VšĮ "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVšĮ "Aukodeita"

Būk blaivus!

Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2016-01-07 02:05:28

Bebras
Senbuvis
Registravosi: 2015-06-17
Žinutės: 789

Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Šiandien forume buvo paliesta viena aktualiausių temų - koks yra vien tik negeriantis (sausas) alkoholikas ir koks yra blaivėjantis (sveikstantis) alkoholikas. Mano nuomone šia tema per mažai kalbama, todėl sukūriau atskirą temą forume. Kviečiu diskusijai.
Pasidalinsiu patirtimi. Nors turėjau keletą ilgesnių blaivybės tarpų, ir net praėjau Minesotos programą, lankiau AA, lankiau individualią ir grupinę psichoterapiją, bet taip ir netapau tuo sveikstančiu alkoholiku. Kodėl? Todėl, kad nepavyko pakeisti nei savęs nei gyvenimo. Metus gerti liko ta pati gyvenimo rutina, tos pačios baimės, tos pačios mintys, tos pačios psichikos negalios. Kadangi niekas nesikeitė, netrukus persimečiau į kitas priklausomybes. Tad ir elgesys išliko toks pats. Vidinė būsena buvo dar blogesnė nei geriant. Taip kurį laiką pratempiau kol vėl užgėriau. Po atkryčio sekė dar keli panašaus ilgumo ir tos pačios prastos kokybės blaivūs periodai. Šiuo metu vėl esu tam pačiam mėšle. Blaivus ir įnikęs į kitas priklausomybes. Šiuo metu atrodo, kad visos išeitys yra blogos - arba gerti, arba negerti bet įnikti į kitas priklausomybes, arba negerti bet būti apsivartojusiam psichiką veikiančių vaistų. Taigi, esu tik negeriantis sausas alkoholikas. Iš to seka klausimas - o koks gi tada yra tas sveikstantis alkoholikas? Ką jis tokio daro, kad jam nebereikia būti nuolat kažko pavartojusiam ar į kažką įnikusiam? Vieni forumiečiai pasakoja, kad dirba su savimi. Juk tai mistika, jei nėra sukonkretinama. Ką reiškia dirbti su savimi? Gal masturbaciją? Kiti pasakoja, kad pradėjo jaustis geriau. Nuo ko? Dar kiti jau lenkia konkrečiau - žingsnių darymas, atsivertimas į tikėjimą. Kviečiu plačiau pasidalinti patirtimi ypač tuos, kurie laiko save sveikstančiais. Koks buvo tas lūžis kada iš vien tik negeriančių tapote sveikstančiais? Kokius veiksmus darėte ir tebedarote?

Neprisijungęs

2016-01-07 02:05:28

Reklama
Google Reklama

Už reklamos turinį forumo administratorius neatsako

#2 2016-01-07 10:03:41

Marijus
Senbuvis
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065

Blaivus  14m.  3mėn.  12d. 
Nerūkau  13m.  3mėn.  29d. 

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Gera tema, Bebre, bet sunki. Ir nors visiškai aišku kur tu čia lenki, bet pabandykim pasiaiškint.
Atsakymų į tuos tavo desperatiškus klausimus tiesiogiai neturiu, greičiau pats kviesčiau diskutuot ar bent pamislyt. Pabandysiu kelis punktus išdėstyt:

-Bet kurio gijimo nuo alkoholizmo būdo sėkmės procentas yra nedidelis. Berods tik 10-20proc.
-Ar galima tikėtis gydymo sėkmės, jei jo atžvilgiu išanksto esi nusiteikęs neigiamai.
-Ar galima spręsti apie kokio nors metodo efektyvumą, jei meti jį vos pradėjęs.
-Ar galima spręsti apie kokio nors metodo efektyvumą, jei nesi jo išvis bandęs, o sprendi tik pagal savo išankstines nuostatas.
-Komplikuoti samprotavimai labai dažnai slepia tiesiog baimę arba nenorą ką nors keisti.
-Tiesą sakant šitame forume, nelabai ką daugiau ir darome, tik apie savo patirtį rašom. Tik ar perskaito kas...

Neprisijungęs

#3 2016-01-07 10:51:05

Artaz
Senbuvis
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 735

Blaivus  4m.  4mėn.  3d. 
Nerūkau  4m.  3mėn.  27d. 

Gera tema. Aš tai iki dabar nesuprantu ką mūsų atveju reiškia "gydymas, gijimas ir išgijimas".

Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

#4 2016-01-07 11:04:17

Veronika
Senbuvis
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2462

Blaivus  4m.  7mėn.  14d. 

Aš nesuprantu alkoholizmo - kaip ligos. Tai ir gydymo, ir gijimo, ir išgijimo susijusio su alkoholizmu, nesuprantu.

Neprisijungęs

#5 2016-01-07 11:07:08

Marijus
Senbuvis
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065

Blaivus  14m.  3mėn.  12d. 
Nerūkau  13m.  3mėn.  29d. 

Artaz rašė:

Gera tema. Aš tai iki dabar nesuprantu ką mūsų atveju reiškia "gydymas, gijimas ir išgijimas".

Jo jo, yra čia tokios amžinos ir beviltiškos temos:
1. Sausas ir blaivas?
2. Alkoholizmas liga ar ne liga?
3. Ar nuo alkoholizmo pasveikstama kada nors?

Jau iki užkimimo ir vos ne iki muštynių prisiginčyta apie tai. Žaidimas dailiais žodžiais čia.

Neprisijungęs

#6 2016-01-07 11:15:54

Iškaimo
Senbuvis
Registravosi: 2014-04-20
Žinutės: 773

Mano nuomonė.
Alkoholis - viena iš priklausomybių. Pvz. Priklausomybių yra daug. Nuo rūkymo, narkotikų, lošimų, interneto, žaidimų internete, maisto, ir net žmogaus.
Turiu pavyzdžių artimoj aplinkoj. Vyras prieš 6 m. metė rūkyt. Šiandien jam net minties nekyla, kad užsirūkyt. Aš turėjau priklausomybę nuo žmogaus. 10 metų truko, kol pasveikau. Bet pasveikau. Sunku dabar suvokt, kad kažkas panašaus vyko su manimi. Praėjo. Dabar priklausomybė nuo alkoholio. Esu įsitikinus, kad praeis ir tai. NEGALIMA GALVOT, KAD TAI AMŽIAMS. Paskaitykit knygą "Pasąmonės galia".
Dar pavyzdys, ką gali didelis noras. 15 metų kartą į savaitę pravažiuodavau pro namus, kuriuose dabar gyvenu. Ir kiekvieną sykį pravažiuodama galvodavau - "kaip norėčiau čia gyvent...". Ir gyvenu. Tarytum kažkieno iš aukščiau pastūmėta radau skelbimą, paskambinau, tiko visos sąlygos ir kaina. Dabar gyvenu savo svajonių name. Ir esu įsitikinus, kad viskas gyvenime pastatyta ant šitos taisyklės smile Nusprendžiau negert, tai ir negersiu. Tegu eina š...t šitie mokslininkai su savo "tyrimais" ir "išvadom".
Biški ne į temą gavosi...

Kuo gilesnė bedugnė, į kurią krinti, tuo daugiau šansų išmokti skraidyti smile

Neprisijungęs

#7 2016-01-07 11:18:00

Iškaimo
Senbuvis
Registravosi: 2014-04-20
Žinutės: 773

Marijus rašė:

Artaz rašė:

Jo jo, yra čia tokios amžinos ir beviltiškos temos:
1. Sausas ir blaivas?
2. Alkoholizmas liga ar ne liga?
3. Ar nuo alkoholizmo pasveikstama kada nors?

Jau iki užkimimo ir vos ne iki muštynių prisiginčyta apie tai. Žaidimas dailiais žodžiais čia.

1. Blaivas. Ką reiškia "sausas?" Arba geri, arba ne.
2. Tai priklausomybė, o ne liga.
3. Jei ne liga, tai nėra nuo ko pasveikt.

Kuo gilesnė bedugnė, į kurią krinti, tuo daugiau šansų išmokti skraidyti smile

Neprisijungęs

#8 2016-01-07 11:38:21

Katinas
Aktyvus narys
Registravosi: 2016-01-05
Žinutės: 55

Kas yra sveikstantis alkoholikas?Ar tai reiškia,kad jis kažkada pasveiks ir nebeliks priklausomybės,potraukio išgert.O gal pasveikes jis galės vartot ''saikingai''?Deja tai visiška nesamonė.Jaigu turi priklausomybę,tai turi ją visam gyvenimui.Nuo to nepasveikstama.Daug teko girdėt kad žmonės po kurio laiko blaivybės galvoja esą pasveikę ir kad išgėrę nebejaus poreikio pilt kaip anksčiau.Tame tarpe ir aš.Visi žinom kuo tai baigesi.
Ir aš ir kiti mano pažystami kažkada tikėjomės stebūklo.Kad užsikodavus ar nuėjus y AA dings priklausomybė ir poreikis gert.Atrodo nueini,pasėdi ir išeini sveikas.Deja yra tokiu kurie ir mirė,to stebuklo belaukdami.
Tai manau sveikimas prasideda nuo problemos pripažinimo sau ir sunkaus darbo su savimi.NE masturbacijos.Kas konkrečiai tas darbas su savimi,manau kiekvienas sau turėtų ivardint.Visu pirma tai saves analizavimas,savo elgesio priežasčiu ieškojimas,pasekmiu suvokimas...Ir šis forumas yra labai geras dalykas.Būtent iš jūsų pasidalintos patirties galima daug ko pasimokyt,sužinot naujų dalyku.Taikant tai sau daug lengviau analizuot save.
Anksčiau to nesupratau,kol viena gydytoja nepaaiškino visko.Kad reik netik klausyt,bet ir išgirst,taikyt tai sau....Galvodavau kad nėra jokios prasmės,tarkim sėdėt AA ir klausyt istoriju kaip kažkas prasigėrė,nes tai nieko neduoda.Ir žinau ne aš vienas toks.
Todėl rašykim ir dalinkimės patirtim kuo daugiau,nes tikrai yra žmoniu kam tai padeda.

Neprisijungęs

#9 2016-01-07 12:15:54

alikas
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-07
Žinutės: 341

Blaivus  1m.  0mėn.  16d. 

Oxo,kaip pagyvėjo forumas smile . Daug kartų įsitikinau,kad nors truputi paragavus alhogolio dingsta viskas ir lieka tik viena-pasiutęs noras gert toliau.Tada jau niekas nesustabdydavo nei žmonos prašymai,nei darbdavių grasinimai,nei pagraudenimai kieno nors.Išvada-sergu,kažkas pas mane sugede.Pakeist detales,suremontuot pasirodo neimanoma.Tik gydytis,jei noriu dar kiek pagyvent.Vaistų pilna.Dabar naudoju būk blaivus vaistus smile Padeda. O taip tai nežinau geresnio gydytojo kaip gyvenimas.Man blaiviai gyvent daug kartų maloniau. Tik yra vienas dalykas-labai greit pamirštu kap buvo blogai geriant.Užtai labai dėkingas jums visiems kurie be jokių pagražinimų dalinatės savo patirtim.Gal kam nors ir aš truputi padedu savo rašinėjimais.

Nėra to blogo kas neišeitu į gerą.

Neprisijungęs

#10 2016-01-07 23:40:01

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1672

Blaivus  0m.  11mėn.  19d. 

Paskaites pradžia norėjau rašyt , bet perskaičiau visų iki galo pasisakymus ir Katinas parašė ką norėjau rašyt. Yra vienas dalykas priklausomybė, aš ją turiu , jei geriu tai be saiko , jei pradėsiu rūkyt tai vėl bus be saiko , bėda tame jei stabdai vieną išlenda kita ir gaunasi užburtas ratas, bet ne jei įprasiu gyvent be alkoholio aš jo nebandysiu , nei saikingai nei nesaikingai , rišta bus su juo. Tų savokų , sveikstantis ar pasveikes alkoholikas nesuprantu.

Neprisijungęs

Forumo apačia