VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#26 2012-06-25 16:44:55

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  9d. 

Re: Mano artimieji geria

Ramunytė rašė:

Sveiki visi,

Mano brangusis grižęs is darbo beveik kasdien po porą alaus butelių patuština. Savaitgaliais ir po penkis butelius išgurkšnoja per dieną. Nežinau ką galvoti, ar tai problema?

NeperÅ¡u savo nuomonÄ—s, nei patirties, tik paraÅ¡ysiu, kad bÅ«tent paminÄ—ti du buteliai alaus savo laiku turÄ—jo man lemiamos reikÅ¡mÄ—s. Kažkada mano vyras, grįždamas iÅ¡ darbo, kas vakarÄ… man parneÅ¡davo du butelius mano taip mÄ—gto "LietuviÅ¡ko" tamsaus 6 laipsnių stiprumo (jau seniai jo negamina) alaus. Labai laukdavau to alaus ir su malonumu tuoj pat jį iÅ¡gerdavau. Man Å¡i atrakcija labai patikdavo. Bet pastebÄ—jau, kad kai jam nesigaudavo to alaus parneÅ¡t, nes grįždavo gana vÄ—lai, tai mano viduje sukildavo kažkokia agresija. Tada ir supratau, kad viskas, mieloji, organizmas man jau kažkÄ… diktuoja, nors turÄ—tų bÅ«t atvirkÅ¡Äiai. Na, bet po to labai daug laiko nutekÄ—jo, virÅ¡ deÅ¡imt metų, kol įvyko visi Å¡ie pakitimai, apie kuriuos raÅ¡iau kitoje temoje. O tie deÅ¡imt metų, tai ojojoj, kokie kupini įvairaus kolorito įvykių buvo... TodÄ—l dabar žinau, kad bent jau man du buteliai alaus kas vakarÄ… yra stovÄ—jimas ant bedugnÄ—s kraÅ¡to.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

2012-06-25 16:44:55

Google

#27 2012-06-26 09:54:16

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Gal Äia ir ne visai į temÄ…, bet... Buvau padarÄ™s 8 mÄ—nesių gÄ—rimo pertraukÄ…, visai negÄ—riau, lyg ir neblogai sekÄ—si, kol atÅ¡ilus orams nesugalvojau, kad galima atsigaivinti stikline alaus. Tik viena stikline, jokiu bÅ«du ne daugiau – nuo tiek neapsineÅ¡i ir visai skaniai atsigeri. Po poros savaiÄių stiklinÄ— virto buteliu, o po 3-4 mÄ—nesių viskas grįžo į savo vėžes – stabdžius sugalvojo bailiai, t.y. sÄ—kmingai gÄ—riau, kaip ir prieÅ¡ metus...

Neprisijungęs

 

#28 2012-06-28 14:35:32

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Tik iÅ¡kart noriu patikslint, kad tas žmogus nÄ—ra man artimasis. Ta prasme nei giminÄ—, nei koks artimas draugas. Tiesiog blaivuose takeliuose susitikom. Audronis, beje, irgi tÄ… žmogų turÄ—tų pažinot. KrikÅ¡ÄioniÅ¡kai, žmogiÅ¡kai - tai brolis...
Jis tikrai daug laiku yra iÅ¡silaikÄ™s blaivas, bet dabar laikas nuo laiko vis užgeria. Nežinau kaip smarkiai, nemaÄiau, bet iÅ¡kart po to kenÄia pats, o dar labiau kankina reik manyt savo tikruosius artimuosius.  O aÅ¡ sužinau iÅ¡ to, kad kai jam užsikabliavus praeina tas trumpalaikis užsimirÅ¡imas, vis man paskambina. GelbÄ—k, mol, ir vÄ—l žūstu. Tu gi gali, manÄ™s niekas nesupanta, visi blogi ir aÅ¡ toks anoks.. Bandau su juo girtu kalbÄ—t... Nu patys žinot... Visaip bandydavau, bet dažniausiai ar užuominam ar tiesiau ima grasint kad šį kart baigs, iÅ¡eis iÅ¡ Å¡io pasaulio ar pan.
KiekvienÄ… sykį sunervina, tiesa dabar jau ne taip, kaip pirmus kartus, nors stengiuosi neimt į plauÄius. Pasijuntu visiÅ¡kai bejÄ—gis padÄ—t, padaryt. O sujaudina, nes daugelyje iÅ¡ jo tų girtų manipuliacijų matau save praeityje...

Neprisijungęs

 

#29 2012-06-28 16:37:54

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Manau, kad žinau apie ką kalbi. Liūdna, tikrai ilgą blaivybės stažą turėjo, atrodo ir jautėsi labai tvirtai, ir žino viską... O kas iš to? Visas žinias ir patirtį greitai nubraukia „lengvas“ paragavimas :( Paskui tik laikykis...

Neprisijungęs

 

#30 2012-06-28 16:57:26

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Taip, tas pats...
Tame ir baisumas, nei stažas nei prikauptos teorinÄ—s žinios, paskaitos, knygos, pratybos ir t.t. nieko negarantuoja. Kartais atrodo prieÅ¡ingai, kad žmogus tartum pasislepia už to, kad viskÄ… žinau, moku perskaiÄiu.
Dabar jis ligoninėj uždarytas. Varysiu aplankyt... artimą savo... Sunku jam dabar. sad

Neprisijungęs

 

#31 2012-06-28 17:11:48

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

LiÅ«dnos istorijos... Tuo labiau, kad kaip raÅ¡ot - žmogus turÄ—jÄ™s ilgÄ… stažą blaivybÄ—s sad... Rodos gi ir žinių turÄ—tų pakakti, jei sugebÄ—jo ilgai gyventi blaiviai, vadinasi tikrai viskÄ… žino... Manau sunku man, neturinÄiai priklausomybÄ—s, suprasti, kaip alkoholis paveikia žmogaus mÄ…stymÄ….

Marijus rašė:

Visaip bandydavau, bet dažniausiai ar užuominam ar tiesiau ima grasint kad šį kart baigs, išeis iš šio pasaulio ar pan.

Man tai labai pažįstama... Mano brolis dažnai taip, manyÄiau, kad Å¡antažuoja mamÄ…. O ji ir iÅ¡sigÄ…sta ir ima baisiausiai pataikauti ir Å¡okinÄ—ti aplink, kad tik ko nors vargÅ¡elis sau nepasidarytų...

Nors iš kitos pusės, o kaip žinoti, kad tai ne rimtas grasinimas?

Neprisijungęs

 

#32 2012-06-29 13:08:15

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

zuikis rašė:

Man tai labai pažįstama... Mano brolis dažnai taip, manyÄiau, kad Å¡antažuoja mamÄ…. O ji ir iÅ¡sigÄ…sta ir ima baisiausiai pataikauti ir Å¡okinÄ—ti aplink, kad tik ko nors vargÅ¡elis sau nepasidarytų...

Nors iš kitos pusės, o kaip žinoti, kad tai ne rimtas grasinimas?

Nežinau. ProfesionalÅ«s psichologai matyt turi savo kriterijus, bet kas iÅ¡ to... Bet kokiu atveju, ir nealkoholiniu, tokie grasinimai, net neiÅ¡sakyti, mintys, svajonÄ—s apie mirtį, ligÄ… ir panaÅ¡iai, rodo kad įjungtas susinaikinimo mechanizmas. Suveiks ar nesuveiks, anksÄiau ar vÄ—liau, bet tai yra ir tai labai rimta. Nežinau kaip tai vadint, psicologiniu sutrikimu, dvasine liga, mirties dvasia... Alkoholis Äia tik simptomas, deja labai ryÅ¡kus ir lemiantis.
   
O apie alkoholiko mokėjimą manipuliut storiausi tomai prirašyti, tik kad va žmogus (turiu omeny alkoholiko artimą) net it tai žinodamas ir atskirdamas kituose žmonėse, pasimauna ant savo atimiausio žmogaus manipuliacijų kabliuko.

Neprisijungęs

 

#33 2012-07-02 09:24:05

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Tai anÄ… penktadienį iÅ¡raÅ¡Ä— mano biÄiulį. Palinksmino jis ten ir ligonÄ—s personalÄ… ir kitus, bet nepasakosiu per visÄ… webÄ… nes tai jo privatÅ«s reikalai, jei pats norÄ—s - paporins. VÄ—l kabinasi, Å¡aunuolis. Kiek galÄ—siu palaikysiu.

Neprisijungęs

 

#34 2012-07-03 11:15:43

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Smagu, šaunuolis. Tikiu, kad viskas susitvarkys ir įsitvirtins.

Jei pamatysi, Marijau, palinkėk ir nuo manęs jam stiprybės.

Neprisijungęs

 

#35 2012-07-03 14:32:56

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Audronis rašė:

Smagu, šaunuolis. Tikiu, kad viskas susitvarkys ir įsitvirtins.

Jei pamatysi, Marijau, palinkėk ir nuo manęs jam stiprybės.

Ok, perduosiu. Jau vienÄ… perdaviau. Labai norÄ—tųsi manyt, kad įsitvirtins... bet bus taip kaip bus. PapasakoÄiau plaÄiau, bet gal susilaikysiu. Ir taip nemažai priporinau, o pas tÄ… biÄiulį viskas vyksta gyvai, dabar. Kad nenusivažiavus į pliotkus.

Neprisijungęs

 

#36 2012-09-17 17:19:50

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Marijus rašė:

Rimas rašė:

Detokso niekad nebandžiau. Vis gaivaliodavausi pats, kad ir labai bloga bÅ«davo, bet gal ir gerai tas detoksas, nereikia tiek kankintis, tik va jei greit pavyktų atsigauti, tai gal ir minÄių apie nebegÄ—rimÄ… nekiltų? roll

pala, Äia gali gautis painiava, nes neaiÅ¡ku kÄ… turim omeny sakydami "detoksas". Å iaip yra skirtingi dalykai: vienas - tai profesionali detoksikacija kokiame nors specializuotame priklausomybių centre, kur pastato ant kojų, dažniausiai su tikslu, kad tas atpumpuotasis imtų siekti blaivumo. Ir visai kita yra kartais pusiau legalios sesuÄių su leÅ¡elinÄ—m paslaugos, kad palengvintų pachmielÄ…. Vargu ar iÅ¡ to kas gero... Eilinis bÄ—gimas nuo problemos.

As broli pastoviai atlasindavau, gerai, negerdavo 2-3 menesius, po to vel. ir vel lasinu. Prasydavo pats, pagirios legvesnes, supranta, kad alkoholikas, bet vistiek geria.  Manau detoksikuoti reikia tikslingai, siekiant blaivybes. Paskui butina lankyti AA, nes saikingai geriantys nelabai supras ka jaucia alkoholikas.

Neprisijungęs

 

#37 2012-09-17 17:30:23

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  16d. 

Re: Mano artimieji geria

Sveika, Prisijungusi, Danguole cool AÅ¡ manau, kad brolis piktnaudžiauja tavimi... Palengvini jam pagyrias, o jis ''pirmyn'' toliau...Pati esu alkoholikÄ—, todÄ—l manau, kad darai meÅ¡kos paslaugÄ…. Jis turi Å¡iokiÄ… tokiÄ… garantijÄ… -''sesuo paÅ¡onÄ—je, padÄ—s''. O kanÄios alkoholikų įvairaus mÄ…sto, kai kurie, dÄ—ja, po užgÄ—rimo eilinio gali iÅ¡protÄ—ti negrįžtamai...

Neprisijungęs

 

#38 2012-09-17 22:59:41

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Danguole rašė:

<...> Manau detoksikuoti reikia tikslingai, siekiant blaivybes. Paskui butina lankyti AA, nes saikingai geriantys nelabai supras ka jaucia alkoholikas.

Sveika, Danguole, smagu, kad prisijungei. Paprasto sprendimo tavo situacijoje nÄ—ra, viena, jei brolis po užgÄ—rimo nori greiÄiau atsigauti ir kažkÄ… daro, kad iÅ¡silaikytu blaivus, ir visai kas kitÄ…, jei jis tik pasilengvina sau pagirias puikiai žinodamas, kad neužilgo vÄ—l ramiai užgers... Po eilinio detokso reikÄ—tų su broliu rimtai pasikalbÄ—ti ar jis ruoÅ¡iasi imtis kokių žygiu dÄ—l gÄ—rimo, ar ir toliau nori patogiai gyventi.

AA lankymas tik vienas iš būdų atsikratyti alkoholio, ne visiems jis tinka. Taip pat galima kreiptis pagalbos į psichiatrus ar psichologus, palankyti psichoterapines grupes ar pamėginti bet kurį kitą metodą. Svarbu kažką daryti ir atsirinkti sau tinkamą...

Neprisijungęs

 

#39 2012-09-18 08:29:43

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Gulejo pries 15 metu del delyro, 3x stacionare Gerosios Vilties, po 1 karto praejo Minesota pilnai, uzgere po 1 menesio. Kodavosi n kartu. Prisistato Alkoholikas toks ir toks. Man kartais atrodo, kad manipuliuoja tuo.  Padejau moraliai, materialiai ir visaip kitaip. Seimos neturi, drauge idomi, man atrodo nesupranta tos problemos, nors pirmas vyras atgule amzino poilsio butent nuo tos problemos. Zinau, kad feniksai pakyla is pelenu ir viltis mirsta paskutine, bet mano viltis tiketi jo blaivybe jau leidzia paskutinius atodusius.  Kominis jau 3 savaite. Siandien kalbejau telefonu (tikrinau ar gyvas), siuliau visiokius variantus. Nesutinka. Zinau, kad laikas isprendzia daugeli problemu, taciau siuo atveju, man atrodo, kad laikas tiksi jo nenaudai. kaip pasakyti 76 metu motinai, kad jos sunus nenori sustoti gert? Kaltina ji mus (vyresni broli, seseri ir mane), kad mes nieko nedarome. O ka galima padaryti prievarta? Gal kas zinote, patarkite. Linkiu visiems grazios, prasmingos ir blaivios dienos.

Neprisijungęs

 

#40 2012-09-18 09:54:06

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Danguole rašė:

Gulejo pries 15 metu del delyro, 3x stacionare Gerosios Vilties, po 1 karto praejo Minesota pilnai, uzgere po 1 menesio. Kodavosi n kartu. Prisistato Alkoholikas toks ir toks. Man kartais atrodo, kad manipuliuoja tuo.  Padejau moraliai, materialiai ir visaip kitaip. Seimos neturi, drauge idomi, man atrodo nesupranta tos problemos, nors pirmas vyras atgule amzino poilsio butent nuo tos problemos. Zinau, kad feniksai pakyla is pelenu ir viltis mirsta paskutine, bet mano viltis tiketi jo blaivybe jau leidzia paskutinius atodusius.  Kominis jau 3 savaite. Siandien kalbejau telefonu (tikrinau ar gyvas), siuliau visiokius variantus. Nesutinka. Zinau, kad laikas isprendzia daugeli problemu, taciau siuo atveju, man atrodo, kad laikas tiksi jo nenaudai. kaip pasakyti 76 metu motinai, kad jos sunus nenori sustoti gert? Kaltina ji mus (vyresni broli, seseri ir mane), kad mes nieko nedarome. O ka galima padaryti prievarta? Gal kas zinote, patarkite. Linkiu visiems grazios, prasmingos ir blaivios dienos.

Sitacija aiškesnė. Klasikinė, labai skaudi.
Atsakymą tu pati seniai gerai žinai. Deje jis labai toks namalonus, kad vis nesinori jo pripažinti.
Taip, jis tavim ir kitais manipuliuoja. Tai daro ne iš piktos valios, o todėl kad kitaip nemoka. Taip jis bando išgyventi, išsilaikyti. Tą patį daro ir jūsų mama, nepajėgdama ką nors pakeisti, jausdama skausmą ir kaltę dėl sūnaus, perkelia ją kitiems šeimos nariams. Suprantama, kad tik norėdama gero.
Kai aš gėriau, sirgau alkoholizmu, sirgo ir mano šeima.
Danguole, tu negali už jį nugyventi gyvenimo, negali už jį pavalgyti nors ir labai myli. Negali už jį pasveikti.
Labai tave palaikome, suprantame, nes kažkÄ… panaÅ¡aus ir mes forumieÄiai esame patyrÄ™. Laikykis, pasistenk pažiÅ«rÄ—t tiesai į akis ir primti sitacijÄ… tokiÄ…, kokia ji yra.
Negaliu tau konkreÄiai kažko patarinÄ—t ir mokyt. Å irdies gilumoj atsakymÄ… tu žinai...
Jei tik gali, pasilik su mumis. Bendraukim, dalinkimÄ—s; sako, kad pasidalinta bÄ—da - tai tik pusÄ— bÄ—dos...

Neprisijungęs

 

#41 2012-09-18 11:15:15

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  16d. 

Re: Mano artimieji geria

Danguole, iÅ¡ to kÄ… papasakojai, aiÅ¡ku, kad brolis ne ''naujokas'' Å¡ioje priklausomybÄ—je. AÅ¡ manau, jog paÄiai bÅ«tų  ne pro Å¡alį apsilankyti Al-Anon grupÄ—je, kuri skirta alkoholiko artimiesiems. Gal ten irgi naudingų patarimų iÅ¡girsi. Nenoriu bÅ«ti kategoriÅ¡ka Å¡iuo klausimu. 

Danguole rašė:

(...)Zinau, kad feniksai pakyla is pelenu ir viltis mirsta paskutine (...)

mano mÄ—gstamas aforizmas...

Neprisijungęs

 

#42 2012-09-18 13:00:43

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Sveika, Danguole,

Smagu, kad prisijungei prie mÅ«sų. AÅ¡, kaip ir tu, turiu brolių, du iÅ¡ jų geria "juodai". Skirtumas tik tame, kad tavo brolis užsikabinÄ™s, geria jau treÄiÄ… savaitÄ™, paskui seka pertraukos, siekianÄios 2-3 mÄ—n., o maniÅ¡kiai geria jau pastoviai, padarydami  kokiÄ… dienos, kelių dienų pertraukÄ—les. Bandydavau ir aÅ¡ visokiais bÅ«dais padÄ—ti jiems, taÄiau naudos tai nedavÄ—, nes patys to nenorÄ—jo. Tu nekalta, dÄ—l to, kad tavo brolis geria. Tai jis geria, tai yra jo gyvenimas, o tu turi savo gyvenimÄ…. NorÄ—s mesti gerti, žinos kur kreiptis, tada ir padÄ—t galÄ—si, jei ketinimai bus rimti smile. SÄ—kmÄ—s smile

Neprisijungęs

 

#43 2012-09-19 08:25:27

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Žuvis rašė:

AÅ¡ manau, jog paÄiai bÅ«tų  ne pro Å¡alį apsilankyti Al-Anon grupÄ—je, kuri skirta alkoholiko artimiesiems. Gal ten irgi naudingų patarimų iÅ¡girsi. Nenoriu bÅ«ti kategoriÅ¡ka Å¡iuo klausimu.

Labas rytas.  Informacijos per tiek metu metu esu sukaupusi labai daug, juo labiau pati esu  medike, zinau apie Al-Anon grupe, zinau daugeli AA grupiu. Tik va buvusi nesu. Kai buvo visiskai pavaziaves stogas -  11 metu blaivi drauge dave paskaityti knyga (Ji labai daug padeda man moraliai, nes kas gali suprasti tave geriau, jei ne tas kuris sedejo toje baloje) ,, Nustok rÅ«pintis, pradÄ—k gyventi". Knyga skaiciau pries metus, tikrai padejo, suvokiau daugeli dalyku jau tada, apie ka jus kalbate sitam forume. Zinau, kad kiekvienas mes turime vairuoti savus gyvenimus, mes nekalti uz kitu veiksmus. Siule drauge man nueiti i grupes, skirtas artimiesiems. Patarinejo kaip man kalbeti su broliu, kad galeciau jam padeti. Nuosirdziai dekui, kad priminete man apie tas grupes, nes is tiesu kokius 4 menesius buvau pamirsusi, kad jos yra. Aciu.smile

Neprisijungęs

 

#44 2012-09-26 19:38:22

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Sveiki visi smile
Situacija tokia: žmogui daugiadienės, geria daug ir jau ne pirmą dieną. Artimieji visi pikti burba -"kada gi pagaliau išsiblaivysi, neatidėliojami darbai laukia". O jis ateina visas drebėdamas, ašaros rieda, - "duokit nors penkis litus, turiu būtinai išgerti, kitaip širdis sustos"...
Labai norÄ—Äiau sužinoti jÅ«sų nuomonÄ™ apie tai, ar reikia duoti "pachmielui", ar geriau neduoti? Kokios gali bÅ«ti nedavimo pasekmÄ—s? Davimo tai lyg ir aiÅ¡kios - iÅ¡gers ir dar papraÅ¡ys arba ne... Apie detoksÄ… jokios kalbos bÅ«ti negali...

Neprisijungęs

 

#45 2012-09-26 22:44:18

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Sudėtingas klausimas – viena vertus duoti negerai, nes darai meškos paslaugą, kitą – o jei kokia širdis sustreikuos po staigiai nutraukto maitinamojo tirpalo tiekimo... Tikriausiai reikia žiūrėti pagal situaciją ir vienareikšmio atsakymo nėra. Aš pats, jei prie parduotuvės koks žmogelis, nepasakodamas apie alkanus vaikus tiesiai pasako, kad reikia pachmielo, dažniausiai duodu kokį litą. Gal ir neteisingai elgiuosi, bet kažkodėl nesugebu tokiam atsakyti...

Neprisijungęs

 

#46 2012-09-27 08:01:28

Pumputis
Vartotojas
Miestas: Å akiai
Registravosi: 2012-09-05
Žinutės: 236


Blaivus  15m.  4mÄ—n.  24d. 

Re: Mano artimieji geria

Neduodu pinigų alkoholiui. Nematau prasmÄ—s pratÄ™sti kanÄias keletui valandų. Juk vÄ—liau rezultatas vÄ—l tas pats. Manau, kad alkoholis yra nuodas man. TurbÅ«t jis toks pats nuodas ir praÅ¡anÄiam. Nuodyti kitÄ… žmogų ? roll

Neprisijungęs

 

#47 2012-09-27 08:42:25

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

zuikis rašė:

Sveiki visi :)
Situacija tokia: žmogui daugiadienės, geria daug ir jau ne pirmą dieną. Artimieji visi pikti burba -"kada gi pagaliau išsiblaivysi, neatidėliojami darbai laukia". O jis ateina visas drebėdamas, ašaros rieda, - "duokit nors penkis litus, turiu būtinai išgerti, kitaip širdis sustos"...
Labai norÄ—Äiau sužinoti jÅ«sų nuomonÄ™ apie tai, ar reikia duoti "pachmielui", ar geriau neduoti? Kokios gali bÅ«ti nedavimo pasekmÄ—s? Davimo tai lyg ir aiÅ¡kios - iÅ¡gers ir dar papraÅ¡ys arba ne... Apie detoksÄ… jokios kalbos bÅ«ti negali...

Tikrai sudėtingas klausimas. Žinai, dar labai priklauso kiek artimas tas žmogus...

Žinau atvejų, tiesa netiesiogiai, kad negavęs dozės žmogus gali mirt. Bet žinau visai neseną konkretų atvejį, kai gavo, įkalė paskutinį kart ir į kilpą...

Paties tai tokia nuomonė, kad jau tikrai ne mano galioje pakeisti kito žmogaus gyvenimą. Tikrai ne man spręst ir spekuliuot ar išgelbės tie pinigai ir kam jis juos panaudos ir kas gali atsitikti panaudojus. Istorijų visokiausių yra...

Kai žmogus prašo, stengiuosi išjungt savo vidinį teisėją ar tiesig skrudžiškumą ir tiesiog duot.

Bet jei praÅ¡ytų Å¡eimos narys ar panaÅ¡iai gali bÅ«t kad neduoÄiau. ÄŒia kiti motyvai, reik žiÅ«rÄ—t kiek aÅ¡ pats įspainiojÄ™s to žmogaus priklausomybÄ—je. Nelengva...

Neprisijungęs

 

#48 2012-09-27 09:10:49

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  16d. 

Re: Mano artimieji geria

Regina rašė:

(...)
Labai norÄ—Äiau sužinoti jÅ«sų nuomonÄ™ apie tai, ar reikia duoti "pachmielui", ar geriau neduoti? Kokios gali bÅ«ti nedavimo pasekmÄ—s? Davimo tai lyg ir aiÅ¡kios - iÅ¡gers ir dar papraÅ¡ys arba ne... Apie detoksÄ… jokios kalbos bÅ«ti negali...

Regina, iÅ¡ tavo pateiktos situacijos aiÅ¡ku, kad tai jau ''pachmielingos'' daugiadienÄ—s. ''Baltoji karÅ¡tinÄ—'' gali užeiti ir davus, ir nedavus. Ä® šį klausimÄ… yra daugiau atsakymų nei pradžioje atrodo. Galima pasiÅ«lyti ''kad Å¡irdis nesustotų'' ''pachmielÄ…'', ir susitarti, kad po jo į ligoninÄ™, spekuliuojant tuo, kad reikalingas gÄ—ralas prie tavÄ™s bÅ«tų iki kol paguldys. Be abejo - tai manipuliacija, taÄiau jei žmogus nebeatsako už savo veiksmus, tai iÅ¡ tiesų kokia ten gali bÅ«ti pasirinkimo laisvÄ— už savo gyvenimÄ… ... (tikiuosi, pasmerkta kitų skaitovų nebÅ«siu).

Tai ats. į šį postÄ…. O Å¡iaip situacijos įvairios bÅ«na. Nuo mÅ«sų paÄių priklauso - duoti, neduoti. Ne visuomet kategoriÅ¡kai reikia laikytis vidinių nuostatų. Nors už kito žmogaus elgesį ir pasekmes neatsakau - taÄiau duosiu savižudžiui ginklÄ…, ir galvosiu:''jis praÅ¡Ä—, ar gerai padariau?" cool

Neprisijungęs

 

#49 2012-09-27 09:47:00

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Žuvis rašė:

.... O Å¡iaip situacijos įvairios bÅ«na. Nuo mÅ«sų paÄių priklauso - duoti, neduoti. Ne visuomet kategoriÅ¡kai reikia laikytis vidinių nuostatų. Nors už kito žmogaus elgesį ir pasekmes neatsakau - taÄiau duosiu savižudžiui ginklÄ…, ir galvosiu:''jis praÅ¡Ä—, ar gerai padariau?" :cool:

Tai pradėkim dabar spekuliacijas ar dera duot mažam vaikui karštą lygintuvą, jei sjis to gražiai prašo... :D

Bet ne apie tai. NorÄ—Äiau pasiginÄyt, kad vidinÄ—ms nuostatoms reikia iÅ¡lygų. Kaip tokiu atveju su nuostata Å¡iandien negerti? :)

Neprisijungęs

 

#50 2012-09-27 09:59:46

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Manau, kad reikia duoti tuos penkis litus, nes jeigu variklis užkals, blogai bus. Ir vėlgi, variklis gali užkalt, kai nieko šalia nebus, bet tada sažinė artimų bus rami. Bet šiaip manau, kad duoti visada lengviau negu prašyti. smile

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos