VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#76 2013-12-15 21:31:59

Vienišas Vilkas
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-13
Žinutės: 991

Re: Sveikata

Veronika rašė:

Ar pakanka?

ne:) į pagrindinį klausimą neatsakėte:)


Laisvi ir laimingi laiko neskaiÄiuoja... 😎

Neprisijungęs

 

2013-12-15 21:31:59

Google

#77 2013-12-16 06:32:58

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  16d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  9d. 

Re: Sveikata

Jei žmogus save gerbia ir myli, jam ne tas pats kÄ… į save "dÄ—ti ir pilti" (kaip ir į avo automobilį stengiamasi geresnį kurÄ… ir tepalus). Ir Äia dar sužaidžia taisyklÄ—: vidus=iÅ¡orÄ— (sveikame kÅ«ne sveika siela), tad, jei pradÄ—jai rÅ«pintis vidumi, anksÄiau ar vÄ—liau atsiranda poreikis keisti iÅ¡orÄ™. Ir atvirkÅ¡Äiai. Viskas vyksta kompeksiÅ¡kai. Moterys juk nedažo vien blakstienų, kaÄiokai nekaÄialina vien bicepsų..
Nors aš asmeniškai ant savęs dažnai pykstu, kad leidžiu suvagyti kartais ne to, ne laiku ir per daug smile


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#78 2013-12-16 08:42:37

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  27d. 

Re: Sveikata

Troja rašė:

Veronika, būtinai parašyk įspūdžius.

Su sezamais nieko neišėjo wink Man jie buvo labai skanūs ir išmirkyti smile Dabar geriu kanapių pieną, skoniu truputį primena aguonapienį. Man skanu smile

Neprisijungęs

 

#79 2013-12-16 09:53:02

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  8d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  20d. 

Re: Sveikata

Tai sukirtai išmirkytus sezamus? Va tau ir pieno gamyba :D

Neprisijungęs

 

#80 2013-12-16 09:56:18

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  27d. 

Re: Sveikata

Audronis rašė:

Tai sukirtai išmirkytus sezamus? Va tau ir pieno gamyba big_smile

Aha, kaip mažas vaikas - saldainius big_smile

Neprisijungęs

 

#81 2013-12-16 10:01:21

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  8d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  20d. 

Re: Sveikata

Tai svarbu skanu buvo, nemanau, kad labai nukentÄ—jo to maisto vertÄ— :) Nors Troja gal kitaip pasakys.

Neprisijungęs

 

#82 2013-12-16 14:55:07

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  16d. 

Re: Sveikata

Audronis rašė:

Tai svarbu skanu buvo, nemanau, kad labai nukentÄ—jo to maisto vertÄ— smile Nors Troja gal kitaip pasakys.

Na, nieko labai ypatingo ta Troja nepasakys. Tik tiek, kad iÅ¡mirkytas sÄ—klas valgyti yra geriau, nei neiÅ¡mirkytas, bet labai stipriai tas iÅ¡mirkytas sÄ—klas susmulkinus plaktuvu yra sveikiau valgyti, nei nesusmulkintas. Tai yra todÄ—l, kad susmulkintÄ… augalinį maistÄ… organizmas pasisavina geriau. O iÅ¡ tų iÅ¡mirkytų ir suvalgytų sÄ—klų organizmas pasisavina nelabai daug. Mokslininkai, kurie tuo domisi, rekomenduoja labai gerai ir ilgai kramtyti, bet Å¡ias sÄ—klas sukramtyti taip, kaip reikÄ—tų, nelabai įmanoma, todÄ—l labai naudinga yra darytis sÄ—klų pienÄ…, nes galingas plaktuvas stipriai susmulkina ir net suplaka, o likusius tirÅ¡Äius galima drÄ…siai iÅ¡mesti. Tas pats pasakytina apie į žaliuosius kokteilius dedamus žalumynus. Visa esmÄ— yra tame, kad tie žalumynai (dilgÄ—lÄ—s, pienÄ—s, garÅ¡vos, Å¡pinatai) turi bÅ«ti suplakti iki miltų ir tik tada įmanomas labai geras pasisavinimas ir didžiulÄ— nauda organizmui. AÅ¡ tik nelabai supratau, kodÄ—l kanapių pienas gavosi, o sezamų – ne? Juk gamybos procesas abiejoms sÄ—kloms – identiÅ¡kas. Bet jei bus noro, tai tikrai labai greitai viskas pavyks. big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#83 2013-12-16 16:08:50

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  8d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  20d. 

Re: Sveikata

Troja, na kaip gali pienas gauti iš nieko? Po kanapinio pieno paragavimo gali būti, kad ir iš šių sėklų nesigaus pieno pagaminti :D

AplÄ—kiau mÅ«sų miestuko Maximas – kanapių ir su žiburiu nÄ—ra, teks tenkintis sezamais. Beje, o labai blogai vakare tokį pienÄ… iÅ¡gerti? Skrandis žinoma tuÅ¡Äias jau nebus...

Neprisijungęs

 

#84 2013-12-16 17:39:59

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  27d. 

Re: Sveikata

Troja rašė:

Aš tik nelabai supratau, kodėl kanapių pienas gavosi, o sezamų – ne? Juk gamybos procesas abiejoms sėkloms – identiškas. Bet jei bus noro, tai tikrai labai greitai viskas pavyks. big_smile

Troja smile Aš tų sėklų iki blenderio nedanešiau smile Suvalgiau išmirkytas ir nesmulkintas. Baisia norėjos ir buvo laaabai skanu big_smile

Neprisijungęs

 

#85 2013-12-16 17:53:25

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  16d. 

Re: Sveikata

Veronika rašė:

Troja rašė:

Aš tik nelabai supratau, kodėl kanapių pienas gavosi, o sezamų – ne? Juk gamybos procesas abiejoms sėkloms – identiškas. Bet jei bus noro, tai tikrai labai greitai viskas pavyks. big_smile

Troja smile Aš tų sėklų iki blenderio nedanešiau smile Suvalgiau išmirkytas ir nesmulkintas. Baisia norėjos ir buvo laaabai skanu big_smile

big_smile big_smile big_smile
Linkiu ir toliau draugauti su kanapÄ—m ir sezamais big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#86 2013-12-16 22:44:38

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  8d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  20d. 

Re: Sveikata

Supratau, kad Troja neatsakė į mano klausimą dėl pieno suvarojimo vakare todėl, kad neteko žado nuo tokios erezijos ;). Ką galiu pasakyti... Man patiko, skanus tas sezamų pienas gavosi :) Gaila, kad jo ryte negaliu pasidaryti, turiu jautriai mieganti šeimos narį, kuriam kartu su manimi keltis ankstoka, nesinori plaktuvo žadintuvu padaryti.

Neprisijungęs

 

#87 2013-12-17 07:49:32

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  27d. 

Re: Sveikata

Å iandien ir aÅ¡ pabandysiu vakare smile Kanapių pienas skanus, bet man toks kruopų/vandens santykis rytui buvo per riebus smile PienÄ… koÅ¡iau, bet likÄ™ tirÅ¡Äiai visai neiÅ¡gÄ…sdino smile PaskaiÄiau, kad tai puiki Å¡luota žarnynui. Sugalvojau receptÄ… vakarui: pamažinsiu kanapių sÄ—klų, bet įmesiu vienÄ… bananÄ… ir nekoÅ¡iu. Niam, niam big_smile

Neprisijungęs

 

#88 2013-12-17 08:14:35

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  16d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  9d. 

Re: Sveikata

O mano nusistovÄ—jÄ™ pusryÄiai - žalia Long Jing arbata (geriu greitais nupilimais) ir avižininÄ— koÅ¡Ä— su papjaustytu bananu. Arba grikių. Bet, dienos bÄ—gy, dažniausiai, valgoma bet kas ir pagal aplinkybes..
Geros, skanios, dienos. smile


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#89 2013-12-17 14:57:51

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  16d. 

Re: Sveikata

Audronis rašė:

Supratau, kad Troja neatsakė į mano klausimą dėl pieno suvarojimo vakare todėl, kad neteko žado nuo tokios erezijos wink. Ką galiu pasakyti... Man patiko, skanus tas sezamų pienas gavosi smile Gaila, kad jo ryte negaliu pasidaryti, turiu jautriai mieganti šeimos narį, kuriam kartu su manimi keltis ankstoka, nesinori plaktuvo žadintuvu padaryti.

Oi, Audroni, atsipraÅ¡au, kažkaip pražioplinau tavo Å¡itÄ… klausimÄ…. Atsakymas į jį vienareikÅ¡miÅ¡kas: visada pirmoje eilÄ—je reikia valgyti, ar gerti gyvÄ…, žaliÄ…, neapdorotÄ… maistÄ…, o po to jau virtÄ…, ar keptÄ…. Nes pirmoje eilÄ—je suvalgytas žalias maistas sumotyvuoja big_smile teisingai nusiteikti žarnyne gyvenanÄiÄ… mikroflorÄ…, kuri turi atlikti milžiniÅ¡kÄ… darbÄ…: suvirÅ¡kinti, pasisavinti, paskirstyti, atmesti tai, kas į skrandį patenka. O kai žalias maistas valgomas "ant virÅ¡aus" apdoroto maisto, tada skrandyje prasideda puvimas ir rÅ«gimas. Ir nieko gero iÅ¡ to nebÅ«na. Savo savybÄ—mis labai vertingus dalykus geriausia valgyti ryte, ant tuÅ¡Äio skrandžio. Žinoma, atsižvelgiant į gal bÅ«t esanÄiÄ… kažkokiÄ…  specifikÄ… smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#90 2013-12-17 15:03:55

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  16d. 

Re: Sveikata

Audronis rašė:

Troja, na kaip gali pienas gauti iš nieko?

Žinok, aš lygiai taip pat galvojau pradžioje. Žiūrėjau į sezamų sėklas, iš kurių patį pirmą kartą susiruošiau pasidaryti ir galvojau: na iš kur gali atsirasti tas pienas? Galvojau, kad gal pienu vadinamas kažkoks drumzlėtas vandenėlis, kuris susidarys tas sėklas sublenderiavus? Na, juk gausis kažkoks birzgalas, tai gal tai ir bus pienas? big_smile Bet kai pasidariau ir gavosi, buvau priblokšta, koks jis gavosi baltas, koks tikras ir koks man Dieviškai skanus pasirodė, nors sezamų pienas turi kartumo. smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#91 2013-12-17 15:08:25

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  16d. 

Re: Sveikata

Veronika rašė:

Å iandien ir aÅ¡ pabandysiu vakare smile Kanapių pienas skanus, bet man toks kruopų/vandens santykis rytui buvo per riebus smile PienÄ… koÅ¡iau, bet likÄ™ tirÅ¡Äiai visai neiÅ¡gÄ…sdino smile PaskaiÄiau, kad tai puiki Å¡luota žarnynui. Sugalvojau receptÄ… vakarui: pamažinsiu kanapių sÄ—klų, bet įmesiu vienÄ… bananÄ… ir nekoÅ¡iu. Niam, niam big_smile

Va, bÅ«tent, kad reikia bandyti ir kurti sau skanius ir priimtinus patiekalus. Nes net tÄ… patį dalykÄ… vienas žmogus daro vienaip, o kitas kitaip. TodÄ—l, kai manÄ™s klausiÄ… konkreÄiai, tai aÅ¡ pasakau tik vienÄ… gal iÅ¡ Å¡imto galimų variantų, o žmogus jį turi prisitaikyti sau. Žinoma, yra taisyklÄ—s, kaip vartoti produktus, jų nesugadinant. smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#92 2013-12-17 15:26:08

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  8d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  20d. 

Re: Sveikata

Troja rašė:

Audronis rašė:

Troja, na kaip gali pienas gauti iš nieko?

Žinok, aš lygiai taip pat galvojau pradžioje. Žiūrėjau į sezamų sėklas, iš kurių patį pirmą kartą susiruošiau pasidaryti ir galvojau: na iš kur gali atsirasti tas pienas?<...>

Viską aš supratau, Troja, iš kur sezamų pienas imasi taip pat aišku. Mano parašymas buvo apie tai, kad Veronika niekaip negali pieno pagaminti iš nieko, juk sukirto tam skirtus produktus :D

Neprisijungęs

 

#93 2013-12-17 15:29:49

Rita64
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-30
Žinutės: 218


Blaivus  10m.  11mÄ—n.  7d. 

Re: Sveikata

lol

Neprisijungęs

 

#94 2013-12-17 16:46:28

ViltÄ—
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mÄ—n.  25d. 

Re: Sveikata

Sveiki visi smile!

Labai dÄ—kui Trojai už puikų augalinio pieno receptÄ…! BÅ«tinai pasinaudosiu. Ir dar noriu priminti visiems dar vienÄ… stebuklingÄ… receptÄ…, kuris ypaÄ aktualus žiemÄ… - jis iÅ¡ Ajurvedos, kur skaitomas vaistu nuo visų ligų. Taigi: bazinis miÅ¡inys - Å¡aukÅ¡tas medaus plius Å¡aukÅ¡telis cinamono. Galima pridÄ—ti ir imbiero (Å¡viežio arba miltelių) pusÄ™ Å¡aukÅ¡telio, galima apelsinÄ… supjaustyti arba iÅ¡spausti citrinÄ… (Äia kiekis - 1 citrina arba 1 apelsinas bus į puslitrinį stiklainÄ—lį). MiÅ¡inys labai skanus, jį valgome po Å¡aukÅ¡telį tris-keturis kartus į dienÄ… tarp valgymų. O gydo tikrai daug kÄ…: perÅ¡alimÄ…, kosulį, artritÄ…, mažina cholesterolį, stiprina imunitetÄ…, padeda mesti svorį ir t.t.. smile

Neprisijungęs

 

#95 2013-12-17 19:14:03

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  16d. 

Re: Sveikata

Ir aš dar noriu pasiūlyti pasisveikatinti linų sėmenimis smile. Linų sėmenys yra neįkainojama vertybė sveikatai, Omega-3 natūralus šaltinis. Bet šis mano pasiūlymas ne toks patrauklus, kaip sėklų pienai, nes pradžioje gali pasirodyti nelabai malonaus skonio. O receptas tai dar paprastesnis, nei pieno gamyba.
Reikia paimti du šaukštus linų sėmenų ir juos gerai sumalti kavamale. Tada užpilti šiek tiek pašildytu vandeniu (nevirtu, žemesniu, nei 40 laipsnių šilumos), pamaišyti, palaukti 1-2 minutes, kol šiek tiek pabrinks ir suvalgyti. Tai tikrai ne koks desertas, bet labai labai naudingas "patiekalas" sveikatai. Norint, į košelę galima įsidėti medaus, ar uogų. Tai ne mano išmislas, o vieno mokslininko, biochemiko, savo gyvenimą pašventusio maisto medžiagų studijoms ir sveikai mitybai, rekomendacijos. Kanapių pieną, kaip stipriai sveikatą gerinantį dalyką irgi iš jo išgirdau. Tik jei norite efekto, reika pavartoti bent porą mėnesių kasdien. O apie linų sėmenų naudą ir savybes pasiskaitykite internete. big_smile

Paskutinis taisÄ— Troja (2013-12-17 19:15:56)


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#96 2013-12-17 22:23:13

ViltÄ—
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mÄ—n.  25d. 

Re: Sveikata

Labai aÄiÅ«, Troja! Dabar parduoda ir maltus linų sÄ—menis. Ir apie medų - galima vaistažoles maiÅ¡yti su medumi ir valgyti po Å¡aukÅ¡telį - tai labai naudinga, nes medus pagal AjurvedÄ… yra ta "transporto priemonÄ—", kuri pristato vaistažoles ten, kur reikalinga smile.  Kaip gerai, kad dalinatÄ—s sveikatos receptais - Å¡altu periodu tai aktualu, nes ir ruduo toks tamsus buvo ir žiemos pradžia - tai ir energijos trÅ«ksta, o natÅ«ralus maistas labai pakelia tonusÄ… smile AÄŒIŪ!

Neprisijungęs

 

#97 2013-12-17 23:07:55

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mÄ—n.  2d. 

Re: Sveikata

Omega-3 daug žuvį , savaitgalį sukerti visa lašiša ar karpį tai iki kito savaitgalio meti svorį.Nė kiek man tas svoris nekrenta.

Neprisijungęs

 

#98 2013-12-18 08:40:03

Rita64
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-30
Žinutės: 218


Blaivus  10m.  11mÄ—n.  7d. 

Re: Sveikata

žvejys rašė:

Omega-3 daug žuvį , savaitgalį sukerti visa lašiša ar karpį tai iki kito savaitgalio meti svorį.Nė kiek man tas svoris nekrenta.

Žvejy, jeigu nori numesti svorio- pats geriausias būdas- nevalgyti vakarais, bent jau nuo 18-19 val.
O jeigu labai norisi, pasidaryk Trojos rekomenduotą mišinį su linų sėklomis. Turėsi dvigubą naudą- skrandis bus užpildytas, ir negausi bereikalingų kalorijų.
O kas dėl linų sėmenų- tai tikra tiesa. Aš prieš 4 metus turėjau 3 žaizdas skrandyje, ir virdama linų sėklų kisielių, bei darydama Trojos paminėtas košeles , jas labai apgydžiau. Tik, deje, kai geriau pasidaro, pamirštam gerus dalykus ir pradedam vartot , nelabai gerus.
 
Beje, labai džiugu, kad diskutuojam sveikatingumo tema. Manau tai labai gerai veikia kaip "opozicija" alkoholio vartojimui.

Neprisijungęs

 

#99 2013-12-18 08:57:29

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mÄ—n.  2d. 

Re: Sveikata

Labai gera tema prieš kalėdas, dvylika valgių ir visus suvalgyt. O ryte "kaztka pekinska" su medaus marinate ir iškepta su obuoliais. Nu viskas po kalėdų mesiu svorį.

Neprisijungęs

 

#100 2013-12-18 09:23:41

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  27d. 

Re: Sveikata

Rita64 rašė:

Beje, labai džiugu, kad diskutuojam sveikatingumo tema. Manau tai labai gerai veikia kaip "opozicija" alkoholio vartojimui.

Apie Å¡napsÄ… mintys taip nesisuka, nes smegenai smile bÅ«na užimti kitomis mintimis - kÄ… Äia sveiko sau pasigaminus big_smile

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos