipešiojimai...

zuikis rašė:

Man labai smalsu, o kokiu tikslu AA grupėse prašoma užsirašyti į sąsiuvinius "jeigu nori" savo vardą, telefoną ir adresą? (...)

Užrašomas  savo arba tiesiog sugalvotas vardas tarkim, nors aš -  Žuvis, tačiau noriu, kad mane susirinkime vadintų ''Ožka''. Jubiliejus blaivybės (kad kiti pasveikinti galėtų) bei tel.nr jei nori (tiesiog, pagal knygą galima senbuviams paskambinti, kai prastai jautiesi arba šiaip pabendrauti), o adreso nekur neprašo. Pirmą kartą girdžiu. Galima išvis nieko nerašyti, arba kaip aš -brūkšnius dedu išskyrus pirmą blaivybės dieną parašau. Čia tik toks vidinis formalumas.

(Pvz. aš kadaise vienai moteriškei paskambinau, paklausiau kaip jai sekasi. ji buvo užgėrusi ir gėdijosi ateiti į suirinkimą. Padrąsinau, jog blaivybė jai pačiai reikalinga, o ne man. Po trumpo laiko ji išdrįso ateiti.)

Neprisijungęs

 

2012-11-27 17:12:13

Google

#27 2012-11-27 17:32:22

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Šakiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mėn.  21d. 

Re: Pasipešiojimai...

Žuvis rašė:

zuikis rašė:

Man labai smalsu, o kokiu tikslu AA grupėse prašoma užsirašyti į sąsiuvinius "jeigu nori" savo vardą, telefoną ir adresą? (...)

Užrašomas  savo arba tiesiog sugalvotas vardas tarkim, nors aš -  Žuvis, tačiau noriu, kad mane susirinkime vadintų ''Ožka''. Jubiliejus blaivybės (kad kiti pasveikinti galėtų) bei tel.nr jei nori (tiesiog, pagal knygą galima senbuviams paskambinti, kai prastai jautiesi arba šiaip pabendrauti), o adreso nekur neprašo. Pirmą kartą girdžiu. Galima išvis nieko nerašyti, arba kaip aš -brūkšnius dedu išskyrus pirmą blaivybės dieną parašau. Čia tik toks vidinis formalumas.

(Pvz. aš kadaise vienai moteriškei paskambinau, paklausiau kaip jai sekasi. ji buvo užgėrusi ir gėdijosi ateiti į suirinkimą. Padrąsinau, jog blaivybė jai pačiai reikalinga, o ne man. Po trumpo laiko ji išdrįso ateiti.)

Apie adresą ir aš pirmą kartą girdžiu. roll Čia jau kaip sako Marijus ''folklioras''. Turbūt šio forumo ''folklioras'' smile

Neprisijungęs

 

#28 2012-11-27 17:40:59

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mėn.  9d. 

Re: Pasipešiojimai...

Pumputis rašė:

Apie adresą ir aš pirmą kartą girdžiu. roll Čia jau kaip sako Marijus ''folklioras''. Turbūt šio forumo ''folklioras'' smile

Folklorą tai kuriame patys... tongue

Pumputis rašė:

<...>užsirašyti savo vardą, tel. nr. , ir iš kur yra<...>

Neprisijungęs

 

#29 2012-11-27 18:35:49

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Šakiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mėn.  21d. 

Re: Pasipešiojimai...

zuikis rašė:

Pumputis rašė:

Apie adresą ir aš pirmą kartą girdžiu. roll Čia jau kaip sako Marijus ''folklioras''. Turbūt šio forumo ''folklioras'' smile

Folklorą tai kuriame patys... tongue

Pumputis rašė:

<...>užsirašyti savo vardą, tel. nr. , ir iš kur yra<...>

Tame ir reikalas, kad Pumputis rašė ''iš kur yra'', o Zuikutė rašė ''adresą''. Mano supratimu tai yra kiek skirtingi dalykai. Dalis šio forumo dalyvių mane pažįsta nuo tų laikų kai į grafą ''Iš kur yra'' rašydavau ''Minesota''. Lankydamas AA grupę ''Klevas'' Kaune rašydavau ''Partizanai''. Dabar rašau ''Feniksas''.Tikiuosi paaiškinau. wink

Neprisijungęs

 

#30 2012-11-27 21:39:54

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  13d. 

Re: Pasipešiojimai...

Regina, į tavo postą atsakiau postu nr.144.  Tad toliau interpretuoti nesklandumų, kurie yra nesuprasti nebūtina. Žmones norinčius ateiti į AA savo bajeriais tik išgasdinsi.cool

Neprisijungęs

 

#31 2012-11-27 22:54:10

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  4mėn.  28d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  10d. 

Re: Pasipešiojimai...

Žuvis rašė:

<...>Tad toliau interpretuoti nesklandumų, kurie yra nesuprasti nebūtina.<...>

Nors ir ne man skirta, bet kažkaip nebesusigaudau apie ką čia... Gal galima mano pragertoms smegenėlėms "ant pirštų" paaiškinti?

Neprisijungęs

 

#32 2012-11-27 22:58:23

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  13d. 

Re: Pasipešiojimai...

Audroni, taciau kam skirtas postas, svarbu jei suprato.

Neprisijungęs

 

#33 2012-11-28 10:11:58

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  15d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  1d. 

Re: Pasipešiojimai...

Vakar jau buvau pradėjęs rašyt, tik netyčia ištryniau. Galvojau ir gerai, nes viskas pradėjo rimti, bet šįryt žiūriu - ne. Vėl kartojasi ta pati istorija. Vėl viskas linksta į fleimą...

O jau galvojau, bent šiame forume šito nebus...

Turiu galvoje diskusiją apie AA draugiją. Nu nesigauna ir tiek. Neskanu. Matyt dvylikos žingsnių programoje perdaug subtilumų, kad apie tai veltis į viešas diskusijas.

Siūlau rakint šitą temą. Norintys padiskutuot apie AA programą, jos niuansus, grupių veiklos pagerinimą manau tikrai ras internete tam skirtų tinklalapių, arba veiklos AA tarnybose.

Mano galva, žmogui geriau geriau pačiam pasidomėt, ten nueit ir susidaryt savo nuomonę, negu prisirankioti nuostatų iš antrinių šaltinių. Viešai reikšdami savo subjektyvią nuomonę apie tai kaip tai supantame, arba nesuprantme, arba nenorime suprasti, labiau pakenksime negu padėsime.

O ko vertas požiūrio vienpusiškumas, siaurumas ir fanatizmas ir taip aišku..

Neprisijungęs

 

#34 2012-11-28 11:37:14

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Šakiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mėn.  21d. 

Re: Pasipešiojimai...

Marijus rašė:

Ach, va kur tas šaltinis. Dėkui, Pumputi. Tu teisus, šitas folklioras yra ne mūsiškas, o angliškas.

Kadangi pats laisvai skaitai angliškai, aišku matai kur tiesioginis vertimas netinka. Tai kas viena kalba šmaikštu - kita kalba skamba marazmatiškai. Pabandyk pvz. išversti kokį rusišką anekdotą...

Taip ir su šiuo pasakiu: kai tai pasakoma in american english: "90in90", jiems ten viskas aišku iš pusės žodžio. Mūsų gi gremėzdiška formuluotė" devyniasdešimt susirinkimų per devyniasdešimt dienų" klaidina ir glumina.
Pats gi matai, kad kiekvieną syk šitą vietą naujokui reikia specialiai aiškint...

Aš pats savo anglų kalbos žinias vertinčiau 0,3 dešimtbalėj sistemoj todėl  naudojuosi  Google vertėju. Gal todėl , kad esu iš gilios provincijos vidurio kaimo tai daug nesamprotaudamas skaitau tai kas parašyta tekste, o ne tarp eilučių.Būdamas naujoku nelaukiau specialių aiškinimų, o  ''90 susirinkimų per 90 dienų'' supratau irgi tiesiogiai. Po vieną susirinkimą per dieną. Po du ar po tris per dieną provincijoje ir taip būčiau neturėjęs techninių galimybių. Per 90 dienų aplankiau 90 susirinkimų ir nusprendžiau, kad ši programa man tinka. wink

Paskutinis taisė Pumputis (2012-11-28 11:42:12)

Neprisijungęs

 

#35 2012-11-28 13:44:11

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Pasipešiojimai...

Marijus rašė:

Siūlau rakint šitą temą. Norintys padiskutuot apie AA programą, jos niuansus, grupių veiklos pagerinimą manau tikrai ras internete tam skirtų tinklalapių, arba veiklos AA tarnybose.

Mano galva, žmogui geriau geriau pačiam pasidomėt, ten nueit ir susidaryt savo nuomonę, negu prisirankioti nuostatų iš antrinių šaltinių. Viešai reikšdami savo subjektyvią nuomonę apie tai kaip tai supantame, arba nesuprantme, arba nenorime suprasti, labiau pakenksime negu padėsime.

O ko vertas požiūrio vienpusiškumas, siaurumas ir fanatizmas ir taip aišku..

jei reiški savo nuomonę, jis bus tik subjektyvi. jei savo nuomonių reikšti nedera, tai ir forumų nereikia, nes jie, mano galva, ir skirti reikšti nuomonėms.

tuose tinklapiuose, į kuriuos siūlau kreiptis irgi vyksta diskusijos, ir reiškiamos nuomonės (subjektyvios, žinoma).

į susirinkimus vaikštantis žmogus susidaro savo nuomonę, kodėl gi jos negalima čia išsakyti?  o pirminis šaltinis yra praktiškai vienas - Didžioji knyga, toliau jau interpretacijos 90in90 ir panašiai.

Neprisijungęs

 

#36 2012-11-29 10:10:05

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  4mėn.  28d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  10d. 

Re: Pasipešiojimai...

Nevyniosiu žodžių į vatą, bet mano manymu didžiausia kai kurių „žinovų“ bėda yra noras pasipuikuoti prieš naujokus ar nežinančius apie draugiją. Prirašoma nesąmonių, o vėliau tai taisoma rašant dar didesnes nesąmones.

Jūs jau man atleiskit, bet pirmą kartą (pakartoju tiems kas sunkiai supranta – pirmą kartą) atėjusiam į grupę žmogui klausimas „iš kur yra“ asocijuojasi tikrai ne su grupe (man, beje, taip pat).

Neprisijungęs

 

#37 2012-11-29 10:36:54

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Šakiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mėn.  21d. 

Re: Pasipešiojimai...

Audronis rašė:

Nevyniosiu žodžių į vatą, bet mano manymu didžiausia kai kurių „žinovų“ bėda yra noras pasipuikuoti prieš naujokus ar nežinančius apie draugiją. Prirašoma nesąmonių, o vėliau tai taisoma rašant dar didesnes nesąmones.

Jūs jau man atleiskit, bet pirmą kartą (pakartoju tiems kas sunkiai supranta – pirmą kartą) atėjusiam į grupę žmogui klausimas „iš kur yra“ asocijuojasi tikrai ne su grupe (man, beje, taip pat).

Tau galbūt Audroni. Bet man labai sunku patikėti, kad tu taip gerai žinai su kuo asocijuojasi žmogui pirmą kartą atėjusiam į AA grupę.

Neprisijungęs

 

#38 2012-11-29 10:49:19

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  13d. 

Re: Pasipešiojimai...

Kiek pradžioj į grupes pradėjau vaikščioti, tiek vėliau - niekas manęs neklausinėjo (net prie kavos ar cigaretės) iš kur aš. Tik draugiškai gali kas šiaip paklausti, kad informuotų naujoką, kad šalia yra irgi grupės. Tad, nei ar tudirbi, nei ar bedarbis neklausinėja. Yra toks dalykas, kaip atvira tiesa, kur ats ''nenoriu sakyti'' bus suprastas. Juolab, ir klausiantysis susipras, kad ne į savo daržą lenda... Bet nebūtinai taip turi būti. Sėkmės ir drąsos naujokams.

Neprisijungęs

 

#39 2013-01-17 15:17:02

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  15d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  1d. 

Re: Pasipešiojimai...

Čia tiems, kurie varvina akis šiom dienom laukdami kas gi bus  ..? Ogi nieko nebus..!
Nu išsiliejo žmogui emocijos. Ambicijos sugrojo... Nu ir ką? Kam nebūna... Ypač kai daug darai, nuveiki. pavargsti, stengiesi dėl kitų... O tie ir nesupranta, nevertina, na bent jau tuo momentu atrodo.
Apmaudu aišku, kai apkaltina vagiliavimu, laido užuominas apie padorumą. Gal reiktų ignoruoti, nutylėti, tikint, kad žmogus pasikarščiavo? Gal taip ir taip. Taip ir padarykim :)
O tiems, kas neįsikerta apie ką čia kalba, tiesiog dėmesio nekreipkit.
Pakaks ir taip tų ginčų, nuosavo teisumo įrodinėjimų. Tikiu - nebus čią jų...
Bent jau šita tema.

Neprisijungęs

 

#40 2013-01-17 15:57:20

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Pasipešiojimai...

Nu tikrai nesisikertu apie ką išviso čia kalba,visai atrodo ne į temą,ir nė prie ko.

Neprisijungęs

 

#41 2013-01-17 16:02:21

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  6d. 

Re: Pasipešiojimai...

Marijus rašė:

Čia tiems, kurie varvina akis šiom dienom laukdami kas gi bus  ..? Ogi nieko nebus..!
Nu išsiliejo žmogui emocijos. Ambicijos sugrojo... Nu ir ką? Kam nebūna... Ypač kai daug darai, nuveiki. pavargsti, stengiesi dėl kitų... O tie ir nesupranta, nevertina, na bent jau tuo momentu atrodo.
Apmaudu aišku, kai apkaltina vagiliavimu, laido užuominas apie padorumą. Gal reiktų ignoruoti, nutylėti, tikint, kad žmogus pasikarščiavo? Gal taip ir taip. Taip ir padarykim smile
O tiems, kas neįsikerta apie ką čia kalba, tiesiog dėmesio nekreipkit.
Pakaks ir taip tų ginčų, nuosavo teisumo įrodinėjimų. Tikiu - nebus čią jų...
Bent jau šita tema.

Nesuprantu, kam čia kažkokius marazmus rašyt, jei dalyviai nesupranta - apie ką kalbą? Bent jau iš mandagumo forumiečiams galima būtų normaliai parašyt, arba bent paaiškint kažką, vietoj to, kad patvirtint ir džiaugtis, kad nieks nieko nesupras.

Paskutinis taisė Troja (2013-01-17 16:11:27)


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#42 2013-01-17 16:13:59

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Pasipešiojimai...

nesuprantu kas ta Marijų užgavo,gal asmeniškai jam kas parašė žinutę,bet manau kad asmeniškai tada ir atsakyti reikia,o ne viešai,ir niekam nesuprantamai.

Neprisijungęs

 

#43 2013-01-17 16:24:40

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  15d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  1d. 

Re: Pasipešiojimai...

Rašiau žmonėms kurie neturi su "Būk blaivus" nieko bendra. Asmeniškai jau buvo bendrauta, deja nedavė rezultatų.
Mieli forumiečiai, dar sykį prašau nekreipti dėmesio. Kam buvo skirta, tas perskaitė ir suprato.

Neprisijungęs

 

#44 2013-12-15 12:51:16

alikas
Senbuvis
Miestas: Lietuva
Registravosi: 2013-12-07
Žinutės: 359

Re: Pasipešiojimai...

sveiki oka pasakysit kad anksciau atejes i susirinkima kad atrakinciau susirinkimu patalpos duris turiu pasirasyt pas budincia varda ir pavarde dakase kazkaip toks anonimiskumas jau nebekalbu apie tai kadjauciu didziuli spaudima kas liecia zingsnis .Radau SOS kazkaip palengvejo


Nėra to blogo kas neišeitu į gerą.

Neprisijungęs

 

#45 2013-12-15 13:13:06

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mėn.  22d. 

Re: Pasipešiojimai...

Jei galėtum plačiau no tos SOS. Kur jos ieškoti.

Neprisijungęs

 

#46 2013-12-15 14:24:54

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  4mėn.  28d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  10d. 

Re: Pasipešiojimai...

žvejy, forume yra visas skyrius Apie SOS - AA metodo alternatyvą. Informacijos daugybė, tik spėk skaityti...

Neprisijungęs

 

#47 2013-12-15 16:32:11

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mėn.  22d. 

Re: Pasipešiojimai...

Dėkui neviska spėju susirasti.

Neprisijungęs

 

#48 2015-07-23 10:42:54

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  15d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  1d. 

Re: Pasipešiojimai...

Troja rašė:

.... taigi šimtus kartų jau apie tai rašiau - išsivalyti organizmą bent iki tiek, kad dingtų priklausomybė. Nes visko išvalyti, ko prikaupta per visą gyvenimą, tai net nesvajoju. Bet rezultatai, kurių pasiekiau, yra stulbinantys ir stulbina ne tik mane, bet ir medikus...

Tai jau tikrai, kad šimtus. :) Kad tu pati, Troja, pati tuo tiki ir, kad  jokios logikos ar argumentai nepakeis tavo įsitikinimo tai faktas. Priešingai, kai jau ne kartą iš tavęs patyriau, į paprieštaravimus ir abejones bus reaguota asmeniškumais.
Kol tavo įsitikinamai liečia tavo pačios gyvenimą - tai tik tavo reikalas, bet kai pradedi viešai pudrinti smegenis kokiam naivesniam žmogeliui...
Nepretenduoju į visažinystę, bet savo nuomonę čia išsakysiu, kiek kreipti į ją nuomonę kiekvieno pasirinkimas.
Nerašysiu čia ir kad sveikas gyvenimo, būdas, subalansuotos mitybos, dietos, dienos rėžimas yra gėris, - tai akivaizdu kiekvienam. Bet teiginiai, kad "organizmo išvalymas" panaikina priklausomybę, ir kad dėl šito metodo priklausomas žmogus yra garantuotas nuo atkritimo yra tiesiog klaidinantys ir pavojingi.
Tai rodo, kad arba: tavo žinios apie šią (cheminių priklausomybių) sritį yra labai ribotos, arba tu ignoruoji faktus ir sveiką protą ir klaidini žmones sąmoningai.

Neprisijungęs

 

#49 2015-07-23 12:18:23

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  6d. 

Re: Pasipešiojimai...

Marijus rašė:

Troja rašė:

.... taigi šimtus kartų jau apie tai rašiau - išsivalyti organizmą bent iki tiek, kad dingtų priklausomybė. Nes visko išvalyti, ko prikaupta per visą gyvenimą, tai net nesvajoju. Bet rezultatai, kurių pasiekiau, yra stulbinantys ir stulbina ne tik mane, bet ir medikus...

Tai jau tikrai, kad šimtus. smile Kad tu pati, Troja, pati tuo tiki ir, kad  jokios logikos ar argumentai nepakeis tavo įsitikinimo tai faktas. Priešingai, kai jau ne kartą iš tavęs patyriau, į paprieštaravimus ir abejones bus reaguota asmeniškumais.
Kol tavo įsitikinamai liečia tavo pačios gyvenimą - tai tik tavo reikalas, bet kai pradedi viešai pudrinti smegenis kokiam naivesniam žmogeliui...
Nepretenduoju į visažinystę, bet savo nuomonę čia išsakysiu, kiek kreipti į ją nuomonę kiekvieno pasirinkimas.
Nerašysiu čia ir kad sveikas gyvenimo, būdas, subalansuotos mitybos, dietos, dienos rėžimas yra gėris, - tai akivaizdu kiekvienam. Bet teiginiai, kad "organizmo išvalymas" panaikina priklausomybę, ir kad dėl šito metodo priklausomas žmogus yra garantuotas nuo atkritimo yra tiesiog klaidinantys ir pavojingi.
Tai rodo, kad arba: tavo žinios apie šią (cheminių priklausomybių) sritį yra labai ribotos, arba tu ignoruoji faktus ir sveiką protą ir klaidini žmones sąmoningai.

Taip, taip, Marijukai, tavo nuomone man ypatingai svarbi big_smile big_smile. Labai yra vertinga, kai zmogus papaisto kazka apie tai, apie ka neturi ne maziausio zalio supratimo big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#50 2015-07-23 12:42:26

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  15d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  1d. 

Re: Pasipešiojimai...

Troja rašė:

Taip, taip, Marijukai, tavo nuomone man ypatingai svarbi :D :D. Labai yra vertinga, kai zmogus papaisto kazka apie tai, apie ka neturi ne maziausio zalio supratimo :D

Ne, Troja, neišprovokuosi. Prie asmeniškumų ir žeminimo nepereisiu.

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos