VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#76 2015-04-01 19:29:28

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  27d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Egle rašė:

pala kokia čia tema, ai nieko tokio
žinok nesidžiauk dar:) jei pilve blogųjų bakterijų šėlsmas, tai gerųjų invazija turėtų rytoj sukelt lengvas pagirias. Nes žūdamos blogos, išskiria daug toksinų. Parašyk, chi chi įdomu ar buvo pagirios.

Man pagirios jaučiu dar jausis ilgai, visas kūnas permirkęs brendžiu roll Rytoj apie savijautą parašysiu smile

Neprisijungęs

 

2015-04-01 19:29:28

Google

#77 2015-04-01 19:36:57

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

aš ne ekspertas, bet vanduo dabar galėtų būti ištikimas draugas. Man irgi fiziškai šios dvi dienos buvo grynas košmaras, bet jau lengviau, saliut keliu puodynę vandens*


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#78 2015-04-01 21:30:23

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mėn.  2d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Nieko Veronika , po savaitės ar mėnesio kirsi saldumynus ir kavos padidysi kiekį. O apie kefyrą ir girą , kažkur diskutavom , nepamenu , bet tai nieko tokio.

Neprisijungęs

 

#79 2015-04-01 21:35:07

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  27d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

žvejys rašė:

Nieko Veronika , po savaitės ar mėnesio kirsi saldumynus ir kavos padidysi kiekį. O apie kefyrą ir girą , kažkur diskutavom , nepamenu , bet tai nieko tokio.

Saldumynų nemėgstu... fe smile Geriau lašiako smile Dėl kavos irgi nežinau, nes labai jau sunkiai mažinausi iki vieno "dinamitinio" puodo. Manau, kad rūkalai labiausiai padidės, nes jau dabar jaučiu, cigarečių kiekis auga mad

Neprisijungęs

 

#80 2015-04-01 21:37:15

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Lengva patarinėti kada esi sveikas, darau prielaidą: jeigu būtų alkoholio neribotas kiekis ir dar lengvai prieinamas, turbūt alkoholikas taisytų sveikatą kol numirtų.

Neprisijungęs

 

#81 2015-04-01 21:39:11

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mėn.  2d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Aš taip pat nelabai mėgau , bet pirmą kartą praėjus pusei metų pajutau kad kasdien suvalgau iki puse kilo saldainių , tai įvyko savaime , pasidomėjus tai yra normalu , daugeliui taip.

Neprisijungęs

 

#82 2015-04-01 23:11:35

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

žvejys rašė:

<...>O apie kefyrą ir girą , kažkur diskutavom , nepamenu , bet tai nieko tokio.

Kefyras ar rūgpienis tikrai nieko tokio, pats mielu noru lapnoju ir šaltibarščius, ir vieno atsigeriu :)

Gira, ypač tikra, ne sintetinė, visokios "Smetoniškos" - tabu. Šios temos pirmoje žinutėje vienas iš patarimų:

► Vengti gėrimų ar maisto produktų kuriuose gali būti alkoholio. (Naminė gira, saldainiai su alkoįdaru ir t.t.)

Toliau temoje - Negerti net sintetinės giros, bent jau pirmais blaivaus gyvenimo metais. Tikrą girą ir įvairias su užrašais „iki 1,2 laipsnio“ iš savo menių reikėtų išbraukti visam laikui.

Jei kefyre ir yra kažkiek alkoholio, tai pats produktas nesiasocijuoja su alkoholiniais gėrimais, kaip kad gira su alumi - išvaizda, mielių kvapas, skonis, galu gale net pats gamybos procesas...

Jau pasakojau, kad gal ketvirtais blaivybės metais išgėriau stiklinę giros, kuria pats iš vakaro užraugiau ir supratau, kad jos gerti man nereikia. Nebuvo ten joje nieko blogo, bet kurį laiką jaučiausi, kaip įkalęs, psichologinis poveikis buvo labai galingas...

Neprisijungęs

 

#83 2015-04-02 14:02:09

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mėn.  2d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Taip pritariu , aš taip pat nuo pat pradžios paklausiau patarimo ir tokia , kaip girą išvis atsisakiau , palaipsniui ir visų gazuotų , o kas liečia kefyrą ar kitus panašius produktus , tai tokio dalyko nereikšminu. Ledų su romo ar kitu aromatu, tortuko su kokiu skoniu taip pat nereikšminu , bet jau kava su brendžiuku ar kitas panašus produktas kur pilasi alkoholis viskas vengiu ir gyvenu puikiai , jokių pagundų iš gert. Ir iš vis kaip smagu kai galiu kur parašyt apie tokia problemą, man tai super.

Neprisijungęs

 

#84 2015-04-02 14:28:47

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Dėl visokių likerio, brendžio, viskio ir kitokių „alkoholinių“ skonių jau rašiau šioje temoje:

„Nevalgyti saldainių su alkoholiniais įdarais – likeriu, brendžiu, viskiu, spirite mirkytomis vyšniomis ir kt. Jei padavė dėžutę pasivaišinimui, bet neaišku kas tai per saldainiai, geriau išvis atsisakyti. Aš vengiu ir tokių kuriuose alkoholio lyg ir nėra, bet pavadinimuose yra „alkoholiniai“ žodžiai : „Vyšnių likerio skonio“, „Brendžio skonio“ ir pan.“

Gal prieš metus pirkau Pergalės saldainių Cherry, vieną suvalgius pasirodė įtartinas. Sudėties niekur rasti nepavyko, tai parašiau į gamyklą ir gavau atsakymą, kad sudėtyje yra 1 proc. alkoholio. Ar tai baisu, ar ne, kiekvieno asmeninis reikalas, bet aš tuos saldainius išdalinau, nors jų skonis ir visai neblogas...

Neprisijungęs

 

#85 2015-04-02 14:48:08

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mėn.  27d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Ačiū, Audroni, perskaičiau šį skyrių kelis kartus. Bet, kaip man tas rūgpienis užsiciklino, ir iš kur, nepamenu. Paranoja big_smile

Neprisijungęs

 

#86 2015-04-02 14:50:08

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Audronis rašė:

Dėl visokių likerio, brendžio, viskio ir kitokių „alkoholinių“ skonių jau rašiau šioje temoje:

„Nevalgyti saldainių su alkoholiniais įdarais – likeriu, brendžiu, viskiu, spirite mirkytomis vyšniomis ir kt. Jei padavė dėžutę pasivaišinimui, bet neaišku kas tai per saldainiai, geriau išvis atsisakyti. Aš vengiu ir tokių kuriuose alkoholio lyg ir nėra, bet pavadinimuose yra „alkoholiniai“ žodžiai : „Vyšnių likerio skonio“, „Brendžio skonio“ ir pan.“

Gal prieš metus pirkau Pergalės saldainių Cherry, vieną suvalgius pasirodė įtartinas. Sudėties niekur rasti nepavyko, tai parašiau į gamyklą ir gavau atsakymą, kad sudėtyje yra 1 proc. alkoholio. Ar tai baisu, ar ne, kiekvieno asmeninis reikalas, bet aš tuos saldainius išdalinau, nors jų skonis ir visai neblogas...

Tai galų gale ne visada svarbiausia ta procentinė sudėtis. Bent jau man atrodo, kad čia psichologija svarbesnė. Būtina išmokt atsirinkti saugius produktus. Jei kyla bent menkiausias įtarimas, kam rizikuot? Čia gal pradžioj labai drastiškai atrodo, paskui tai darosi be jokių įtampų, automatiškai.

Dar šnekant apie psichologiją taip kaip geriant nealkoholinį alų beveik garantuotas kablys, taip ir visokie brendžio ar romo skoniai, gali vienu momentu žaibiškai nuvesti nuo "su brendžio aromatu" prie "truputuko brendžiuko į kavą"... Nu tik dėl aromato... :(

Neprisijungęs

 

#87 2015-04-02 14:56:11

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Veronika rašė:

Ačiū, Audroni, perskaičiau šį skyrių kelis kartus. Bet, kaip man tas rūgpienis užsiciklino, ir iš kur, nepamenu. Paranoja :D

Geriau stipri paranoja, nei „lengvas“ užgėrimas :D Po truputi atsirenki kas gerai, o kas ne, ko nežinai geriau atsisakai ir ramiai gyveni, nesunku visai, gal tik pradžioje baisiai ir kvailai atrodo...

Neprisijungęs

 

#88 2015-04-02 15:13:57

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

mhm man priseina gerti žolinias ištraukas (spirituotas)dėl laimo ligos, nemažai tų buteliukų gaunasi, kokie penki, po kokius dešimt lašų vidutiniškai į vandens stiklą. Skonis iš pradžios tai kaip neišplautam degtinės fužere iš po vakar gerti vandenį, purtydavausi, tokios pamazgos..rrr (šiaip aš degtinės net negerdavau, ne mano stilius) ..pora savaičių jaučiau kad alkoholio yra, dabar tas skonis primena laimo ligą, skausmą ir vaistus..well..tikrai depends..šakalą sudrąskė tigras..situacija. Kai kas žinau tokioj afioroj nedalyvautų, atsirenka vaistus kruopsčiai, taip arba ne, aš neturiu principų, kai skauda


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#89 2015-04-02 15:21:44

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

bet surugusiai beržų sulai turiu smile pas tėvus pavasarį lauke ale pietūs, kam sulos, man ir man man ir man, žiūriu ko man taip durnai keistai medžiai tolumoj, susigrizbau ,kad kalė į galvą taip jau ištiesų, susipanikavau net. Bet viskas ok, išsiblaškiau. Ačiū man beržų sula, nors gal ir tyra kaip ašara, bet nia..chi chi


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#90 2015-04-02 15:42:20

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  8d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  20d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Egle rašė:

mhm man priseina gerti žolinias ištraukas (spirituotas)dėl laimo ligos, nemažai tų buteliukų gaunasi, kokie penki, po kokius dešimt lašų vidutiniškai į vandens stiklą. <...>

Vaistai yra vaistai, nors vengiu visokių skystų, dažniausiai spiritinių, bet jei nebūtų pasirinkimo, tai vartočiau ir tokius. Juk čia visai kita situacija, nei giros su 1,2 proc. gėrimas, „nes ji skanesnė“ ar saldainiukai su mėgstamiausio alkoholinio gėrimo įdaru :)

Neprisijungęs

 

#91 2015-04-02 19:07:46

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Audronis rašė:

Gira, ypač tikra, ne sintetinė, visokios "Smetoniškos" - tabu.

Dėl „Smetoniškos“ giros tai labai mane nustebinai, aš jeigu perku girą tai būtent girą „Smetoniška gira“. Ar tu rašai konkrečiai apie „Volfo Engelman“ gaminį, ar šiaip vadini visas giras Smetoniškomis kurios turi alkoholio ??? Engelmano gira nealkoholinis gėrimas??? Gaila jeigu ši gira tabu, gero skonio gira, atvirai pasakius niekada labai atidžiai ir neskaičiau kas ten parašyta etiketėje???? Net pats pradėjau abejoti dėl tos giros????

Neprisijungęs

 

#92 2015-04-02 19:29:30

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Aš irgi darau (turbūt būtų tiksliau - darydavau) antpilus. Visai nesenai internete perskaičiau vaistininko patarimą konkrečiai mano vaistui: vaistą reikia užpilti 7 litrais degtinės, tada gaunasi tinkama proporcija. mad  Pirma mintis kuri atėjo į galvą: ko gero vaistininkas suklydo, bet mintyse mačiau vaizdą – tai kibiras degtinės, nu tikra bomba namuose.... Net juokinga pasidarė jeigu tokia bomba „netyčia sprogtų“, tai jau tikrai „užmuštų“.....
Turbūt tą mano vaistą reiks džiovinti ir malti, gal ir nebus tokio efekto, bet bus ramiau.

Neprisijungęs

 

#93 2015-04-02 21:18:42

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Žiūrėk, Tara, man jau rankos svyra tą patį per tą patį rašyt apie tuos vaistus ir "bealkoholinius" dalykus. Audronis irgi rašė ne du ir ne tris kart apie tai.
Ginčytis ir kažką įrodinėt nei noro, nei prasmės nėra. Tiesiog, Tara, imk ir palygink kiek tu blaivas išbūni ir kiek Audronis. Tada tiesiog pasidaryk elementarias logines išvadas ko vertos tavo giros ir tie stebuklingi spirite mirkyti "bebro kiaušai", ir ko verti Audronio patarimai...
Sorry, kad griežtai, bet esam ne kokios gimnazistės, o diedai amžiuje. Kiek galima cackintis...

Neprisijungęs

 

#94 2015-04-02 23:31:25

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  16d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Na, bent jau manęs tai tikrai neveikia panašūs prietarai, kad negalima gerti kefyro, giros, ar valgyti kažkokių saldainių, ar vaistų, pagamintų alkoholio pagrindu. Savo blaivybę ir pradėjau homeopatiniu, organizmą detoksikuojančiu vaistu, kuriame yra alkoholio – Detox-Kit ar kažkaip panašiai (jau nepamenu tikslaus pavadinimo), kurį gėriau gana ilgai. Nėra čia taip, kad būtų tik juoda arba balta. Yra visokių atspalvių ir kaip kiekvienas supranta, kaip kiekvienam tinka, taip jis ir elgiasi. Jei kam atrodo, kad kefyras ar vaistai su alkoholiu yra baisus baubas, tai žinoma, kad tegu jų negeria, bet yra žmonių kitaip priimančių tuos dalykus. Ir kiekvieno tiesa jam yra teisingiausia.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#95 2015-04-03 08:17:52

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mėn.  2d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Ne čia netiesos įrodinėjimas , čia pasidalinimas patirtimi . Pradžio aš taip pat galvojau , kad vaistais ar kad gersiu girą nieko baisaus , klausantis pasisakymų girdėdavau , kad tai žaidimas , vėliau atsirinksi kas pačiam geriau , taip ir buvo , daugiau nesicackinu nė su jokiomis giromis nei su kavutėmis su likeriais , užrišau griežtai ir viskas. Tokie žaidimai mane veda prie užgėrimo , jei tave ne , tai valio, kiekvienam savaip , atsirink , kas tau geriausia. Tikslas vienas išlikt blaiviam , keliai skirtingi .

Neprisijungęs

 

#96 2015-04-03 08:30:25

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Marijus rašė:

Žiūrėk, Tara, man jau rankos svyra tą patį per tą patį rašyt apie tuos vaistus ir "bealkoholinius" dalykus. Audronis irgi rašė ne du ir ne tris kart apie tai.
Ginčytis ir kažką įrodinėt nei noro, nei prasmės nėra. Tiesiog, Tara, imk ir palygink kiek tu blaivas išbūni ir kiek Audronis. Tada tiesiog pasidaryk elementarias logines išvadas ko vertos tavo giros ir tie stebuklingi spirite mirkyti "bebro kiaušai", ir ko verti Audronio patarimai...
Sorry, kad griežtai, bet esam ne kokios gimnazistės, o diedai amžiuje. Kiek galima cackintis...

Ko gi toks piktas, ar savaitė prasta pasitaikė??? Pyktis blogas patarėjas, pyksta silpni. Jeigu būtų lengva ir paprasta atsisakyti alkoholio turbūt nebūtų ir alkoholikų, netgi nebūtų šio forumo ir rašančių jame. Nemanau kad ir Audroniui pavyko iškart (lydekai paliepus, man panorėjus) atsikratyti alkoholio...

P.S. Bebrai kiaušų NETURI !

Neprisijungęs

 

#97 2015-04-03 08:33:17

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Marijus rašė:

Tada tiesiog pasidaryk elementarias logines išvadas ko vertos tavo giros ir tie stebuklingi spirite mirkyti "bebro kiaušai", ir ko verti Audronio patarimai...
Sorry, kad griežtai, bet esam ne kokios gimnazistės, o diedai amžiuje. Kiek galima cackintis...

oi negaliu smile)) prisiminiau susitikimą. Kas?  Bebro kas? kas tokie? cha cha, aš nemandangiai kvatojaus, o dabar žvengiu iš Mariaus. Tara tu gamtininikas. wink


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#98 2015-04-03 08:53:15

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  2mėn.  3d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Marijus rašė:

Sorry, kad griežtai, bet esam ne kokios gimnazistės, o diedai amžiuje. Kiek galima cackintis...

sorry, kad lendu pokalbin, nors esu ne ginazistė, bet žinau kad tūlos gimnazistės nesicackina, o visa galva auksčiau už diedus amžiuje. wink hmm...


“I don’t care what you shake, just shake something”.

Neprisijungęs

 

#99 2015-04-03 09:02:56

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  25d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  11d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Nepykstu, tik pasakiau griežtai. :)
Užtai kad ne dzin, rūpi gi.

Žmonės su vienais reik švelniai, argumentais šnekėt, jie klauso. Kai kurie - išvis paauglystėje įstrigę, vis nuotykių, adrenalino vis ieško, su tokiais sudėtingiau. Dar su kitai griežtai reikia. Dar kiti tik į spyrį š..non sureaguoja...
Su tavim , Tara, bandau griežtai :)

Tik bijau vėl neišgirsi, o nubėgsi ten kur glosto. Bet aišku jei tai padės tai puiku! Reiškia tikslas pasiektas.

Neprisijungęs

 

#100 2015-04-03 10:17:47

Smiltis123
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2014-12-30
Žinutės: 157


Nerūkau  24m.  3mėn.  19d. 

Re: Kaip išlikti blaiviam. Mūsų patarimai

Tara rašė:

Marijus rašė:

Ginčytis ir kažką įrodinėt nei noro, nei prasmės nėra. Tiesiog, Tara, imk ir palygink kiek tu blaivas išbūni ir kiek Audronis. Tada tiesiog pasidaryk elementarias logines išvadas ko vertos tavo giros ir tie stebuklingi spirite mirkyti "bebro kiaušai", ir ko verti Audronio patarimai...
Sorry, kad griežtai, bet esam ne kokios gimnazistės, o diedai amžiuje. Kiek galima cackintis...

P.S. Bebrai kiaušų NETURI !

Tik nebandot dabar iš manęs juoktis smile
Aš net paskambinau savo medžiotojui, su klausimu ar tikrai tie bebrai neturi big_smile
Kažkaip niekada toks klausimas nebuvo iškilęs big_smile
Toliau nekomentuosiu ...big_smilebig_smilebig_smile


Jei negali pakeisti pasaulio-keisk požiūrį...

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos