VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#76 2014-05-26 18:07:01

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  8d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

pariuke rašė:

isai gerai darbas, nėra kada galvoti apie alkoholį, nes po fizinių darbų visai nebebūna  jėgų

Ir būna didžiulis pasitenkinimas, pamačius savo nudirbtą darbą. O žiemą tai irgi darbo yra: viską sukramtyti ir suvirškinti, ką užsiauginai big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

2014-05-26 18:07:01

Google

#77 2014-05-26 23:24:50

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mėn.  24d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

taip įprates , žiema darbai po stogu technikos remontai ,principe jo taip būna pradžio blaivybės užsiverti darbu kad net nėra kada pagalvot apie alkoholį,bet sulaiku susistato viskas į vietas

Neprisijungęs

 

#78 2014-05-27 08:09:24

Jeronimas
Senbuvis
Miestas: Kretinga
Registravosi: 2013-02-24
Žinutės: 254


Blaivus  11m.  1mėn.  27d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Sutinku,kad darbas padeda atsijungti ir užsimiršti.Bent man asmeniškai tai tam yra iki tam tikros ribos.Iš pradžių tai naudinga,bet paskui lieka tik juodas darbas.Jeigu man kas padėtų kalną patalynės ir lieptų išlyginti, tada aš už save neatsakau.Visai kitas darbas yra nupjauti žolę,genėti sodą,gaminti valgyti.Tai ir siūlau pasirinkti darbą pagal pomėgį.Darbas turėtų būti kūribingas,o ne alinantis.Gal todėl aš savo sklypelį pavasarį ir varpau 2 savaites,nes ilgiau 20 min varpyti nepajėgiu,nes tai ne darbas,o katorga.Tai ir siūlau rinktis mielus darbus laisvam laikui užkamšyti.

Neprisijungęs

 

#79 2014-05-27 08:43:02

Rita64
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-30
Žinutės: 218


Blaivus  10m.  10mėn.  30d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Aš manau, kad kraštutinumai ( bet kokia forma) nėra geras dalykas.  Esu bandžiusi alkoholio potraukį kompensuot nepadarytų darbų nudirbimu. Bet, gerai, kad laiku sustojau, nes pradėjau jaust nervinę įtampą- "tas nepadaryta, tas nepadaryta.....". Buvau visai arti link "atsipalaidavimo"-senoviškai.....
Taigi, geriau, lėčiau, bet ramiau. Visų darbų vistiek nenudirbsim, visų reikalų visteik nesutvarkysim.
Kai klausaisi savo kūno signalų, tą supranti. Beje, knygoje "Pamilk savo ligą" apie tai kaip tik ir rašoma.

Neprisijungęs

 

#80 2014-05-27 09:29:11

katyte
Senbuvis
Registravosi: 2014-01-06
Žinutės: 582

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Jeronimas rašė:

Sutinku,kad darbas padeda atsijungti ir užsimiršti.Bent man asmeniškai tai tam yra iki tam tikros ribos.Iš pradžių tai naudinga,bet paskui lieka tik juodas darbas.Jeigu man kas padėtų kalną patalynės ir lieptų išlyginti, tada aš už save neatsakau.Visai kitas darbas yra nupjauti žolę,genėti sodą,gaminti valgyti.Tai ir siūlau pasirinkti darbą pagal pomėgį.Darbas turėtų būti kūribingas,o ne alinantis.Gal todėl aš savo sklypelį pavasarį ir varpau 2 savaites,nes ilgiau 20 min varpyti nepajėgiu,nes tai ne darbas,o katorga.Tai ir siūlau rinktis mielus darbus laisvam laikui užkamšyti.

Sutinku,kad tokius darbus dirbt reikia kur miela širdžiai...turi jausti pasitenkinimą ką darai.
Na,o šiandien man išeiginė...sėdžiu ant sofos,skaitau jūsų komentarus apie darbą ,žiūriu į kilimą ir galvoju,kad reiktų iššsiurbt,bet šiek tiek tingiu-juk išeiginėsmile))
Išvada tokia,kad kai kuriuos darbus reikia nudirbt,ar tau patinka ar ne.O šiaip nebeforsuoju ir nedarau iš tų ale pareigų tragedijos.Kaip sakant ,reik skubėt lėtai:)

Paskutinis taisė katyte (2014-05-27 09:29:35)

Neprisijungęs

 

#81 2014-09-07 15:08:02

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Na štai mano skaitliukas rodo nuli:(, ...ta diena- buvo graži vasaros diena,o nuotaika baisi,tiesiog atrodė,kad galva sprogs nuo bėgančių minčių,skyrybos,netikiu...bet juk tai tiesa:(žmonės esantys šalia šventė gražia vasaros pabaigtuvių šventę,šypsojausi ,o širdis liejosi krauju.Sėdėjau rate  tarp savo artimiausių žmonių gyvenime,kažkas užsveikino mane ,pamiršes,kad negeriu..išgėriau.Prisigėriau tą dieną,važiavom su taksi kažkur,kur norėjo pratęsimo  jaunesnės moterys,važiavau,nors nesupratau ir net neklausiau savęs kur?
Kitą dieną nespėjus prablaivėti ir  gryšti į namus,atvirto vyras girtas su buteliu,vel gėrėm..gėrėm,nemokėjom blaivūs išvis kalbėtis,tuos du metus nieko neveikėm,tik tylėjom ir pykomės,girti susitaikėm...blaivus vėl susipykom,nebesuprantu, nei kas kaltas!?,nei kur priežastis!?,tik žinau,kad tas alkoholis tiek įsigėres i mūsų gyvenimą,mūsų šeimos gyvenimą,kad turbūt teks greičiau eiti skirtingais keliais,negu nustosim gerti ir abu pripažinsim,kad to mums nereikia.Vakar vyras parvežė  penkis butelius alkoholio,tipo atsipalaiduosim kartu,čia- tik vynas ,sveika kartais vakare išgerti:)Išgėrus taurę pajutau norą dar gerti,nežinau kodėl sustojau,bet turbūt,kad gėda buvo pačiai prieš save ir prieš tą mano svajotą ateitį.Rašau,nes žinau,kad tai yra vėl pradžia į niekur.Nebuvo minčių išvis gerti ,kol nepaėmiau stikliuko ir neišgėriau,kas tai?Kodėl taip įvyko?nesuprantu tu smegenų vingių?neutral

Paskutinis taisė smiltis (2015-01-26 19:56:54)

Neprisijungęs

 

#82 2014-09-07 15:14:29

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Smilties laiškas liūdnas bet daug apmąstymų skatinantis.

Neprisijungęs

 

#83 2014-09-07 15:27:00

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

bijau ir bemąstyti,kažkodėl užgėriau,nors , net negalvodavau apie tai...esu tik šiaip per tuos du blaivybės metus atkreipus i alų ir šampaną dėmėsį,pagalvojus,kad būdavo skanu kartais atsigerti,bet ne tą dieną,kai pakėliau stikliuką,nebuvo jokių minčių,kažkoks spontaniškas poelgis

Neprisijungęs

 

#84 2014-09-07 21:03:52

ozka
Senbuvis
Miestas: Ukmergė
Registravosi: 2013-03-24
Žinutės: 311

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Smiltis parašė,paskaičiau ir liūdesys apėmė.Prisiminiau savo vieną užgėrimą po gan ilgo blaivaus periodo,panašiai buvo-uzsveikino su samagono taurele ir po to jau sekė antra,trečia.Tik pas Smiltį buvo stresinė įtempta situacija,kaip suprantu skyrybos,o pas mane buvo sena draugų kompanija,kuri linksmintis kitaip nemoka ,paslydau ir zinau,kur padariau tada klaidą...Smiltie,labai tave suprantu.Pati šiuo metu esu skyrybu etape su draugu ,mylimuoju ar meiluziu(net nebezinau kaip vadinti)Kaip tik pradėjau blaivėti,taip ir problemos santykiuose atsirado.Pati kalta,kad tiek metų taiksciausi su situacija,bijodama kazką keisti.Šįkart bandau spręsti problemą nesikarščiuodama ir blaivi.Apgalvojau visas smulkmenas,visus variantus(bent man taip atrodo)Manau pavyks teisingai išspręsti lygtį.Linkiu ir tau stiprybės ir ištvermės.O svarbiausia -nekaltink savęs ,kad taip atsitiko.Tiesiog tas spontaniškas poelgis buvo išdava seno įpročio ar ligos klastingumas,kaip nori,taip ir vadink.O kad sustojai tai šaunuolė.Dabar juk žinai ką daryti-blaivi bent viena savaitė,o tik po to visi svarbūs sprendimai.Laikykis ir būtinai parašyk.


Nėra priešų ir draugų,o kiekvienas žmogus yra man mokytojas

Neprisijungęs

 

#85 2014-09-07 21:44:54

Anonimas
Narys
Registravosi: 2014-07-22
Žinutės: 28

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Laikiausi ir as sad bet....
Zuvo mano mama. Daug skausmo, minciu, galvojimu ir t.t... (+dar tokia beprasme mirtis. Gamtos izdaiga)
negeriu kas vakara iki komu (nepraktikuoju savo stadijoje dar to) bet...
alus ar vynas atpalaiduoja. Ir baisu kaip reikes pabegti. Perlipti ant vaistu nebent ( viena is blogybiu, bet gal geresne. Hmmm)

Neprisijungęs

 

#86 2014-09-07 21:47:01

Anonimas
Narys
Registravosi: 2014-07-22
Žinutės: 28

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Atsiprašau. Senai berašiau. Primiršau apie LT raidžių taisyklę.

Neprisijungęs

 

#87 2014-09-08 06:09:25

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Užuojauta Anonime. Laikykis, nepradėk gerti, artimųjų netektis išmuša iš vėžių. Bet tai nereiškia, kad gali gerti.

Neprisijungęs

 

#88 2014-09-08 09:28:58

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  0d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  12d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Anonimas, užuojauta, stiprybės.

Artimųjų netektys, išsiskyrimai, įvairūs sukrėtimai pastūmėja ieškoti nusiraminimo įprastu būdu, ten, kur mums atrodo saugiausia, nors neturintys priklausomybės žmonės sugeba tai pergyventi be alkoholio pagalbos... Tuo mes nuo jų ir skiriamės, kad jiems tai pavyksta, o mums reikia mokytis spręsti problemas ir kęsti skausmą nesigriebiant stikliuko... Bet išmokti galima ir reikia.

Neprisijungęs

 

#89 2014-09-08 10:10:11

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  17d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  3d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Jo... toks gyvenimas. Būna šviesūs momentai, bet būna ir smūgių... Užjaučiu, Anonime.

Dėl užgėrimo, dėl blaivybės griuvimo... nežinau kaip čia pasakyt, gali nuskambėt grubiai... Pažįstu tikrai labai daug sėkmingai metusių gert žmonių, bet gal tik keliems iš jų pavyko iškart. be atkritimo. Aš irgi pasimurkdžiau.
Žodžiu lyg ir išeitų, kad nieko tokio baisaus, reikia nesureikšmint, priimt kaip pamoką ir eit tolyn. Bet... yra ir labai daug taip visąlaik ir beatkritinėjančių. Kol vieną dieną neatkrenta kur nors galutinai...

Smiltis, Anonimai, dabar jums labai rimtų išbandymų metas. Laikykitės, po truputį, po pusdienį, po vieną dieną. Ir ačiū labai už jūsų, atvirumą. Tai mums visiems labai padeda, nors pamoka nesaldį.
Laikykitės!

Neprisijungęs

 

#90 2014-09-08 11:19:12

katyte
Senbuvis
Registravosi: 2014-01-06
Žinutės: 582

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Užuojauta Anonime,..suprantu ir palaikau Smiltį,bet turim priimt visus gyvenimo iššūkius.Mums, geriantiems kartais per sunki ta realybė...
Reik suvokt,kad gyvenime nieko nėra pastovaus ir viskas kinta-žmonės miršta,gimsta..mūsų santykiuose vieni išeina ,kiti ateina...visi puikiai suprantam,kad alkoholis tik atideda tą skausmą į kitą dieną ir po to buna dvigubai baisiau.
Gal čia toks "juodas" laikas,kad ir man reiks eit į nežinomybę ir daryt sąmoningus pokyčius savo gyvenime.Nors aš jau tai brandinau ilgai,tik turiu šiek tiek baimės...O ta baimė pas mus  visame kame -ta nežinia"kas bus toliau?"
Ta proga skaitau vieną knygą-"Skausmo dovana.Kaip skausmingos patirtys padeda augti" autorė Elizabeth Lesser
Savo komentara užbaigsiu cituodama tos knygos įžangą:

 
"Ar ne keista,kad gyvybės pagrindas yra kaita,o žmogus visomis išgalėmis stegiasi jai atsispirti?Kad ir kaip ironiškai skambėtų,ateityje laukiantys sunkumai kurių gniuždančios naštos taip baiminamės,gali mums padėti atsiskleisti ir tapti tokiais,kokiais skirta būti.Ši knyga kaip tik apie tokius-sunkius-laikus."

Sėkmės ir stiprybės visiems!

Paskutinis taisė katyte (2014-09-08 11:19:41)

Neprisijungęs

 

#91 2014-09-09 08:07:46

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mėn.  24d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Užuojauta anonime , toks gyvenimas laikykis , alkoholis neišspres problemos , matysi po kurio laiko viskas tekės sava tėkme, tokia gyvenimo srovė. Primeni mane smiltie , man padėjo vieno patarimas gryšt atgal mintimis prieš užgėrimą ir išanalizuot situacija privertusia tave užgerti ir jei įmanoma nekartoti tos klaidos , svarbu kad jūs abu nemetėte blaivybės siekio, reiškia ateitį viskas bus gerai. Sėkmės abiems.

Neprisijungęs

 

#92 2014-09-09 22:50:40

Anonimas
Narys
Registravosi: 2014-07-22
Žinutės: 28

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Labai dar norėčiau pasiteirauti ta pačia tema blaivybės link.

Ar sėkmingo finišo link reikia pripažinti. TAIP AŠ ALKOHOLIKĖ. Tuo tikėti. Ar tiesiog, kad šiandiena negeriu, bet gal kadanors.... Kai jau mokesiu saikingai gerti. Bet tada kaip ir lauksi to KADANORS.

Ar yra besilankančių AA Vilniuje? Ten kažkaip pagal rajonus? Pažiūri valanda ir eini? ar registruotis reikia?

Man labai patinka skaityti Pariukes savijautas. Nes išanalizavus viska mes kažkuo panašios (savo gerimo istorijomis). ir dabar matau jos pasiekimus. Labai džiaugiuosi ir noriu to paties. Tik jau nebežinau kaip pasiekti sad Aš dar taip toli nuo viso to sad
Pagalvoju apie AA. Tik labai nenoriu nusivilti. Vistik ieškai panašių istorijų į savo ir tiki laiminga pabaiga. Klausyti kas kur ir su kuo gere aš nenusiteikusi sad

Paskutinis taisė Anonimas (2014-09-09 22:52:42)

Neprisijungęs

 

#93 2014-09-10 08:48:50

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mėn.  24d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Sveika anonimas , o kam kartoti aš alkoholikas , tiesiog negerk ir tiek, slėpt per baliukus ar kitur taip pat nepatariu (  kaip dariau aš) kad geriu vaistus  ar kitaip negaliu gert ne kažkaip skamba , geriausia nenoriu gert ir tiek , po kurio laiko visi pripras prie tavo negėrimo ir niekas tau nesiūlys . Aš neiš Vilniaus , bet grupe lankau vieto nes man tai tinka , jokios registracijos nėra , kalbėti jei nori gali jei ne tai nereikia , būti taip pat laisvai gali jei nori pirmą dalį jei nori abi, šiaip jei nejauti potraukio tai geriau ir nelankyt , per prievartą nieko nesigaus, reik laiko suprasi ar tau būtina grupė ar ne. Kas liečia saikingai gert tai be šansų todėl ir esam priklausomi nes nemokėjom ir nemokėsim saikingai gert, gal iš pradžių atrodys kad po kurio laiko moki saikingai išgert bet ilgainiui vėl pradėsi eit sena vėžia. Atsiprašau jei įsiterpiau tiesiog man taip buvo ir yra .

Neprisijungęs

 

#94 2014-09-10 09:59:17

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  17d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  3d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Anonimas rašė:

Labai dar norėčiau pasiteirauti ta pačia tema blaivybės link.

Ar sėkmingo finišo link reikia pripažinti. TAIP AŠ ALKOHOLIKĖ. Tuo tikėti. Ar tiesiog, kad šiandiena negeriu, bet gal kadanors.... Kai jau mokesiu saikingai gerti. Bet tada kaip ir lauksi to KADANORS.

Ar yra besilankančių AA Vilniuje? Ten kažkaip pagal rajonus? Pažiūri valanda ir eini? ar registruotis reikia?

Man labai patinka skaityti Pariukes savijautas. Nes išanalizavus viska mes kažkuo panašios (savo gerimo istorijomis). ir dabar matau jos pasiekimus. Labai džiaugiuosi ir noriu to paties. Tik jau nebežinau kaip pasiekti :( Aš dar taip toli nuo viso to :(
Pagalvoju apie AA. Tik labai nenoriu nusivilti. Vistik ieškai panašių istorijų į savo ir tiki laiminga pabaiga. Klausyti kas kur ir su kuo gere aš nenusiteikusi :(

Dėl AA. Jokių ten rajonų nėra, eini į ta grupę kur tau patogiau. Jokių registracijų irgi nėra, pakanka pasakyt tik vardą, nieks nieko netikrins.

Žodžiu susirandi internete kur AA grupėj vyksta uždaras susirinkimas ir eini. (Uždaras - reiškia, kad ten nėra pašalinių, tik tokie patys alkoholikai. Atviras - kai gali ateit visi kam rūpi)

Labai protinga būtų prieš pirmą kartą einant paskambint, kad pasitiktų, parodytų, paaiškintų kur ir kada, nes būna žiauriai nejauku pačiam eit ir klausinėt napažystamų žmonių ar čia pataikiau.

Jei jau labai nedrąsu, rašyk į PM, rasim tau kokią moteriškę vilnietę, kad palydėtų :). Rimtai.
Ir drąsiai bandyk. Jei pabandysi ir nusivilsi, tai jau tvirtai žinosi, kad šitas kelias ne tau ir reikia imtis kito.

Neprisijungęs

 

#95 2014-09-13 08:28:01

ozka
Senbuvis
Miestas: Ukmergė
Registravosi: 2013-03-24
Žinutės: 311

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Smiltie,kaip laikaisi?O Anonimas kaip?Ar nuėjai į grupę?


Nėra priešų ir draugų,o kiekvienas žmogus yra man mokytojas

Neprisijungęs

 

#96 2014-09-13 11:41:36

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Aciu tau,kad teiraujiesi,parašiau ilga laišką ir ištryniau,kai gyvenime viskas gerai,tai ir alkoholio nereikia,o viskas gerai,tik tada,kada tu pats analizuoji save ir darai išvadas.Bet mes kartais  esam tinginiai,na ir atsipalaidavę ir tikimės,gal kas patars,o gal atsitiktinumas,o gal likimas,gal.. kartais diena nuleidžiam tik tam,kad negalvot,nes pavargstame nuo minčių,na bet ir tai juk normalu

Neprisijungęs

 

#97 2014-09-13 19:25:09

ozka
Senbuvis
Miestas: Ukmergė
Registravosi: 2013-03-24
Žinutės: 311

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Savianalizė neatsiejama nuo blaivybės,gal nereikėjo ištrinti to laiško,gal kitas perskaitęs prisitaikys kazką sau.Bet ir aš taip esu padarius ne kartą.


Nėra priešų ir draugų,o kiekvienas žmogus yra man mokytojas

Neprisijungęs

 

#98 2014-09-15 23:06:19

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

Negeriu,bet ir skaitliuko kažkodėl  nenoriu jungti,išgėriau ir vėl  jaučiu potraukį pagalvoti,gal alaus,gal vieną skardinę...liūdna,erzina vėl tos pačios mintys.

Neprisijungęs

 

#99 2014-09-16 09:54:58

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  17d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  3d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

smiltis rašė:

Negeriu,bet ir skaitliuko kažkodėl  nenoriu jungti,išgėriau ir vėl  jaučiu potraukį pagalvoti,gal alaus,gal vieną skardinę...liūdna,erzina vėl tos pačios mintys.

Viskas labai normalu. Taip ir turi būt. Vadinasi atėjo tas sunkesnis periodas. Reik ištvert.., pats laikas pritaikyt ištikro bent mažytę dalį patarimų, kurių čia nemažai.
Jei atsilaikysi - puolimas praeis. Jei atsitrauksi bent centimetrą, tas puolėjas užsinorės dar daugiau... Gal neiškarto, bet gana greitai.
Laikykis :)

Neprisijungęs

 

#100 2014-09-16 12:00:33

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mėn.  24d. 

Re: Kaip jaučiuosi šią minutę..

smiltis rašė:

Negeriu,bet ir skaitliuko kažkodėl  nenoriu jungti,išgėriau ir vėl  jaučiu potraukį pagalvoti,gal alaus,gal vieną skardinę...liūdna,erzina vėl tos pačios mintys.

atlaikyk nekelk pirmos laikui bėgant tas potraukis tik silpnės , nors jis išliks visam laikui bet jį galėsi kontroliuot

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos