VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2015-07-30 18:21:30

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Savigaila

ToptelÄ—jo į galvÄ… viena mintis smile Visai norÄ—Äiau padiskutuot apie savigailÄ…. Kaip manot? AÅ¡ tai laikas nuo laiko susisuku į jos glÄ—bį big_smile Ir nieko gero wink

Neprisijungęs

 

2015-07-30 18:21:30

Google

#2 2015-07-30 19:49:17

Viktorija
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-24
Žinutės: 176

Re: Savigaila

Veronika rašė:

ToptelÄ—jo į galvÄ… viena mintis smile Visai norÄ—Äiau padiskutuot apie savigailÄ…. Kaip manot? AÅ¡ tai laikas nuo laiko susisuku į jos glÄ—bį big_smile Ir nieko gero wink

Mano įsitikinimu gailestis (taip pat ir sau) yra destrukytyvi ir agresyvi emocija, į niekur nevedanti. Daugelis turbūt mane palaikys kietaširde, bet man labiau patinka emocija atjauta(saviatjauta roll), nes tai duoda postūmį veikti.

Neprisijungęs

 

#3 2015-07-30 19:55:55

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Viktorija rašė:

Mano įsitikinimu gailestis (taip pat ir sau) yra destrukytyvi ir agresyvi emocija, į niekur nevedanti. Daugelis turbūt mane palaikys kietaširde, bet man labiau patinka emocija atjauta(saviatjauta roll), nes tai duoda postūmį veikti.

Saviatjauta - arba sveika meilė sau. Tu visai ne kietaširdė. Savigaila - destruktyvu.

Neprisijungęs

 

#4 2015-07-30 19:56:37

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  24d. 

Re: Savigaila

aš ilgus metus kentėjau nuo savigailos..sad...kol pirmą sykį pjutau atjautą sau..


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#5 2015-07-30 19:58:15

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Egle rašė:

aš ilgus metus kentėjau nuo savigailos..sad...kol pirmą sykį pjutau atjautą sau..

AÅ¡ ir dabar dar laikas nuo laiko... sad

Neprisijungęs

 

#6 2015-07-30 20:09:35

Viktorija
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-24
Žinutės: 176

Re: Savigaila

GailÄ—dama kitų aÅ¡ prisiimÄiau jų kanÄias, o gailÄ—dama savÄ™s, kentÄ—Äiau sad. O kentÄ—ti nenoriu, noriu save paglostyti ir sau padÄ—ti, ai ir kitiems smile. Man tai neblogai sekasi palankius savidresÅ«ros pamokÄ—les smile.

Neprisijungęs

 

#7 2015-07-30 20:09:42

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  24d. 

Re: Savigaila

kažkuriuo metu ženkliai pasikeitÄ—, tame tarpe ir santykis su savigaila, kai visa mano Å¡eima (mama, tÄ—tis, brolis, vyras) patyrÄ— kiekvienas individualiai savas transformacijas, bet iki to labai intensyviai visko vyko, atvirų pokalbių, atvirų jausmų, atvirų iÅ¡gyvenimų, kažkokios nevilties, paralyžiaus,  aÅ¡ Äia ne apie gÄ—rimÄ…, apie tai kas mes esam..aÅ¡ paskutiniu metu esu tiesiog pritrenkta Å¡itos grupinÄ—s transformacijos..man labai padÄ—jo


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#8 2015-07-30 20:14:29

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Viktorija rašė:

GailÄ—dama kitų aÅ¡ prisiimÄiau jų kanÄias, o gailÄ—dama savÄ™s, kentÄ—Äiau sad. O kentÄ—ti nenoriu, noriu save paglostyti ir sau padÄ—ti, ai ir kitiems smile. Man tai neblogai sekasi palankius savidresÅ«ros pamokÄ—les smile.

Kaip save dresavai? smile

Neprisijungęs

 

#9 2015-07-30 20:23:36

Viktorija
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-24
Žinutės: 176

Re: Savigaila

O, kad ir taip: einu gaminti (su meile) cukinijos su feta ir mÄ—tom. Taip paglostysiu save ir ne tik, o galÄ—Äiau sutepti sumuÅ¡tinių iÅ¡ gailesÄio big_smile. Stengiuosi duoti sau viskÄ…, kas yra geriausio, ne tik materialiai. Stebuklai, bet kai duodu sau, tai pastebiu, kad ir kiti man duoda smile.

Neprisijungęs

 

#10 2015-07-30 20:32:57

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Egle rašė:

kažkuriuo metu ženkliai pasikeitÄ—, tame tarpe ir santykis su savigaila, kai visa mano Å¡eima (mama, tÄ—tis, brolis, vyras) patyrÄ— kiekvienas individualiai savas transformacijas, bet iki to labai intensyviai visko vyko, atvirų pokalbių, atvirų jausmų, atvirų iÅ¡gyvenimų, kažkokios nevilties, paralyžiaus,  aÅ¡ Äia ne apie gÄ—rimÄ…, apie tai kas mes esam..aÅ¡ paskutiniu metu esu tiesiog pritrenkta Å¡itos grupinÄ—s transformacijos..man labai padÄ—jo

Eglut, tu pradÄ—jai keistis, keitÄ—si ir aplinka... Man dar teks palaukt dÄ—l aplinkos, kantrybÄ—s...

Neprisijungęs

 

#11 2015-07-30 20:35:07

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Man kažkodėl atrodo, kad savigaila susijusi su aukos vaidmeniu roll

Neprisijungęs

 

#12 2015-07-30 20:41:42

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  24d. 

Re: Savigaila

Veronika rašė:

Egle rašė:

kažkuriuo metu ženkliai pasikeitÄ—, tame tarpe ir santykis su savigaila, kai visa mano Å¡eima (mama, tÄ—tis, brolis, vyras) patyrÄ— kiekvienas individualiai savas transformacijas, bet iki to labai intensyviai visko vyko, atvirų pokalbių, atvirų jausmų, atvirų iÅ¡gyvenimų, kažkokios nevilties, paralyžiaus,  aÅ¡ Äia ne apie gÄ—rimÄ…, apie tai kas mes esam..aÅ¡ paskutiniu metu esu tiesiog pritrenkta Å¡itos grupinÄ—s transformacijos..man labai padÄ—jo

Eglut, tu pradÄ—jai keistis, keitÄ—si ir aplinka... Man dar teks palaukt dÄ—l aplinkos, kantrybÄ—s...

jo, aiÅ¡ku ir aÅ¡, kiti žmonÄ—s jau sava eiga ir dÄ—l savų priežasÄių, bet labai padeda kai artimas žmogus jauÄiasi saugesnis..


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#13 2015-07-30 20:45:13

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  24d. 

Re: Savigaila

Veronika rašė:

Man kažkodėl atrodo, kad savigaila susijusi su aukos vaidmeniu roll

arba "kankintojo "


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#14 2015-07-31 08:56:08

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  17d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  3d. 

Re: Savigaila

Veronika rašė:

ToptelÄ—jo į galvÄ… viena mintis :) Visai norÄ—Äiau padiskutuot apie savigailÄ…. Kaip manot? AÅ¡ tai laikas nuo laiko susisuku į jos glÄ—bį :D Ir nieko gero ;)

Čia reiktų prašyt admino, kad šitą gija atskirtų į atskirą temą. Gaila ją plepaluose paskandint.
Laiks nuo laiko tai dar visai gerai. Va nuolat savigailoj skendėt... Arba kai tie kritimai į ją ilgalaikiai. Tų savigailos himnų labai toli ieškot nereikia...

Gal pabandysiu apibrėžt kas ta savigaila yra mano vatine galva. Sunkiai labai ji yra pagaunama, kaip ir viskas kas lieÄia save patį. Kitame lengviau matosi, ar ne :) ?
Tai va, savigaila - tai vienas iÅ¡ į iÅ¡orÄ™ iÅ¡lendanÄių narcisizmo apraiÅ¡kos bÅ«dų. Narcisizmas labiau yra ne tai, kad oi koks Äia aÅ¡ gražus ir protingas, o tai, kad nieko kito aplink nematai, iÅ¡skyrus save. o jei pamatai, tai tik palyginimu su savim. Užsidarai vidiniam kalÄ—jime, iÅ¡ Äia žiauri kanÄia ir dar didesnis užsidarymas, nes aplinka tik erzina.
Ne vienoj vietoj girdÄ—jau, kad narcisizmas, susiformavÄ™s dar gilioje vaikystÄ—je yra beveik visų priklausomybių pagrindas. ÄŒia turimos omeny ne tik cheminÄ—s, bet ir santykių, seksualinÄ—s ir t.t. Gal todÄ—l tos priklausomybÄ—s taip lengvai transformuojasi viena į kitÄ…? O ir pati savigaila, vos tik pajutus, kad jÄ… suÄiupai, persikeiÄia. Na kad ir į perdÄ—tÄ… rÅ«pinimÄ…si savim.., arba kitais... Gali taip bÅ«t?
Čia sąmoningai nenaudoju žodžio "puikybė", nes daug kam jis alergiją sukelia.

Neprisijungęs

 

#15 2015-07-31 09:09:11

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  24d. 

Re: Savigaila

O kodėl negalim naudot žodžio puikybė . Nes jau seniai yra įsišaknijusi problema pasipuikuot prieš kita tuo ką aš moku , o tu nemoki. Rašau nuo saves nes dažnai kai pamatau , kad žmogus to sritį(žemės ūkį) nelabai supranta , tai aš su pasimėgavimu tai aiškinu. Tikrai būt gera tema.

Neprisijungęs

 

#16 2015-07-31 09:11:20

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Marijus rašė:

Sunkiai labai ji yra pagaunama, kaip ir viskas kas lieÄia save patį. Kitame lengviau matosi, ar ne smile ?

Nesukau galvos, kol vienÄ…syk neiÅ¡girdau: ei, mergina, užsiiminÄ—ji savigaila. Tada pradÄ—jau narÅ¡yti, ieÅ¡koti, sekti save. Savigaila man susijusi su tokiu keistu apmaudo jausmu. Tiesiog, gaila savÄ™s nors tu kÄ…, sÄ—di gailiesi ir nieko nedarai, tik begalÄ™ energijos iÅ¡Å¡vaistai. Man tas labai siejasi su kapstymusi praeities kapinÄ—se ir labiau savÄ™s nuvertinimu. Pvz. Na jeigu su tavimi Å¡lykÅ¡Äisi pasielgÄ—, tai tiek tu ir verta...

Neprisijungęs

 

#17 2015-07-31 09:15:32

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

žvejys rašė:

O kodėl negalim naudot žodžio puikybė . Nes jau seniai yra įsišaknijusi problema pasipuikuot prieš kita tuo ką aš moku , o tu nemoki. Rašau nuo saves nes dažnai kai pamatau , kad žmogus to sritį(žemės ūkį) nelabai supranta , tai aš su pasimėgavimu tai aiškinu. Tikrai būt gera tema.

Orus žmogus ir išpuikėlis ne tas pats. Tu gi nežemini to žmogaus kuris neišmano žemės ūkio?

Neprisijungęs

 

#18 2015-07-31 10:05:31

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  24d. 

Re: Savigaila

numigau pernakt ir galvojasi. Galvoju vat kodÄ—l aÅ¡ iÅ¡lipau iÅ¡ kankinanÄios savigailos, juk kaip ir specialiai nieko dÄ—l to nedariau. Ir man ji buvo tokia pasyviai agresyvios formos  kaip Äia pasakyt, ne tai kad liÅ«dÄ—Äiau, verkÄiau, iÅ¡kalbÄ—Äiau gÄ—lÄ… kokiÄ…..ne, tyli, paralyžuojanti taip įdomiai kartais bÅ«sena, pastovi daugmaž, netgi formuojanti  požiÅ«rį į tokius dalykus kaip pinigai, meilÄ—, orumas, bendravimas..
Mano savigailos paskutinio deÅ¡imtuko metų pagrindinÄ— priežastis, tai frustracija dÄ—l fizinÄ—s sveikatos (chroniÅ¡ko nuovargio)..toks amžinas klaustukas kodÄ—l man skauda, kodÄ—l apribotas mano fizinÄ—s galimybÄ—s, kodÄ—l aÅ¡ nepaisant skausmo turiu gyventi aktyvų gyvenimÄ…, lyg paskutinÄ— diena iÅ¡ tikrųjų bÅ«tų paskutinÄ—, ateities su skausmu nesuplanuosi nei tolimos nei artimos (netiesa, artimÄ… ateitį suplanuosi) , kodÄ—l už kiekvienÄ… dienÄ…, kuri peržengia mano galimybių ribas ( pvz važinÄ—jimas dviraÄiu vakare) turiu susimokÄ—t, kodÄ—l mano fizinÄ—s negalios priežastis tokia bjauriai neiÅ¡ki ir nemaloni kitiems...bet dar pradžioje keletÄ… metų aÅ¡ savo fizinÄ™ negaliÄ… aktyviai laikiau dvasios trÅ«kumu, tai ten iÅ¡ vis Å¡iza..ten toks smurtas prieÅ¡ save, net nenoriu prisimint. Tas nežinojimas su kuo turi reikalÄ…, negalÄ—jimas pakeisti situacijos, nemokÄ—jimas pakeisti situacijos priveda prie tokios didelÄ—s savigailos..Palengva ji savaime Ä—mÄ— sklaidytis, kartu su debesiu nežinios. Pirmiausiai kai susigaudžiau, kad visgi dvasios reikalai yra dvasios reikalai ir kÅ«no reikalai yra kÅ«no, pirma Å¡yza atkrito, palngvÄ—jimas ženklus, netgi ryžtas gydytis radosi, bet po ketverių metų nesÄ—kmingų bandymų, man kažkaip negrįžta ta savigaila taip nuožmiai, gal daugiau buvÄ™s įprotis, žaidimas su savimi, kurio aiÅ¡ku galÄ—tų ir visai nebÅ«t..Karts nuo karto pradedu kokį naujÄ… gydymo protokolÄ…, taip pat  leidausi į Å¡amaniÅ¡kÄ… patirtį, kad pažiÅ«rÄ—Äiau savo ligai į akis, ten dalis atsakymo radosi..susidÄ—jo puzzle ir radosi atjauta sau..Man dabar žymiai ramiau, kad paralyžuojanÄios  savigailos vietÄ… užėmÄ— pyktis. Nauja patirtis smile


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#19 2015-07-31 10:20:13

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  24d. 

Re: Savigaila

dar tokį pastebÄ—jimÄ… turiu, kuris lieÄia ne vien tik mane, kiek tenka įsistikinti ir kiek man yra leista pamatyti, kad tie žmonÄ—s , kurie patiria didelÄ™ savigailÄ…, atitinkamai turi tiek pat ir pykÄio...tikrai žinau, kai žmogus dejuoja, uoj koks aÅ¡ mažas ,gražus, vargÅ¡as , nuskriaustas ( tikiu nuoÅ¡irdžiai kad taip ir gali bÅ«ti) , bet visad žinau, kad po tuo yra ir didelis pyktis, laiko klausimas, tÄ… turiu omenyje, tad neiÅ¡sigÄ…stu labai jau kažkaip..


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#20 2015-07-31 17:16:01

Viktorija
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-24
Žinutės: 176

Re: Savigaila

Egle rašė:

Veronika rašė:

Man kažkodėl atrodo, kad savigaila susijusi su aukos vaidmeniu roll

arba "kankintojo "

Oho, tiesiai į deÅ¡imtukÄ…. Viskas Äia bÅ«tų gerai ir logiÅ¡ka – yra auka, yra ir kankintojas, yra kalinys, yra ir kalÄ—jimo prižiÅ«rÄ—tojas. NelogiÅ¡ka, tik tai, kad abi prieÅ¡ingybÄ—s gyvena vieno ir to paties žmogaus galvoje. Kadaise aÅ¡ papraÅ¡iau, kad jie iÅ¡eitų iÅ¡ mano galvos. ABU!!!
Tas pats vyksta ir su gerianÄiu žmogumi – jis baisiai geidžia to, ko labiausiai nekenÄia, kankinasi negaudamas įkalti, o gavÄ™s kankinasi, kad geria. Å izofrenija, ne kitaip. Kaip girtuoklis iÅ¡ „Mažojo princo“ sakÄ— – „geriu, nes gÄ—da, gÄ—da, nes geriu“. DÄ—l to, kaip jau minÄ—jau, alkopriklausomybÄ™ laikau, ne liga, o proto bÅ«sena, kuriÄ…, turint kažkiek smegenų galima pakeisti.
Apie ką kalbėjo Marijus, tai psichoterapijoje yra vadinama aukšta trapia saviverte.
DÄ—l to, kad tokiai temai plepaluose ne vieta, pritariu viso keturiom:).

Neprisijungęs

 

#21 2015-08-03 10:23:23

admin
Administratorius
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 272
Tinklapis

Re: Savigaila

Žinutės perkeltos į naujai sukurtą temą.

Neprisijungęs

 

#22 2015-08-05 17:01:13

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  17d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  3d. 

Re: Savigaila

NÅ« Å¡akÄ—s... Tokį postÄ… protingÄ… buvau Äia prieÅ¡piet apie savigailÄ… paraÅ¡Ä™s, bet ne tÄ… knopkÄ™ paspaudžiau i neiÅ¡sisiuntÄ—. I daba nebepamenu apie kÄ… buvo. Pamenu tik kad labai labai protingas ir reikalingas. Ir aktualus labai.
Taip daba savęs gaila, nu tu kurmi kurmi...

Neprisijungęs

 

#23 2015-08-05 17:06:01

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Marijus rašė:

NÅ« Å¡akÄ—s... Tokį postÄ… protingÄ… buvau Äia prieÅ¡piet apie savigailÄ… paraÅ¡Ä™s, bet ne tÄ… knopkÄ™ paspaudžiau i neiÅ¡sisiuntÄ—. I daba nebepamenu apie kÄ… buvo. Pamenu tik kad labai labai protingas ir reikalingas. Ir aktualus labai.
Taip daba savęs gaila, nu tu kurmi kurmi...

lol Man irgi taip vieną kart buvo... Dabar gali biškį pasigailėt savęs, arba nuplakt save už žioplumą... wink

Neprisijungęs

 

#24 2015-08-05 17:13:55

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  17d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  3d. 

Re: Savigaila

Veronika rašė:

:lol: Man irgi taip vieną kart buvo... Dabar gali biškį pasigailėt savęs, arba nuplakt save už žioplumą... ;)

Oj ne ne, tai jÅ«s vis kalti kad man teip nepasisekÄ—. Oi plym , kaip pagailo savÄ™s. Bet aÅ¡ jum atkerÅ¡ysiu, va imsiu ir nusiskriausiu i neraÅ¡ysiu daugiau Äia, bus tada jum.

Šiaip jau man kartais rimtai tokie užeina... :/

Neprisijungęs

 

#25 2015-08-05 17:18:00

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  19d. 

Re: Savigaila

Marijus rašė:

Šiaip jau man kartais rimtai tokie užeina... hmm

ÄŒia tau turbÅ«t nuo karÅ¡Äio... atvÄ—s ir praeis lol

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos