VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#51 2012-09-27 13:18:45

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  11d. 

Re: Mano artimieji geria

Žuvis rašė:

Galima pasiÅ«lyti ''kad Å¡irdis nesustotų'' ''pachmielÄ…'', ir susitarti, kad po jo į ligoninÄ™, spekuliuojant tuo, kad reikalingas gÄ—ralas prie tavÄ™s bÅ«tų iki kol paguldys. Be abejo - tai manipuliacija, taÄiau jei žmogus nebeatsako už savo veiksmus, tai iÅ¡ tiesų kokia ten gali bÅ«ti pasirinkimo laisvÄ— už savo gyvenimÄ… ... (tikiuosi, pasmerkta kitų skaitovų nebÅ«siu).

Na situacija tokia, kad į ligonine jokiu bÅ«du nesutinka, jei Äia negaus pinigų - ieÅ¡kos kitur ir vis tiek gaus... neutral

Danguole rašė:

Manau, kad reikia duoti tuos penkis litus, nes jeigu variklis užkals, blogai bus. Ir vėlgi, variklis gali užkalt, kai nieko šalia nebus, bet tada sažinė artimų bus rami. Bet šiaip manau, kad duoti visada lengviau negu prašyti. smile

Pritariu... Irgi duoÄiau, jei man brangus žmogus praÅ¡ytų (Å¡irdis neatlaikytų matant kanÄias)... Deja, gatvÄ—je ne visada duodu (gal per daug skÅ«pa esu neutral ), daugiau priklauso nuo situacijos, kaip raÅ¡Ä— Audronis, jei Å¡viesiai tiesiai pasako kam reikia, o ne bando apsimesti kurÄnebyliu, aklu ar alkanais vaikais graudina.

Minėtoje situacijoje mama irgi davė savo sūnui keli litus... Tik paskui graužėsi, ar gerai padarė...

Pumputis rašė:

Neduodu pinigų alkoholiui. Nematau prasmÄ—s pratÄ™sti kanÄias keletui valandų. Juk vÄ—liau rezultatas vÄ—l tas pats. Manau, kad alkoholis yra nuodas man. TurbÅ«t jis toks pats nuodas ir praÅ¡anÄiam. Nuodyti kitÄ… žmogų ? roll

Man iÅ¡ Tavo postų kažkodÄ—l atrodo (praÅ¡au neįsižeisti), kad esi labai liÅ«dnas žmogus ir gyvenime matai tk tamsias spalvas. AÅ¡ į viskÄ… žiÅ«riu paprasÄiau... wink

Neprisijungęs

 

2012-09-27 13:18:45

Google

#52 2012-09-27 16:06:54

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  8d. 

Re: Mano artimieji geria

AÅ¡, man regis, Äia kažkada raÅ¡iau apie konkretų atvejį, kurio liudininke tapau. Mano bendradarbÄ—s tÄ—vas praÅ¡Ä— pas savo žmonÄ… (bendradarbÄ—s mamÄ…), kad ji nueitų ir nupirktų vyno, nes jam yra labai blogai. Toji jo žmona buvo jau kurį laikÄ… gerokai ant savo vyro supykusi dÄ—l jo gÄ—rimo, todÄ—l vyno nenupirko. Kažkur po pusdienio tas vyras atsidÅ«rÄ— ligoninÄ—je, nes iÅ¡tiko insultas ir po keleto valandų mirÄ—. Motina verkÄ— ne vienerius metus, nes dÄ—l vyro mirties kaltino save. Po to pati susirgo Alzheimerio liga ir, matyt, jau nebeatsiminÄ—, kas kažkada vyko.
   TodÄ—l manau, kad "pachmielui" artimam žmogui (prie parduotuvÄ—s beviltiÅ¡kai atrodantiems aÅ¡ irgi dažnai duodu, nes pernelyg gerai atsimenu savijautÄ…) duoti pinigų reikia. Bet tiesa yra ir tai, kad netrukdant žmogui padaryt tÄ… "pachmieliukÄ…" nesustoja suktis uždaras ratas. TodÄ—l pritariu Žuviai dÄ—l savotiÅ¡kos sutarties, kad gers kiek norÄ—s iki nuvažiuos į ligoninÄ™. Bet jei, kaip buvo paraÅ¡yta, jis į ligoninÄ™ jokiu bÅ«du nesutinka, bet "pachmÄ…" vis tiek gaus kitur, tai tada jau nežinau... Belieka tokiam žmogui pasakyt, kad kaip pasiklosi, taip iÅ¡simiegosi. Nors, žinoma, jam tas pasakymas tuo metu rÅ«pi tiek, kiek numirÄ—liui žvakÄ—. Žodžiu, situacija panaÅ¡i į beviltiÅ¡kÄ…. YpaÄ, jei pats geriantysis net nenori ir nesiruoÅ¡ia sustot gert. Sustot gert kažkaip žmogų turÄ—tų motyvuot mintis, kad reikia eit į darbÄ…, kad galima jį prarast, bet gal jis ir taip jo neturi. Jei jis net nesiruoÅ¡ia sustot gert, tai niekas jo per prievartÄ… ir nesustabdys.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#53 2012-09-27 16:51:33

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  11d. 

Re: Mano artimieji geria

Troja rašė:

Žodžiu, situacija panaÅ¡i į beviltiÅ¡kÄ…. YpaÄ, jei pats geriantysis net nenori ir nesiruoÅ¡ia sustot gert. Sustot gert kažkaip žmogų turÄ—tų motyvuot mintis, kad reikia eit į darbÄ…, kad galima jį prarast, bet gal jis ir taip jo neturi. Jei jis net nesiruoÅ¡ia sustot gert, tai niekas jo per prievartÄ… ir nesustabdys.

Būtent, kad tokios motyvacijos, kaip darbas, nėra, o ir kam gaišti laiką tokiems niekams, jei galima gyventi savo malonumui...

Šiuo atveju žmogiukas norėjo nustoti gerti, bet tam, kad nustotų būtinai reikėjo 5 Lt. Po dviejų ar trijų dienų jau galėjo ir nusipraust, ir valgyt užsimanė... Tiesa ta, kad neilgai blaivybė truko - iki talkos pas kitą kaimyną...

AÄiÅ« visiems už iÅ¡sakytas nuomones smile

Neprisijungęs

 

#54 2012-09-27 17:25:32

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mano artimieji geria

zuikis rašė:

Sveiki visi smile
Situacija tokia: žmogui daugiadienės, geria daug ir jau ne pirmą dieną. Artimieji visi pikti burba -"kada gi pagaliau išsiblaivysi, neatidėliojami darbai laukia". O jis ateina visas drebėdamas, ašaros rieda, - "duokit nors penkis litus, turiu būtinai išgerti, kitaip širdis sustos"...
Labai norÄ—Äiau sužinoti jÅ«sų nuomonÄ™ apie tai, ar reikia duoti "pachmielui", ar geriau neduoti? Kokios gali bÅ«ti nedavimo pasekmÄ—s? Davimo tai lyg ir aiÅ¡kios - iÅ¡gers ir dar papraÅ¡ys arba ne... Apie detoksÄ… jokios kalbos bÅ«ti negali...

AÅ¡ visada "gelbsÄiu", bet stengiuosi minimaliai. Dar labai priklauso koks "ligonis", jeigu stovi prie parduotuvÄ—s ir tiesiog ubagauja tokiu atveju siunÄiu toliau, bet jeigu matau kad žmogui tikrai labai "chrienova" visada sukrapÅ¡tau bambaliui. Dažnokai kaimynÄ… "gelbÄ—ju" ir jis mane "gelbÄ—ja". Su žvejais net kalbų nebÅ«na, kitÄ… dienÄ… pachmielas normalu, parveža kas gali vairuoti. Ar gelbsti ar ne pijokai iÅ¡radingi vistiek suranda....

Neprisijungęs

 

#55 2012-09-27 17:48:07

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Å akiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mÄ—n.  23d. 

Re: Mano artimieji geria

zuikis rašė:

Man iÅ¡ Tavo postų kažkodÄ—l atrodo (praÅ¡au neįsižeisti), kad esi labai liÅ«dnas žmogus ir gyvenime matai tk tamsias spalvas. AÅ¡ į viskÄ… žiÅ«riu paprasÄiau... wink

GalbÅ«t nevisai aiÅ¡kiai iÅ¡reiÅ¡kiu savo mintis, bet man atrodo jog ir aÅ¡ į viskÄ… žiÅ«riu pakankamai paprastai. Mano gerianÄiam broliui 5 litų užtenka maždaug 6 valandom. Kas toliau ? Duoti vÄ—l 5? Tavo paminÄ—tos davimo pasekmÄ—s gali bÅ«ti ir kiek kitokios nei pats paraÅ¡ei : ''.............. Davimo tai lyg ir aiÅ¡kios - iÅ¡gers ir dar papraÅ¡ys arba ne.......''. Gali prisigÄ—rÄ™s automobiliu pervažiuoti per mažametÄ™ dviratininkÄ™, gali iÅ¡Å¡okti iÅ¡ 6 aukÅ¡to kai jam susivaidens ir dar daug, daug kÄ… gali prailginÄ™s savo daugiadienes mano duotais 5 litais. sad

Neprisijungęs

 

#56 2012-09-27 23:01:19

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Savam reikÄ—tų Å¡irdies lašų arba valerijono pasiÅ«lyti (tikrai nepakenks, tik pachmielas bus lengvesnis), o kai prie parduotuvÄ—s praÅ¡o, tai pagal galimybes. AÅ¡ kaimynui visada duodavau, kol kažkas sumuÅ¡Ä— stipriai, pasveiko, bet dabar su kaimynais jau nebendrauja, bijo visų, neatpažįsta. Kai gÄ—rÄ— nebuvo žmogaus, dabar irgi nÄ—ra. Nors kÄ… žinau, mano dukrai mažai jis vienintelis iÅ¡ kiÅ¡enÄ—s saldainį iÅ¡traukdavo.  Å irdis vietoje buvo, nors ir gÄ—rÄ—. Kiekvienam savo likimas. Sako, nuo likimo nepabÄ—gsi, bet dar sako, kad kiekvienas mes savo likimo kalviai. Suprask kaip nori.
LiÅ«dna, grįžau iÅ¡ brolio. SutvarkÄ—m jovalÄ… su sese, iÅ¡vežėm gal 50 butelių taros, iÅ¡plovÄ—m indus. O jis kosmose. Rytoj grįžta jo draugÄ—, kažkas bus negerai, geria tai už jos pinigus, per mÄ—nesį gal 2000 lt prapylÄ—. Mano tai kažkaip požiÅ«ris truputį kitoks, o sesuo rauda. Namo grįžo po darbo, o ten anyta 70 metų jau 3 dienos laka, apsisisiojus guli, kaimynas bendram bute (yra Vilniuje ir tokių) irgi kosmonautas, odekolonÄ… geria. Nors nusiÅ¡auk. Dukros (dukterÄ—Äios) vestuvÄ—s po 2 savaiÄių, darbo ir rÅ«pesÄių soÄiai. Vagys svoloÄiai (gal narkomanai) prie GariÅ«nų mano maÅ¡iniukÄ—s centrinį sugadino, automagnetolÄ… pavogÄ—. Vyras sako, kad aÅ¡ durna boba, kad maÅ¡inoje palikau automagnetolos nosį. Bet džiaugiuos, kad maÅ¡inos nepavogÄ—. Taip, kad ir liÅ«dnoka, bet džiaugtis yra kuo. Pasiguodžiau ir einu miegoti. Visiems ramios nakties ir darbingo rytojaus.

Neprisijungęs

 

#57 2012-09-28 08:18:03

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  17d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  3d. 

Re: Mano artimieji geria

Laikykis, Danguole. Viskas gali pasikeist. Turėkim viltį, mes gi ne viską žinom, galim klyst. Mes tik žmonės...
Ir labai aÄiÅ« už atvirumÄ….

Paskutinis taisÄ— Marijus (2012-09-28 08:18:20)

Neprisijungęs

 

#58 2012-09-28 12:39:29

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  15d. 

Re: Mano artimieji geria

DÄ—kui, Danguole, už tavo pasidalinimÄ…... Mano artimesnÄ—je giminÄ—je nebuvo alko priklausomų, negalvojau, kad Å¡alia esantys taip priklausomi patampa dÄ—l kito meilÄ—s buteliui... Neveltui sakoma - geriau iÅ¡vis atsiriboti. TaÄiau gi bÅ«na dar bendri interesai, kuomet nesigauna atsiriboti.  Ir apgaulingas sakinys ''gal dar susipras''... O  tuomet laukimas...''Kada susipras?''
(nelabai supratau, kam butą jo tvarkėt, kad draugei grįžus jis mažiau problemų apturėtų, ar, tiesiog, ''jei jis negali, mes už jį sutvarkysim''? Gal iš nevilties...)
Savo postu pastÅ«mÄ—jai mano elgesį  iÅ¡ Å¡alies permesti, kaip aÅ¡ prisiliuobus nevykdžiau savo pareigų, Å¡alia esanÄių žmonių  planai turÄ—jo kardinaliai keistis, priklausomai nuo to - kada ir kiek aÅ¡ iÅ¡gÄ—riau... Nes kuo toliau, tuo mažiau galima buvo manimi pasitikÄ—ti. AÅ¡ manipuliavau kitais, ir, vaizduodama esanti atsakinga,  galÄ—jau bet kur ''įkalt''... Dažnai ''Å¡iek tiek'' turÄ—jau su savimi.
www.al-anon.lt,siūlau užsiregistruoti ir forume paskaityti moterų mintis ir veiksmus, gal ką rasi ir sau. O Valandėle atvirame susirinkime ''alkoholiko artimiesiems'' irgi neprailgs. Sekmės Tau roll

Neprisijungęs

 

#59 2012-09-28 14:46:15

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Sveiki, Žuvyte, butas ne butas, sodo namelis. Ir ne jo, o jo partnerÄ—s. Ji paliko jam ,,paÄkÄ…" pinigų, pirtelÄ™ stato, o pati Vokietijoje dirba. Tai bachuras babkių turi, yra už ka gerti. Lietuva mažas kaimas, sode aplinkui sesers bendradarbiai gyvena, tai jau daug ko papasakoja apie jų bendravimo ypatumus. Bet tai ne mÅ«sų reikalas. TrobÄ… tvarkÄ—m, nes praÅ¡Ä— jis pats. Bet važiavome tenais, nes pas ji maÅ¡inoje mamos kaimo lango  stiklo paketas buvo. Jis vistiek nenuveÅ¡ (mes jau netikim), o ji grižusi gali ir padaužyti tÄ… paketÄ…. Mamai 200 lt daug, o jai 1000 eurų tik pinigas. Gal save teisinu, kad tÄ… trobÄ… tvarkÄ—m, net nežinau kodÄ—l. Bet ji grįžusi nors Å¡iokiÄ… tokiÄ… tvarkÄ… ras. bet man atrodo, pasidaužys abu, o paskui pagers ir vÄ—l bus gerai. Arba ne. Nežinau.

Neprisijungęs

 

#60 2012-09-28 16:01:47

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  11d. 

Re: Mano artimieji geria

Danguole, aÄiÅ« už atvirumÄ…. Ne veltui sakoma, kad viena bÄ—da nevaikÅ¡to... Linkiu kuo labiau atsiriboti nuo brolio problemų. AÅ¡ irgi stengiuosi labai neimti į galvÄ…, kad broliai degraduoja, gyvenu savo gyvenimÄ…, nors man gal lengviau, kadangi skiria nemažas atstumas, nematau jų kasdien... Tik mamos tai irgi vis gaila bÅ«na, bet žinau, kad nieko pakeisti negaliu... SÄ—kmÄ—s! smile

Neprisijungęs

 

#61 2012-09-28 16:30:04

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

AÄiÅ« visiems už palaikymÄ…. Tai tokiose situacijose labiausiai mamų ir gaila. Nors kaip vyresnis brolis sako, atlaikys ir mama. Turim savus gyvenimus, bet va svoris vistiek krenta, gerai, kad nors truputi yra iÅ¡ ko.smile. Gražaus savaitgalio.

Neprisijungęs

 

#62 2012-10-02 12:13:01

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Nuo šeštadienio broliukas parišo, net keista, per pilnatį. Mama džiaugiasi. Žinoma, man ir kitiems šalia esantiems, irgi linksmiau. Grižo draugė, nežinau kaip aiškinosi, bet sustojo. Dabar galvoju, kad mes labai dažnai patys prisigalvojame visokių ,,briedų" ir taip vidų sujaukiame, kad atrodo vien juoda aplinkui. Dabar sėdžiu ir galvoju, gal bus ramu 1-2 mėnesius. Stop. Mes taip save užprogramuojame ir kitą žmogų taip pat. Gal reikia galvoti, kad siandien gerai, o rytoj bus kaip bus. Ką manote?hmm

Neprisijungęs

 

#63 2012-10-02 14:29:27

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  17d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  3d. 

Re: Mano artimieji geria

Danguole rašė:

... Dabar sėdžiu ir galvoju, gal bus ramu 1-2 mėnesius. Stop. Mes taip save užprogramuojame ir kitą žmogų taip pat. Gal reikia galvoti, kad siandien gerai, o rytoj bus kaip bus. Ką manote?:/

Bus taip kaip bus... :) Kai bus tada ir spręskim.
Gerai tu sakai, nėr ko programuotis. Protingiausia būtų šia diena gyvent, ne vakar gyvent, ne rytoj... Tik va ne žodžiais, o praktiškai tai padaryt sunkoka :)
Bet kokiu atveju, palaikom tave ir tavo brolį. Sėkmės!

Neprisijungęs

 

#64 2012-10-02 22:33:29

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  0d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Danguole rašė:

<...>Gal reikia galvoti, kad siandien gerai, o rytoj bus kaip bus. KÄ… manote?:/

Rytojaus problemas ir spręsime rytoj... Geriau galvoti, kad rytdiena bus dar geresnė :)

Neprisijungęs

 

#65 2012-10-02 22:45:47

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  15d. 

Re: Mano artimieji geria

Palaikymas artimo žmogaus minant  blaivybÄ—s takeliu yra svarbus. TaÄiau menu, kai iÅ¡pÅ«Äia burbulÄ… ir bando įtikti, kad neužgerÄiau ir dar labiau viskÄ… gadina... Lenkiu link to, jog nereikia per daug džiaugtis, nes alkoholikas tai pajauÄia ir  gali tuo manipuliuoti, kad tik neprisiimti atsakomybÄ—s ar tolimesniame gyvenime nevykdyti (perleisti kitam ar atidÄ—ti) savo pareigų. Labai Å¡aunu pabÅ«ti tokiam alei vaiko kokone: ''parduotuvÄ—n neeisiu, nes ten alkoholis, bijau užsikabint'', ''bulvių pas gimines nekasiu, nes ten gers'', ''dirbti kol kas neeisiu, nes ten geriantis kolektyvas'' ir panaÅ¡Å«s ''atmazai''. VÄ—liau užsiliÅ«liuoja žmogelis tinginystÄ—s panÄiuose...

Neprisijungęs

 

#66 2012-10-03 18:24:12

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mano artimieji geria

Danguole rašė:

Nuo šeštadienio broliukas parišo, net keista, per pilnatį. Mama džiaugiasi.

Na matai, atėjo laikas ir sutojo, mes "slidininkai" ęsame "rimti" žmonės, nusprendėme ir padarėme..... lol Tavo brolis nėra jau toks blogiukas, gal dar nepasiekė savojo dugno nuo kurio galėtų tvirtai atsispirti. Buvo tokia diskusija: "ar leisti pasiekti dugną", mano manymu šis dalykas yra nevaldomas, tiesiog ateina laikas ir viskas suistvarko arba ne.....roll

Neprisijungęs

 

#67 2012-10-05 08:40:02

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Gal ir taip. Ateina laikas, ir pasiriša. Gyvenam šia diena. O tas saugojimas, tai jau tikrai neprisaugosi nuo to. Gali solidarizuotis, kartu būnant negerti alkoholio, bet taip, mes, šalia esantis tik save norim apsaugoti. Juk jeigu labai norės už kampo prigers. Mokytojus sveikinu su mokytojų diena (jei tokų yra), visus kitus su penktadieniu.smile

Neprisijungęs

 

#68 2012-10-05 12:45:13

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  8d. 

Re: Mano artimieji geria

Danguole rašė:

Gal ir taip. Ateina laikas, ir pasiriša. Gyvenam šia diena. O tas saugojimas, tai jau tikrai neprisaugosi nuo to.

AÅ¡ visus savo "saugotojus" ir vaikÅ¡Äiotojus iÅ¡ paskos su perspÄ—jimais, moralais, ar tyliais, užjauÄianÄiais ar klausianÄiais žvilgsniais buvau pasiruoÅ¡usi prismaugt, bet nespÄ—jau big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#69 2012-10-05 13:03:38

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Å akiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mÄ—n.  23d. 

Re: Mano artimieji geria

Troja rašė:

Danguole rašė:

Gal ir taip. Ateina laikas, ir pasiriša. Gyvenam šia diena. O tas saugojimas, tai jau tikrai neprisaugosi nuo to.

AÅ¡ visus savo "saugotojus" ir vaikÅ¡Äiotojus iÅ¡ paskos su perspÄ—jimais, moralais, ar tyliais, užjauÄianÄiais ar klausianÄiais žvilgsniais buvau pasiruoÅ¡usi prismaugt, bet nespÄ—jau big_smile

O man atėjo laikas kai aš juos nuoširdžiai apkabinau ir padėkojau.

Neprisijungęs

 

#70 2012-10-05 17:22:18

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mano artimieji geria

Troja rašė:

AÅ¡ visus savo "saugotojus" ir vaikÅ¡Äiotojus iÅ¡ paskos su perspÄ—jimais, moralais, ar tyliais, užjauÄianÄiais ar klausianÄiais žvilgsniais buvau pasiruoÅ¡usi prismaugt, bet nespÄ—jau big_smile

Pumputis rašė:

O man atėjo laikas kai aš juos nuoširdžiai apkabinau ir padėkojau.

Panašu į ugnį ir vandenį.....

Neprisijungęs

 

#71 2012-10-06 13:30:43

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  8d. 

Re: Mano artimieji geria

Tara rašė:

Troja rašė:

AÅ¡ visus savo "saugotojus" ir vaikÅ¡Äiotojus iÅ¡ paskos su perspÄ—jimais, moralais, ar tyliais, užjauÄianÄiais ar klausianÄiais žvilgsniais buvau pasiruoÅ¡usi prismaugt, bet nespÄ—jau big_smile

Pumputis rašė:

O man atėjo laikas kai aš juos nuoširdžiai apkabinau ir padėkojau.

Panašu į ugnį ir vandenį.....

Taiklus pastebÄ—jimas big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#72 2012-10-08 09:25:00

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Mano artimieji geria

Troja rašė:

Danguole rašė:

Gal ir taip. Ateina laikas, ir pasiriša. Gyvenam šia diena. O tas saugojimas, tai jau tikrai neprisaugosi nuo to.

AÅ¡ visus savo "saugotojus" ir vaikÅ¡Äiotojus iÅ¡ paskos su perspÄ—jimais, moralais, ar tyliais, užjauÄianÄiais ar klausianÄiais žvilgsniais buvau pasiruoÅ¡usi prismaugt, bet nespÄ—jau big_smile

smaugti nenorėjau, o dabar esu dėkingas daugumai jų.

Neprisijungęs

 

#73 2012-10-08 15:47:08

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  8d. 

Re: Mano artimieji geria

Bimcius rašė:

Troja rašė:

Danguole rašė:

Gal ir taip. Ateina laikas, ir pasiriša. Gyvenam šia diena. O tas saugojimas, tai jau tikrai neprisaugosi nuo to.

AÅ¡ visus savo "saugotojus" ir vaikÅ¡Äiotojus iÅ¡ paskos su perspÄ—jimais, moralais, ar tyliais, užjauÄianÄiais ar klausianÄiais žvilgsniais buvau pasiruoÅ¡usi prismaugt, bet nespÄ—jau big_smile

smaugti nenorėjau, o dabar esu dėkingas daugumai jų.

AÅ¡ tai dÄ—kingumo tikrai jokio nejauÄiu, nes tie "saugotojai" buvo atsiradÄ™ ne vietoj ir ne laiku. Jų veikla buvo lygi dideliam nuliui. Kai "pribrendau" negÄ—rimui, tai be jokių "saugotojų" sustabdžiau lakimo procesÄ…. O jei žmogus pats dar nenusprendÄ— stabdyt, tai jokie saugotojai jo nenusaugos, tik nervus gadins savo lindimu ir zyzimu.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#74 2012-10-11 09:22:34

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mano artimieji geria

Troja rašė:

....Kai "pribrendau" negėrimui, tai be jokių "saugotojų" sustabdžiau lakimo procesą. O jei žmogus pats dar nenusprendė stabdyt, tai jokie saugotojai jo nenusaugos, tik nervus gadins savo lindimu ir zyzimu.

Čia Troja aš tau pritariu visu 100%....

Neprisijungęs

 

#75 2012-10-11 13:42:55

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

KÄ… Äia prisaugosi. Ne maži vaikai. Artimiesiems yra sunku žiÅ«rÄ—ti į geriantį, baisu, kad iÅ¡eis visam. Emocijos. Bet aÅ¡ niekada broliui du kartus į akis nelendu. VienÄ… kart pasiÅ«lau pagalbÄ…, pasakÄ— - ne. Viskas aiÅ¡ku. Nors pats visas verdi, bet nieko negali padaryti. Tik laukimas. Yra dar toks dalykas, man asmeniÅ¡kai tai atodo svarbu: jei jau papraÅ¡Ä— pagalbos, lÄ—k vos ne su Å¡viturÄ—liais, nes gali persigalvoti. IÅ¡ karÄios patirties galiu tik pasidžiaugt, kad jeigu pasakÄ—, kad sustos gert - sustojo. Niekada pažado nesulaužė. Paskutinis užgÄ—rimas buvo baisus mano akimis žiÅ«rint. Bet vÄ—l gi į klausimÄ… kada sustosi, gavau atsakymÄ…: sustosiu kada sustosiu. Jokių pažadų.  Reikia gerbt kitÄ… žmogų, koks jis bebÅ«tų bent jau minimaliai.

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos