VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#51 2015-05-21 21:08:52

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  16d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  9d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

O aš statau klausimą kitaip, kontrklausimas: ko aš tikiuosi, jei nutarčiau išgerti? Kokių potyrių (jausmų) tikiuosi (pasiilgau)? Aš, sakau sąžininingai, negaliu atrasti (gal neprisimenu) nei vienos priežasties, nei vieno jausmo, kurio norėčiau iš alkoholio.


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

2015-05-21 21:08:52

Google

#52 2015-05-21 21:23:23

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  27d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Artaz rašė:

O aš statau klausimą kitaip, kontrklausimas: ko aš tikiuosi, jei nutarčiau išgerti? Kokių potyrių (jausmų) tikiuosi (pasiilgau)?

Žinau, kad apie 3 val. nakties, prabudus, prasidėtų toks košmaras sad Savęs kaltinimas, psichologinis ir fizinis skausmas, kad nesusivaldei, vėl išgėrei, kad ritiesi bedugnėn... Tokių potyrių tikrai nepasiilgau, nes tai tikras pragaras. Noro išgerti nejaučiu, nes labai ryškūs visi skausmingi (tiek fiziškai, tiek psichologiškai) išgyvenimai.

Aš, sakau sąžininingai, negaliu atrasti (gal neprisimenu) nei vienos priežasties, nei vieno jausmo, kurio norėčiau iš alkoholio.

Nenoriu ten grįžti nei vienai sekundei.

Neprisijungęs

 

#53 2015-05-21 22:37:39

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Griaunu savo gyvenimą

kai blaivi, tai tiek pradėjau save analizuoti,mąstyti apie gyvenimą, kiek daug klausimų sau uždavinėti...

Neprisijungęs

 

#54 2015-05-22 04:52:40

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mėn.  16d. 
Nerūkau  8m.  9mėn.  9d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Veronika rašė:

Artaz rašė:

O aš statau klausimą kitaip, kontrklausimas: ko aš tikiuosi, jei nutarčiau išgerti? Kokių potyrių (jausmų) tikiuosi (pasiilgau)?

Žinau, kad apie 3 val. nakties, prabudus, prasidėtų toks košmaras sad Savęs kaltinimas, psichologinis ir fizinis skausmas, kad nesusivaldei, vėl išgėrei, kad ritiesi bedugnėn... Tokių potyrių tikrai nepasiilgau, nes tai tikras pragaras. Noro išgerti nejaučiu, nes labai ryškūs visi skausmingi (tiek fiziškai, tiek psichologiškai) išgyvenimai.

Aš, sakau sąžininingai, negaliu atrasti (gal neprisimenu) nei vienos priežasties, nei vieno jausmo, kurio norėčiau iš alkoholio.

Nenoriu ten grįžti nei vienai sekundei.

Aš turėjau omeny ne pasekmes. Turėjau omeny, jei iškiltų situacija, kad gersi ir tai nuspręsta - iki blaivėjimo kokio jausmo norėti: pvz. atsipalaidavimo, linksmumo, komunikabilumo, drąsumo, fantazijos?...
Mano atsakymas: jokio. Sąžiningai, pas mane viskas puikiai veikia be alko.
Nebent būtų extra puper hyper stresinė situacija, kai negalėčiau kontroliuoti savęs. Bet tai iš kitos operos.
P.S. Išrašė biuletenį vasarai - tai laisvas kaip vėjas. Liapotaaaa...


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#55 2015-05-22 08:40:49

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Artaz rašė:

Aš turėjau omeny ne pasekmes. Turėjau omeny, jei iškiltų situacija, kad gersi ir tai nuspręsta - iki blaivėjimo kokio jausmo norėti: pvz. atsipalaidavimo, linksmumo, komunikabilumo, drąsumo, fantazijos?...
Mano atsakymas: jokio. Sąžiningai, pas mane viskas puikiai veikia be alko.
Nebent būtų extra puper hyper stresinė situacija, kai negalėčiau kontroliuoti savęs. Bet tai iš kitos operos.
P.S. Išrašė biuletenį vasarai - tai laisvas kaip vėjas. Liapotaaaa...

Labai gerai čia pastebėjai. Nors vidinėj argumentacijoj pasekmės akivaizdžiausios. Jomis lengva remtis.
Čia ne pasigirt noriu, bet papasakot prieš kažkiek metų buvusią situaciją:

Jau palygint nemažai blaivybės buvo, gerai jaučiausi ir nusprendžiau kraujo duot. Akcija kažkokia buvo, prašė donorų labai... Po kelių dienų skambutis iš Kraujo Centro, atsiet, ateikit yra svarbus pokalbis dėl jūsų sveikatos. Tokiu tonu, kad nelabai papaprieštarausi. Na nuėjau ir sužinojau, kad turiu hepatitą C. Kad ta rimta. Pasigūglinau, kiek tada buvo įmanoma ir tikrai nekažką... Pasimetimas, šokas, planų griuvimas...
Va tada atėjo tokia iš praeities mintis - reik gerai prisitvot, persikraut, "reload" padaryt, o po to, atsipaipaliojus, šviežia galva susikaupt ir imtis to ko reikia. Tik sugebėjau savęs paklaust ar kada nors tai nors puse milimetro padėjo, ar tik nustūmė sprendimus vėlesniam laikui ir dar labiau viską komplikavo? Ar noriu atsipalaiduot, ar tiesiog pabėgti kaip paauglys nuo atsakomybės už savo paties gyvenimą?

Neprisijungęs

 

#56 2015-05-22 09:04:58

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Man teko pasiblaškyti kokius trejus metus. Pamažu nustojau norėti pasigert, kai pamačiau  kad už to noro buvo depresija, o depresija ne mistika..kažkaip nurimau, galvojau, kad būčiau visai kuku, jei užgerdinėčiau tai kas neužgeriama..susikaupiau gyvenimui ir dėmėsys nuslinko visai kitur, paskui susiformavo įpročiai. Pora metų jaučiuosi nepriklausoma ir nesikankinu.  Be to, aš iš tiesų gerdavau "nesaugiai" socialiai, vieniša, viena mieste. Kas gražiausiai tai Vilnius nakty. Smagus, paslaptingas, gaveliškas šiknius, bet dėlto nebūtina įkalt.  Įsivaizduoju kaip sudėtinga žmonėms, kuriems alkoholis susijęs su maloniais prisiminimais..


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#57 2015-05-22 11:48:57

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mėn.  2d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Na hebrike žaviuosi jumis , gerai kad neturit potraukio. Nežinau , man tai kuo geresnė nuotaika tuo labiau traukia , šiais metais su naujais pingėliais jaučiuosi kap aukso puodą laimėjas, netveriu kailį. Kaip tik koks draugas ar šiaip vakare pasisėdėjimas kieme po darbų iš karto mintis , va degtinėlės su ledu, bet iš karto mintis "o ar man to reik, kas iš to ? , ar tos vienos užteks? Gal kam ir keista rašau atvirai tokios mintys šiomis dienomis , tikrai nesikankinu , tik sykis nuo sykio užpuola tokios mintys ir jos dažnėja. Čia tos sausos ar šlapios tos pagirios nežinau tikrai nesigilinsiu neturiu tiek laiko,man pa barabanu, džiaugiuos , kad galiu parašyt čia , nes nuvažiuot į grupe ir išsipasakot , jau laiko nėr. 
Troja tikiu , kad tas kelias keičiant mityba daug žadantis , tik jis kaip ir priklausomybės alkoholiui , o koks ilgas ir duobėtas(kap Kauno gatvės).

Neprisijungęs

 

#58 2015-05-22 12:58:07

Nebijantis
Narys
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2014-11-08
Žinutės: 36


Blaivus  8m.  3mėn.  30d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Tikra tiesa kai viską susitvarkai viskas gerai yra  pinigu yra tai ir atrodo norisi čia kur nuvažiuot pabaliavot. Bent man jau dabar čia tokios mintys nes įveikiau čia sunkiausius darbus ir geri rezultatai gavosi, bet bandysiu nosies nekišt kur linksmybėm kvepia nes paskui bus vėl bus tos kelių dienų blogos nuotaikos ir giglesnės "duobės". Jaučiu paklausysiu žvejo patarimo važiuosiu už miesto į sodą pasitvarkyt po mišką pasivaikščiot pasimastyt apie save ir t.t. pažvejosiu. Sunku nepalūšt ypač ant geros nuotaikos ir kai piningų yra bet svarbiausia planas sukūrtas reikia laikytis smile


„Jums reikia turėti problemą, kurią norite išspręsti. Blogybę, kurią norėtumėte paversti stiprybe“Steve Jobs

Neprisijungęs

 

#59 2015-05-22 14:01:10

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

žvejys rašė:

Na hebrike žaviuosi jumis , gerai kad neturit potraukio. Nežinau , man tai kuo geresnė nuotaika tuo labiau traukia , šiais metais su naujais pingėliais jaučiuosi kap aukso puodą laimėjas, netveriu kailį. ...................................

Iš kur čia ištraukei kad neturim potraukio? Lyg ir priešingai rašėm... Gyvi žmonės esam, visokiausių minčių, emocijų, potraukių kyla. Klausimas yra ką su jom paskui darom. Kiek jos mus valdo, kiek mes jas?
Priklausomų žmonių bėda. kad mes beveik viską susiejam su išgėrimu:
šventė - būtinai su gėrimais!
džiaugsmas - aplaistyt!
skaumas, stresas - užpilt!
nerimas - paskandint!...

Bet juk nesąmonė! Tai dirbtina! Susiformavęs ir suformuotas patyrimas, bet nuo jo atprantama. Su laiku viskas...

Neprisijungęs

 

#60 2015-05-22 16:00:32

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Griaunu savo gyvenimą

Taip tikrai pritariu visoms mintims, potraukis tikrai yra, na gal ne potraukis, bet noras aplanko neretai, taip kada gera nuotaika man irgi norisi išgerti, tas noras dažniausia ateina kai kepami šašlikai, kai sena linksma draugų kompanija, tokiais atvejais aš prisimenu seną gerą tiesą, kad nėra pasaulyje priežasties, dėl kurios reikėtu išgerti, ir visada save nuteikiu, jei išgersiu kada gera nuotaika ir džiaugsmas širdyje, visa tai sugadinsiu, o jei išgersiu kada blogai, visa tai tik pabloginsiu ir pagilinsiu, arba nuteikiu save, koks būsiu ryte laimingas jei negersiu šį vakarą, o ryte tuom stengiuosi pasidžiaugti, man atrodo svarbiausia ne kovoti su savimi gerti ar ne, bet nusiteikti kad nevartoju jokių alkoholinių gėrimų ir viskas.

Neprisijungęs

 

#61 2015-05-22 16:14:42

Nida
Senbuvis
Registravosi: 2014-12-01
Žinutės: 889


Blaivus  3m.  0mėn.  6d. 
Nerūkau  7m.  4mėn.  4d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Skaitau ir pavydžiu-kaip jūs šauniai laikotės, man niekaip nesiseka, ilgiausiai- 10 dienų ir vėl viskas iš pradžių...sad


Negalime pakeisti praeities. Bet galime pasirinkti ateitį.(The Perks of Being a Qallflower)

Neprisijungęs

 

#62 2015-05-22 19:20:37

Egle13
Senbuvis
Registravosi: 2015-03-23
Žinutės: 590


Blaivus  9m.  5mėn.  28d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Nida rašė:

Skaitau ir pavydžiu-kaip jūs šauniai laikotės, man niekaip nesiseka, ilgiausiai- 10 dienų ir vėl viskas iš pradžių...sad

Tikriausiai dar neprisirpai, bet jau bręsti.

Įtariu, kad visi mes šitame forume ne iš gero gyvenimo lankomės ir visai nesvarbu koks negėrimo stažas.


♐ Sagittarius ♐

Neprisijungęs

 

#63 2015-05-22 20:36:23

Viktorija
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-24
Žinutės: 176

Re: Griaunu savo gyvenimą

Egle13 rašė:

Nida rašė:

Skaitau ir pavydžiu-kaip jūs šauniai laikotės, man niekaip nesiseka, ilgiausiai- 10 dienų ir vėl viskas iš pradžių...sad

Tikriausiai dar neprisirpai, bet jau bręsti.

Įtariu, kad visi mes šitame forume ne iš gero gyvenimo lankomės ir visai nesvarbu koks negėrimo stažas.

Manau, kad mes čia lankomės jau iš gero gyvenimo smile. Penktadienio vakarą "saikingai" vartojančių iki komos tiek, kad ... ką tik buvau mieste, mačiau, o dar tik 20 valanda. Visi mes čia esam pradėję nuo 0, bet pradėję, o daugelis ir mirs nepradėję (nes gi saikingai big_smile). Dirbu nemažoj firmelėj, turim vieną "žuvytę", jau visas darbas žino apie jos tokį savaitgalinį (ir ne tik) "hobį", tik ne ji pati. Užuominom su ja bandom kalbėt, bet juk ji geria kaip visi, saikingai:rolleyes:. Tai yra man dar viena motyvacija bristi iš šito mėšlo. Nida, nesvarbu, kaip sprendi tą reikalą, bet juk sprendi smile. Gal, ne šiandien, gal net ne rytoj, bet pavyks. Kai žmogus stengiasi, jam negali nepsvykti.

Neprisijungęs

 

#64 2015-05-22 20:50:16

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  27d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Nida rašė:

Skaitau ir pavydžiu-kaip jūs šauniai laikotės, man niekaip nesiseka, ilgiausiai- 10 dienų ir vėl viskas iš pradžių...sad

Dabar net pagalvojau... Aš du metus taip, tris dienas atsilaikau, nugriūnu, paskui - savaitę ir vėl... Bet, dabar manau, svarbiausiai - vėl stotis ir eiti. Turi gi kažkada pavykti... Kartoji, kartoji ir išmoksti smile pastebėt savo kelyje duobes. Nida, viskas bus gerai smile Draugijoje žingsniuoti linksmiau ir saugiau.

Neprisijungęs

 

#65 2015-05-22 21:21:32

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  27d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

skorpionas rašė:

<...>man atrodo svarbiausia ne kovoti su savimi gerti ar ne, bet nusiteikti kad nevartoju jokių alkoholinių gėrimų ir viskas.

Man siekiant blaivybės irgi labiau sekasi, nei kovojant su alkoholiu smile Kovoje jėgos kažkada išsenka... Beje, tokia kova turėtų vykti iki gyvenimo galo...

Neprisijungęs

 

#66 2015-05-23 06:27:14

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Griaunu savo gyvenimą

Sunku, jei niekada neateis tas momentas, kad galėčiau apie alkoholį mąstyti kaip pvz apie cigaretes. Nes niekada nerūkiau, pabandžiusi esu jaunystėje tik vieną kartą, draugės buvo prikalbinę bent pabandyti. Bet nepatiko, tuo ir viskas baigėsi. Todėl vis mąstau ir mąstau kokiu būdu man su alkoholiu kovoti. Laikausi negėrusi, bet karts nuo karto tam tikrose situacijose ta mintis praskrieja, noras niekur nedingęs, tik gerai, kad jis rečiau aplanko.

Neprisijungęs

 

#67 2015-05-23 21:57:18

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mėn.  2d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Kovot nereik , reik negert. Pariuke esam kažkur panašūs man taip pat rūkymas nepatinka , neskanu , bet to negaliu pasakyt apie votke.

Neprisijungęs

 

#68 2015-05-24 09:10:07

Iškaimo
Senbuvis
Miestas: Aukštaitija
Registravosi: 2014-04-20
Žinutės: 773

Re: Griaunu savo gyvenimą

Nida rašė:

Skaitau ir pavydžiu-kaip jūs šauniai laikotės, man niekaip nesiseka, ilgiausiai- 10 dienų ir vėl viskas iš pradžių...sad

Nepavydėk. Tos 10 dienų jau yra puikus bandymas wink
Man ir tiek sunkiai pavyksta. Kol kas


Kuo gilesnė bedugnė, į kurią krinti, tuo daugiau šansų išmokti skraidyti smile

Neprisijungęs

 

#69 2015-05-25 08:10:10

Nida
Senbuvis
Registravosi: 2014-12-01
Žinutės: 889


Blaivus  3m.  0mėn.  6d. 
Nerūkau  7m.  4mėn.  4d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Sveiki visi, dėkui visiems už palaikymą, bet savaitgalis nepraėjo be alko, nors ir po truputį, bet visas dienas-vėl nunulinu skaičiuką ir bandau iš naujo skaičiuoti....roll


Negalime pakeisti praeities. Bet galime pasirinkti ateitį.(The Perks of Being a Qallflower)

Neprisijungęs

 

#70 2015-05-25 09:07:40

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Niiidaaa...


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#71 2015-05-25 18:34:31

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mėn.  2d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Sveiki hebrike puiku , kad rašot , puiku kad stengiamės visi išlikt blaivūs ir visai vienodai kiek laiko nevartoji , svarbu , turėt norą ir tikslą keist savo gyvenimą, stiprybės abiems , negriaukit savo ir artimųjų gyvenimo.

Neprisijungęs

 

#72 2015-05-26 17:39:03

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Nida rašė:

Sveiki visi, dėkui visiems už palaikymą, bet savaitgalis nepraėjo be alko, nors ir po truputį, bet visas dienas-vėl nunulinu skaičiuką ir bandau iš naujo skaičiuoti....roll

va koks lipdukas įkrito akiratin wink
https://www.pinterest.com/pin/66850375694570380/
You want to know the difference between a master and a beginner? The master has failed more times than the beginner has even tried.


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#73 2015-05-27 11:29:47

Agnii
Naujokas
Registravosi: 2015-05-07
Žinutės: 6


Blaivus  8m.  10mėn.  18d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Prisijungiu ir aš prie diskusijos.  Sunkiai man sekasi blaiviai gyventi, vis kažkas sugundo. .. Bet kabinuosi ir vėl iš naujo

Neprisijungęs

 

#74 2015-05-27 13:40:25

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

Agnii rašė:

Prisijungiu ir aš prie diskusijos.  Sunkiai man sekasi blaiviai gyventi, vis kažkas sugundo. .. Bet kabinuosi ir vėl iš naujo

Junkis junkis, Agnii, bus lengviau :)

Neprisijungęs

 

#75 2015-05-27 15:03:10

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Griaunu savo gyvenimą

sveikutė smile


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos