VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2012-08-18 14:17:24

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Mūsų išradingumas

Visai neblogą temą „įsukot“, galėtų vadintis: „alkoholikų išradingumas“. Manau, čia tai jau visi turime kuo pasigirti. Pas mane ima ir iškrenta tuščia „fleška“ iš tokių vietų, kad net pats stebiuosi. Išvedęs pavedžioti šunį, nubėgdavau (apie kilometrą) į budinčią parduotuvę / kavinę, uždusęs parodydavau pirštu, ir į klausimą: „šitą“ tik palinguogdavau galva, imdavau 0.5, nes tai paskutinis šansas apsirūpinti. Kol skaičiuodavo grąžą atsikvėpdavau, ir atgal. Namo pareidavau, kaip niekur nieko. Žmona, net kurį laiką buvo patikėjusi, kad pas mane labai jau ilgai vėdinasi......

Neprisijungęs

 

2012-08-18 14:17:24

Google

#2 2012-08-18 13:48:15

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Tara, gera idėja - ''Alkoholikų išradingumas“ cool arba ''Išdurinėjau save išradingai''... Gal tikrai galėtume nuo rimties atsitraukti ir naują temą sukurti apie praeities nuotykius, išradingas istorijas, slapavietes...

Luktelsiu admino verdikto.

Paskutinis taisė Zuvis (2012-08-18 13:51:34)

Neprisijungęs

 

#3 2012-08-30 18:12:46

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mėn.  1d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  18d. 

Re: Mūsų išradingumas

admin: Žinutės perkeltos iš temos Mano vyrui padėjo

Zuvis rašė:

.......
O šiaip - ''Bipolinis'' buvo tik pavyzdys, gali sau ir ''laikiną depresijos epizodą'' pripaišyt dėl ''ištikto streso'' - ne esmė. Tai buvo tik pavyzdys, kaip pabūti ligoninėje, kad atstatyti po gerimų savo psichiką. O toliau - kiekvieno pasirinkimas kokiais ženklais vadovautis, minant blaivybės keliu. Tik pirmyn.;)

Žuviau, nori tuoj sugalvosiu dar kokius septyniolika labai rimtų priežasčių, kodėl neturėčiau to nedaryti... ?

Neprisijungęs

 

#4 2012-08-30 22:41:35

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Marijus rašė:

Žuviau, nori tuoj sugalvosiu dar kokius septyniolika labai rimtų priežasčių, kodėl neturėčiau to nedaryti... ?

Nesupratau posto. Zuvius neturi galvos, nedaeina. Pakomentuok roll

Neprisijungęs

 

#5 2012-08-31 10:30:58

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mėn.  1d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  18d. 

Re: Mūsų išradingumas

Zuvis rašė:

Marijus rašė:

Žuviau, nori tuoj sugalvosiu dar kokius septyniolika labai rimtų priežasčių, kodėl neturėčiau to nedaryti... ?

Nesupratau posto. Zuvius neturi galvos, nedaeina. Pakomentuok :rolleyes:

oj, sorry, vakar dantį skaudėjo ir nedamigęs buvau, tai matyt ir parašiau irzliai nei šį nei tą. Kaip čia geriau paaškint ką galvoj turėjau.. Nugi va! - gi apie tą patį dantų skausmą: nenueinu pas stomatologą nes:
-kaip tik dabar labai svarbūs darbai užgulė, va apsidirbsiu ir tada..
-neturiu pinigų o čia dar vaikas į mokyklą...
-dar ne taip stipriai skauda, jei ryt pasmarkės -tada eisiu..
-jau darbo laikas į pabaigą, sunkiai ką berasiu..
-pas puseserę stomatologę nesinori kreiptis nes pasakys kad prisimeni tik tada kai labai prireikia..
-pas kitus daktarus nepatogu kreiptis nes įsižeis puseserė stomatologė...
-labai pavargęs, geriau įkalsiu vaistų ir eisiu pamiegot, o rytoj...
-šiaip labai seniai buvau ir gėda rodytis taip apsileidus..
-o ir kainus nežmoniškai turbūt...
-reikia naudotis paskutiniais vasaros vakarais, o pas daktarą pasivoliosiu žiemą, kai tamsu..
-ir šiaip visi stomotologai mulkiai, kurie nesugebėjo įstoti į normalią mediciną...
-visi stomatologai labai godūs ir jų paslaugos brangios neadekvačiai..
-mašinoj dujos baigiasi, negi dabar da rį degalinę važiuosi..
-įsirašiau filmą, kurį būtent dabar labai užsinorėjau pažiūrėti..

dar tęsti?
O tikroji priežastis - tiesiog bijau ir nenoriu.

Neprisijungęs

 

#6 2012-08-31 11:17:02

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Taip, Marijau - tu tiesiai šviesiai rėžei, kodėl žmogus gali ''negalėti'' gydytis. O aš, tiesiog, atsakiau į kitų ''nenoriukų'' spyriojimus. Ypač spyriojasi tas, kuris pabuvęs kelias dienas blaivas mąsto - jog štai - ''pats  sugebu negerti, reiškias, susitvarkysiu''. Deja, tikriausia nematėt jaunų, silpnaprotyste susirgusių žmonių, kurių smegenis alko pažeidė negrįžtamai. A, tiesa, neseniai vieną jaunuolį po užgerimo suparalyžavo. Tačiau, ką mūsų kolegos alkoholikai pasakys?

-Man taip nebus, nes:


`Senelis gėrė visą gyvenimą, ir nieko
`Geriu solydžius gėralus
`Tarp užgėrimų darau pertraukas
`Turiu darbą, namus, mašiną
`Alko gerti sveika, ypač raudoną vyną - širdžiai gerai (iki plionkės trūkimo,kad širdžiai l.gerai būtų)
`Kada noriu, galiu sustoti (tik nesuprantu, kodėl vėl užsinoriu)
`Geriu vienas, niekam nekenkiu (prageriu save, bet nieko tokio -nesimato)
`Mano darbe visi geria, nes ten taip priklauso, tai kaip tada? Kaip durniui sedėt ir žiūrėt?
`Kam iš vis gyvent, jei išgert negalima?
`Tai ką baliuose daryt?
`O jei negersiu,ką kitiems sakyt, kodėl?
`Fiziologiškai nepanašus/-i į alchašą prie konteinerio (tie ''bomžai'' kadaise irgi turėjo namus, ir jie sudaro tik 5-10% alkoholio priklausomybę turinčių žmonių. Imam vidurkį 7,5=8% t. y. iš 100 alko priklausomų vis dar 92 turi namus, šeimas, gal ir dirba dar...)

Galit pratęsti, papildyti sąrašą ...

Paskutinis taisė Zuvis (2012-08-31 11:32:32)

Neprisijungęs

 

#7 2012-08-31 12:10:03

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mėn.  1d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  18d. 

Re: Mūsų išradingumas

oho...
Žuviau išvardinai beveik visus mano pasiteisinimus. Dar pridėsiu
-Perskaičiau begales knygų apie psicologiją, alkoholizmą narkomaniją ir žinau kaip to išvengti.
-Jau nekartą esu sėkmingai keliems mėnesiams ar savaitėms metęs ir įsitikinau kad viską kontroliuoju.
-Į pvz. AA renkasi žemo intelekto ir kolektyvą mėgstantys žmonės, man tokiam jautriam, išsilavinusiam, individualistui jie nepadės.
-Cha cha - psichologai. Į psichologiją stoja tie, kuriems patys ieško išeities iš savo problemų. Tai ką jie man padės...
ir t.t it t.t

Pamenu kai po ilgos vidinės kovos galų gale prisiverčiau paskambinti į AA ir pirmas telefonas, kurį buvau susiradęs neatsiliepė, tai viduj slapčia nudžiugau, atsirado proga atidėti skambinimą kitu numeriu rytojuj, ir vakaras jau vėlus pasidarė, ir nuovargis, ir savaitės diena nelabai... Bet visgi paskaminau. Atsiliepė :)

Neprisijungęs

 

#8 2012-08-31 12:24:02

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Ki.. ki.. ki..big_smile, galėtume jumoristinę knygą parašyti iš savo praeities patirčių... "Protingiausio alkoholiko pamąstymai''
Žiūriu, Marijus puikiai papildė mano pasiteisnimus ir pataikė (ačiū už atvirumą, aš nedrįsau:cool:) jo... Su AA irgi - maniau, va - kaip kolchozas, bandos principu vadovaujasi...
O aš nenoriu būti bandos dalis... Gėda net dabar... O kad ten būnant išlieki individu - nemaniau.

Neprisijungęs

 

#9 2012-08-31 15:06:47

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  23d. 

Re: Mūsų išradingumas

Marijus rašė:

oho...
Žuviau išvardinai beveik visus mano pasiteisinimus. Dar pridėsiu
-Perskaičiau begales knygų apie psicologiją, alkoholizmą narkomaniją ir žinau kaip to išvengti.
-Jau nekartą esu sėkmingai keliems mėnesiams ar savaitėms metęs ir įsitikinau kad viską kontroliuoju.
-Į pvz. AA renkasi žemo intelekto ir kolektyvą mėgstantys žmonės, man tokiam jautriam, išsilavinusiam, individualistui jie nepadės.
-Cha cha - psichologai. Į psichologiją stoja tie, kuriems patys ieško išeities iš savo problemų. Tai ką jie man padės...
ir t.t it t.t

Pamenu kai po ilgos vidinės kovos galų gale prisiverčiau paskambinti į AA ir pirmas telefonas, kurį buvau susiradęs neatsiliepė, tai viduj slapčia nudžiugau, atsirado proga atidėti skambinimą kitu numeriu rytojuj, ir vakaras jau vėlus pasidarė, ir nuovargis, ir savaitės diena nelabai... Bet visgi paskaminau. Atsiliepė smile

Man atrodo, kad kažkur į lankas abu nugrybavot su savo humoristinių knygų potencialiu rašymu ir kitais dalykais. Vis dėl to paaiškinkit, kodėl taip malonu tyčiotis iš žmogaus, apie kurį tik šiaip parašiau, kaip apie pavyzdį. Ir parašykit, kodėl jis žūt būt turi vis tiek eiti į jūsų reklamuojamus AA, ar gultis į Gerąją Viltį, jei labai sėkmingai negeria jau kokius apie 6 metus ir net nesiruošia pradėt gert. Ar taip negalit jam atleist, kad žmogus apsiėjo savo stiprios valios pastangom, nesikreipdamas į AA ir išblaivinimo ligonines?
Tikėjausi, gal susiprotėsit, bet matau, kad tik imat pagreitį vienas kitą pakaitindami.

Paskutinis taisė Troja (2012-08-31 15:37:49)


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#10 2012-08-31 15:38:49

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mėn.  1d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  18d. 

Re: Mūsų išradingumas

Troja rašė:

Man atrodo, kad kažkur į lankas abu nugrybavot su savo humoristinių knygų potencialiu rašymu ir kitais dalykais. Vis dėl to paaiškinkit, kodėl taip malonu tyčiotis iš žmogaus, apie kurį tik šiaip parašiau, kaip apie pavyzdį. Ir parašykit, kodėl jis žūt būt turi vis tiek eiti į jūsų reklamuojamus AA, ar gultis į Gerąją Viltį, jei labai sėkmingai negeria jau kokius apie 6 metus ir net nesiruošia pradėt gert. Ar taip negalit jam atleist, kad žmogus apsiėjo savo stiprios valios pastangom, nesikreipdamas į AA ir išblaivinimo ligonines?

Patyčios yra vienas bjauriausių ir žiauriausių poelgių, kurį gali padaryti žmogus.
Kaltinimas rimtas. Užuominų buvo ir anksčiau, bet tokio negaliu ignoruoti
Nei aš, nei esu įsitikinęs - Žuvius , net minty neturėjo kažko panašaus. Ir nereklamavome, o pasakojome tik tai ką asmeniškai žinome, su kuo susidūrėme ir patyrėme.

Ir ,Troja, dar čia jau tai , kas mane įskaudino labai asmeniškai. Esu praleidęs toj Gerojoj Vilty nevieną mėnesį, ir niekam nelinkėčiau ten atsidurti. Ši patirtis man pakankamai skausminga ir ko gera pirma kart viešai apie ją šneku.

Jaučiuosi sutrikęs, įskaudintas ir nusivylęs. Kaip tam tarybiniam bajery: norėjau kaip geriau, o išėjo kaip visada.

Neprisijungęs

 

#11 2012-08-31 15:50:56

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  23d. 

Re: Mūsų išradingumas

Marijus rašė:

Troja rašė:

Man atrodo, kad kažkur į lankas abu nugrybavot su savo humoristinių knygų potencialiu rašymu ir kitais dalykais. Vis dėl to paaiškinkit, kodėl taip malonu tyčiotis iš žmogaus, apie kurį tik šiaip parašiau, kaip apie pavyzdį. Ir parašykit, kodėl jis žūt būt turi vis tiek eiti į jūsų reklamuojamus AA, ar gultis į Gerąją Viltį, jei labai sėkmingai negeria jau kokius apie 6 metus ir net nesiruošia pradėt gert. Ar taip negalit jam atleist, kad žmogus apsiėjo savo stiprios valios pastangom, nesikreipdamas į AA ir išblaivinimo ligonines?

Ir ,Troja, dar čia jau tai , kas mane įskaudino labai asmeniškai. Esu praleidęs toj Gerojoj Vilty nevieną mėnesį, ir niekam nelinkėčiau ten atsidurti. Ši patirtis man pakankamai skausminga ir ko gera pirma kart viešai apie ją šneku.

Jaučiuosi sutrikęs, įskaudintas ir nusivylęs. Kaip tam tarybiniam bajery: norėjau kaip geriau, o išėjo kaip visada.

Marijau, aš taip pat daug laiko esu praleidusi įvairiose panašiose vietose, bet jei kažkas savo postuose paminės tas vietas, tai nežinau, kaip tai turėtų/galėtų mane įskaudint?


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#12 2012-08-31 16:03:27

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  14d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  26d. 

Re: Mūsų išradingumas

Manau čia kažkoks nesusipratimas... Bent man pasirodė, kad Zuvis su Marijum, netaikydami niekam konkrečiai, tiesiog pavardino „atmazkes“ kuriomis atisišaudoma nenorint nieko keisti ir gerti toliau. Daugelis jų puikiai tinka ir man – visada atrasdavau priežastį, kodėl negaliu to daryti tiesiog dabar, vis atidėdamas neribotam laikui...

Neprisijungęs

 

#13 2012-08-31 16:13:37

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Troja, nuoširdžiai prajuokinai mane, priimdama viską asmeniškai. Suerzinai irgi, jau atsileidau.

Ne apie tavo tą negeriantį asmenį rašiau...O apie savo patirtį. Aš iš savęs išvėmiau pateisinimus atviram skaitymui, net tai, kas man yra gėdinga. O tu kaltini, jog prikaišioju Gerąją Viltį (detoxas, kas nežino)...
Parašiau, kaip galima atsigulti į ligoninę nepakenkiant darbui ir ateities persektyvom.

O reziumė - kai žmogus nenori gydytis- 101 pateisinimą sau suras... 
(Knyga galėtų vadintis:''101 priežastis nesigydyt'') big_smile

Neprisijungęs

 

#14 2012-09-04 17:59:16

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mūsų išradingumas

Audronis rašė:

Manau čia kažkoks nesusipratimas...

Prisiminiau nuotykį iš armijos laikų, atsidarau....., o čia tiek emocijų nors vežimu vežk.... Tikriausiai rašant taip supuola, kad skaitantis gali suprasti dviprasmiškai, o gal nuotaika nekokia, visko gi pasitaiko.......

Kad neliktų nuoskaudų ir būtų linksmiau papasakosiu apie kareivių norinčių išgerti, išradingumą. Dalinyje kuriame  tarnavau, buvo mėgiamas pasakojimas, visa tai įvyko iki mano tarnybos. Dalinys keitė dislokacijos vietą. Techniką ir gyvają jėgą permetinėjo traukiniu - visas sąstatas. Vienoje stotyje, traukinys sustojo valandai, tai buvo galimybė papildyti šviežio vandens atsargas. Vienas kibiras atsidūrė už stoties ęsančioje parduotuvėje, kreiptis į stoties bufeta buvo rizikinka, ten apsipirkinėjo karinikai. Parduotuvėje atkimšinėti ir išpylinėti degtinės butelius padėjo net pardavėja, svarbu buvo laikas. Abu kbirai laiku  pasiekė vagoną, vienas ant stalo, kitas po stalu. Lafa neapsakoma, kiek nori tiek gali semti, iš kito užsigerti ir užkasti „tušonka“. Budinčiam karininkui (karininkai turėjo atskirą vagoną „kupe“), kilo įtarimas: visi linksmi, daug geria vandens ir iš kart iš abiejų kibirų, ir vis valgo. Žodžiu kareiviai sudegė, bet karinikas buvo protingas: vistiek visą naktį važiuoti. Skyrė kiekvienam po šimtą atsispaudimų, o likutį „konfiskavo“, greičiausiai savom reikmėm, nes atsispaudimai jam nerūpėjo.....smile

Neprisijungęs

 

#15 2012-09-07 10:46:16

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Čia ne mano išradingumas, o darbininko, kad priemonių darbui neišgerčiau netyčia...

Galiu tiek paminėt - mano darbininkas įrenginėjo butą ir, matomai, suprato kad aš vis ''ant pakilimo tako''. Kad neišgerčiau ko nereikia ant ''fliašlių'' specialiai klijavo užrašus ''tapetų klijų likutis'', ''beicas medienai'', ir pan.  Iki šiol randu pagyrioms užslėptų likučių (ant tiek gudriai paslėpdavau, kad pagyringa nerasdavau)...

Neprisijungęs

 

#16 2012-09-17 16:22:36

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Aš ''apšilusi''turėjau madą viską slėpti... Įkalčius, likutį ''pachmielui'', net daiktus, kad jų neprarasti... Tik dėja, kartais girta paslėpdavau pati nuo savęs... Amžiams...

Kai įkaldavau gerai, tai pasakos su įvairiom pabaigom tykojo...po paskutinio nuotykio vaikščiojau prie Lazdynų Pelėdos paminklo ir prie kiekvieno lietvamzdžio klaupiausi ir kaišiojau ranką į lietvamzdį ieškodama mobiliako... Nes dieną atgal kai variau į klubą - telefoną į kažkokį lietvamzį įkišau, kad kartu nesinešti,o į kuri, užmiršau... Taip pachmielinga gal prie 20-ties vamzdžių klupojau... Įdomu, ką praeiviai galvojo...

Neprisijungęs

 

#17 2012-09-17 16:51:45

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mūsų išradingumas

Taip ir nesupratau, ar radai tefoną?

Neprisijungęs

 

#18 2012-09-17 16:59:50

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Mūsų išradingumas

Ne. Neradau... Neprisimenu, ar jį išjungiau kai į lietvamzdį kišau. Ir nepamenu į kurį. Menu, kad kažkurioje gatvelėje prie LP paminklo... Ir menu, kad įdėjau taip, kad jis pats neiškristų... Nebent lietus būtų... roll

Neprisijungęs

 

#19 2012-09-17 22:46:30

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mūsų išradingumas

Tau Žuviau labiau pasisekė - nuostoliai mažesni. Vasarą, savaitgalį nuvažiavome bandyti (po remonto) pripučiamą valtį. Bebandydami valtį taip „nusibandėme“, kad valtis tapo nebepataisoma. Viskas prasidėjo nuo alaus, labai karšta tada buvo. Neperseniausiai padarėme tokią išvadą: tiek daug suplyšti  galėjo tik nuo sprogimo, vienintelis įmanomas paaiškinimas, valtį pervažiavo mašina......

Neprisijungęs

 

#20 2012-12-20 11:12:28

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Mūsų išradingumas

Penktadienį išvažiavo žvejoti tryse, šeštadienį buvo aišku, kad vairuoti niekas negalės, vienas iš žvejų pasikvietė du draugus. Pagalba, atvyko šeštadienio vakarą ir abu „prisijungė“ prie negalinčių vairuoti. Sekmadienį apie pietus paaiškėjo, kad vairuoti niekas negalės. Po pietų (po gero pachmielo), kada mintys tapo lengvos ir aiškios  žvejai surado išeitį: išsikviestė autovežį ir laimingai tiksliau „laimingi“ grįžo namo... Žvejai ir medžiotojai dideli melagiai, bet šios istorijos autorių pažystu daugybę metų, todėl įsitikinęs, kad ši istorija neišgalvota. smile

Neprisijungęs

 

#21 2012-12-20 12:03:52

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mėn.  25d. 

Re: Mūsų išradingumas

Gera istorija, Tara, prajuokinai... big_smile

Neprisijungęs

 

#22 2015-03-13 21:49:37

Agni
Aktyvus narys
Registravosi: 2013-09-25
Žinutės: 74


Blaivus  4m.  10mėn.  23d. 

Re: Mūsų išradingumas

Kaip smagiai perskaiciau istorijas lol liuks!

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos