VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2016-01-07 02:05:28

Bebras
Senbuvis
Registravosi: 2015-06-17
Žinutės: 794

Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Å iandien forume buvo paliesta viena aktualiausių temų - koks yra vien tik negeriantis (sausas) alkoholikas ir koks yra blaivÄ—jantis (sveikstantis) alkoholikas. Mano nuomone Å¡ia tema per mažai kalbama, todÄ—l sukÅ«riau atskirÄ… temÄ… forume. KvieÄiu diskusijai.
Pasidalinsiu patirtimi. Nors turÄ—jau keletÄ… ilgesnių blaivybÄ—s tarpų, ir net praÄ—jau Minesotos programÄ…, lankiau AA, lankiau individualiÄ… ir grupinÄ™ psichoterapijÄ…, bet taip ir netapau tuo sveikstanÄiu alkoholiku. KodÄ—l? TodÄ—l, kad nepavyko pakeisti nei savÄ™s nei gyvenimo. Metus gerti liko ta pati gyvenimo rutina, tos paÄios baimÄ—s, tos paÄios mintys, tos paÄios psichikos negalios. Kadangi niekas nesikeitÄ—, netrukus persimeÄiau į kitas priklausomybes. Tad ir elgesys iÅ¡liko toks pats. VidinÄ— bÅ«sena buvo dar blogesnÄ— nei geriant. Taip kurį laikÄ… pratempiau kol vÄ—l užgÄ—riau. Po atkryÄio sekÄ— dar keli panaÅ¡aus ilgumo ir tos paÄios prastos kokybÄ—s blaivÅ«s periodai. Å iuo metu vÄ—l esu tam paÄiam mÄ—Å¡le. Blaivus ir įnikÄ™s į kitas priklausomybes. Å iuo metu atrodo, kad visos iÅ¡eitys yra blogos - arba gerti, arba negerti bet įnikti į kitas priklausomybes, arba negerti bet bÅ«ti apsivartojusiam psichikÄ… veikianÄių vaistų. Taigi, esu tik negeriantis sausas alkoholikas. IÅ¡ to seka klausimas - o koks gi tada yra tas sveikstantis alkoholikas? KÄ… jis tokio daro, kad jam nebereikia bÅ«ti nuolat kažko pavartojusiam ar į kažkÄ… įnikusiam? Vieni forumieÄiai pasakoja, kad dirba su savimi. Juk tai mistika, jei nÄ—ra sukonkretinama. KÄ… reiÅ¡kia dirbti su savimi? Gal masturbacijÄ…? Kiti pasakoja, kad pradÄ—jo jaustis geriau. Nuo ko? Dar kiti jau lenkia konkreÄiau - žingsnių darymas, atsivertimas į tikÄ—jimÄ…. KvieÄiu plaÄiau pasidalinti patirtimi ypaÄ tuos, kurie laiko save sveikstanÄiais. Koks buvo tas lūžis kada iÅ¡ vien tik negerianÄių tapote sveikstanÄiais? Kokius veiksmus darÄ—te ir tebedarote?

Neprisijungęs

 

2016-01-07 02:05:28

Google

#2 2016-01-07 10:03:41

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Gera tema, Bebre, bet sunki. Ir nors visiÅ¡kai aiÅ¡ku kur tu Äia lenki, bet pabandykim pasiaiÅ¡kint.
Atsakymų į tuos tavo desperatiÅ¡kus klausimus tiesiogiai neturiu, greiÄiau pats kviesÄiau diskutuot ar bent pamislyt. Pabandysiu kelis punktus iÅ¡dÄ—styt:

-Bet kurio gijimo nuo alkoholizmo būdo sėkmės procentas yra nedidelis. Berods tik 10-20proc.
-Ar galima tikėtis gydymo sėkmės, jei jo atžvilgiu išanksto esi nusiteikęs neigiamai.
-Ar galima spręsti apie kokio nors metodo efektyvumą, jei meti jį vos pradėjęs.
-Ar galima spręsti apie kokio nors metodo efektyvumą, jei nesi jo išvis bandęs, o sprendi tik pagal savo išankstines nuostatas.
-Komplikuoti samprotavimai labai dažnai slepia tiesiog baimę arba nenorą ką nors keisti.
-Tiesą sakant šitame forume, nelabai ką daugiau ir darome, tik apie savo patirtį rašom. Tik ar perskaito kas...

Neprisijungęs

 

#3 2016-01-07 10:51:05

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  9d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  2d. 

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Gera tema. Aš tai iki dabar nesuprantu ką mūsų atveju reiškia "gydymas, gijimas ir išgijimas".


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#4 2016-01-07 11:04:17

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  20d. 

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Aš nesuprantu alkoholizmo - kaip ligos. Tai ir gydymo, ir gijimo, ir išgijimo susijusio su alkoholizmu, nesuprantu.

Neprisijungęs

 

#5 2016-01-07 11:07:08

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Artaz rašė:

Gera tema. Aš tai iki dabar nesuprantu ką mūsų atveju reiškia "gydymas, gijimas ir išgijimas".

Jo jo, yra Äia tokios amžinos ir beviltiÅ¡kos temos:
1. Sausas ir blaivas?
2. Alkoholizmas liga ar ne liga?
3. Ar nuo alkoholizmo pasveikstama kada nors?

Jau iki užkimimo ir vos ne iki muÅ¡tynių prisiginÄyta apie tai. Žaidimas dailiais žodžiais Äia.

Neprisijungęs

 

#6 2016-01-07 11:15:54

IÅ¡kaimo
Senbuvis
Miestas: Aukštaitija
Registravosi: 2014-04-20
Žinutės: 773

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Mano nuomonÄ—.
Alkoholis - viena iš priklausomybių. Pvz. Priklausomybių yra daug. Nuo rūkymo, narkotikų, lošimų, interneto, žaidimų internete, maisto, ir net žmogaus.
Turiu pavyzdžių artimoj aplinkoj. Vyras prieš 6 m. metė rūkyt. Šiandien jam net minties nekyla, kad užsirūkyt. Aš turėjau priklausomybę nuo žmogaus. 10 metų truko, kol pasveikau. Bet pasveikau. Sunku dabar suvokt, kad kažkas panašaus vyko su manimi. Praėjo. Dabar priklausomybė nuo alkoholio. Esu įsitikinus, kad praeis ir tai. NEGALIMA GALVOT, KAD TAI AMŽIAMS. Paskaitykit knygą "Pasąmonės galia".
Dar pavyzdys, kÄ… gali didelis noras. 15 metų kartÄ… į savaitÄ™ pravažiuodavau pro namus, kuriuose dabar gyvenu. Ir kiekvienÄ… sykį pravažiuodama galvodavau - "kaip norÄ—Äiau Äia gyvent...". Ir gyvenu. Tarytum kažkieno iÅ¡ aukÅ¡Äiau pastÅ«mÄ—ta radau skelbimÄ…, paskambinau, tiko visos sÄ…lygos ir kaina. Dabar gyvenu savo svajonių name. Ir esu įsitikinus, kad viskas gyvenime pastatyta ant Å¡itos taisyklÄ—s smile Nusprendžiau negert, tai ir negersiu. Tegu eina Å¡...t Å¡itie mokslininkai su savo "tyrimais" ir "iÅ¡vadom".
Biški ne į temą gavosi...


Kuo gilesnė bedugnė, į kurią krinti, tuo daugiau šansų išmokti skraidyti smile

Neprisijungęs

 

#7 2016-01-07 11:18:00

IÅ¡kaimo
Senbuvis
Miestas: Aukštaitija
Registravosi: 2014-04-20
Žinutės: 773

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Marijus rašė:

Artaz rašė:

Gera tema. Aš tai iki dabar nesuprantu ką mūsų atveju reiškia "gydymas, gijimas ir išgijimas".

Jo jo, yra Äia tokios amžinos ir beviltiÅ¡kos temos:
1. Sausas ir blaivas?
2. Alkoholizmas liga ar ne liga?
3. Ar nuo alkoholizmo pasveikstama kada nors?

Jau iki užkimimo ir vos ne iki muÅ¡tynių prisiginÄyta apie tai. Žaidimas dailiais žodžiais Äia.

1. Blaivas. Ką reiškia "sausas?" Arba geri, arba ne.
2. Tai priklausomybÄ—, o ne liga.
3. Jei ne liga, tai nÄ—ra nuo ko pasveikt.


Kuo gilesnė bedugnė, į kurią krinti, tuo daugiau šansų išmokti skraidyti smile

Neprisijungęs

 

#8 2016-01-07 11:38:21

Katinas
Aktyvus narys
Registravosi: 2016-01-05
Žinutės: 55

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Kas yra sveikstantis alkoholikas?Ar tai reiÅ¡kia,kad jis kažkada pasveiks ir nebeliks priklausomybÄ—s,potraukio iÅ¡gert.O gal pasveikes jis galÄ—s vartot ''saikingai''?Deja tai visiÅ¡ka nesamonÄ—.Jaigu turi priklausomybÄ™,tai turi jÄ… visam gyvenimui.Nuo to nepasveikstama.Daug teko girdÄ—t kad žmonÄ—s po kurio laiko blaivybÄ—s galvoja esÄ… pasveikÄ™ ir kad iÅ¡gÄ—rÄ™ nebejaus poreikio pilt kaip anksÄiau.Tame tarpe ir aÅ¡.Visi žinom kuo tai baigesi.
Ir aš ir kiti mano pažystami kažkada tikėjomės stebūklo.Kad užsikodavus ar nuėjus y AA dings priklausomybė ir poreikis gert.Atrodo nueini,pasėdi ir išeini sveikas.Deja yra tokiu kurie ir mirė,to stebuklo belaukdami.
Tai manau sveikimas prasideda nuo problemos pripažinimo sau ir sunkaus darbo su savimi.NE masturbacijos.Kas konkreÄiai tas darbas su savimi,manau kiekvienas sau turÄ—tų ivardint.Visu pirma tai saves analizavimas,savo elgesio priežasÄiu ieÅ¡kojimas,pasekmiu suvokimas...Ir Å¡is forumas yra labai geras dalykas.BÅ«tent iÅ¡ jÅ«sų pasidalintos patirties galima daug ko pasimokyt,sužinot naujų dalyku.Taikant tai sau daug lengviau analizuot save.
AnksÄiau to nesupratau,kol viena gydytoja nepaaiÅ¡kino visko.Kad reik netik klausyt,bet ir iÅ¡girst,taikyt tai sau....Galvodavau kad nÄ—ra jokios prasmÄ—s,tarkim sÄ—dÄ—t AA ir klausyt istoriju kaip kažkas prasigÄ—rÄ—,nes tai nieko neduoda.Ir žinau ne aÅ¡ vienas toks.
Todėl rašykim ir dalinkimės patirtim kuo daugiau,nes tikrai yra žmoniu kam tai padeda.

Neprisijungęs

 

#9 2016-01-07 12:15:54

alikas
Senbuvis
Miestas: Lietuva
Registravosi: 2013-12-07
Žinutės: 359

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Oxo,kaip pagyvėjo forumas smile . Daug kartų įsitikinau,kad nors truputi paragavus alhogolio dingsta viskas ir lieka tik viena-pasiutęs noras gert toliau.Tada jau niekas nesustabdydavo nei žmonos prašymai,nei darbdavių grasinimai,nei pagraudenimai kieno nors.Išvada-sergu,kažkas pas mane sugede.Pakeist detales,suremontuot pasirodo neimanoma.Tik gydytis,jei noriu dar kiek pagyvent.Vaistų pilna.Dabar naudoju būk blaivus vaistus smile Padeda. O taip tai nežinau geresnio gydytojo kaip gyvenimas.Man blaiviai gyvent daug kartų maloniau. Tik yra vienas dalykas-labai greit pamirštu kap buvo blogai geriant.Užtai labai dėkingas jums visiems kurie be jokių pagražinimų dalinatės savo patirtim.Gal kam nors ir aš truputi padedu savo rašinėjimais.


Nėra to blogo kas neišeitu į gerą.

Neprisijungęs

 

#10 2016-01-07 23:40:01

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  25d. 

Re: Sveikimas - ne vien tik alkoholio nevartojimas

Paskaites pradžia norÄ—jau raÅ¡yt , bet perskaiÄiau visų iki galo pasisakymus ir Katinas paraÅ¡Ä— kÄ… norÄ—jau raÅ¡yt. Yra vienas dalykas priklausomybÄ—, aÅ¡ jÄ… turiu , jei geriu tai be saiko , jei pradÄ—siu rÅ«kyt tai vÄ—l bus be saiko , bÄ—da tame jei stabdai vienÄ… iÅ¡lenda kita ir gaunasi užburtas ratas, bet ne jei įprasiu gyvent be alkoholio aÅ¡ jo nebandysiu , nei saikingai nei nesaikingai , riÅ¡ta bus su juo. Tų savokų , sveikstantis ar pasveikes alkoholikas nesuprantu.

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos