VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#76 2013-05-04 10:12:40

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  11m.  0mÄ—n.  0d. 

Re: Prisistatymas

anna rašė:

simute rašė:

nepersokias griovio-jokiu op smile vis mastau apie aa, bet nedrystu...ten buna ir jaunu zmoniu?

Nebijok aa smile As nedrįsau nueiti ten ilgÄ… laikÄ… dÄ—l tos paÄios priežasties kaip ir tu wink Yra tikrai ir jaunų žmonių. AÅ¡ vienas iÅ¡ jų lol

reiks kada nueiti smile nedrasu, bet labai norisi smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

2013-05-04 10:12:40

Google

#77 2013-05-04 10:16:32

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  11m.  0mÄ—n.  0d. 

Re: Prisistatymas

vakar susitikau su draugais kavineje smile niekaip negaliu prisimint kada paskutiny karta penktadieny vakare geriau sultis smile) nelabai zinojau kaip atsakyt y klausimus visu kodel sultys pakeite visky su kola smile) artimiem draugam pasisakiau kas ir kaip, suprato, bet pazystami zmones ilgai kraipe galvas smile tegul, nemanau, kad visam pasauliuj turiu viska aiskint smile keista sian ryte prabust buvo, galvos neskauda, saazine rami smile nuostabus rytas, visiems geros dienos smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

#78 2013-05-04 12:14:46

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  19d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  12d. 

Re: Prisistatymas

simute rašė:

vakar susitikau su draugais kavineje smile niekaip negaliu prisimint kada paskutiny karta penktadieny vakare geriau sultis smile) nelabai zinojau kaip atsakyt y klausimus visu kodel sultys pakeite visky su kola smile) artimiem draugam pasisakiau kas ir kaip, suprato, bet pazystami zmones ilgai kraipe galvas smile tegul, nemanau, kad visam pasauliuj turiu viska aiskint smile keista sian ryte prabust buvo, galvos neskauda, saazine rami smile nuostabus rytas, visiems geros dienos smile

Sveikinu su atmušta ataka. Gali save pagirti - jau, kad nepasidavei spaudimui, rodo, kad turi stuburą. Aš berods rašiau apie tokius dalykus temoj "situacijų sprendima".
Taip, tai vienas iš didelių mums išbandymų tie "baliai/tūsofkės" - reikia išugdyti savo poziciją ir tai jau kiekvienas pagal save, pagal aplinką nutaria. Man tai mažai pažįstamam į visus tuos klausimus patinka atsakyti, kad aš pvz. "sėdžiu ant heros" - labai būna idomu stebėti reakciją. :-)
O svarbiausia, kad tu neprivalai teisintis ir aiÅ¡kinti. Tikri draugai supras, o jau kas "kreivai žiÅ«ri" ir kvailai replikuoja (ćia vienareikÅ¡miÅ¡kai pavydas ir pripažinimas, kad esi su smegenim ir tu "ne pop'sa) - Äia jų, o ne tavo problema.
Kita kartÄ… vietoj sulÄių paimk kokybiÅ¡ko vandens su ledais ir citrina - efektas didesnis. SÄ—kmÄ—s :-)
P.S. Beje, pabandyk pastatyti save į kitą barikadų pusę ir pažiūrėk į save (ar įsivaizduok ką iš mielų draugų) iš ten. Nu geriau nei bucha? :-)


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#79 2013-05-05 00:57:30

Tomas123
Narys
Registravosi: 2013-05-03
Žinutės: 38

Re: Prisistatymas

Na manau butu pats laikas prisistatyti. Is karto atsiprasau, jog be lietuvisku raidziu.
Esu Tomas, man 28, esu is kauno. Nezinau kaip vertinti amziu, gal ir prisigalvoju savo bedas, gal nieko daryti nereikia kol neturejau reikalu su teisesauga, kol dar turiu darba, net nezinau... Zodziu, siek tiek istorijos... Esu is manau vidutines seimos,manau kaip ir dauguma. Kiek save maza prisimenu,tevas girtuokliaudavo, kol mama negalejusi kenteti issiskyre,man tuo metu buvo 16metu, taip,genetika yra.... (Tevas ir siuo metu intensyviai geria, bet kad serga - neigia). Taigi alkoholis salia manes jau nuo mazu dienu. Mokiausi neblogai,kadangi mama labai spaude, tevas taipogi paspausdavo, dar net pasakydavo parodes i zmogu kazko ieskanti konteineryje, jei nesimokysiu, bus tokia mano ateitis, taip, to konteinerio mazas bijojau, supratau,kad mokintis reikia. Tik siuo metu viska vertinu kitaip, kad tas konteineris bus ar nebus visiskai nepriklauso ar as buciau mokinesis ar ne, manau suprantate ka noriu pasakyti... Taigi toliau, mokykloje paragavau alkoholio pirma karta gal kokioje 7oje klaseje, su klasioku nusipirkome buteli alaus, kazkur pasislepe per puse isgerem, buvo keista,malonu, jautemes suauge... Toliau cigaretes, alus po pamoku, 10oje klaseje kazkaip klasiokai sumastydavome 5dieniais visi susirinke pasvesti, tuomet budavo alus bambaliukais, degtine (Äiornaja magija) kiek pamenu kontrabandine, nedaug, tik 8litai,tad galedavom pasiimti nemazai... Buvo klases branduolys,kuriame norejosi buti,nes kitaip busi kitoks, neneigsiu, po truputi tai pradejo patikti, laukdavau 5dieniu...Daznai to penktadienio ir nelaukdavom, begdavom i miesta lengvai alucio ar sidro atsigerti ant suoliuko koki grazu pavasario,vasaros,ai,koks gi skirtumas,svarbu buvo vakaras smile. Artejo abituros egzaminai, visi aprimome,kadangi reikejo ruostis, bet pasitaikius progai susibegdavome... nezinau,gal daugumai taip mokykloje budavo, bet is triju klasiu mes vieninteliai megome pasvesti... Islaikiau egzaminus tikrai gerai, reikejo atsvesti...sventeme kazkur soduose, buvo visko daug,       girti klasiokai,klasiokes, kas kampe apsivemes, kas atrado tikraja meile po 12os metu smile atrode kas cia tokio, gi baigeme mokykla... smile baigus mokykla su daugeliu nutruko rysys, sustojome kas kur, man pasiseke,istojau kur norejau, tik studijos ilgos ir sunkios, pirmi metai kiek pamenu sausi, po to apsilau kojas, susiradau draugu, klubai,vakareliai, karatis ir sunkesnes pagirios, bet vanduo su citrina greit padedavo smile nuejus i paskaitas,dar girtas, kas cia tokio, gi studentas,jaunas, kada gi svest,jei ne dabar, gi geriausi gyvenimo metai... Nepastebejau kaip,draugei pradejo patikti alus, nezinau,gal kai budavo salia, vis paragaudavo, kol praejus kazkiek metu ji pati kviesdavo kazko atsigerti...na ka pagalvojau, gerai, abu draugaujam, abu ir svesim...kas cia tokio, ejo metai,kiti, isgerimai daznejo, alkoholio reikejo vis daugiau. Sakem sau,jei geriam,tai tik normalu alko, raÅ¡alo negeraim,bus normaliai...gi jauni esam....musu dienos musu naktys. Eidavom su draugais i kavines,klubus,gimtadienius, ten mums nelabai budavo ka veikti,daznai pajuokaudavom,kad ka ten veiksim, mazai kas geria, todel po truputi pradejom svesti tik dviese...nuejus i parduotuve nereikedavo net tartis ka pirksim, kartais tik litra ar du,kad tikrai nepritruktu, gi po to reikia i naÄnyka eiti (beveik visuomet reikedavo eiti). Ir taip gal kokius 4-5metus,net nepamenu...budavo,kad pabundi,ziuri,kad viena diena kazkur dingusi, atrodo pradejai gerti vasario 7, o dabar vasario 9.... Jau pries metus kalbejom su drauge,kad jau turbut nelabai kontroliuojame gerimo, bet save itikinejom,kad susitvarkysim...deja...paskutiniu metu viskas tik blogejo...neisbudavom 5dienu be alkoholio, si pirmadieni pirma karta po daug daug metu kartu isejom pasivaikscioti, be alkoholio, abu galvojome, ar atejus vakarui atlaikysim bent viena diena, atlaikem, bet abu pripazinom,kad buvo laaabai sunku.... Gal kam mano situacija atrodo dar nerimta, man ji atrodo rimta, dirbu atsakinga darba, man geda... Dar aisku daug ko nepaminejau, gurksnojimas vienam, butelis brendzio per vakara prie tv,kas cia tokio... Keistas tik pirmas kartas buvo,kai vienas geriau, po to jokio skirtumo... smile pradejau ieskoti informacijos, aisku ieskojau tinkamesniu medikamentu, ir radau Jus smile dziaugiuosi Jus rades, lyg nauja kibirkstis galvoje smile tai tiek siam kartui, trumpas mano prisistatymas su trumpa istorija, stengiausi kuo trumpiau,bet gavosi...gal kiek ir per daug... AÄiÅ« Jums visiems!

Neprisijungęs

 

#80 2013-05-05 01:18:43

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  26d. 

Re: Prisistatymas

Dėkoju už tokį ilgą prisistatymą - istoriją.

Tomas123 rašė:

...budavo,kad pabundi,ziuri,kad viena diena kazkur dingusi, atrodo pradejai gerti vasario 7, o dabar vasario 9....

Pradžioje mane tokie ''bajeriai'' stebino... Neįkirtau, kur mano puikioji atmintis iÅ¡Ä—jo pasivaikÅ¡Äioti ir  kodÄ—l laiku negrįžo... PaskutinÄ—s užgÄ—rimo savaitÄ—s iki Å¡iol nepamenu...

Tomas123 rašė:

(...)si pirmadieni pirma karta po daug daug metu kartu isejom pasivaikscioti, be alkoholio, abu galvojome, ar atejus vakarui atlaikysim bent viena diena, atlaikem, bet abu pripazinom,kad buvo laaabai sunku....

Neįklimpusiam žmogui normalus dalykas negerti. Jau tai turÄ—tum priimti kaip labai rimtÄ… signalÄ…. Pirma diena pati sunkiausia, jÄ… visi esam turÄ—jÄ™. Nuo pirmos dienos viskas prasideda. (dÄ—ja, man reikÄ—jo daugiau ''pirmųjų  dienų'')


Tomas123 rašė:

Gal kam mano situacija atrodo dar nerimta, man ji atrodo rimta, dirbu atsakinga darba, man geda...

Kas Äia nerimto? Gerai, kad klaviatÅ«ra tapÅ¡noti gali. AÅ¡ tai pirmomis dienomis negalÄ—jau. DÄ—kui dar kartÄ…. SÄ—kmÄ—s bendravime. Lai ryžtas lydi.

Neprisijungęs

 

#81 2013-05-05 01:31:36

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  11d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  23d. 

Re: Prisistatymas

Dėkoju už pasipasakojimą, Tomas123.

Tomas123 rašė:

<...>Nezinau kaip vertinti amziu, gal ir prisigalvoju savo bedas, gal nieko daryti nereikia kol neturejau reikalu su teisesauga, kol dar turiu darba, net nezinau...<...>

Vienam ir taurÄ— vyno kartÄ… į mÄ—nesį yra daug, o kitam litras degtinÄ—s kas vakarÄ… dar ne bÄ—da... Riba ne alkoholio kiekis ar „žygdarbiai“, o tuomet, kai pats žmogus supranta, jog alkoholis jam trukdo gyventi. Kažin ar Äia gali bÅ«ti per anksti...

Neprisijungęs

 

#82 2013-05-05 01:36:25

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  26d. 

Re: Prisistatymas

Kuo toliau geri - tuo ribos platÄ—ja... Po kiekvieno karto atrodo, kad lyg ir nÄ—ra dar TAIP blogai...
Amžius nieko dėtas. Vieni prasigeria senatvėje, kiti - jaunystėje...

Neprisijungęs

 

#83 2013-05-05 01:41:40

Tomas123
Narys
Registravosi: 2013-05-03
Žinutės: 38

Re: Prisistatymas

Bet manau jei prasigeriasenatveje, jaunysteje vistiek turejo buti problemu... Jaunysteje paklojam pamatus smile

Neprisijungęs

 

#84 2013-05-05 01:46:46

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  26d. 

Re: Prisistatymas

Na, ne visuomet viskÄ… reikia kabinti ir ant genų... Jei ne Å¡ita- gali bÅ«ti dar kitokios priežastys... Ne esmÄ— ''kodÄ—l aÅ¡?'', o ''kÄ… dabar daryti, kaip iÅ¡ tų spÄ…stų iÅ¡lįsti. Galvojau, kad jei iÅ¡siaiÅ¡kinsiu savo priažastis, kurios pastumÄ—jo vartoti - iÅ¡sprÄ™siu jas ir viskas susitvarkys. TaÄiau vienas dar dalykÄ—lis, kurį sužinojau:''o kaip aÅ¡ anksÄiau vartojau?'' man jau tuomet patikdavo apsvaigti ir alko patapo ne priamonÄ— o pagrindas.

Neprisijungęs

 

#85 2013-05-05 07:04:52

saulyte
Senbuvis
Registravosi: 2012-04-11
Žinutės: 249


Blaivus  9m.  1mÄ—n.  20d. 

Re: Prisistatymas

AÄiÅ« Tomai123, už pasakojimÄ…. smile

Neprisijungęs

 

#86 2013-05-05 09:59:21

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Prisistatymas

Labas Tomai 123 manau kad tos istorijos daugmaž panaÅ¡ios,Å¡aunuolis kad supratai savo bÄ—dÄ…,ir nusprendei viskÄ… pakeisti,džiaugiuosi kad jaunimas pradÄ—jo taip mastyti,aÅ¡ 20 metų už Tave vyresnis,bet jaunystÄ— buvo lygiai tokia pati,tik skirtumas kad su manimi mano draugÄ—,dabartinÄ— žmona negÄ—rÄ— kartu,sÄ—kmÄ—s Tau, ir visiems kitiems geros dienos,kaiptik Å¡endiena važiuoju į KaunÄ…,į koncertÄ… mamyÄių dienai,tad ta proga sveikinu ir visas mamytes.

Neprisijungęs

 

#87 2013-05-05 15:29:20

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  19d. 

Re: Prisistatymas

Sveikas, Tomas123. DÄ—kui už tavo istorijÄ…, kuriÄ… perskaiÄiau susidomÄ—jusi. Tokiose istorijose visada galima surasti kažkÄ… apie save. Man mokykloje besimokant, vyko taip pat panaÅ¡Å«s dalykai, nuo ko gal viskas ir prasidÄ—jo. Kažkurioj temoj, maÄiau, klausei, kaip "užsikabint" už blaivybÄ—s, tai paraÅ¡ysiu savo atvejį, kad kai mano protas jau suprato, kad vyksta kažkas baisaus su mano gÄ—rimu, bet labai sunku tai buvo iÅ¡aiÅ¡kint kÅ«nui. Nežinodama, už ko griebtis ir kaip gelbÄ—tis, nusipirkau homeopatinį vaistÄ… "Detox-Kit" ir pradÄ—jau jį vartot. Galvoju, kvaila bÅ«tų nutraukt ir prisigert, jei jau vartoju tÄ… vaistÄ…, atseit, organizmÄ… valau. Va taip pirmas dvi ar tris savaites ir iÅ¡tempiau, nes prieÅ¡ tai gÄ—riau kiekvienÄ… dienÄ… iki nusmigimo. O per tÄ… vaisto vartojimo laikÄ… blaivia galva daug dalykų apsigalvoja, visokių idÄ—jų kyla, visokios informacijos ateina, blaivybÄ—s skonis pasijauÄia. Taip po truputi su gerokai praretÄ—jusiais užgÄ—rimais ir iÅ¡sikapanojau. Tiesiog pametu idÄ—jÄ…, gal kartais ir jums su drauge suveiktų, nes pirmosios dienos be jokio stimulo ir pagalbos - neįsivaizduojamai sunkios. SÄ—kmÄ—s.

Paskutinis taisÄ— Troja (2013-05-05 15:30:31)


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#88 2013-05-05 18:41:36

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  11m.  0mÄ—n.  0d. 

Re: Prisistatymas

Tomai, pas musn su antra puse ta pati situacija...sveciai issiskirstydavo, o mes is bariuko viskio dar issitraukdavom... smile na, as jau maza zingsniuka y prieky zengiau, o draugas net nenori girdet apie visiska alkoholio atsisakyma, na bet mazina, gera ytaka matyt darau smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

#89 2013-05-05 18:45:23

simute
Aktyvus narys
Miestas: vilnius
Registravosi: 2013-05-02
Žinutės: 104


Blaivus  11m.  0mÄ—n.  0d. 

Re: Prisistatymas

Artaz rašė:

simute rašė:

vakar susitikau su draugais kavineje smile niekaip negaliu prisimint kada paskutiny karta penktadieny vakare geriau sultis smile) nelabai zinojau kaip atsakyt y klausimus visu kodel sultys pakeite visky su kola smile) artimiem draugam pasisakiau kas ir kaip, suprato, bet pazystami zmones ilgai kraipe galvas smile tegul, nemanau, kad visam pasauliuj turiu viska aiskint smile keista sian ryte prabust buvo, galvos neskauda, saazine rami smile nuostabus rytas, visiems geros dienos smile

Sveikinu su atmušta ataka. Gali save pagirti - jau, kad nepasidavei spaudimui, rodo, kad turi stuburą. Aš berods rašiau apie tokius dalykus temoj "situacijų sprendima".
Taip, tai vienas iš didelių mums išbandymų tie "baliai/tūsofkės" - reikia išugdyti savo poziciją ir tai jau kiekvienas pagal save, pagal aplinką nutaria. Man tai mažai pažįstamam į visus tuos klausimus patinka atsakyti, kad aš pvz. "sėdžiu ant heros" - labai būna idomu stebėti reakciją. :-)
O svarbiausia, kad tu neprivalai teisintis ir aiÅ¡kinti. Tikri draugai supras, o jau kas "kreivai žiÅ«ri" ir kvailai replikuoja (ćia vienareikÅ¡miÅ¡kai pavydas ir pripažinimas, kad esi su smegenim ir tu "ne pop'sa) - Äia jų, o ne tavo problema.
Kita kartÄ… vietoj sulÄių paimk kokybiÅ¡ko vandens su ledais ir citrina - efektas didesnis. SÄ—kmÄ—s :-)
P.S. Beje, pabandyk pastatyti save į kitą barikadų pusę ir pažiūrėk į save (ar įsivaizduok ką iš mielų draugų) iš ten. Nu geriau nei bucha? :-)

zinau, kad neprivalau aiskintis, bet kazka atsakyt reikia smile) vakar buvom sodyboj, kur fizinis darbas ten ir atsigerinejimai alaus "ale karsta" ir t.t. smile visiem sakiau, kad koksiuka uostau tai va ir jegu daug, ir aliuku visokiu nenoriu smile reiks issibandyt ir su hera smile)) nepamenu kada kada paskutiny karta turejau VISISKAI blaiva savaitgaly, smagu smile


...yesterday you said tomorrow...

Neprisijungęs

 

#90 2013-12-01 09:58:10

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  30d. 

Re: Prisistatymas

Sveiki, parašysiu šiek tiek apie save.
Gyvenu laikinojoj sostinÄ—j. Alkoholis apraizgÄ— mane savo gliÄiais voratinkliais ir trukdo gyventi pilnavertį gyvenimÄ…. Dar žingsnis, kitas ir pradÄ—s viskas griÅ«ti...
Maždaug prieÅ¡ keturis metus likau be darbo, likvidavo įmonÄ™. Tada dar gÄ—riau saikingai. Na, pakeldavau daug, atsimenu, po puotų, iÅ¡gÄ—rusi butelį stipraus alkoholio aÅ¡ be vargo susitvarkydavau namus, iÅ¡guldydavau visus ir tik tada pati eidavau ilsÄ—tis. Likusi be darbo labai nesisielojau, buvau pavargusi nuo įtempto darbo ir mokslų neakivaizdiniame skyriuje, tai priÄ—miau kaip laikinas atostogas. PraÄ—jus mÄ—nesiui viskas apsivertÄ— aukÅ¡tyn kojom. Susirgo tÄ—tis. Ilgai jį gydÄ— nuo tarpÅ¡onkaulinio nervo uždegimo, vis blogÄ—jo, kadangi buvau bedarbÄ— Ä—miausi ieÅ¡kot kitų gydytojų, kad apžiÅ«rÄ—tų. DiagnozÄ— kirto per kojas... IV stadijos plauÄių vėžys. Tumoras peraugÄ™s Å¡onkaulius ir palietÄ™s stuburÄ…. Kaip dabar atsimenu, sÄ—džiu, žiÅ«riu į nuotraukas, karstos aÅ¡aros upeliais plaukia ir nieko negaliu pasakyti... Gydytojai kraipÄ— galvas, kaip jis galÄ—jo iÅ¡kÄ™sti tokius nežmoniÅ¡kus skausmus be narkotinių nuskausminamųjų... Nuo tos minutÄ—s atrodo jau negyvenau savo gyvenimo... Kaip įmanydama rÅ«pinausi juo ir stengiausi, kad jo dienos bÅ«tų kuo ramesnÄ—s ir gražesnÄ—s. SpindulinÄ— terapija, histologiniai tyrimai, onkologijos skyriai, nykstantis kÅ«nas, gÄ™stanÄios akys... ViskÄ… padariau kÄ… galÄ—jau, geriausi gydytojai, geriausi vaistai, Å¡iluma ir rÅ«pestis. Vakarais negalÄ—davau užmigti, užsimerkiu ir matau vaizdus iÅ¡ ligoninÄ—s... SÄ—džiu prie spindulinÄ—s terapijos, laukiu kol tÄ—Äiui atliks procedÅ«rÄ…, koridoriumi eina mergaitÄ—, gal kokių septynių metų, plika, balta ir paliegus, rankytÄ—je spaudžia zuikutį... Galvojau, kad iÅ¡protÄ—siu, vienu metu net buvo užėjÄ™ panikos priepuoliai... Vis klausiau Dievo, kodÄ—l ir už kÄ… mano tÄ—Äiui tokios kanÄios, niekaip negalÄ—jau susitaikyti. Po pusmeÄio man pasiÅ«lÄ— darbÄ…, labai abejojau ar eiti, bet nuÄ—jau, negalÄ—jau leisti bÅ«ti iÅ¡laikytine Å¡eimai. PrisidÄ—jo dar vienas rÅ«pestis. Ligonio slaugymas, negalÄ—jo atsiliepti mano darbo kokybei. Prisimenu, sÄ—džiu vienÄ… vakarÄ… ir žiÅ«riu į vienÄ… taÅ¡kÄ…, vyras padarÄ— arbatos, sako: įpilsiu brendžio, atsipalaiduoti. TÄ… vakarÄ… du stikliukai, kitÄ… du, po savaitÄ—s jau 200 gr. ir taip įnikau. Radau bÅ«dÄ… atsipalaiduoti. IÅ¡ pradžių tai dariau atvirai, po to pradÄ—jau slÄ—ptis, buvo gÄ—da, vaikai pamatys, kÄ… pagalvos. IÅ¡Ä—jo tÄ—tis prieÅ¡ pat KalÄ—das, ramiai, prie manÄ™s... Tada pirmÄ… kartÄ… tikslingai nuÄ—jau į parduotuvÄ™ nusipirkti brendžio... GedÄ—jimas tÄ™sÄ—si ilgai, krÅ«tinÄ—j atsivÄ—rÄ— "žaizda", niekaip negalÄ—jau susitaikyti su tuo. PraÄ—jus porai mÄ—nesių po tÄ—Äio mirties nusižudÄ— jaunas perspektyvus vaikinas, mano bendradarbis. Niekas nieko neįtarÄ—, visada linksmas, visada pasiruoÅ¡Ä™s padÄ—ti... Kreipiausi pas psichiatrÄ…, nes neatlaikiau dvasinio skausmo, gavau vaistų... PagÄ—rusi porÄ… savaiÄių juos meÄiau, norÄ—jau viskÄ… iÅ¡gyventi neapdujusi, deja, alkoholis tapo mano kas vakariniu draugu...
Labai norėjau išsikalbėti, išsiverkti, išsikaukti... Nepavyko: vyras pasakė: visi mes savo tėvus laidosim, toks jau mūsų gyvenimas... Tada supykau, įsižeidžiau ir užsidariau savyje, na dar įsileidau brendį...
Dabar suprantu, tÄ—Äio liga - buvo Dievo valia. Paleidau, meldžiuosi, jau galiu apie tai ramiau kalbÄ—ti. Deja, nesusitaikymas su iÅ¡Ä—jimu ir skausmu mane nuvedÄ— iki alkoholizmo. Kiekvienas vakaras, per tris metus (na yra kelios iÅ¡imtys, keli mÄ—nesiai blaivybÄ—s, bet aÅ¡ jų neskaiÄiuoju) yra apnuodytas alkoholio. Turiu Å¡eimÄ…, turiu darbÄ…, esu apsupta žmonių, mylima ir gerbiama, bet visa tai gali iÅ¡nykti, kaip dÅ«mas... Gali iÅ¡slysit iÅ¡ po kojų jau nestabilus mano gyvenimo pagrindas... Labiausiai bijau įskaudinti vaikus, juos be galo myliu...
Dėkoju Dievui už kiekvieną patirtą išgyvenimą, tai mano gyvenimo dalis. Manau, nesusitaikymas su Dievo valia mane atvedė prie alkoholizmo...

Tikiu, kad praėjus kuriam laikui, galėsiu parašyti į skyrių "mano blaivybės istorija" smile

Neprisijungęs

 

#91 2013-12-01 13:32:23

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  11d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  23d. 

Re: Prisistatymas

Veronika, dėkui už pasakojimą ir atvirumą. Tikiu, kad tau viskas pavyks.

Neprisijungęs

 

#92 2013-12-01 13:36:01

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mÄ—n.  5d. 

Re: Prisistatymas

DÄ—kui veronika , tau turÄ—jo Å¡iek tiek palengvÄ—ti .

Neprisijungęs

 

#93 2013-12-02 13:35:32

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Prisistatymas

Veronika rašė:

Sveiki, parašysiu šiek tiek apie save.
<...>
Tikiu, kad praėjus kuriam laikui, galėsiu parašyti į skyrių "mano blaivybės istorija" smile

Labai tave suprantu,ir nuoÅ¡irdžiai užjauÄiu,bÅ«k stipri,jei tiek iÅ¡gyvenai ir iveikei,tai iveiksi ir alkoholį,tik tuo reikia tikÄ—ti.

Neprisijungęs

 

#94 2013-12-02 21:59:51

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  30d. 

Re: Prisistatymas

Sveiki,
raÅ¡yti man lengviau nei kalbÄ—ti smile AÄiÅ«, kad esat smile Man geriau smile
Tikėjimas savo sėkme dar nėra labai tvirtas, nerimas vis baksnoja į nugarą: nesidžiauk per daug, nežinai koks laukia rytojus.
Esu laiminga, nes Å¡iandien blaivi smile

Neprisijungęs

 

#95 2013-12-02 22:07:21

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mÄ—n.  5d. 

Re: Prisistatymas

Puiku ir toliau taip , matysi tau pasiseks.

Neprisijungęs

 

#96 2013-12-07 00:39:34

Perrin
Naujokas
Registravosi: 2013-12-06
Žinutės: 16

Re: Prisistatymas

Sveiki,
noriu prisistatyti ir papasakoti apie save. Zinoma, istorija nebus isskirtine ir greiciausiai kazkam labai panasi. Tiesiog dabar gyvenime toks momentas, kad turiu issipasakoti, nes vidine busena jau perkopineja alkoholio tema ir suka link savizudybes, deje..
Mano mama geria jau net bijau pati suskaiciuoti kiek metu.. man 34m.. tai tiek ir pamenu ja girta. Vaikystes neturejau, pragere mama su pateviu ir aisku, sekmingai geria iki siol. Dieve, atleisk, is kur tiek sveikatos?! Uzaugau vaiku namuose, kartu su dar 2 seserim ir broliu, aisku, tarybiniais laikais visi buvom isbarstyti po skirtingas istaigas. Kiek save pamenu, tiek norejau nusizudyti, stovedau virtuvej ir "matuodavausi" mamos is mesos kombinato pasivogtus peilius. Ir kiek save pamenu nuo 15m, alus budavo vos ne kasdienos gerimas. Gyvenau bendrabutyje ir visiems melavau, kad tevai isvaziave i kaima pas senelius, padeda senoliams ukyje. Geda buvo prisipazinti, kad pijokai.
Baigiau mokslus, buvo sunku, juk niekas nepadejo nei moraliskai, ne materialiai. Nors visad buvau labai didele optimiste, dziaugiausi uzsiauginusi stora oda, nuskriausti saves niekam neleisdavau. Bet kompleksu turejau/turiu nors vezimu vezk.
Turbut ilgiausias negerimo laikas buvo nestumas ir ponestuminis periodas, viso 1,5m.
Dabar vaikui 8m, gyvenam UK su dabartiniu mano draugu ir geriu kasdien! Nemegstu stipriu gerimu, tik alus ir vynas. Bet man isgerti buteli vyno vakarui, pats tas. Net ir dabar rasau jau buteliui baiginejantis. Vaiko paklausiau ar jam pritruktu mamos jei ji numirtu? Jis vienintele mano meile.
Neturiu nei vieno artimo zmogaus, kuris mane suprastu ar palaikytu, o taip reiketu issikalbeti, pasitarti, pasiguosti, palaikyti uz rankos. Mano draugas juokiasi is manes, kai pasakau, kad jau turiu problemu su alkoholiu. Jam alkoholikas tai tik tas, kuris geria kelias dienas is eiles, aisku, degtine ar brendi, neiseina i darba, nesirupina seima ir pan. Bet as jau pradejau gerti pasislepusi!! Ir kasdien randu tam pasiteisinima!! Zinau, kad viskas pasibaigtu su darbo pradzia, ieskau, mokausi, kuriu.. geriu..
Esu is tu, kurie sportuoja 7k/sav, bet paskutiniu metu salej pasirodau 2-3k, meluoju treneriams. Negaliu pasipasakoti draugams, bandziau, bet netiki. Niekas nera mates manes girtos, zinoma, juk geriu namie.
Atsiprasau, turbut alkoholis veikia, prirasiau kaip isprotejus, bet turbut tiesiog, kad girta..
Aciu tam kas tures kantrybes skaityti mano pezalus.

Neprisijungęs

 

#97 2013-12-07 06:43:22

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  30d. 

Re: Prisistatymas

Sveika prisijungusi, Perrin. RaÅ¡yk, palengvÄ—s, tik nelik viena su savo skausmu. GyvybÄ— mums duota kaip dovana, turim jÄ… saugoti. Atmink, savo mažam žmoguÄiui esi pati svarbiausia ir niekas neatstos tavÄ™s. Gerai, kad supranti, jog turi bÄ—dÄ…, nuo jo prasideda sveikimas smile

Neprisijungęs

 

#98 2013-12-07 07:22:05

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  30d. 

Re: Prisistatymas

ApsipirkinÄ—dama PC, praeidama pro alkoholio skyrių, prisiminiau savo alkoholio pirkimo ir gÄ—rimo ceremonijÄ…. Dabar, pamaÄiau jÄ… tarsi iÅ¡ Å¡alies.
Po darbo, užvažiavusi apsipirkti į parduotuvę būtinų produktų, kaip lunatikė būtinai užeidavau į alkoholio skyrių. Pirmiausiai, pasiimdavau sidro skardinę (kaip maskuojamąją priemonę), o paskui brendžio butelį. Pradžioj būdavo 200 ml. "fleškutė", paskui jau visas butelis. Kadangi būdavo neramu, jog galiu sutikti pažįstamų, alkoholį krepšelyje (ar vežimėlyje) paslėpdavau po maisto produktais. Jausdavau sąžinės priekaištus, bet neilgai... Iki kasos... Brendį visada patalpindavau į rankinę, kad parsinešus namo, šeima nepamatytų. Prisimenu butelio kliuksėjimą rankinėje... sad
Grįžus, iškraudavau produktus, pritaikius progą, butelį pakišdavau virtuvėje po spintele. Mano girtavimo pradžioje, dar įsipildavau skystį į stiklinę, vėliau, gėriau tiesiog iš butelio. Sidras, kaip maskuotė, stovėdavo atidarytas ant stalo, laikas nuo laiko darydavau "parodomąjį" veiksmą, kad atsieit aš geriu sidrą sad Vyras, nepastebėdavo mano girtumo, nes pakeliu daug, o ir pats kiekvieną vakarą išgerdavo po du litrus alaus.
IÅ¡ pradžių alkoholis atpalaiduodavo, paskui, sukeldavo vidinius pykÄio jausmus, sutrikdÄ— miegÄ…, sukÄ—lÄ— savÄ™s graužatį... Prabudus naktį, pirmiausia mintis bÅ«davo: ir vÄ—l aÅ¡ vakar gÄ—riau... AtsikÄ—lus iÅ¡pildavau alkoholio likuÄius ir žadÄ—davau sau, vakare nepirksiu... Melsdavausi, praÅ¡ydavau Dievo pagalbos, verkt negalÄ—jau... Bet vakare - tas pats... Kaip robotas, parduotuvÄ—, alkoholis, nemiga, graužatis ir pagalbos meldimas...
Dabar galvoju, kiek laiko iÅ¡Å¡vaiÅ¡Äiau vÄ—jais. Džiaugiuosi tuo, kad sustojau dabar. Žinau, kad esu dar labai silpna, todÄ—l raÅ¡au ir raÅ¡au... tai padeda man save pamatyti tarsi filme... Baisiam... Dar daug ko reiks mokytis, kartais Å¡i mintis mane baugina, bet kai prisimenu buvusiÄ… savo bÅ«senÄ…, atsiranda jÄ—gų žengti dar vienÄ… žingsnį blaivybÄ—s keliu smile

Neprisijungęs

 

#99 2013-12-07 07:53:08

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  19d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  12d. 

Re: Prisistatymas

Sveika prisijungus, Perrin. Å aunuolÄ—, kad iÅ¡sipasakojai. Visi Äia mes tokie patys, su tais paÄiais demonais galvose. Bet problemos pripažinimas jau Didelis žingsnis. NeskubÄ—k,  skaityk, klausk..


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#100 2013-12-07 08:30:08

Rita64
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-30
Žinutės: 218


Blaivus  10m.  11mÄ—n.  10d. 

Re: Prisistatymas

Labas, Perrin. Sveika, prisijungus.
Gerai, kad parašei, gerai, kad nuoširdžiai- prieš nieką nesislėpdama.
Tavo istorija labai panaši į manąją, todėl labai gerai tave suprantu. Gerai, kad įvardiji turinti problemą.
Nekreipk dėmesio į kažkieno juokelius. Gėrimas pasislėpus- tai didžiulis signalas- negeras signalas.....
PatarÄiau su "draugais" apie savo problemÄ… nesikalbÄ—t, geriau raÅ¡yk Äia forume. Nebent rastum specialistÄ…, kuris galÄ—tų kvalifikuotai( neÅ¡aliÅ¡kai) iÅ¡klausyt.
Meldžiu, negalvok apie savižudybę. Tai atneštų didelį skausmą tavo vaikui, juk tu protinga asmenybė ir to tikrai negalėtum leist. Juk pati žinai( skaitant tavo istoriją), kaip vaikui reikia mamos.
Man greit 50 m., ir mamos aÅ¡ neturiu 8 metai. Ar žinai, kaip man jos trÅ«ksta.... YpaÄ kai sunku. Taigi, aÅ¡ manau, kad mane supratai.
Kabinkis, tikėk savimi, žmogus gali daug, patikėk- netgi neturėdamas nieko artimo ir savo ( kaip aš) gali pakilt iš didžiausios duobės.

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos