VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#126 2014-02-09 17:00:49

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mÄ—n.  16d. 

Re: Mano artimieji geria

IÅ¡ties klaiku, taÄiau tokia ta "pažengusiojo" stadija. Jis tiesiog pats nežino kÄ… daro, nes suvokimas realybÄ—s sutrikÄ™s. Å iuo atveju realių ir protingų sprendimų neverta tikÄ—tis. Taip yra ir  aÅ¡ buvau toje beprotybÄ—je.

Neprisijungęs

 

2014-02-09 17:00:49

Google

#127 2014-09-05 10:05:55

VakarÄ—
Naujokas
Registravosi: 2014-09-05
Žinutės: 2

Re: Mano artimieji geria

Sveiki,
deÅ¡imt metų nesupratau,kas "pakeiÄia" mano vyrÄ… kas pusmetį. Tampa piktas, agresyvus, pilnas visokių aferų, melagysÄių, prasideda bjaurus moralinis ir ekonominis smurtas( gyvenime susiklostÄ—, kad visas turtas,pinigai yra vyro vardu. Mes Å«kininkaujam, kai negeria vyras labai Å¡eimininkiÅ¡kas žmogus), atrodo kad visokiausiai bųdais stengiasi mane iÅ¡varyti iÅ¡ namų, žiauriai apsileidžia , ir ant galo garbÄ—s dar bÅ«nu sumuÅ¡ta. Pernai už tai buvo iÅ¡keldintas iÅ¡ namų, perÄ—jo teismus ir t.t. NorÄ—jau skirtis. Daug kalbÄ—jom, baisÄ—josi savo poelgiais, atsipraÅ¡inÄ—jo. Su suaugusiais vaikais manÄ—m, gal tai psichinÄ— liga? Gyvenom vÄ—l, pradÄ—jom remontuoti savo senÄ… namÄ…, nusigriovÄ— stogas ,sienos kai kurios, ir vÄ—l sugriuvo mano vyro blaivybÄ—. NetyÄia internete radau apie alkoholikus. Tik dabar man atsivÄ—rÄ— akys...Jis paprasÄiausias alkoholikas, su visais iÅ¡vardintais simptomais, tik aÅ¡ buvau visad persekiotoja, ir niekada - gelbÄ—toja.
PradÄ—jau lankytis Al-Anone. Bet vistiek esu baisioj kryžkelÄ—j, norisi bÄ—gti už galvos susiÄ—mus, bet yra dukra 13 metų, lanko mokyklÄ…. Vyras gerdamas namo užeina kas pora dienų, Å¡iaip kažkur gastroliuoja, kažkiek darbus rikiuoja, beveik nebendraujam, nes dabar jis manÄ™s bais nekenÄia. Juk aÅ¡ visų bÄ—dų kaltininkÄ—. Ko norÄ—Äiau paklausti? Nežinau. Manau , bandysiu iÅ¡laukti tÄ… periodÄ… nuoÅ¡aly, jei mums negrÄ—s pavojus. Nes tai mano vaikystÄ—s namai, mano tÄ—viÅ¡kÄ—, labai sunku viskÄ… palikti, nors man jau 50 metų.

Neprisijungęs

 

#128 2014-09-05 10:42:49

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Sveika prisijungusi, Vakare, dÄ—kui tau už pasakojimÄ… ir atvirumÄ…. Tu daug darai, bet vyras, panaÅ¡u, nemato jokios bÄ—dos? Nors ir gailisi, ir pasibaisÄ—ja, bet jokių minÄių kažkÄ… keisti neturi? Gal pavyktų su blaiviu Å¡nekant bent jau duoti forumÄ… paskaitinÄ—ti ir sau paÄiam į kai kuriuos klausimus atsakyti?

Neprisijungęs

 

#129 2014-09-06 10:19:57

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Mano artimieji geria

jei žmogus pats nesupras kad alkoholikas, tai nieks nepadÄ—s. Bet tai tik mano asmeninÄ— nuomonÄ—. NorÄ—Äiau tikÄ—ti, kad gali artimieji kÄ… pakeisti.
Iš mano patirties - kol pati nesupratau, kad jau alkoholikė, nieks nebūtų įtikinęs. O kaip tuo įtikinti kitą, tai net neįsivaizduoju, nes save vos sugebėjau. Ir draugių niekaip negaliu įkalbėti mesti gerti, todėl po truputį irsta mūsų draugystės.
Bet manau atsiras kas turi patirties ir sugebėjo artimam padėti ir parašys Vakarei.

Neprisijungęs

 

#130 2014-09-06 19:36:36

VakarÄ—
Naujokas
Registravosi: 2014-09-05
Žinutės: 2

Re: Mano artimieji geria

Labai aÄiÅ« už atsiliepimus. Taip gera žinoti, kad tave iÅ¡klauso (na, perskaito) suprantantys ir patys tÄ… baisiÄ… bÄ—dÄ… iÅ¡gyvenÄ™ žmonÄ—s . Tokios nuotaikos buvo gal prieÅ¡ 10 dienų,Tai kažkaip suteikia daug stiprybÄ—s. Vis skaiÄiau forumÄ…, mÄ—lynÄ…jÄ… Al-Anono knygelÄ™, kuri man atstoja vadovÄ—lį. Ir žiÅ«riu, kad bandau valdytis, nebeapipuola nevaldomas pyktis, nebeatsakau i niekinanÄias provokacijas.NusiÅ¡ypsau, pritariu, palinguoju galvÄ… ir dirbu savo darbÄ…, nors Å¡irdį baisiai skauda. Bet pastebÄ—jau, kad ir to mano žmogaus elgesys pasikeitÄ—- vaikÅ¡to iÅ¡gÄ—rÄ™s, bet tikrai mažiau, kažkaip aprimo. Matyt ir jam įdomu, kaip aÅ¡ Äia taip apie gÄ—rimÄ… nÄ— žodžio. Gal Äia aÅ¡ labiau apie save, bet manau, jei moraliÅ¡kai nesustiprÄ—siu aÅ¡ pati, (cituoju Audronį "Turi gyventi savo, o ne jo gyvenimÄ…, nustoti gerti už jį tu niekaip negalÄ—si, to turi panorÄ—ti jis pats. "), nepakeisiu savo mÄ…stymo, neturÄ—s noro keistis ir tas geriantysis.

Neprisijungęs

 

#131 2014-09-07 08:31:31

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  25d. 

Re: Mano artimieji geria

būten vakare tik savo pavyzdžiu gali gali parodyt kad galima gyvent kitaip

Neprisijungęs

 

#132 2014-10-17 23:01:42

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Sveiki visi...
Taip ir nepavyko padÄ—ti gerianÄiam broliui... jo jau nebÄ—ra... jam neseniai suÄ—jo tik 39 metai... alkoholis buvo stipresnis...

Neprisijungęs

 

#133 2014-10-17 23:08:22

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Užuojauta, Regina... Liūdna :(

Neprisijungęs

 

#134 2014-10-18 09:52:00

katyte
Senbuvis
Registravosi: 2014-01-06
Žinutės: 582

Re: Mano artimieji geria

Užuojata...
AÅ¡ manau,kad dabar jau visiems ramiau

Neprisijungęs

 

#135 2014-10-18 14:18:48

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  25d. 

Re: Mano artimieji geria

užuojauta Regina , Äia gyvas pavyzdys prie ko  priveda , laikykis

Neprisijungęs

 

#136 2014-10-19 08:10:39

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

AÄiÅ« visiems. Dvejopi jausmai... iÅ¡ vienos pusÄ—s lyg ir bÅ«tų palengvÄ—jimas, iÅ¡ kitos - skausmas, nes jis mano mylimiausias brolis buvo vaikystÄ—je. Sunkiausia mamai, nieko nÄ—r baisiau, nei laidoti vaikus :-(

Neprisijungęs

 

#137 2014-10-19 08:42:03

katyte
Senbuvis
Registravosi: 2014-01-06
Žinutės: 582

Re: Mano artimieji geria

Tikrai taip,Zuiki...nÄ—r baisiau laidoti savo vaikus.
 
Aš pasidalinsiu savo išgyvenimais...
Turiu sūnų,kuriam dabar 26 metai ir gyvena jis LT.Aš gyvenu užsieny.Šiuo metu jis savaitei atvažiavo paviešėti pas mane.Bėda ta,kad jis irgi JAU turi reikalų su alkoholiu.
Vaikystėj,kai buvo 6 metų, susirgo baisia liga-kraujo vėžiu...labai daug iškentėjom,porą metų beveik gyvenom Santariškių ligoninės onkologiniam skyriui...bet išsikapstė...žodžių likimas padovanojo antrą gyvenimą.
Tuo metu iÅ¡gyvenau ne tik sÅ«naus ligÄ…,bet maÄiau kaip Å¡alia esantys vaikai iÅ¡eina į kitÄ… pasaulį...dÄ—kojau Dievui,kad iÅ¡likom.
Na o dabar jis save pats naikint pradÄ—jo...daug kalbÄ—jau apie tai su juo,kad turi save saugoti,bet kol kas nesuvokia tos alkoholio klastos.PasiÅ«liau jam nueiti į A.A.mano mieste(lietuvių k.),kad  žinotų kaip ten viskas vyksta ir galÄ—tų grįžęs į LT savam mieste užsikabinti.
Nežinau kiek jį paveiks,bent jau žinos,kaip viskas vyksta,išklausys patirusių žmonių.
Å iandien eisim:)

Laikykis Zuiki...paguosk mamą...liūdna...bet likimas toks...turbūt Dievulis nusprendė,kad užtenka kankintis visiems-tiek tavo a.a.broliui,tiek jums.

Paskutinis taisÄ— katyte (2014-10-19 08:47:06)

Neprisijungęs

 

#138 2014-10-19 08:57:02

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  25d. 

Re: Mano artimieji geria

svarbu laiku sustabdyt , parodyt žmogui kad yra normalus gyvenimas , puikūs draugai ir be jokio alkoholio , duok dieve kad tau pasisektų katyte ištraukt sūnų iš pragaro.

Neprisijungęs

 

#139 2014-10-19 11:11:23

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

AÄiÅ«, katyte, už atvirumÄ… ir paguodos žodžius... ir bandau įsivaizduoti, kaip pati jautiesi... Tikiuosi, kad asmeninis pavyzdys bei parodytas kelias sÅ«nui atvers akis, leis jam pripažinti priklausomybÄ™ ir sÄ—kmingai tvarkytis su ja. Labai svarbu, kad jį supranti ir palaikai.

Pati turiu du sÅ«nus, vienas jau suaugÄ™s, tai taip pat nuo mažumÄ—s kalbÄ—jom daug priklausomybių tema, matÄ— gyvenimus su alkoholiu ir be, turi kÄ… palyginti, bet renkasi pats. Bijau irgi dÄ—l jo, tai manau natÅ«ralu, ypaÄ kai pati maÄiau daug alkoholio sugadintų gyvenimų artimoje aplinkoje...

Neprisijungęs

 

#140 2014-10-19 12:09:29

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Mano artimieji geria

užuojauta Zuikiui.

Neprisijungęs

 

#141 2014-10-20 17:47:59

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Mano artimieji geria

Regina rašė:

Sveiki visi...
Taip ir nepavyko padÄ—ti gerianÄiam broliui... jo jau nebÄ—ra... jam neseniai suÄ—jo tik 39 metai... alkoholis buvo stipresnis...

UžjauÄiu , Regina....
Dar vieną žmogų alkoholis nužudė. Atleisk, kad tokiu momentu lendu į akis, tu vieną brolį turėjai?

Neprisijungęs

 

#142 2014-10-20 20:27:29

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

AÄiÅ«... turiu, tiksliau - turÄ—jau viso tris brolius. Liko du, vienas jų taip pat stipriai geriantis ir gyvena Å¡alia mamos... Bet jis niekada nepripažino turįs problemų su alkoholiu ir apie bet kokiÄ… pagalbÄ… nenori net girdÄ—ti. Pagal jį, tai jis labai nedaug geria...

A.A. brolis pripažino, kad turi bÄ—dų, bet vis atidÄ—liojo problemų sprendimÄ…, manÄ—, kad dar suspÄ—s ateityje... Buvo keletÄ… kartų AA ir metÄ—, nes "nebuvo kuo nuvažiuoti"... parÅ«pinom literatÅ«ros...  Ä® MinesotÄ… taip ir neatrado tinkamo laiko nuvykti, nors tiek žmonių buvo sukelta ant kojų (tame tarpe ir Marijus, aÄiÅ«...), kai buvom patikÄ—jÄ™, kad tikrai nori...

Neprisijungęs

 

#143 2014-10-21 14:29:18

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Sveiki, liÅ«dna... užuojauta. Bet toks jau tas gyvenimas. Ir negalim jo nugyvent už kitus. Kartais pastangos padÄ—ti kitiems nueina vÄ—jais, bet  padÄ—ti vistiek verta...

Neprisijungęs

 

#144 2014-10-21 15:47:20

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

AÄiÅ«... O kaip tavo brolis, Danguole? Ar viskas susitvarkÄ—?

Neprisijungęs

 

#145 2014-10-22 12:03:10

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Mano artimieji geria

Mano brolis  prieÅ¡ 1,5 metų susirgo Hepatitu C, darant biopsijÄ… nustatyta IV laipsnio kepenų cirozÄ—. Turi tatuiruotÄ™, darytÄ… armijoj 1991 metais. Tikriausiai tada ir užsikrÄ—tÄ—. GydÄ—si pusmetį. Jam 44 metai. Per tÄ… pusmetį apsivedÄ—, pastatÄ— namÄ… superinį. Sausio mÄ—nesį, po metų blaivybÄ—s - paslydo. tai iki rugsÄ—jo pradžios taip ir slidinÄ—jo (su laÅ¡elinÄ—m, pagalbom). RugsÄ—jo pradžioje po dviejų savaiÄių maratono, sugriebÄ— skausmai.  Paguldžiau į SantariÅ¡kes. Surado dar cukrinį diabetÄ…. Dabar leidžiasi InsulinÄ…, geria papildus kepenims. Dažnai pakalbam, sako, daugiau tokių skausmų neiÅ¡laikys. Matant visas kanÄias jo, sunku. Sakiau frazÄ™: jei iÅ¡gyvensi, tai bus prieÅ¡paskutinis tavo iÅ¡gÄ—rimas. Nes padÄ—tis po paskutinio užgÄ—rimo buvo rimta. Dabar yra sugrįžusi žmona. Kaip ir gerai viskas. Stato sodo sklype dar vienÄ… namÄ…. Gal duos dievas, ne tik pastatys, bet dar ir pagyvens tam name. To jam ir linkiu. Ir visiems linkiu, tik blaivybÄ—s smile

Neprisijungęs

 

#146 2014-10-23 00:05:24

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  12d. 

Re: Mano artimieji geria

Klastingas tas alkoholis... tikiuosi, kad tavo brolis "nebetampys daugiau katino už ūsų", o ir stengtis tikrai yra dėl ko. Gal sveikatos problemos prisidės prie paskatinimo gyventi blaiviai. Žinoma, būtų buvę daug smagiau išsaugota sveikata....

Mano a.a. broliui nepadÄ—jo rimti "perspÄ—jimai iÅ¡ aukÅ¡Äiau", kad jau gana, kad prieita kažkokia riba. Per alkoholį, neskaitant visų kitų blogybių:
-prarado Å¡eimÄ…,
-gavo sunkią galvos traumą (sėkmingai išgijo po poros operacijų ir maždaug pusantro mėnesio gydymo). Negėrė gal porą mėnesių po to...
-pernai buvo dingęs vos ne savaitei laiko, po gėrimo ir matomai epilepsijos priepuolio. Žmonės rado nebesiorientuojantį aplinkoje, už beveik 20 km. nuo namų.

Deja, negali gi visada taip sektis.... :-(  Matomai vis galvojo, kad ateity kai norÄ—s mest gerti - mes (mes juk siÅ«lÄ—mÄ—s padÄ—ti), o va dabar dar atsigers, nesvarbu, kad beveik kiekvienÄ… iÅ¡gÄ—rimÄ… jau lydÄ—jo epilepsijos priepuoliai.

Neprisijungęs

 

#147 2014-10-23 08:23:17

katyte
Senbuvis
Registravosi: 2014-01-06
Žinutės: 582

Re: Mano artimieji geria

Kai psichika stipriai paveikta alkoholio jau turbÅ«t ir supratimo nelieka apie skirtus ženklus iÅ¡ aukÅ¡Äiau,kad reik sustot gert ir pradÄ—t gyvent kitaip.

Neprisijungęs

 

#148 2014-12-17 08:37:35

BlykstÄ—
Narys
Miestas: KlaipÄ—da
Registravosi: 2014-12-17
Žinutės: 44

Re: Mano artimieji geria

Laba diena.AÅ¡ naujokÄ—. Turiu gerianÄiÄ… mamÄ…. Jau kelinta diena blaÅ¡kausi,tarp minÄių,ar leisti nusigerti,kad pajustų sau bÄ—dų,ar stabdyti. be sustabdymo ar nusigÄ—rimo ji nesustos vistiek. O stabdyti irgi atima nervų,bemiegių naktų,iÅ¡verktų akių. Kas svarbiausia ji pati nesustoja niekada,ir tai visÄ… MANO gyvenimÄ… sad kaip pavargau. O dar ji vėžiu serga,Å¡iais metais deagnozuota,negi tiek proto neturÄ—ti,kad Å¡itaip ir toliau elgtis  ? tiesa,ji paskutinius dabar 8 metus negÄ—rÄ—,kažkaip stebuklingai roll bet pagurkÅ¡nodavo Å¡ampano,alaus. Nors ir tai varydavo mane į neviltį. Visus aÅ¡tuonis metus taip ir nesugebÄ—jau suprasti,atsipalaiduoti,kad ji negeria. NetikÄ—jau. Per daug gyvenime patirta dÄ—je sad  PrieÅ¡ du mÄ—nesius gert pradÄ—jo vÄ—l,greitai sustabdžiau. O stabdau taip - užrakinu jÄ… namuose,kad niekas neateitų ,neatneÅ¡tų,neparsineÅ¡tų pati. Bet atakuoja kas deÅ¡imt minuÄių mane telefonu,kad mirÅ¡ta,kad jai reikia atsigerti. O aÅ¡ durnÄ—,ir neÅ¡iau sad bet po skarbonkÄ™ ar dvi silpno ( 4 laipsnių ) alaus per dienÄ…,ir taip tris dienas. Ir Å¡tai po dviejų mÄ—n. vÄ—l geria.Tai gal jai per mažai buvo ? jei reikia leisti nusigerti ? Bet po to pasekmÄ—s "juodos"Nebe pavaikÅ¡to,reikalus WC VISUS atlieka lovoje,ant žemÄ—s,einant ir t.t. sad

Neprisijungęs

 

#149 2014-12-17 09:21:05

katyte
Senbuvis
Registravosi: 2014-01-06
Žinutės: 582

Re: Mano artimieji geria

Sveika Blykste,
gal ir žiauriai skamba,bet mano nuomone,kad reikia gelbÄ—t-negelbÄ—jant.Labai skaudu matyti artimiausia žmogu Å¡itaip krentanti į bedugnÄ™,bet tu turi gyventi savo gyvenimÄ….Džiaukis,kad pati nepradÄ—jai vartot alko,nes Äia dažnai viskas persiduoda iÅ¡ kartos į kartÄ….
Aš turėjau vaikystės draugę,kurios šeima (abu tėvai)palaipsniui įjunko į tai,ir ji budama paauglė pradėjo stipriai gert...buvo virš 40 metų kaip mirė nuo kepenų cirozės..paskutiniu metu pripažino,kad negali sustot.Gal dar tavo mamai ir vėžio diagnozė yra pasiteisinimas gert.
Kol pati mama nesupras,tol tu kovosi su vėjo malūnais.

Paskutinis taisÄ— katyte (2014-12-17 09:21:26)

Neprisijungęs

 

#150 2014-12-17 15:02:18

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Mano artimieji geria

Sveika prisijungusi, Blykste, taip norÄ—tųsi kÄ… nors gero ir raminanÄio paraÅ¡yti, deja... patarti Äia nelabai yra kÄ…, visuomet reikia žiÅ«rÄ—ti pagal situacijÄ…. SÄ—kmÄ—s tau, laikykis, bet vis dÄ—lto neužsižaisk su gelbÄ—tojos vaidmeniu, juk tu turi savo gyvenimÄ…, nereikia pamirÅ¡ti ir savÄ™s, o jei turi Å¡eimÄ…, tai dÄ—mesio reikia ir jai...

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos