VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#26 2013-05-09 13:35:24

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Nepriiminėkite aklai bet kokių, kad ir labai patraukliai skambančių patarimų.
Įvertinkite sveiku protu, patikslinkite, ar jis tikrai patikrintas praktikoje. Žiūrėkite į šaltinį. (kad ir į blaivybės skaitiklį :D) Vaistai parenkami ne pagal etiketės grožį, ar skonį...
Antra vertus - nebūtinai man turi tiktai tai, kas tiko kitam.

Neprisijungęs

 

2013-05-09 13:35:24

Google

#27 2013-05-09 22:40:09

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mėn.  25d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Sveiki smile

Marijus teisingai rašo apie patarimus apskritai - nereikia jų aklai taikyti, nes gali ne tik netikti, bet ir pakenkti.

O kas liečia blaivybę - tai forumiečių užrašyti patarimai tinka kiekvienam, siekiančiam blaivybės. Įveikti priklausomybę galima tik konkrečiais sisteminiais veiksmais, kurie jau seniai patvirtinti narkologų, psichologų, fiziologų ir psichoterapeutų. O ir nežinodamas tų patarimų, kiekvienas, kuris pasiekė blaivybę, elgiasi intuityviai teisingai.

Aš priminsiu vieną svarbų G. Šičko patarimą:

Nekovokite su priklausomybe, bet siekite blaivybės.

Iš pirmo žvilgsnio jokio skirtumo, bet skirtumas esminis: kai kovojame su priklausomybe, mes slopiname savo norą svaigintis, o slopinimas ( G.Šičko įrodė, kad mūsų valia yra pritaikyta TIK siekti tikslams) yra tas pats, kas ir skatinimas. Todėl.. ilgai slopinti nepavyks. Ir visai kas kita - siekti blaivybės: tuomet nereikia slopinti, o tiesiog atsisakyti svaigintis. Atrodo paprasta, bet visai kitas motyvas ir rezultatas pasiekiamas lengviau.

Paskutinis taisė Viltė (2013-05-09 22:40:54)

Neprisijungęs

 

#28 2013-05-10 10:52:37

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Nekovokite su priklausomybe, bet siekite blaivybės.

Iš pirmo žvilgsnio jokio skirtumo, bet skirtumas esminis: kai kovojame su priklausomybe, mes slopiname savo norą svaigintis, o slopinimas ( G.Šičko įrodė, kad mūsų valia yra pritaikyta TIK siekti tikslams) yra tas pats, kas ir skatinimas. Todėl.. ilgai slopinti nepavyks. Ir visai kas kita - siekti blaivybės: tuomet nereikia slopinti, o tiesiog atsisakyti svaigintis. Atrodo paprasta, bet visai kitas motyvas ir rezultatas pasiekiamas lengviau.

Va čia tai pritariu labai,tikrai nereikia kentėti ir galvoti kaip čia daryti,kad tik neužgerti,kaip bus baliuje,kaip išsilaikyti,taip tikrai nieko nebus,reikia gyventi blaivų gyvenimą,ir eiti blaivybės keliu drąsiai ir rįžtingai,ir net sekundei nesudvejoti ir nepasiduoti jokiai pagundai,esu mates tokių pavyzdžių kai žmogus negėrė daugiau nei puse metų,ir prie kompanijos paėmė taurelę,atsieit porą čėkų nieko tokio,tik sužinojau kad po mėnesio jau pila kaip reikiant.

Neprisijungęs

 

#29 2013-05-10 11:40:45

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Tiesą sakant šitoj temoj labiausiai ir nesinorėjo abstrakčių pasamprotavimų. Tipo kova su alkoholiu, darbas su savim, ar sukimas blaivybėn.
Jie labai puikūs, aktualūs ir reikalingi, bet kitose temose.
Kai mane užspaudžia noras įkalt, depresinės nuotaikos, ar dar koks suspaudimas; kai galvoje ima nesustabdomai suktis padrikų minčių smagratis; ar priešingai, kai lieka vienintelė mintis - įkalt ir užsimiršt, man reikia labai aiškaus, trumpo ir konkretaus sprendimo.
Pafilosofuosiu aš vėliau,o dabar reikalingas gelbėjimosi ratas.

Neprisijungęs

 

#30 2013-05-10 11:44:39

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Marijus rašė:

Tiesą sakant šitoj temoj labiausiai ir nesinorėjo abstrakčių pasamprotavimų. Tipo kova su alkoholiu, darbas su savim, ar sukimas blaivybėn.
Jie labai puikūs, aktualūs ir reikalingi, bet kitose temose.
Kai mane užspaudžia noras įkalt, depresinės nuotaikos, ar dar koks suspaudimas; kai galvoje ima nesustabdomai suktis padrikų minčių smagratis; ar priešingai, kai lieka vienintelė mintis - įkalt ir užsimiršt, man reikia labai aiškaus, trumpo ir konkretaus sprendimo.
Pafilosofuosiu aš vėliau,o dabar reikalingas gelbėjimosi ratas.

Na nelabai supratau,ar Tu Marijau gyveni tokiomis nuotaikomis?

Neprisijungęs

 

#31 2013-05-10 11:51:02

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

skorpionas rašė:

Na nelabai supratau,ar Tu Marijau gyveni tokiomis nuotaikomis?

Dabar tikrai ne. Kas gi atlaikytų bent kiek ilgiau tokio brudo :(
Bet aš labai gerai atsimenu savo pradžią, ir labai gerai matau kiek entuziastingai pradėjusių suklumpa.

Neprisijungęs

 

#32 2013-05-10 13:36:20

viera
Aktyvus narys
Miestas: Dzukija
Registravosi: 2013-03-27
Žinutės: 89


Blaivus  11m.  0mėn.  10d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Ačiu Dievui,aš dar nesuklupau,nors ir labai entuziastingai pradėjau.Ir toliau visom jėgom ir visais įmanomais būdais siekiu blaivybėsbig_smile

Neprisijungęs

 

#33 2013-05-10 14:39:02

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Marijus rašė:

<...>Kai mane užspaudžia noras įkalt, depresinės nuotaikos, ar dar koks suspaudimas; kai galvoje ima nesustabdomai suktis padrikų minčių smagratis; ar priešingai, kai lieka vienintelė mintis - įkalt ir užsimiršt, man reikia labai aiškaus, trumpo ir konkretaus sprendimo<...>

Pritariu Marijui, kuo trumpesnis, aiškesnis ir konkretesnis sprendimas, tuo geriau. Jei, kai gėriau ir brandinau save sprendimui mesti gerti, man būtų ilgai ir nuobodžiai aiškinę kažkokias filosofijas, tai tikrai būčiau spjovęs ir ėjęs įkalti. Tada jau galėčiau filosofuoti kiek tik nori, svarbiausia, kad nepritrūktų...

Neprisijungęs

 

#34 2013-05-10 18:50:32

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Negerti bealkoholinio alaus ar vyno. Nuo jų vienas žingsnis iki tikrų alkoholinių gėrimų.

Neprisijungęs

 

#35 2013-05-10 19:48:15

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

rollo kodėl negerti vyno be laipsnių?aš kaip tik gėriau per šventes:(

Paskutinis taisė smiltis (2013-05-10 19:51:12)

Neprisijungęs

 

#36 2013-05-10 21:24:38

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Būtina keisti įpročius, o ceremonijos, geriant nealkoholinius gėrimus, kaip alkoholinius, kartojimas tam visiškai nepadeda. Esu bandęs negerti keisdamas normalų alų bealkoholiniu. Viskas neblogai ėjosi, bet pasibaigė taip, kaip ir turėjo, pradėjau leisti sau gerti tikrą alų nedideliais kiekiais. Po kelių mėnesių gėriau pilnu tempu...

Neprisijungęs

 

#37 2013-05-10 21:59:23

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Audronis rašė:

Būtina keisti įpročius, o ceremonijos, geriant nealkoholinius gėrimus, kaip alkoholinius, kartojimas tam visiškai nepadeda. Esu bandęs negerti keisdamas normalų alų bealkoholiniu. Viskas neblogai ėjosi, bet pasibaigė taip, kaip ir turėjo, pradėjau leisti sau gerti tikrą alų nedideliais kiekiais. Po kelių mėnesių gėriau pilnu tempu...

Man tas pat atsitiko, tik su tikru alum greičiau, gal tik kelių savaičių reikėjo.

Neprisijungęs

 

#38 2013-05-10 22:04:24

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  10m.  11mėn.  27d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

oi tai tada geriau atsisakysiu nealkoholinio alaus smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

#39 2013-05-11 07:51:36

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Geriau vyną ištikro ,kad nesijaustu geriantys nepatogiai,nes  per kalėdas taip ir buvo, o gal man tik taip pasirodė:)na darysiu išvadas,manau man dar daug ko reikia pasimokyti, sužinoti,o beje tas vynas toks šlykštus,dabar ir pati galvoju,kam aš jį geriau:D

Neprisijungęs

 

#40 2013-05-11 10:19:58

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Labas rytas,taip pritariu tikrai,kad nereikia jokiu būdu tapatintis su kitais,mes kiekvienas esame asmenybė,ir gyvename savo gyvenimą,ir nereikia veidmainiauti,jokio bealkoholinio alaus ar vyno,tai tik laiko klausimas,kada vėl atsidursime toje pat vietoje,kur ir buvome,tai labai pavojingas žaidimas,gražaus visiems savaitgalio,oras prastas,bant jau man toks patinka.

Neprisijungęs

 

#41 2013-05-11 13:44:15

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  16d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

smiltis rašė:

Geriau vyną ištikro ,kad nesijaustu geriantys nepatogiai,

Tai tegu geriantys jaučiasi nepatogiai, kad geria, o ne tu, smiltis, kad negeri. Ne tose vietose pas mus taškai ant "i" dažnai uždėti.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#42 2013-05-11 15:16:48

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Na tas  taip,prie bet ko nesitaikyčiau,tačiau čia buvo dėdė,kurį labai myliu ir gerbiu kaip žmogų, jis tegeria per tris šventes,kalėdas,velykas,jonines ir mačiau,kad jis nejaukiai jaučiasi...na  kitoj šventėj,kadangi jau buvo aišku,kad aš nebegeriu,tai niekas nebesureikšmino,nors ašroll vistiek dar geriau tą šlykštų vynelįsmile na sekantčioj šventėj pasižadu to vynelio nebeliest:))o skanaus tikrai rasiu ka išgert;)

Troja rašė:

smiltis rašė:

Geriau vyną ištikro ,kad nesijaustu geriantys nepatogiai,

Tai tegu geriantys jaučiasi nepatogiai, kad geria, o ne tu, smiltis, kad negeri. Ne tose vietose pas mus taškai ant "i" dažnai uždėti.

Neprisijungęs

 

#43 2013-05-11 15:23:26

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  16d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  9d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Troja rašė:

smiltis rašė:

Geriau vyną ištikro ,kad nesijaustu geriantys nepatogiai,

Tai tegu geriantys jaučiasi nepatogiai, kad geria, o ne tu, smiltis, kad negeri. Ne tose vietose pas mus taškai ant "i" dažnai uždėti.

Visiškai teisingai!


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#44 2013-05-12 20:56:15

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Negerti net sintetinės giros, bent jau pirmais blaivaus gyvenimo metais. Tikrą girą ir įvairias su užrašais „iki 1,2 laipsnio“ iš savo menių reikėtų išbraukti visam laikui.

Neprisijungęs

 

#45 2013-05-13 11:25:30

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  10m.  11mėn.  27d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Audronis rašė:

Negerti net sintetinės giros, bent jau pirmais blaivaus gyvenimo metais. Tikrą girą ir įvairias su užrašais „iki 1,2 laipsnio“ iš savo menių reikėtų išbraukti visam laikui.

Aš tik prieš porą dienų pastebėjau, kad paprasčiausia gira turi tiek laipsnių..
geriatys išties nejaukiai jaučiasi prie negeriančių, šeštadienį viena veikėja visą vakarą po nosim kaišiojo visokiausius gėrimukus, suprask "gana čia maivytis imk ir gerk" neutral tikiuosi daugiau tokių nesupratingų žmonių nesutiksiu, o tos veikėjos privengsiu smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

#46 2013-05-13 11:42:19

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

simute rašė:

Aš tik prieš porą dienų pastebėjau, kad paprasčiausia gira turi tiek laipsnių..
geriatys išties nejaukiai jaučiasi prie negeriančių, šeštadienį viena veikėja visą vakarą po nosim kaišiojo visokiausius gėrimukus, suprask "gana čia maivytis imk ir gerk" :| tikiuosi daugiau tokių nesupratingų žmonių nesutiksiu, o tos veikėjos privengsiu :)

Tikrai, kai kurių veikėjų reikia privengti. Pasitaiko tokių, kurie ypač agresyviai reaguoja, jei kas nors atsisako gert. Įtariu, kad labai dažnai jie patys turi problemą, tai jaučia ir neadekvačiai reaguoja, nes viduje juos skaudina tai, kad kažkas sėkmingiau sprendžia tai, ko jie pays nepajėgia.
Su laiku, tokius tipus atpažįsti irkarto, beveik intuityviai, išmoksti kaip su jais elgtis. Bet visiškai trinties neišvengsi...

Neprisijungęs

 

#47 2013-05-13 13:02:32

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  10m.  11mėn.  27d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Marijus rašė:

simute rašė:

Aš tik prieš porą dienų pastebėjau, kad paprasčiausia gira turi tiek laipsnių..
geriatys išties nejaukiai jaučiasi prie negeriančių, šeštadienį viena veikėja visą vakarą po nosim kaišiojo visokiausius gėrimukus, suprask "gana čia maivytis imk ir gerk" neutral tikiuosi daugiau tokių nesupratingų žmonių nesutiksiu, o tos veikėjos privengsiu smile

Tikrai, kai kurių veikėjų reikia privengti. Pasitaiko tokių, kurie ypač agresyviai reaguoja, jei kas nors atsisako gert. Įtariu, kad labai dažnai jie patys turi problemą, tai jaučia ir neadekvačiai reaguoja, nes viduje juos skaudina tai, kad kažkas sėkmingiau sprendžia tai, ko jie pays nepajėgia.
Su laiku, tokius tipus atpažįsti irkarto, beveik intuityviai, išmoksti kaip su jais elgtis. Bet visiškai trinties neišvengsi...

nu taip, su ta mergina trinties neišvengsiu-ji iš artimųjų rato, bet labai taikliai parašyta, ji išties gan agresyviai reguoja į tai, kad negeriu...Jai vis dar atrodo, kad negeriu tik prie žmoniu, suprask kažka vaizduoju smile na tebūnie, nesiruošiu niekam aiškint kaip mažam vaikui daug kartų smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

#48 2013-05-13 13:09:04

anna
Aktyvus narys
Registravosi: 2013-01-02
Žinutės: 91


Blaivus  11m.  1mėn.  24d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Pritariu minčiai, kad tie žmonės greičiausiai irgi turi problemų jau. Aš pati, pamenu, jei būryje įsimaišydavo kažkas negeriantis ar su kokiu dlaitu visam vakarui, tai pasirūpindavau, kad kitą kartą jau pas mus nebeateitų big_smile

Neprisijungęs

 

#49 2013-05-13 13:16:51

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  10m.  11mėn.  27d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

anna rašė:

Pritariu minčiai, kad tie žmonės greičiausiai irgi turi problemų jau. Aš pati, pamenu, jei būryje įsimaišydavo kažkas negeriantis ar su kokiu dlaitu visam vakarui, tai pasirūpindavau, kad kitą kartą jau pas mus nebeateitų big_smile

smile smile aš tai tokių privengdavau, nes prigėrus prisičiūdindavau, tai visiškai nenorėdavau, kad kažkas viską vertintų blaiviom akim smile nu va, pati ir katik atsakiau, kodėl atsiranda gudručių ykyriai siūlančių gurkštelt smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

#50 2013-05-19 16:53:37

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Nenaudoti burnos skalavimo skysčio su alkoholiu. Vienas pagrindinių kriterijų, renkantis tokius dalykus, turėtų būti alkoholio juose nebuvimas. Jei sudėtyje yra alkoholio, tokį skystį be jokių dvejonių reikėtų dėti atgal į lentyną.

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos