VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2013-09-13 09:22:12

Niko
Narys
Registravosi: 2013-09-10
Žinutės: 20


Blaivus  10m.  7mėn.  26d. 

Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

Prasidėjo viskas 14 metų. Pamenu buvo žiema. Turėjau tuo metu mergaitę, su kuria dieną prieš kažko susibarėm. Mokiausi 8 klasėj, antroj pamainoj, taigi ryte, prieš mokyklą, kaip tikras vyras nutariau išgerti. Juk visi tikri vyrai kilus sunkumams griebiasi taurelės (o juk tai niekas kitas, kaip patrauklios reklamos ir Holivudines filmu produkcijos įtaka). Dar pažįstamas pro šalį ėjo, pamenu išgėrėm, parūkėm ir į mokyklą. Griuvinėdamas, snieginias... Nuo pat pirmos taurelės gyvenime nekontroliavau išgeriamo alkoholio kiekio. Sutiko mane klasiokai, pavedžiojo po lauką, prigirdė kavos. Atsigavau. Bet užtat koks kietas jaučiausi. Galiu išgerti daug. Galiu greitai išsiblaivyti. Keisti prioritetai...
Kitas kartas buvo po pusės metų. Per atostogas Palangoje. Ir pirmas, kuomet pagavo tėvai. Nepamenu ką jie sakė tą kartą, bet matyt nepakankamai įtaigiai, nes išvadų nepadariau jokių.
O toliau prasidėjo eiliniai baliukai, žinoma su alkoholiu ir dauguma jų iki komos. Vienu metu jie buvo dažnesni, kitu retesni, bet saikingai išgerti ar niekuomet nemokėjau. Atrodo nutari max 100 gramu per vakarėlį, bet kur tau, po 100gr. atrodo ir antras šimtas nepamaišys. Taip gaunasi litras. Kitą dieną gėda, bloga. Buvau net įvaldęs Dzin metodą. Kai nebejausdavau moralinių pagirių. Guli kitą dieną šiltas, ir įtikinėji save, kad juk viskas gerai, nieko nenutiko. Ir patiki. Ir savijauta geresnė. O iš tikro tai tik paskata kartoti senas klaidas dar dažniau. O pasekmių buvo labai įvairių... Nuo muštynių, sudaužytų automobilių iki įskaudintų artimųjų.
Daugiadienių gyvenime buvo nedaug. Gal todėl, kad stengdavausi kitą dieną nedaryti pachmelo. Nors, jei kas nors pasiūlydavo, retai kada atsispirdavau. Matyt nedažnai siūlė smile
Prieš kelis metus į rankas papuolė Allen'o Carr'o knygelė "Lengvas būdas mesti rūkyti". Suveikė metams. Taip pat suveikė ir jo knyga apie alkoholį. Pasakiškas jausmas, kai keliesi ryte žvalus, pilnas jėgų, aiškiu protu. Ir tik apie pusiaudienį matai kitus vakarėlio dalyvius lendančius iš kampų ir ieškančius alaus sveikatai pataisyti. Tuomet supranti, kaip gera būti laisvu. smile
Sakoma, gyvenimo patirtis, kad ir kokia ji bebūtų, yra gerai. Bet užteks šiam gyvenimui alkoholinės patirties. Norisi kitokios.
Esu be galo dėkingas savo žmonai už kantrybę ir gerumą, už visą tai, ką dėl manęs jai teko išgyventi, ir už tai, kad ji vis dar kartu.


Išspaudę apelsiną, gausite apelsinų sultis. Taip bus todėl, kad jos yra apelsino viduje. Tas pats su mumis: kai kas nors mus spaudžia, į paviršių iškyla, kas paslėpta mūsų viduje. Ir jeigu jums nepatinka rezultatas, keiskite mintis.

Wayne Dye

Neprisijungęs

 

2013-09-13 09:22:12

Google

#2 2013-09-13 10:15:52

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  17d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  29d. 

Re: Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

Dėkui, Niko, už pasakojimą ir atvirumą. Priminiau savo gerą prigėrimą paauglystėje, kai pakliuvau girtas tėvams, kurie netikėtai grįžo iš kelionės anksčiau, o aš gatavas namie voliojausi. Tuomet puoliau pasakoti baisią istoriją, kad vyresnį gatvėje pasigavo ir privertė gerti vyną... :)

Neprisijungęs

 

#3 2013-09-13 13:28:51

Melanija
Narys
Registravosi: 2013-08-27
Žinutės: 32


Blaivus  10m.  4mėn.  8d. 

Re: Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

Labas Niko.

Ačiū už atvirumą bei istoriją. Vieną vietą perskaičiau 2 kartus: "Buvau net įvaldęs Dzin metodą. Kai nebejausdavau moralinių pagirių. Guli kitą dieną šiltas, ir įtikinėji save, kad juk viskas gerai, nieko nenutiko. Ir patiki. Ir savijauta geresnė.". Taip, kai šis metodas suveikia, moralinės pagirios būna kur kas lengvesnės, o kai ktią kartą nepavyksta nuspausti savyje to dzin mygtuko, tai atsiimi dvigubai...
Man pastarąjį kartą padėjo mintis, kad taip, suvokiu ką padariau, dėl to žudytis neverta, reikia išgyventi ir praėjus kuriam laikui išanalizuoti dėl ko taip nutiko ir ką daryti, kad tai daugiau nepasikartotų. Šiandien dar bijau tai daryti, bet vakarop arba rytoj bus pats tas.

Blaivo ir prasmingo visiems savaitgalio, mielieji!

Neprisijungęs

 

#4 2013-09-13 13:38:56

Rita64
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-30
Žinutės: 218


Blaivus  10m.  11mėn.  17d. 

Re: Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

Laba, Melanija.
Gerai, kad nusprendei paanalizuot.  Tik įvardinęs problemos priežastį žmogus gali ją pradėt spręst. ( Bent man taip buvo). Dar pabandžiau atnaujint užsiėmimus, kuriuos paauglystėje buvau išmokus( groti ). Ir sielai atgaiva, ir mintys nuo taurelės nutolsta.....
O pati be abejo rasi savąją priežastį. Linkiu sėkmės.

Neprisijungęs

 

#5 2013-09-14 11:00:07

Niko
Narys
Registravosi: 2013-09-10
Žinutės: 20


Blaivus  10m.  7mėn.  26d. 

Re: Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

Tas DZIN yra gerai tuom, kad prisidirbęs nepuoli į paniką, o viską priimi taip, kaip yra iš tikro, neužaštrindamas kampų. Persistengt irgi nereikia, kad netaptų per daug DZIN smile
Galima tai panaudot kitaip: Man dzin svaigalai, man dzin alkoholis. Man jų nereikia wink
Bent man tikriausiai tai ir yra svarbiausia, suprasti, kad galiu bendrauti be to.
Dažnai susitikdavom su draugais išgerti kavos, paplepėti. Prie to būtinai būdavo cigaretė. Vienu metu nerūkiau ir sėdint prie to pat kavos puodelio apimdavo toks trūkumo jausmas. Todėl pradėjau gerti arbatą big_smile
Panašiai ir su alkoholiu, atitinkamose situacijose mums jo trūksta. Tai arba reikia pakeisti mąstymą ir atsikratyti to trūkumo jausmo, arba pakoreguoti situacijas.
Xi xi... Lengva plepėti... Padaryti sunkiau.  Bet įmanoma.

Melanija rašė:

Labas Niko.

Ačiū už atvirumą bei istoriją. Vieną vietą perskaičiau 2 kartus: "Buvau net įvaldęs Dzin metodą. Kai nebejausdavau moralinių pagirių. Guli kitą dieną šiltas, ir įtikinėji save, kad juk viskas gerai, nieko nenutiko. Ir patiki. Ir savijauta geresnė.". Taip, kai šis metodas suveikia, moralinės pagirios būna kur kas lengvesnės, o kai ktią kartą nepavyksta nuspausti savyje to dzin mygtuko, tai atsiimi dvigubai...
Man pastarąjį kartą padėjo mintis, kad taip, suvokiu ką padariau, dėl to žudytis neverta, reikia išgyventi ir praėjus kuriam laikui išanalizuoti dėl ko taip nutiko ir ką daryti, kad tai daugiau nepasikartotų. Šiandien dar bijau tai daryti, bet vakarop arba rytoj bus pats tas.

Blaivo ir prasmingo visiems savaitgalio, mielieji!


Išspaudę apelsiną, gausite apelsinų sultis. Taip bus todėl, kad jos yra apelsino viduje. Tas pats su mumis: kai kas nors mus spaudžia, į paviršių iškyla, kas paslėpta mūsų viduje. Ir jeigu jums nepatinka rezultatas, keiskite mintis.

Wayne Dye

Neprisijungęs

 

#6 2014-01-25 07:10:41

svetys
Aktyvus narys
Registravosi: 2014-01-06
Žinutės: 81


Blaivus  10m.  3mėn.  29d. 

Re: Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

Nėra dar taip baisiai jeigu daugiadieniu nebūdavo:) Aš tai niekad nepamiršiu kai po švenčiu 2sav gėrimo, negalėjau iš lovos atsikelt, tiesiog gulėjau ir galvojau visokias nesamones... nors nebedaug betrūko, kad gatvėj atsidurčiau per tuos velnio lašus:/

Neprisijungęs

 

#7 2014-01-25 09:34:28

ozka
Senbuvis
Miestas: Ukmergė
Registravosi: 2013-03-24
Žinutės: 311

Re: Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

kiekvienam savas baisumas.smagu,kad niko išlipo anksčiau iš to traukinio,nevažiavo iki paskutinės stotelės.


Nėra priešų ir draugų,o kiekvienas žmogus yra man mokytojas

Neprisijungęs

 

#8 2014-01-27 08:19:41

Niko
Narys
Registravosi: 2013-09-10
Žinutės: 20


Blaivus  10m.  7mėn.  26d. 

Re: Gyvenimiškos patirties dalelė... :)

Na taip, savaičių pas mane nebūdavo. Daugiausia esu gėręs gal 4 dienas. Bet tokių kartų su pratęsimais nebuvo daug. Užtat pilnai užtekdavo ir vienos nakties gėrimo, kad pridaryčiau tokių dalykų, apie kokius net nupurto pagalvojus. Vis nuotykiu, mat, reikėdavo... Tai tikriausiai ir buvo priežastis atsisakyti alkoholio visiškai. Būtent elgesys pavartojus alkoholio. Daug kartų bandžiau gerti saikingai. Beje, tai žiauriai apgaulingas dalykas. Jau rodos 5 ar 10 kartų galėjai save kontroliuoti. Neprisigėrei. Bet vis viena, ateina tas vienintelis kartas, kuomet kontruoliuoti saves vel nebegali. Po to galbūt vel gali. Ir vel nebegali. Tai pasaka be galo, kurią nutraukti galima tik visiškai nustojus gerti.


Išspaudę apelsiną, gausite apelsinų sultis. Taip bus todėl, kad jos yra apelsino viduje. Tas pats su mumis: kai kas nors mus spaudžia, į paviršių iškyla, kas paslėpta mūsų viduje. Ir jeigu jums nepatinka rezultatas, keiskite mintis.

Wayne Dye

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos