VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#26 2012-03-01 18:29:44

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Paplepėkim...

pavasaris yra ištižęs sniegas - tai nieko gero. per Kaziuką smagiau būtų sausom gatvėm vaikščioti.

Neprisijungęs

 

2012-03-01 18:29:44

Google

#27 2012-03-01 18:58:14

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mėn.  12d. 

Re: Paplepėkim...

Na bet dienos jau daug ilgesnės, saulė šiltesnė wink... ir sniegas jau nebe ant mašinos langų... ir ne minus 25 lauke, kai įlipęs į mašiną galvoji, pavyks užvesti ar ne... Ir apskritai daugiau optimizmo reikia, Bimciau wink

Labai mėgstu pavasarį dėl atbundančios gamtos, mėgstu stebėti paukščius sugrįžtančius į inkilus, besiskleidžiančius pumpurėlius ir žiedelius. Rodos visos negandos kažkur pradingsta... smile

Neprisijungęs

 

#28 2012-03-01 19:15:24

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Paplepėkim...

taip Regina, optimizmo perdaug nebūna wink  o paburbėt kartais norisi.

malonaus vakaro, ir sėkmingo penktadienio smile

Neprisijungęs

 

#29 2012-03-04 21:31:33

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mėn.  12d. 

Re: Paplepėkim...

Kaip Kaziuko mugė, Bimciau? Gal aplankei ją? smile 

Gaila, bet savaitgalis baigiasi ir vėl šaltukas grįžta...

Neprisijungęs

 

#30 2012-03-04 21:46:57

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Paplepėkim...

Regina rašė:

Kaip Kaziuko mugė, Bimciau? Gal aplankei ją? smile 

Gaila, bet savaitgalis baigiasi ir vėl šaltukas grįžta...

aplankiau tą dalį prie Rotušės. visai smagu, pirkom truputį kepinių, pabindzinėjom ir tiek.

o dėl šaltuko - gerai, kad ne ŠALTIS wink

Neprisijungęs

 

#31 2012-03-04 22:29:58

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mėn.  12d. 

Re: Paplepėkim...

Bimcius rašė:

o dėl šaltuko - gerai, kad ne ŠALTIS wink

Tiksliai, reikia džiaugtis, kad ne ŠALTIS big_smile.... Pasirodo, kad visame kame galima įžvelgti ir gerąją pusę smile.

Smagu, kad gerai laiką praleidot smile. Geros ateinančios darbo savaitės smile.

Neprisijungęs

 

#32 2012-04-24 13:56:36

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Paplepėkim...

Labas, Vilte!
Smagu, kad jums smagu skaityti. O mane žinot truputį trikdo jūsų entuziazmas. Gal klystu, bet jūs suplakate vartojančius ir priklausomus į viena.

Neprisijungęs

 

#33 2012-04-24 15:25:30

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Paplepėkim...

Labas, Marijau. Aš manau, mes neturime dėl ko ginčytis. Aš, kaip ir jūs, parašau savo nuomonę. Ir dalinuosi informacija, kurią surinkau, kai darbavausi kitame tos pačios tematikos tinklapyje. Jei jus trikdau, galite tiesiog nereaguoti į mano nuomonę.

Aš tikrai džiaugiuosi, kad daugėja blaivių žmonių, nes taip jau nutiko, kad prieš metus gerokai nukentėjau avarijoje - prieš mus kaktomuša iššoko girtas vairuotojas. Todėl iš dalies tai man skausminga visomis prasmėmis tema, ir net jaučiu pareigą apie tai kalbėti. Nes, kaip jūs įvardinote - priklausomi ir vartojantys žmonės yra pavojingi, kai sėdasi už vairo ar prigėrę agresyviai elgiasi.

O mano entuziamas... ech, kad jūs žinotumėte, kaip aš dabar džiaugiuosi gyvenimu! smile Likau gyva, dar vis atsistatinėju sveikatą, bet gyva smile  - iš čia ir mano entuziazmas.

Neprisijungęs

 

#34 2012-04-24 20:54:55

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Paplepėkim...

ach štai kur šuo pakastas... O aš spėjau kitaip. smile Kaip gerai, kad atvirai parašėte.
Labai užjaučiu dėl skausmo kurį patyrėte, linkiu kuo greičiau sveikti. Bet kažkodėl man kažkodėl atrodo, kad per tai gavote žymiai daugiau negu netekote. Sprendžiu iš to kaip gausiai ir dosniai dalinatės.
Ir visgi manau neteisinga dėti į vieną lentyną žmogų visą gyvenimą saikingai vartojusį gėrimus, ir niekad nepažeidusį įstatymo ar moralės normų, ir girtą mulkį už vairo.
Antra vertus, ką pakeistų jei avarijos kaltininkas būtų blaivas, tiesiog žioplokas ar išsiblaškęs vairuotojas?

Paskutinis taisė Marijus (2012-04-24 20:55:39)

Neprisijungęs

 

#35 2012-04-24 21:57:09

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Paplepėkim...

Ačiū, Marijau smile .  Niekam nelinkiu tokios patirties, o ką ji man davė - pagalvosiu, kai visiškai atsigausiu, kol kas dar skaudu net mintimis sugrįžti prie to įvykio.  Kai jau nieko neskaudės ir gerai vaikščiosiu, galėsiu vertinti. Nepalūžau - ir tai svarbiausia..

O dėl lentynų - nevertinu kažkaip žeminančiai žmonių, kurie turi priklausomybę, apskritai nežeminu žmonių (tai vienas iš mano gyvenimo principų). Juk visi mes praeiname gyvenime tam tikrus išbandymus ir pamokas ir darome (arba ne) išvadas iš jų. Ir aš kadais "saikingai" vartojau, bet vieną dieną apsisprendžiau nevartoti. Kadangi matau skirtumą, jau galiu daryti išvadas (septyni metai, kaip nevartoju).

Žinoma, yra ir negeriančių nedorų žmonių. Bet akivaizdus ir kitas dalykas - dauguma nusikaltimų yra padaroma apsvaigus. Taip yra - pasidomėjau po avarijos. O kaip būtų, jei man būtų nutikę kitaip - nežinau, dabar yra taip, kaip yra. Jei tas vyrukas nebūtų gėręs tą dieną, gal ir nebūtų to įvykio. Jis po kelių valandų po įvykio (nes įvykio vietoje atsisakė) pripūtė 1,53 promilės. Tikrai buvo girtas. O mes tiesiog važiavome į parduotuvę maisto savaitei, namie laukė paauglys sūnus.

Suprantu, kad mano mintys gal kartais ir kategoriškos gali pasirodyti, todėl nesijungiu į diskusijas, jei galiu patylėti smile . Suprantate, išstudijavau nemažai informacijos apie alkoholio poveikį, todėl man sunku tos informacijos nepaisyti.

O šis forumas tikrai puikus dėl administratoriaus kuriamos geranoriškumo atmosferos. Turiu daug veiklos, bet visuomet smagu čia užsukti ir pabendrauti su bendraminčiais. DĖKUI visiems už nuoširdumą ir supratimą! smile

Jaukaus vakaro smile !

Neprisijungęs

 

#36 2012-04-25 09:40:50

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Paplepėkim...

ahoy, Vilte!
Labas rytas! Tikiuosi ir jūs "kaifuojate" nuo pavasario, nes taip gera matyt tą atsirandantį žalumą... Tie pavasarinia rūkeliai.. echg.
Bet žiūrėkit, man rodos, kad ne į temą pradėjom diskutuot. Tuo labiau, kad esu visai nemoksliškas.
Paprašyčiau Admino, kad perkeltų šitą giją į labiau tinkamą vietą. Ir mielai su jumis, Vilte pratęsčiau pokalbį, nes nors ir neturime dėl ko ginčytis, tai padiskutuoti ir pakalbėti tikrai yra apie ką.

Neprisijungęs

 

#37 2012-04-25 11:34:58

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Paplepėkim...

Labas, Marijau smile

Visi metų laikai puikūs, svarbiausia - pastebėti, matyti tą grožį smile . O pavasaris man ypatingas tuo, kad žadina gyvenimui ne tik gamtą smile .

Tokia forumo specifika - dialogai. Aišku, administratorius nuspręs, kur visa tai turėtų būti. Tokios diskusijos labai įdomios, nes kartais iškyla netikėtų subtilybių ir galima kitaip, iš kitos pusės pažiūrėti į temą.

Pavasarėjame! Visiems entuziazmo ir saulėtos nuotaikos! smile

Neprisijungęs

 

#38 2012-04-26 11:36:57

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Paplepėkim...

Tai ir padialoguokim kol adminas miega :)

Viltė rašė:

O dėl lentynų - nevertinu kažkaip žeminančiai žmonių, kurie turi priklausomybę, apskritai nežeminu žmonių (tai vienas iš mano gyvenimo principų). Juk visi mes praeiname gyvenime tam tikrus išbandymus ir pamokas ir darome (arba ne) išvadas iš jų. Ir aš kadais "saikingai" vartojau, bet vieną dieną apsisprendžiau nevartoti. Kadangi matau skirtumą, jau galiu daryti išvadas (septyni metai, kaip nevartoju).

Pala, pala tikrai nekalbam čia apie žeminimus. Tiesiog yra didelis skirtumas, turi žmogus cheminę priklausomybę ar ne. Sakyčiau netgi esminį kai kuriais atvejais. Tiesą sakant neįsikirtau ką reiškia tas jūsų "saikingai" su kabutėmis.. Ar tai reikštų, kad gėrėte nesaikingai, ar tiesiog laikote, kad bet koks sąmoningai sunaudotas alkoholio kiekis yra nesaikingas? Atsiprašau iškarto, kad brukuosi į labai asmeninius dalykus. Jūsų valia atsakyt ar ne. Bet kokiu atveju jus gerbsiu ir stengsiuos mylėti nemažiau.

Viltė rašė:

Žinoma, yra ir negeriančių nedorų žmonių. Bet akivaizdus ir kitas dalykas - dauguma nusikaltimų yra padaroma apsvaigus. Taip yra - pasidomėjau po avarijos.

Brr, kažkaip labai jau lengvai dedasi lygybės ženklas tarp bet kurio išgėrusio žmogaus ir nusikaltėlio...  O dėl to akivaizdumo, tai tikrai jei imti specifinius nusikaltimus ypač pagal policijos statistikas, tai tikrai taip. Tiems skaičiams komentarų nereikia. Bet drįstu teigti, kad baisiausi nusikaltimai bent jau suplanuojami ir sugalvojami blaiviomis galvomis. O ir vykdomi..

Neprisijungęs

 

#39 2012-04-26 13:43:31

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Paplepėkim...

Sveiki, Marijau. "Saikingai" rašau kabutėse, nes, anot A. Verygos, kai paskaičiuoji tas progas "saikingiems" išgėrimams, tai pasirodo, kad jau gali būti stipriai priklausomas.. Niekada nepatiko apsvaigimo būsena, bet elgiausi kaip visi, kol apsisprendžiau elgtis taip, kaip aš manau, kad man geriau.

Gal jūs daugiau turite informacijos apie nusikaltimus - pasidalinkite, būtų įdomu. Yra tokia statistika (kad išgėrę žmonės padaro daugiau nusikaltimų) ir "Sobriologijoje" daug apie tai rašoma - ir apie tai, kad tai pasaulinės tendencijos.

Geros dienos, darbai šaukia smile .

Neprisijungęs

 

#40 2012-04-26 16:59:46

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Paplepėkim...

Viltė rašė:

Sveiki, Marijau. "Saikingai" rašau kabutėse, nes, anot A. Verygos, kai paskaičiuoji tas progas "saikingiems" išgėrimams, tai pasirodo, kad jau gali būti stipriai priklausomas.. Niekada nepatiko apsvaigimo būsena, bet elgiausi kaip visi, kol apsisprendžiau elgtis taip, kaip aš manau, kad man geriau.

Gal jūs daugiau turite informacijos apie nusikaltimus - pasidalinkite, būtų įdomu. Yra tokia statistika (kad išgėrę žmonės padaro daugiau nusikaltimų) ir "Sobriologijoje" daug apie tai rašoma - ir apie tai, kad tai pasaulinės tendencijos.

Labas, Vilte! Iš tikro tas saikingumas labai jau slidus dalykas... Nenoriu čia būt koks vertintojas, bet kai žmogus gali laisvai ir nesunkiai apsispręsti, vadinasi jis yra laisvas ir nepriklausomas. Tai puiku!

O informacijos apie nusikaltimus informacijos turiu. Jos pilnas internetas:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:Bu … l-1945.gif
Čia vienas iš tų nusikaltimų, kurie bent jau sumanyti, ir didžiąja dalimi vykdomi buvo blaiviomis galvomis.  Netgi bijau sakyti, bet moksliškai pagrįsti. Statistikos irgi nesunkiai rasčiau, bet neprasidėsiu, nes reikia nemažai nusimanyti, kad ją atrinkti ir naudotis. Aš to visiškai nemoku.

Neprisijungęs

 

#41 2012-04-27 08:54:10

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Paplepėkim...

Labas rytas, Marijau! Dar kartą įsitikinu, kaip naudingos yra diskusijos, kuomet dalinamasi savo požiūriu, savo matymu. Gal be mūsų diskusijos ir nekiltų minties dar kartą pažiūrėti į globalius dalykus - tai visuomet naudinga. Ačiū už nuorodą.

Parinksiu iš "Sobriologijos" įdomesnių faktų apie alkoholio paplitimo priežastis, vartojimo pasekmes - tam reikia skirti laiko, nes reik daryti vertimus. Nuorodos į monografiją negaliu padaryti, nes verčiu tiesiog iš knygos.

Visiems gero savaitgalio! smile

Neprisijungęs

 

#42 2012-04-27 10:16:57

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Paplepėkim...

ajajajai, užsiroviau... smile
Aš čia visom keturiom bandau išsikepurnėt iš sobriologijos temos, o va kaip gaunasi: dar labiau ją paskatinu big_smile
Nenorėčiau ir toliau šitos temos tęsti, nes su mokslu (jei tai mokslas, o ne pasaulėžiūra) galima santykiauti tik moksliškai. Mokslinės diskusijos yra visai kas kita, ten šnekama kvalifikuota kalba ir specialiuose žurnaluose. O čia... Galima priimti, galima ir suabejoti. O ką galėčiau diskutuoti tarkim su gastroenterologijoj arba kokioj ten ekonomikoj, jau nekalbant apie fundamentaliuosius mokslus? Nors tie, paminėti mokslai man gyvybiškai aktualūs ir galėčiau, žinoma, pareikšt nuomonę, bet tai būtų, atleiskit, pezalai moksliniu požiūriu.
Kas kita, jei pereitume kalbėtis į kokią blaivumo kaip pasaulėžiūros temą, nes tai yra tai, ką kiekvienas asmeniškai sau pritaiko arba susikuria, ir kas asmeninio gyvenimo kokybę lemia labiau nei kokio nors taikomojo mokslo faktai.

Neprisijungęs

 

#43 2012-05-02 13:06:34

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Paplepėkim...

O man „Sobriologija“ visai įdomu pasiskaityti, ypač įdomu apie M. Valančių ir Lietuvos blaivybės judėjimus...

Neprisijungęs

 

#44 2012-08-04 13:24:45

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Paplepėkim...

Smagu bendrauti, bet savaitę pailsėkit nuo nuobodžių seno bambeklio išvedžiojimų, t.y. savaitei dingstu paatostogauti.

Neprisijungęs

 

#45 2012-08-04 13:55:01

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  16d. 

Re: Paplepėkim...

Sekmės, Audroni! Smagių atostogų, įspūdingų nuotykių Tau!

Neprisijungęs

 

#46 2012-08-04 14:29:13

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  9d. 

Re: Paplepėkim...

Sėkmės, Audroni. Parvežk naujų minčių (pozityvių, gyvenime pritaikomų) smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#47 2012-08-08 11:15:10

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Paplepėkim...

Dėkoju už palinkėjimus, įspūdingų įspūdžių apturėjau - mariose pergyvenom škvalą (atsipirkom įplyšusia bure), kuris Klaipėdoje medžius vartė, mano negatyvias mintis vėjas išpūtė, o pozityvios dar laukia pasislėpusios :)

Neprisijungęs

 

#48 2012-08-08 11:47:20

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Paplepėkim...

joo tas gerulis buvo. Tą vakarą bėgau krosiuką miške, tai nerimo biski buvo, bet spėjau. Beveik nesušlapau, tik tvanku baisiai buvo. Judėjimas kaip per vatą... Mačiau prognozėse, kad ateina, o ir debesys vakruose viską aiškiai rodė, bet žinių apie Klaipėdą neklausiau... Būčiau paklausęs - būčiau išsigandęs ir nebėgęs.

Neprisijungęs

 

#49 2012-08-08 23:33:06

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Paplepėkim...

Šių metų Kuršių marių regata kažkokia keista, netsimenu tokios, kad lūžtų jau trečios jachtos stiebas :(. Apie suplėšytas bures net nėra ką kalbėti, būdavo beveik visada, bet šiemet kaip niekada daug… Dar šiandien teko stebėti (susitvarkė patys, pagalbos neprireikė) operaciją „Žmogus už borto“, t.y. iškrito žmogus iš jachtos etapo metu. Gerai, kad viskas sėkmingai, niekas nenukentėjo, gelbėjimo priemonės suveikė, kaip priklauso…

Papildyta:
Pamažinau lūžusių stiebų, keturi laivai be jų liko.

Paskutinis taisė Audronis (2012-08-09 08:56:17)

Neprisijungęs

 

#50 2012-08-17 10:27:39

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Paplepėkim...

Prirašiau aš čia visokių nesuprantamų ir neįdomiu dalykų per atostogas :| Atostogos, patys suprantat ;)

Nuotykių buvo, minčių visokių atsivežiau, dabar reikia ramiai jas padėlioti ir išsiaiškinti, kurios pozityvios, o kurios nelabai...

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos