VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2013-03-02 09:37:03

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Kas turėtų atsitikti, kad...

Aš ilgai galvojau kelti ar nekelti šį klausymą, bet visgi galvoju, kad reikia. Įsitikinęs, kad dauguma, netik aš, pafilosofuojam temomis - "jei būtų tas ar anas (pvz. rimta liga, extramegastress gyvenimo smūgiai ar kt.) užgerčiau. Tema "slidi", gal daugiau ilgesnį laiką negerentiems. Manau net, jei absoliučiai sąžiningai atsakyti į šį klausymą, galima įvardyti kaip testą "stiprybės lygis". Juk ne visi žmonės yra Pavlikai Morozovai ir kiekvienas turi savo "skausmo barjerą". Mane į tokius pamąstymus pastumėjo paskutinių mano pjankių analizė ir priežastys - buvo užgerta samoningai, nes buvo gyvenimiškos situacijos, kai pasakyta sau "eikit visi ... , man nereikalingas tox gyvenimas ir pan.". Vienu žodžiu, buvo pasiduota. Tad laukiu jūsų nuomonių, pamąstymų.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

2013-03-02 09:37:03

Google

#2 2013-03-02 10:14:52

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Sveiki,tema aktuali ir suprantama,iki paskutinio rimto apsisprendimo buvo keli tokie po kelis mėnesius,bet viską sugriaudavo tokios situacijos,kaip stresas,nusivylimas ar panašiai,po to sekdavo beveik savaitės "raminamų" vartojimas,su laiku supratau kaip reikia susivaldyti tokiose situacijose,aš nusiteikiu jog tas,dėl kurios priežasties tas stresas įvyko,nori man pakenkti,jei stresas tai vadinasi nedraugiška publika,tai nusiteikiu kad tie žmonės nori man pakenkti,ir jei užgersiu,jie bus pasiekę savo tikslą ir mane nugalėję,nusiteikiu jog tokiu būdu nori manes atsikratyti,ir kenkia sudarydami situacijas,jog aš užgerčiau,nes žino mano silpną vietą,todėl tokiais atvejais nusiteikiu gana rįžtingai,va kas kita kai apkanko nepaprastai gera nuotaika,kada vikas sekasi,ir jautiesi labai laimingas,tada nėra su kuom kovoti,man tokiais atvejais praskysti lengviau nei kada kovoju su blogiu,linkiu visiems ramaus ir gražaus savaitgalio,sugebėkite atpažinti kas yra kas,išmokime kovoti ir nepraskysti,po pietų išleku su šeimyna prie jūros,Palanga baseinai pirtys ir tt.,tad sėkmės visiems ir iki.

Neprisijungęs

 

#3 2013-03-03 11:20:24

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Ilgokai galvojau ką galėčiau pasakyti šia tema, bet vis atrodo nelabai turiu ką pasakyti arba nesugebėsiu to išdėstyti taip, kaip norėčiau... Blaivybės pradžioje bandžiau dėlioti situacijas kuriose išgerčiau, dabar tokios mintys į galvą nebelenda. Visiškai nesuku dėl to galvos, nelabai įsivaizduoju kas turėtų atsitikti, kad taip įvyktų. Greičiausiai kažkas labai gero ir užsimirščiau arba pusiau fantastinė situacija su gąsdinimais artimųjų sveikata ar gyvybe. Per blaivybės laikotarpį buvo ir labai gerų akimirkų, ir labai sunkių dienų kuomet tikrai galėjau griebtis alkoholio, kaip įprastos raminamųjų dozės, bet kol kas apsiėjau be jų.

Šioje temoje labai tinkamas priminimas iš SOS Sveikimo įrankių – „Nesvarbu kas – pasaulyje nėra nė vienos svarios priežasties tam, kad vėl pradėtumėte gerti“. Maždaug taip ir gyvenu, iki šiol sekėsi, labai norėčiau, kad sektųsi ir toliau, todėl paprasčiausiai nepamirštu kas esu...

Neprisijungęs

 

#4 2013-03-03 11:47:56

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Sveiki smile! Iš tiesų - aktualu. Mums taip kalama į galvas, kad alkoholis - vienintelė priemonė atsipalaiduoti, kad galiausiai tuo patikime. Bet jei pažiūrėsime tiesai į akis - girtumas nėra atsipalaidavimas, tai sąmonės slopinimas, o fiziologiškai - smegenų ląstelių žūtis.. Ar tai gali išspręsti kokią nors problemą? Juk vis vien teks po tokio "atsipalaidavimo" išsiblaivyti ir pažiūrėti tiesai (problemai) į akis ir ją spręsti.

Mano gyvenime po visiško alkoholio atsisakymo taip pat buvo situacijų, kai iš įpratimo kildavo mintis "nusiraminti" alkoholiu. Bet tai tik pradžioje, tik iš įpročio - juk tam, kad atsisakytume bet kokio įpročio, reikia mažiausiai dviejų mėnesių. Taip, pradžioje reikia valios pastangų, bet paskui vis lengviau. Dabar, kaip ir Audroniui, nekyla net mintis..

Pirmiausia - man labai padėjo tiesa apie alkoholį. Kol vartoji, tos tiesos negali priimti, nes mūsų psichika taip veikia - mes būtinai turime sau pateisinti savo veiksmus. Aš žinau, kad alkoholis yra narkotinė medžiaga ir nuodas - ir tik būdamas blaivininku gali tai suvokti - tai kam nuodytis?? Be to, turiu skaudžią patirtį - avariją su visiškai girtu vairuotoju, kuris kaktomuša iššoko prieš mūsų mašiną. Pasekmė - iki šiol negaliu atsistatyti sveikatos po kojos operacijos ir visų patirtų sužalojimų. Taigi, iš savo patirties žinau - kokios gali būti alkoholio vartojimo pasekmės. Tas vairuotojas per teismą irgi aiškino, kad norėjo atsipalaiduoti po sunkių darbų..

Man atrodo, svarbiausia yra suprasti, kad atsisakome visiško blogio, o ne kažkokio gėrio. Ir tik iš įpročio ir daugybės paskleistų mitų apie alkoholį jį laikome "gėriu".

Neprisijungęs

 

#5 2013-03-03 14:59:54

kebabas
Narys
Registravosi: 2013-02-24
Žinutės: 37

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

visiskai pritariu:D

Neprisijungęs

 

#6 2013-03-03 14:59:57

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  9d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Na, aš tvirtai galiu parašyti, kad jei grėstų pavojus mano paties brangiausio žmogaus, be kurio nebeliktų gyvenimo prasmės, gyvybei ir prisigėrimu galėčiau ją pakeist - kibirą išgerčiau. Bet tai tik nevykęs palyginimas, nes tokia situacija gyvenime susiklostyt negali. O šiaip tai kaip tik, įprasta, jog geriama todėl, kad ištiko kažkokia nelaimė ar koks kitoks kataklizmas. Tai aš senokai jau pastebėjau ir buvau net maloniai nustebinta, kad atsitikus tokiems dalykams gėrimą visada atidedu, nes žinau, kad sudėtingą situaciją galiu išspręst tiktai blaivi. O neblaivi galiu tik nuo situacijos pabėgt, ir tai tik kuriam laikui, kol neišsiblaivysiu.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#7 2013-03-04 10:06:58

Jeronimas
Senbuvis
Miestas: Kretinga
Registravosi: 2013-02-24
Žinutės: 254


Blaivus  11m.  2mėn.  0d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Buvo taip kaip dabar yra.Puikus stazas-8m.Liga.3metukai .i metus 3-4 uzgerimai po savaite ir daugiau.Seniau gerdavau 3-4 dienas.Reiskia situacija darosi vis maziau kontroliuojama.Nemoku isgerti taures raudono vyno pagal kardiologo rekomendacija.Vyna pakeiciau vynuogiu sultimis.Po stikline drasiai geriu per diena.Kartais pakeiciu pomidoru sultimis.Maziau gyvulines kilmes riebalu,beveik jokiu saldumynu.Keiciam i darzoves,vaisius,vartojam nenuodingas zuvis ir dirbam nesunkius fizinius darbelius,vazinejam dviratuku ir kiek galima daugiau vaikstom pesti.Ir mano manymu alkoholiui vietos nebera,kad praplest kraujagysles.Geros dienos.

Neprisijungęs

 

#8 2013-03-04 15:56:30

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Jeronimas rašė:

Buvo taip kaip dabar yra.Puikus stazas-8m.Liga.3metukai .i metus 3-4 uzgerimai po savaite ir daugiau.Seniau gerdavau 3-4 dienas.Reiskia situacija darosi vis maziau kontroliuojama.Nemoku isgerti taures raudono vyno pagal kardiologo rekomendacija.Vyna pakeiciau vynuogiu sultimis.Po stikline drasiai geriu per diena.Kartais pakeiciu pomidoru sultimis.Maziau gyvulines kilmes riebalu,beveik jokiu saldumynu.Keiciam i darzoves,vaisius,vartojam nenuodingas zuvis ir dirbam nesunkius fizinius darbelius,vazinejam dviratuku ir kiek galima daugiau vaikstom pesti.Ir mano manymu alkoholiui vietos nebera,kad praplest kraujagysles.Geros dienos.

Labas,na čia taip parašei kad neviską ir supratau,bet kad vietos alkoholiui nebėra tai sveikinu.

Neprisijungęs

 

#9 2013-03-04 16:49:50

Jeronimas
Senbuvis
Miestas: Kretinga
Registravosi: 2013-02-24
Žinutės: 254


Blaivus  11m.  2mėn.  0d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Blaivybes 8 metai,ne laselio.Susirgau,panasiai Viktoras U.Praskydau.Ir 3meteliu uzgerineju kas 3-4 menesiukai.Uzgerimai vis ilgeja.O toliau aisku.

Neprisijungęs

 

#10 2013-11-30 08:16:20

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

išmąsčiau suktą klausimą forumiečiams: jei atsirastų 100%inė vakcina nuo alkoholizmo, kuri (tarkim įrodyta) leidžia vartoti "kaip visi",  garantuoja, kad nebus daugiadienių (arba galima būtų pagal dozę nustatyti "lubas", kiek gali sau leisti pagerti) - ar norėtumet tokiom sąlygom grįžti į šį judėjimą.
Mano atsakymas - sąžiningas ne.
Lauksiu argumentų, pamąstymų šiuo klausimu.

Paskutinis taisė Artaz (2013-11-30 08:17:13)


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#11 2013-11-30 10:59:34

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Ne, nenorėčiau. Argumentai? O, tikrai, reikia argumentų kodėl turėčiau pradėti gerti :). Gal ir įdomu būtų kokio gėralo paragauti, bet visiškai nenoriu apsvaigimo būsenos, jau nekalbant apie rimtesnį apsinešimą...

Neprisijungęs

 

#12 2013-11-30 12:44:14

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Audronis rašė:

Ne, nenorėčiau. Argumentai? O, tikrai, reikia argumentų kodėl turėčiau pradėti gerti smile. Gal ir įdomu būtų kokio gėralo paragauti, bet visiškai nenoriu apsvaigimo būsenos, jau nekalbant apie rimtesnį apsinešimą...

Sutinku. Ir dėl paragavimo galiu tik įsivaizduoti karštą vasaros dieną, kokį 0,33 buteluką gero, firminio alaus. Bet tai tik fantazijose. big_smile


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#13 2013-11-30 13:59:45

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Na tikrai nebenorėčiau,užteko man to pabandymo,patikėkite tikrai jausmas bjaurus,atrodo kada gėriau"normliai" kitaip būdavo,dabar tikrai nebenoriu bandyti.

Neprisijungęs

 

#14 2013-11-30 15:44:53

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  9d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Oi, aš net pagalvot apie apgirtimo būseną ar kokio alaus ar degtinės skonį negaliu. Mano smegenys taip toli nutolo nuo šitų dalykų, kad neįsivaizduoju, kas turėtų atsitikti, kad sugalvočiau grįžti į buvusį gyvenimą. Na, nežinau, kaip atsakyčiau, jei nebūčiau patapusi žaliavalge. Greičiausiai kokių nors abejonių būtų, bet dabar, kai atradau tokį stebuklą, kaip dabartinė mityba, tai tikrai į geriančiųjų pasaulį sugrįžti nenoriu. O ir atkritimų žaliavalgiams nebūna smile Pasikeitė viskas: savijauta, psichinė būsena, net mano būdas pasikeitė, kas mane pačią iki šiol stebina. Žodžiu, toks atsakymas Artaz'ui big_smile

Skorpione, džiugu, kad viskas pas tave einasi gerai. Svarbu, kad žinai, kas yra kas, o apie tą savo atkritimą tai nesuk galvos, nes kas buvo - pražuvo. Svarbu, kad viską supranti ir vertini teisingai ir eini teisingu keliu. Sėkmės tau! smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#15 2013-11-30 17:54:36

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mėn.  25d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Tai kad aš ir ankščiau jei eini žvejot ir nešiesi puse litro ant dviejų, tai nafik. Jei vakare pas kaimyną ar šiaip eiliniam baliuką  kai atidaro šaldytuva ir ten neskamba , ta prasme buteliai , tai nafik. Va ir vakcina trucytis nieko nebus. Nebent ta vakcina nuo mažens skiepytų, kad nepasiektų tos būsenos , o dabar kad ir smegenis persodytų , vis tiek ranka taurele kels kol valios.
  Renkuosi grupe, kaip yra žvejų ar medžiotojų tai ir čia būtų silpnai išgeriančių.

Neprisijungęs

 

#16 2013-11-30 18:16:27

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Nebenoriu tos apgirtimo būsenos:)tai turbūt ir vakcinos nereikia,gal ji ir populiari būtų visuomenėje.nes turbūt beveik kas antras eitu vakcinuotis,nebereiktu savęs moralizuoti,būtų labai lengvas kelias išvengti alkoholizmo.Tik manau tai neįmanoma,nes kaip ir alkoholis veikia kiekviena individualiai,taip ir vakcina  turėtu būt skirtinga kiekvienam.

Neprisijungęs

 

#17 2015-11-06 10:40:55

alikas
Senbuvis
Miestas: Lietuva
Registravosi: 2013-12-07
Žinutės: 359

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Artaz rašė:

išmąsčiau suktą klausimą forumiečiams: jei atsirastų 100%inė vakcina nuo alkoholizmo, kuri (tarkim įrodyta) leidžia vartoti "kaip visi",  garantuoja, kad nebus daugiadienių (arba galima būtų pagal dozę nustatyti "lubas", kiek gali sau leisti pagerti) - ar norėtumet tokiom sąlygom grįžti į šį judėjimą.
Mano atsakymas - sąžiningas ne.
Lauksiu argumentų, pamąstymų šiuo klausimu.

Artaz,kodėl užgėrei? Ką ne taip darei?


Nėra to blogo kas neišeitu į gerą.

Neprisijungęs

 

#18 2015-11-06 10:59:14

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

alikas rašė:

Artaz rašė:

išmąsčiau suktą klausimą forumiečiams: jei atsirastų 100%inė vakcina nuo alkoholizmo, kuri (tarkim įrodyta) leidžia vartoti "kaip visi",  garantuoja, kad nebus daugiadienių (arba galima būtų pagal dozę nustatyti "lubas", kiek gali sau leisti pagerti) - ar norėtumet tokiom sąlygom grįžti į šį judėjimą.
Mano atsakymas - sąžiningas ne.
Lauksiu argumentų, pamąstymų šiuo klausimu.

Artaz,kodėl užgėrei? Ką ne taip darei?

Nežinau. Gal pagal horoskopą taip lemta buvo. Nieko nedariau, jokių saugiklių neturiu. Kaip gaunasi, taip ir yra. Nevarginu savęs giliomis savianalizėmis.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#19 2015-11-06 12:11:38

Virgilijus
Vartotojas
Registravosi: 2015-08-26
Žinutės: 132

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Artaz, čia apie kažkokį seną užgėrimą kalba eina?

Neprisijungęs

 

#20 2015-11-06 13:16:21

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Virgilijus rašė:

Artaz, čia apie kažkokį seną užgėrimą kalba eina?

Kadangi nesupratau apie kokį klausiama, tai acakeu turėdamas omeny paskutinį (žiūrėti skaitliuką - autoriaus pastaba). Jei įvyktų naujas, būtinai informuočiau, bo esu sąžiningas alkoholikas.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#21 2015-11-06 13:25:00

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  20d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Artaz rašė:

Virgilijus rašė:

Artaz, čia apie kažkokį seną užgėrimą kalba eina?

Kadangi nesupratau apie kokį klausiama, tai acakeu turėdamas omeny paskutinį (žiūrėti skaitliuką - autoriaus pastaba). Jei įvyktų naujas, būtinai informuočiau, bo esu sąžiningas alkoholikas.

Už sąžiningumą mes tau porą saugiklių įsuksim. wink  Prajuokino acakeu lol Nuotaiką pakėlei.

Neprisijungęs

 

#22 2015-11-06 13:28:35

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Veronika rašė:

Artaz rašė:

Virgilijus rašė:

Artaz, čia apie kažkokį seną užgėrimą kalba eina?

Kadangi nesupratau apie kokį klausiama, tai acakeu turėdamas omeny paskutinį (žiūrėti skaitliuką - autoriaus pastaba). Jei įvyktų naujas, būtinai informuočiau, bo esu sąžiningas alkoholikas.

Už sąžiningumą mes tau porą saugiklių įsuksim. wink  Prajuokino acakeu lol Nuotaiką pakėlei.

...kad tik būtų kokybiški ir neperdegtų..


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#23 2015-11-06 13:29:47

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  20d. 

Re: Kas turėtų atsitikti, kad...

Artaz rašė:

Veronika rašė:

Artaz rašė:


Kadangi nesupratau apie kokį klausiama, tai acakeu turėdamas omeny paskutinį (žiūrėti skaitliuką - autoriaus pastaba). Jei įvyktų naujas, būtinai informuočiau, bo esu sąžiningas alkoholikas.

Už sąžiningumą mes tau porą saugiklių įsuksim. wink  Prajuokino acakeu lol Nuotaiką pakėlei.

...kad tik būtų kokybiški ir neperdegtų..

Bus pasirūpinta lol

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos