VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2013-02-06 08:37:49

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Situacijų sprendimai

Manau visiems rečiau/dažniau tenka dalyvauti baliukuose, pasisedėjimuose ir pan., kur tenka būti tarp patys žinome ko. Vieni mus pažįsta, kiti, turintys smegenis, supranta su kuo bendrauja, trečius tenka apeiti per kilometrą..
Smalsu būtų sužinoti kaip jūs, bendraminčiai, sprendžiate tokias dilemas, kaip girtų kompanijų pavežimai/išvežiojimai, savalaikiai vakarėlių palikimai ir pan.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

2013-02-06 08:37:49

Google

#2 2013-02-06 09:04:01

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  16d. 

Re: Situacijų sprendimai

Na, menu vieną balių, kuriame iki vidurnakčio dar pakenčiama buvo, (suaugę žmonės šventė ganėtinai mandagiai bei linksmai), tačiau iki 5:00 ryto išbūti buvo jau katorga, užėjo kažkokios savigailos jausmai... Tos papildomos penkios valandos buvo ypač ilgos... Keli giminaičiai įkaušę tempė šokti, man ne iki šokių buvo... O va kai vežiau į namus - baliauninkus - šioks toks džiaugsmelis užėjo, kad man ryte taip bloga nebus, kaip nekuriems.  Tik pačiai buvo šovusi kvaila mintis :''...va, išvežiosiu svečius, rytas gražus (vasara), ir nupėdinsiu į kokį dar dirbantį kabakėlį...''  Nenupėdinau. Tačiau kitą dieną vyko ''kibinų rytas'',tai prisijungiau vėliau... Nespėjau nekurių svečių sunkaus ryto pastebėti, nes jau kiek apduję buvo... Tačiau po savaitės atpyliau už visus...

Pradžioje blaivybės ilgai užsibūt tokiuose pobuviuose nevertėtų....

Neprisijungęs

 

#3 2013-02-06 15:09:33

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Žuvis rašė:

Na, menu vieną balių, kuriame iki vidurnakčio dar pakenčiama buvo, (suaugę žmonės šventė ganėtinai mandagiai bei linksmai), tačiau iki 5:00 ryto išbūti buvo jau katorga, užėjo kažkokios savigailos jausmai... Tos papildomos penkios valandos buvo ypač ilgos... Keli giminaičiai įkaušę tempė šokti, man ne iki šokių buvo... O va kai vežiau į namus - baliauninkus - šioks toks džiaugsmelis užėjo, kad man ryte taip bloga nebus, kaip nekuriems.  Tik pačiai buvo šovusi kvaila mintis :''...va, išvežiosiu svečius, rytas gražus (vasara), ir nupėdinsiu į kokį dar dirbantį kabakėlį...''  Nenupėdinau. Tačiau kitą dieną vyko ''kibinų rytas'',tai prisijungiau vėliau... Nespėjau nekurių svečių sunkaus ryto pastebėti, nes jau kiek apduję buvo... Tačiau po savaitės atpyliau už visus...

Pradžioje blaivybės ilgai užsibūt tokiuose pobuviuose nevertėtų....

aš tai kategoriškas - būnu tik iki to momento kol idomu. Ir jau jei užsimanau miegoti, tai per jėgą nebūnu.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#4 2013-02-06 15:14:13

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  16d. 

Re: Situacijų sprendimai

O kam mano postą kopini? Gi daugiau nieks nerašė, tad nereikia... smile Artazai, aš niekaip negaliu išsiųsti AŽ tau, vis rodo, kad tavo katalogas perpildytas. (NA, apie vaistus)

Neprisijungęs

 

#5 2013-02-06 15:18:23

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki smile. Labai aktualią temą palietėte.. Iš tiesų - pritariu Žuviai, kad blaivybės pradžioje geriau tų balių atsisakyti - kam erzintis?.. Tai tas pats, kas sodinti alkaną žmogų prie vaišėmis nukrauto stalo ir neduoti valgyti.. O jei reikia kažką parvežti po baliaus - tai geriau nuvažiuoti, kai jau reikia vežti - beje, pamatytas "girtas" vaizdas taip pat gali būti papildomas motyvas blaivybei smile..

Žinoma, priešpastatyti savęs nereikia, atsisakyti gerti alkoholį reikia ramiai, bet tvirtai - kam tos neigiamos emocijos? Be to - garantuoju, taip būna visada - išgėrę žmonės būtinai įkalbinės išgerti: "na, nors truputį".. Todėl einant į šventes blaivybės pradžioje reikia turėti tvirtą nuostatą, ir geriau ten ilgai nebūti - kokią valandą, kol visi dar adekvatūs.

Ir dar pasidalinsiu visų balių, švenčių, o iš esmės - išgertuvių standartiniu "scenarijumi". Beje, po kelių pirmų balių, kuriuose dalyvavau ir jau nevartojau alkoholio, jį ir susirašiau, ir visi, kas skaitė, sutiko, kad taip ir yra..

Ne dėl to, dalinuosi, kad pasišaipyti, bet dėl to, kad įsitinkintume, kad viskas ten labai primityvu ir dėsninga, ir nesvarbu, kokie žmonės susirenka švęsti.. Taigi:

Pradžioje visi orūs ir šneka protingai, tarpai tarp išgėrimų gana reti, žmonės valgo, geria ir šnekučiuojasi. Keliami tostai už progą, dėl kurios susirinkta. Papolitikuojama, paryškinami visuomenės negatyvai. Žmonės vis dar geba koncentruotis maždaug valandą.


O vėliau….. Ech!!. Visi tarsi džinus iš butelių paleidžia: tarpai tarp išgėrimų sutankėja, visi pradeda kalbėti žymiai garsiau, dažnai visi iš karto… Dar po valandos geriama ištisai be pertraukų, tarpuose pradedama juokauti seksualinėm temom; visi pradeda rėkti vienas per kitą; kartoti vieną ir tą patį pasakojimą n-kartų; šokamos pasiutpolkės ir aistringi valsai; aktyviai kibinami svetimi vyrai ir žmonos; kai kas dėl to pradeda aktyviai pykti; aiškinimosi scenos…

Dar vėliau prasideda “išpažintys” panašaus turinio: “tu man seniai patinki.. arba: aš tau seniai to ir to
pavydžiu.. seniai norėjau tau tai pasakyti…” Dosniai dalinami pažadai padaryti žmogui ką nors naudingo, keičiamasi telefonų numeriais, gausiai bučiuojamasi su "bruderšaftu" ir be jo, rėkiamos dainos, kai kas jau žiūri nematančiom akim, kai kas knapsi, visi pasidaro labai artimi, jei nesusibara..

Dar vėliau.. Atkalbinėjimai važiuoti namo, labai draugiškos ir triukšmingos išvykstančių palydos su būtina detale: "ant kelio, kad kelias nedulkėtų", daugybė bučinių ir glėbesčiavimosi..

Apie rytą nerašysiu.. visi žinome, koks jis būna po tokių balių: galvos skausmas, sąžinės graužatis, pykinimas ir savęs smerkimas bei bandymai prisiminti: ką gi ten dar pridirbau?.. Gerai, jei žmogus tik kažką pasakė, pažadėjo ar kokią menką kvailystę padarė.. O jei neprisimena, kad padarė kažką nepataisomo?..

Tai va ir pamąstykime - ar tos "šventės" toks jau gėris.. Ir kad atsisakome ne kažko gero ir nuostabaus, o tikrai didelės blogybės.. Ir tik pasižiūrėję į tą girtą chaosą blaivomis akimis galime pamatyti, kokia iš esmės nesąmonė yra visos tos girtos "šventės".

Paskutinis taisė Viltė (2013-02-06 15:22:47)

Neprisijungęs

 

#6 2013-02-06 15:49:54

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Na aš, kurdamas temą, turėjau omeny šiek tiek kitką. Norėčiau, kad pasidalintume savo "instrukcijomis" kaip ką darome tuo ar anuo atveju. Kaip kad aš laaabai retai pasirašau išvežiojimams (ir tai retas atvejis, nes laaabai retai dabūnu iki galo). Man tai napriAgas. Sakau, geriau sumokėsiu jums už taxą, bet palykit mane ramybėj. Ir apskritai nesprendžiu svetimų problemų, jei jas gali patys išsispręsti.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#7 2013-02-07 10:59:10

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Situacijų sprendimai

Labas, Artaz smile! Aš taip pat pasidalinau tuo, ką išgyvenau blaivybės pradžioje, kaip reaguodavau į balius. Tikrai buvo nelengva pradžioje dalyvauti baliuose, nes visada buvo įkalbinėjimai išgerti, net kartais su pykčiais.. Dabar, kai praėjo daug metų, visa tai atrodo kitaip, bet kai yra blaivybės pradžia - tikrai tie girti baliai pavojingi tam tikra prasme. Todėl grįžus visokių minčių kildavo, mano blaivas gyvenimas ne iš pirmo bandymo prasidėjo, ir būtent dėl aplinkinių įtakos ir mano tuometinio dvasinio silpnumo..

Ir dar kas įdomu - kai žmonės sužino, kad nevartoju alkoholio, labai dažnai paklausia - tai ko metei, buvai prasigėrusi, problemų turėjai?? Tarsi pasirinkti blaivybę galima tik prasigėrus.. Ir klausiantieji nepagalvoja, kad tai jie turi problemą, jei vartoja alkoholį, aš jos kaip tik neturiu smile. O kol žmonės vartoja alkoholį - nesvarbu, kokiomis dozėmis ir dažnumu - visi rizikuoja tapti prasigėrusiais alkoholikais, nes degradacija nuo alkoholio yra procesas, ir prasideda jis nuo "kultūringo" gėrimo..

Atvirai pasakius, dabar ir nevažiuojame į jokius balius (na, nebent būtina, tai pabūname kokią valandą), pasveikiname žmogų atskirai, ir aš nesijaučiu kažką praradusi. Kaip sakote, Artaz - napriagas į tuos kvailiojimus žiūrėti Ir ne dėl to, kad norėčiau išgerti, o dėl to, kad sunku žiūrėti į išsidirbinėjančius žmonės be stabdžių. Aš žinau, kad būdami blaivūs jie to niekada nedarytų..

Neprisijungęs

 

#8 2013-02-07 11:03:28

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki,na kas dėl tokių situaciju galiu pasakyti kad man net labai patinka dalyvauti baliuose,patinka baliuose būti blaiviam,viską matyti,viską prisiminti,ir visur dalyvauti,anksčiau neretai būdavo kad nuo pusės baliaus nieko nebepameni,nors sakydavo kad elgdavausi visai normaliai,ir net neatrodydavau gerokai išgėres,dabar labai patinka būti blaiviam,ir kitų gėrimas ir neblaivios šnekos visai neerzina,o jai pradeda erzinti tie kur visai tabaluoja,tai tiesiog nueinu bendrauti su kitais,kaip niekad,kada pradėjau gyventi blaiviai,buvo daug pagundų ir progų užgėrimams,gal tik į pirmą balių važiavau su trupučiu jaudulio,kaip bus,kaip atsisakyti,o kad neužgersiu tai jau žinojau tvirtai,kaip ir dabar,tiems kas turi smegenų,daug aiškinti nereikia,pasakau kad ačiū kad degtinės nevartoju visai,ir to užtenka,arba pasakau kad turiu alergiją alkoholiui,vieni supranta kame reikalas,o kiti nusistebi kad net tokių alergijų būna,o kad kas taip ragintu primygtinai kažkaip nepasitaikė,ir dar vienas dalykas ką pastebėjau,kai važiuoju atostogauti,tai 5 žavigždučių viešbučiai visur yra viskas iskaičiuota,tai turi arba rinktis geresnį viešbutį ir mokėti už alkoholį,kuris tau nereikalingas,arba rinktis prastesnį viešbutį,pigesnį tuo pačiu,kur gali pasirinkti ir be alkoholio,va tas labai erzina,jei nori žmogus pasirinkti geresnį aptarnavimą,ir servisą,turi būtinai rinktis su viskas iskaičiuota, su alkoholiu,geros dienos visiems,gyvenkime blaiviai,ir džiaukimės ta Dievo dovana,kad šendiena galime būti laimingi.

Neprisijungęs

 

#9 2013-02-07 11:44:19

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  18d. 

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki, skorpionai smile! Pritariu - alkoholis peršamas daug kur net neatsižvelgiant, ar žmogus jį vartoja. Ir kai žmonės vartoja alkoholį, tai to nepastebi, netgi džiaugiasi ir skaito patogumu.. O dėl balių - tikiuosi, žmonija nors ir po truputį, bet žengia į priekį, informacija apie alkoholį padarys savo poveikį, ir galų gale žmonės pripažins jo daromą žalą ir atsisakys jo vartojimo. Ir kaip smagu būti tų pirmųjų gretose ir ne tik blaiviai, sveikai gyventi, bet ir rodyti aplinkiniams pavyzdį, kad tai įmanoma smile. Ir aš linkiu visiems puikios dienos smile!!

Neprisijungęs

 

#10 2013-02-07 14:27:04

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki bičiuliai. Džiugu, kad smagiai išsirutuliavo tema. Man labai artima Skorpo (dovanok už trumpinį) pozicija - taipogi patinka blaivam pasišlaistyti tarp įkalusių, juolab dažniausiai žinau kur ir su kuo tex dalyvauti. Ir pagrindinis saugiklis - bet kada gali atsiprašyti ir dingti.
Taip pat gera Viltės mintis, pastebėjimas - kad problemų turi ne negeriantis, o tie kurie vartoja. Labai teisingai. Juk gyvename iškreiptų veidrodžių karalystėje, kur klaidingai skaitoma, kad (iš)geriantis normalu, o negeriantis - žmogus su problema. Kągi, rodykim savo pavyzdžiu, kas yra gerai. :-)


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#11 2013-02-08 11:16:51

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Situacijų sprendimai

Viltė rašė:

....... O dėl balių - tikiuosi, žmonija nors ir po truputį, bet žengia į priekį, informacija apie alkoholį padarys savo poveikį, ir galų gale žmonės pripažins jo daromą žalą ir atsisakys jo vartojimo. Ir kaip smagu būti tų pirmųjų gretose ir ne tik blaiviai, sveikai gyventi, bet ir rodyti aplinkiniams pavyzdį, kad tai įmanoma :). Ir aš linkiu visiems puikios dienos :)!!

Esu senas bambelis, tai ir šį kart nesusilaikysiu. Tokį va pareiškimą padarysiu :) Juokų forma...

PAREIŠKiMAS
Labai prašau išbraukti mane iš pirmųjų žmonijos, darniai žengiančios į blaivybę ir sveiką gyvenseną gretų . Tuo labiau iš pavyzdžių sąrašo, nes ... (žmona jei papasakotų, tai žmonijai visi plaukai pasišiauštų nuo tokio pavyzdžio..)
Ir iš kovotojų prieš ar su alkoholiu pajėgų. Na ir taip toliau bla bla ...

Dabar rimčiau: Nežinau kaip kiti forumo dalyviai, bet aš esu įsitikinęs, kad žmonija niekada neatsisakys alkoholio, kaip ir nemanau, kad jinai dabar žengtų bent colį ta kryptim. Politinių, religinių, ideologinių įsitikinimų yra visokiausių. Sveikos ir gražios gyvensenos būdų bei mokyklų dažnai priešingų vienas  kitam irgi begalės. Jos keičiasi kaip pirštinės pagal madą ir yra labai susiję su rinkos paklausa arba su individualiais įsitikinimais.
Dar sykį pakartosiu, kad nežinau kaip kiti forumo dalyviai, bet man čia rūpi priklausomybė nuo alkoholio. Tai kad iš jos įmanoma išlipti. O gyvenimo būdai, draugijos, judėjimai,organizacijos;  visokių ten įpročių formavimai, įsitikinimai  ir jų propagavimas yra visai kas kita.

Šviesios dienos, gero apetito, ramaus miego, nepiktų blusų ir t.t. :)

Neprisijungęs

 

#12 2013-03-10 19:37:41

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Šiandien užturėjau streso. Teko priimti vaikystės draugę, kuriai nesigavo atsakyti - buvau užkluptas netikėtai, nebuvo kaip atsimazinti.
Ji yra sena tūsofščikė ir aš žinau jos elgesio niuansus kai ji "ant bangos". Tad diena buvo man sugadinta, teko klausytis kažkokių akmens amžiaus atsiminimų, verkimosi... Vienu žodžiu pasiaukojau - leidau atsigerti alaus, pamiegoti, pamaitinau ir (dabar prasideda "situacijos sprendimai") pristrojinau pas baliavojančius kaimynus (nes namo, iki sutems, kategoriškai vykti atsisakė) su instrukcijomis i kur  kviesti taxą, adresas, pinigai ir pan.
Mane išgelbėjo tai, kad dirbu šią naktį.
Ir galiu pasakyti, kad iš šono visa tai matyti buvo nejuokinga.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#13 2013-03-11 10:31:49

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Situacijų sprendimai

Artaz rašė:

Šiandien užturėjau streso. Teko priimti vaikystės draugę, kuriai nesigavo atsakyti - buvau užkluptas netikėtai, nebuvo kaip atsimazinti.
Ji yra sena tūsofščikė ir aš žinau jos elgesio niuansus kai ji "ant bangos". Tad diena buvo man sugadinta, teko klausytis kažkokių akmens amžiaus atsiminimų, verkimosi... Vienu žodžiu pasiaukojau - leidau atsigerti alaus, pamiegoti, pamaitinau ir (dabar prasideda "situacijos sprendimai") pristrojinau pas baliavojančius kaimynus (nes namo, iki sutems, kategoriškai vykti atsisakė) su instrukcijomis i kur  kviesti taxą, adresas, pinigai ir pan.
Mane išgelbėjo tai, kad dirbu šią naktį.
Ir galiu pasakyti, kad iš šono visa tai matyti buvo nejuokinga.

Labas Artazai,nuo kada moterų pradėjai bijoti lol, o jei rimtai tai tokie atvejai ir yra mums didžiausias pavojus paslysti,čia reikia būti ypač budriems,o iki to tik vienas žingsnis,tik viena nekalta taurelė,sveikinu kad išlaikei šitą egzaminą,linkiu ir toliau taip,sėkmės.

Neprisijungęs

 

#14 2013-03-11 13:40:05

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki visiems, su švente visiems - bet kokia papildoma išeiginė niekad nepakenks (aš taip pat sėkmingai gedėčiau Čaveso, jei LT paskelbtų gedulą ).
O dėl vakarykščio mano išbandymo, tai nelabai ten man ir išbandymas - man su tuo žmogumi negyventi, tad dieną tą kryžių panešti pranešiau. Bet, jei tektų kartų gyventi, tai kompromisų nebūtų..
Beje, prisiminus šią datą - tada, kai prie bokšto šaudė ir trasuojančios kulkos netoliese pralėkė galvos lygį, prablaivėjome akimirksniu. :-)


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#15 2013-05-19 09:22:27

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki,penktadienio vakare buvau patekes į nemalonią situaciją,buvau pakviestas į balių,ten kur labai mažai pažinojau žmonių,balius nemažas,jubiliejus,ir pasitaikyk tu man taip,išrenka mane stalo komendantu,matai žmonės nežinojo kad nevartoju visai,kadangi mažai išviso kas pažinojo,o kas pažinojo nežinojo kad negeriu visai,iki pusės baliaus buvau muzikantų linksniuojamas,kad neraginu svečių,kad pas mus stikliukai amžinai nepapildyti,ir kad pats negeriu,nors esu buves per tą blaivybės laikotarpį nemažai baliuose ir šventėse,bet tokioje nemalonioje situacijoje nebuvau dar papuoles,paskui kai liaudis gerokai apšilo,matau kad ir bendrauti nelabai turiu su kuom,na žodžiu nieko naujo,kaip visada ir kas daugiau kamštelių surinks nuo butelių,ir tt..,tik aš jų nerinkau visai,tik pasakiau kad nevykusį tokiai siruacijai komendantą išsirinkote,nes mūsų stalas gali likti blaivus,nes komendantas nevartoja,bet kitiems netrukdo,tik kad neragina,na žodžiu buvau blogiausias komendantas,nes prie mūsų stalo nebuvo girtų,bet viskas ,kaip tose pasakose,baigėsi gražiai ir laimingai,grįžau namie ketvirtą ryto,nusikales nuo šokimo,ir blaivas kaip agurkėlis,ryte išlėkiau į Palangą,jėgų atgauti,gero visiems sekmadienio.

Neprisijungęs

 

#16 2013-05-19 09:52:20

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki ir sveikas Skorpione. Labai pažįstama tamstos aprašyta situacija ta prasme, kad aš, kai dar buvau jaunas ir dar "didžiąjame sporte", kažkodėl pastoviai buvau renkamas į šį vaidmenį. Net, kartą, kai dalyvavau apskritai nežinau pas ką (draugas paprašė nuvešti į jo panos grupiokės kaimynės... ...jis net pats nežinojo pas ką :-). O dar mane pakvietė, tipo - pasėdėsim, pavalgysim ir namo). Tai jau taip kamputy užsislėpiau.. Bet vis vien išrinko. Teko likti nakvoti. Bet buvau jaunas dar, be didelių apsukų. Tai ryt išsitarabanijom.
O ne per seniausiai taipogi teko dalyvauti. Tai gyvenimo patirtis jau pakužda, kada išeiti nuo stalo neva parūkyti, ar į WC, ar pasakau, jog skubiai privalau (dovanokit už pošlumą, bet mėgstu kartais aštriau ) pamastrubuoti. Tai sėkmingai išvengiu ivairių rolių ir kvailų žaidimų.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#17 2013-05-19 11:26:56

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  9d. 

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki visi šį nuostabų sekmadienį. Na, mano nuomonė šiuo klausimu yra tokia, kad į balius žmonės eina gerti. Galima pavyniot į vatą ir sakyt, kad jie ten eina linksmintis, bendraut, bet esmė vis tiek yra ta pati: jie eina ten gertį alkoholio. Tai šiuo metu kai nebegeriu ir net pagalvot apie gėrimą negaliu, tai ir nesuprantu, ko į tokias vietas reikėtų eiti negeriančiam žmogui, kuris turi tvirtas, sveikas ir protingas nuostatas apie alkoholį. Dar suprasčiau, kad susiėjimas yra su pačiais artimiausiais, brangiais žmonėmis, su kuriais norisi būti kuo daugiau. Bet eiti į mažai pažįstamų žmonių, atėjusių pagert, kompaniją, tai neįsivaizduoju, kaip negaila laiko ir jėgų tokiam beprasmiškam dalykui. Žinoma, kiekvienas žmogus yra savitas ir visi elgiasi taip, kaip nori. Aš į tai žiūriu demokratiškai, bet parašiau savo nuomonę.
Gražios artėjančios vasaros visiems. Ir blaivios, žinoma smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#18 2013-05-19 11:53:28

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  1d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  13d. 

Re: Situacijų sprendimai

Pritariu Trojai – tikimybė patekti į panašią situaciją stipriai sumažėja jei nedalyvauji baliuose ;)

Neprisijungęs

 

#19 2013-05-20 09:59:02

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Situacijų sprendimai

Sveiki, patekau į nemalonią situaciją vakar. Žinot, labai mėgstu vaikščioti. Tai ir vakar vėl išėjau pasivaikščiot į autostradą. Ten labai gerai atrodau: visi mašinom, lekia skuba, gamtą teršia, o aš einu sau viduriu toks vienišas ir ekologiškas. Visi tik žiūri į mane... Ir pasitaikyk man, kad atsirado tokių, kurie žviegė stabdžiais, rodė visokiu gestus, o keli vos vos neužvažiavo. Net aptaškė purvais. Tik dėl savo įgimto mitrumo išvengiau ligoninės...
Ir šiaip labai mitrus esu, kiek kartų jau išsisukau. Tiesa, jau ne kartą buvau nutrenktas ir suvėžintas, o kelis paskutinius kartus beveik mirtinai. Daug kas sako, kad vaikščioti autostradoj pavojinga ir neprotinga. Betgi bendros taisyklės ne man. Aš kitoks. Ir toliau eisiu vaikščioti gatvės viduriu, tik dabar nebus kaip anuos kartus.

Neprisijungęs

 

#20 2013-05-20 12:45:35

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Marijus rašė:

Sveiki, patekau į nemalonią situaciją vakar. Žinot, labai mėgstu vaikščioti. Tai ir vakar vėl išėjau pasivaikščiot į autostradą. Ten labai gerai atrodau: visi mašinom, lekia skuba, gamtą teršia, o aš einu sau viduriu toks vienišas ir ekologiškas. Visi tik žiūri į mane... Ir pasitaikyk man, kad atsirado tokių, kurie žviegė stabdžiais, rodė visokiu gestus, o keli vos vos neužvažiavo. Net aptaškė purvais. Tik dėl savo įgimto mitrumo išvengiau ligoninės...
Ir šiaip labai mitrus esu, kiek kartų jau išsisukau. Tiesa, jau ne kartą buvau nutrenktas ir suvėžintas, o kelis paskutinius kartus beveik mirtinai. Daug kas sako, kad vaikščioti autostradoj pavojinga ir neprotinga. Betgi bendros taisyklės ne man. Aš kitoks. Ir toliau eisiu vaikščioti gatvės viduriu, tik dabar nebus kaip anuos kartus.

Marijau, tu čia perkeltine prasme? Ar ištikrųjų?


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#21 2013-05-20 13:23:58

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Situacijų sprendimai

Artaz rašė:

Marijus rašė:

Sveiki, patekau į nemalonią situaciją vakar. Žinot, labai mėgstu vaikščioti. Tai ir vakar vėl išėjau pasivaikščiot į autostradą. Ten labai gerai atrodau: visi mašinom, lekia skuba, gamtą teršia, o aš einu sau viduriu toks vienišas ir ekologiškas. Visi tik žiūri į mane... Ir pasitaikyk man, kad atsirado tokių, kurie žviegė stabdžiais, rodė visokiu gestus, o keli vos vos neužvažiavo. Net aptaškė purvais. Tik dėl savo įgimto mitrumo išvengiau ligoninės...
Ir šiaip labai mitrus esu, kiek kartų jau išsisukau. Tiesa, jau ne kartą buvau nutrenktas ir suvėžintas, o kelis paskutinius kartus beveik mirtinai. Daug kas sako, kad vaikščioti autostradoj pavojinga ir neprotinga. Betgi bendros taisyklės ne man. Aš kitoks. Ir toliau eisiu vaikščioti gatvės viduriu, tik dabar nebus kaip anuos kartus.

Marijau, tu čia perkeltine prasme? Ar ištikrųjų?

Na, o tau pačiam kaip atrodo, Artaz? Neskubėk su atsakymu, pagalvok...

Neprisijungęs

 

#22 2013-05-20 14:29:57

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Situacijų sprendimai

Nustebinta:rolleyes:,kas čia adrenalino trūkumas?kodėl rizikuoji savo gyvybe?ar bandai likimą?.Turbūt čia apie rizika vaikščioti ,ten kur  nereikia.. vaizdingai perteiktas pavojus.smile

Marijus rašė:

Sveiki, patekau į nemalonią situaciją vakar. Žinot, labai mėgstu vaikščioti. Tai ir vakar vėl išėjau pasivaikščiot į autostradą. Ten labai gerai atrodau: visi mašinom, lekia skuba, gamtą teršia, o aš einu sau viduriu toks vienišas ir ekologiškas. Visi tik žiūri į mane... Ir pasitaikyk man, kad atsirado tokių, kurie žviegė stabdžiais, rodė visokiu gestus, o keli vos vos neužvažiavo. Net aptaškė purvais. Tik dėl savo įgimto mitrumo išvengiau ligoninės...
Ir šiaip labai mitrus esu, kiek kartų jau išsisukau. Tiesa, jau ne kartą buvau nutrenktas ir suvėžintas, o kelis paskutinius kartus beveik mirtinai. Daug kas sako, kad vaikščioti autostradoj pavojinga ir neprotinga. Betgi bendros taisyklės ne man. Aš kitoks. Ir toliau eisiu vaikščioti gatvės viduriu, tik dabar nebus kaip anuos kartus.

Paskutinis taisė smiltis (2013-05-20 14:35:58)

Neprisijungęs

 

#23 2013-05-21 10:45:00

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  18d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  4d. 

Re: Situacijų sprendimai

smiltis rašė:

Nustebinta:rolleyes:,kas čia adrenalino trūkumas?kodėl rizikuoji savo gyvybe?ar bandai likimą?.Turbūt čia apie rizika vaikščioti ,ten kur  nereikia.. vaizdingai perteiktas pavojus.:)

Aha - adrenalino trūkumas. Tiksliau tai būtų priklausomybė nuo adrenalino. Kaip alkoholio trūkumas ir priklausomybė nuo alkoholio.
Kai organizmui prireikia eilinės dozės, tada sveikas protas nustoja veikt. Instinktai įsijungia. Tada darom idiotiškiausius dalykus kad tik gaut dozę, arba sąmoningai patenkam į tokias situacijas, kad pateisint poreikį. Pavojus? gėda? etika? Svarbiausia gaut, o paskui žiūrėsim...

Bet pratęsiu tą alegoriją su idiotu einančiu vaikštinėt po autostradą. (Žuvis tai jau tikrai žino iš kur ji pasiskolinta) :
Galų gale mane įtikino ir gydytoja ir giminės, kad tie pasivaikščiojimai man kenkia ir yra pavojingi. O ir po avarijų gana sunkiai paeinu. Dabar jau nebevaikštau. Dabar žiūriu per teliką adrenalino fanatikus, arba važiuoju savo invalido kėdute pažiūrėti kaip kiti mulkiai laksto po autostradą. Pats to nedarau, tik iš šalies žiūriu...

Neprisijungęs

 

#24 2013-05-21 18:14:42

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Situacijų sprendimai

na jaunam sunku izoliuoti save,tuo labiau,kad 90% zmoniu geria  Lietuvoje,tai kur bepasisuki vyksta vakareliai,gimtadieniai,sventes su alkoholiu,man jau paciai to nebereikia,bet suprantu jaunima,kad jiem norisi to surmulio,bendravimo,tik vat ir to alkoholio neisvengsi,jei dalyvausi:( mes per gyvenima gauname daug pamoku,bet ne visad pasimokome,net suvokimas yra ne visiems duotas,Dziaugiuos uz visus esancius cia ir suvokiancius to klastingo gerimo zala ir meginancius eit blaivybes keliu,na DEKOJU UZ GERA PAVYZDI SENBUVIAMS ir uz JU pasiulymus,paprotinimus kaip issisukti is tu painiu situaciju.

Paskutinis taisė smiltis (2013-05-21 18:18:27)

Neprisijungęs

 

#25 2013-05-21 18:49:37

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  9d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  2d. 

Re: Situacijų sprendimai

Tai vat ir aš, žiūrėdamas, klausydamas, analizuodamas tą "gėrimo kultūrą" darau išvadą, kad veiksmingiausias ir efektyviausias blaivybės propagavimo būdas - tai pačio pavyzdys. Nes nelabai to pozityvo žmonės mato ir jis didiesiems alkoholio gamintojams nereikalingas.
Matau kad vienas kitas bičiulis, kurie užeina paplepėti, pasiarbatinti (nes neįsileidžiu su kvapu) kažkaip patys kuo toliau, tuo, žiūriu, į gerąją pusę taisosi.
Dėl jaunimo. Pabandžiau paieškoti kokį nors teigiamą herojų iš media'os. Neradau. Lygiuojamasi į kažkokius gangsterius, pseudožvaigždes, jų lėbvimus, blizgučius ir visa tai pagardinama psichotropais. Įdomu kox efektas būtų, jei kokia persona, kuriai meldžiasi jaunimas (drįstu kaip pvz. įvardinti kokią Lady gaga ar Paris Hilton) pareikštų, jog geriantieji - lochai. Ir iš esmės tai tiesa, o tiesa vengiama.
IMHO


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos