VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

  • Pradžia
  •  » Archyvas
  •  » Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

#51 2012-08-05 14:24:20

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  23d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Zuvis rašė:

Troja, aš atvirai dėstau savo nuomonę. Tiesiog, kai Tu ieškojai pagalbos - Tau išeities taškai buvo nurodyti. O dabar, kai kiek atsigavai - samprotauji, kad Tu tik pati sau daktaras, ir visa kita nereikalinga. Atsakyk sau sąžiningai - kiek laiko pavyko būti blaivai, ir ko tuomet užgėrei. Jei esiv visiškai sveika, tuomet pasakysiu - sveiki žmonės kitą dieną į alkoholio pusę pažvelgt negali. Atsakyk sau. Tikriausia Tu neturi problemų su alkoholiu, ir gali sau tai leist. Aš, dėja, negaliu. Nes pamenu, kokia sunki pirma blaivi savaitė.

Oi, Žuvyte, tu vis mane ligoniu nori padaryt smile Atsakau: blaiviai man pavyksta (tarp kitko, šitas žodis tikrai netinka, nes pavykti gali vaikučiui pataikyt padaryt į puoduką. Aš ne atsitiktinumų auka, su kuo man šitas žodis asocijuojasi smile Taigi, blaivi savo noru būnu maždaug 4-6 mėnesius. Tiek laiko tegaliu iškęst rutiną arba nieko nevykimą (nevyksmą). Tai yra dvi priežąstys, dėl kurių užgeriu. Pati nusprendžiu, kada jau atėjo laikas... Jį galiu pakoreaguot, jei aplinkybės gert nepalankios. O kol gyvenu blaivi, tai džiaugiuosi kiekvienu rytu, dideliu kavos su imbieru puodu, knyga. Gamtos tik bijau, visokiu stiprių Saulės atakų, Pasaulinių tvanų, Juodųjų skylių, antimaterijos, Didžiojo hadronų greitintuvo ir visokių kitokių nevaldomų kvarkų. O šeip jaučiuosi tuo metu 100 proc sveikas žmogus (turiu omeny priklausomybę). Kitas dalykas dėl bendravimo su žmonėmis. Kažkodėl jo vengiu, sakau sau "kada nors vėliau".
Žuvyte, vėl pasikartosiu: didink aplink save spalvų koloritą! O šeip, ačiū tau, kad muštravoji čia mane big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

2012-08-05 14:24:20

Google

#52 2012-08-06 10:19:48

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Troja, aš susintetinau tai, ką pati rašei. Juk kai užgėrei - pati nežinojai, kur Tau dėtis. O kai atsigaivaliojai - viską neigt pradėjai. Save teisint. Viskas tvarkoj. Matau aš platų spalvų koloritą. Juk kas vakar žaliais atspalviais švytėjo - šiandien gali oranžiniais atspindėt...

Neprisijungęs

 

#53 2012-08-06 13:58:46

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mėn.  1d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  18d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

kažkaip atkreipiau šiandien dėmesį į temos pavadinmą " Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?" ir pasimečiau biski... Kas gi tas, kas leidžia ar neleidžia alkoholikui ko nors siekti... Kiek suprantu čia ne Dievas turėtas omėny, tai kas dada?

Neprisijungęs

 

#54 2012-08-06 17:31:31

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Aš manau, kad ne mano galioje ''leisti'' ar ''neleisti''. Menu, kuo labiau mane bandė savo kalbom kas paveikti, tuo labiau baidžiausi. Be abejo, kas turi pajautą kitam žmogui ir geba ištiesti ranką bei nurodyt kelio kryptis link blaivybės - VALIO. Svarbu,skęstančiojo neatbaidyti.
Kaip ir XII žingsnis.

Neprisijungęs

 

#55 2012-08-17 23:24:41

emocija7
Naujokas
Registravosi: 2012-08-17
Žinutės: 9

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Leidimas ar neleidimas priklauso nuo paties zmogaus. Bet geriau sustoti treciame, antrame ar pimame aukste, nei nuvaziuoti i rusi. Is ten sunkiau pakilti.

Neprisijungęs

 

#56 2012-08-18 09:23:57

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Pritariu, Emocija7. Tačiau pastebėjau tokį dėsningumą - kas sustoja po eilinių išgertuvių ar tik fiziškai ir dvasiškai pavargęs - atsigauna, ir vėl pradeda ''rujoti''. (Apie atkryčius nekalbu).Ne kiekvienas nori suprasti, kad po kiekvieno užgėrimo sunkiau atsigauti, daugiau vidinio ''AŠ'' prarandama. O jei rimtesnės pasekmės :fizinės, dvasinės ar praradimai - tuomet lyg ''prašviesėjimas'' žmoguje atsiranda. Žaviuosi tais, kurie dėjosi nepataisomais girtuokliais, o štai blaivybės kelio stoteles metais skaičiuoja... Keičiasi vertybių skalė...

Neprisijungęs

 

#57 2012-08-19 11:35:30

emocija7
Naujokas
Registravosi: 2012-08-17
Žinutės: 9

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Desningumas yra, pritariu zuviai, nes man paciai taip buvo. Budavo kai uzgeriu, tai pagiriu metu pripazystu sau, kad as tikrai turiu priklausomybe, vel einu i susirinkimus ir zadu sau sveikti, bet kai praeina sis rupestis, ateina laikas sekanciam gerimui, tai vel deredavausi su savimi, kad as dar nepriklausoma, cia tik iprotis ir pan. ir vel viskas is naujo. As savimi taip manipuliavau, kol sirdimi priemiau, o ne protu, kad as tikrai turiu priklausomybe ir viena is jos neisikapstysiu, tada man pradejo pasaulis svieseti. Pradejau stebeti save, kas man sukelia nora gerti , atrasti budo trukumus  ir pradeda darytis lengviau, nes beveik dingo noras gerti. Tad manau, kad pirmiausia reikia dusia suvokti pirma zingsni, nes jei tik protu, tai siandien suvokiam, o rytoj jau ieskosime priezasciu gerti...

Neprisijungęs

 

#58 2012-08-19 13:01:30

admin
Administratorius
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 272
Tinklapis

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Šį forumą skaito įvairūs žmonės ir pasakymai „n-tasis žingsnis“ suprantami ne visiems.

Neprisijungęs

 

#59 2012-08-19 13:30:44

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mėn.  1d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  18d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Tikrai, tokios savaime suprantamos perėjusiems minesotos progamą ar pažengusiems anoniminiams alkoholikams frazės kaip: "pimas žingsnis"; "dvyliktas žingsnis"; "sausos pagirios"; "atkryčio sindromas" ir panašios - nieko nereiškia. tiems, kas su šiomis organizacijomis nesusidūrė. Mielieji, esame viešoje virtualioje erdvėje, todėl naudokime išsireiškimus suprantamus visiems, o ne kuriam uždaram ratui.
Čia Žuviui smile.
O Emocijai7 - Labas! Labai faina, kad prisijungei prie mūsų forumo! Visu balsu pritariu tavo minčiai apie tai, kad tikrasis suvokimas turi būti širdimi, o ne protu.... smile

Neprisijungęs

 

#60 2012-08-19 14:43:33

emocija7
Naujokas
Registravosi: 2012-08-17
Žinutės: 9

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Aciu uz komplimenta, dekui kad priemete i foruma:) Siaip daug kas gyvenime manau turi didesne verte, jei tai daroma sirdimi, pasitelkus prota:)

Neprisijungęs

 

#61 2012-08-19 14:52:24

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  14d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  26d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Sveika prisijungus, emocija7.  Kaip galėtume nepriimti į forumą? Visi mes čia vienodai „priimti“ :)

Neprisijungęs

 

#62 2012-08-19 14:55:04

emocija7
Naujokas
Registravosi: 2012-08-17
Žinutės: 9

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Tai taip, suprantama. Panasaus likimo broliai ir seserys:)

Neprisijungęs

 

#63 2012-08-19 15:59:25

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  23d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

emocija7 rašė:

Aciu uz komplimenta, dekui kad priemete i foruma:) Siaip daug kas gyvenime manau turi didesne verte, jei tai daroma sirdimi, pasitelkus prota:)

Sveika prisijungusi, emocija7 smile Aš tai ne tokia mandagi, nesiprašiau priimama, bet pasimuisčiau gerai, pasidariau sau vietos tarp kitų ir užėmiau pozicijas big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#64 2012-08-19 16:44:54

emocija7
Naujokas
Registravosi: 2012-08-17
Žinutės: 9

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

kartais mandagumui ribu nera:)

Neprisijungęs

 

#65 2012-08-19 17:17:25

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  30d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

admin rašė:

Šį forumą skaito įvairūs žmonės ir pasakymai „n-tasis žingsnis“ suprantami ne visiems.

Gerbiamas Admine, jei žmonės kažko nežino - gali klausti, domėtis ir sužinoti. Jokios programos necituoju ir iš dainos žodžių netraukiu:/. Internetas - ''platybių karalystė'', tad nėra problemos. Nežinojimas paskatina smalsauti, gal tokia ir buvo mano mintis.

Neprisijungęs

 

#66 2012-09-19 08:07:11

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

dugnas – tai atsisakymas kovoti.

Labas rytas, manyciau, kad dugnas yra tas pagrindas, kada gali atsispyres pradeti kilt i virsu, tik, kad cia  kaip su tom durim, reikia suprasti, kad ta gali padaryti, ir kaip pradeti daryti.

Neprisijungęs

 

#67 2012-09-21 17:20:48

Danguole
Narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-09-17
Žinutės: 21

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Žuvis rašė:

As rašiau apie narkologinį Gerosios Vilties gatvėje. Siuntimo nereikia, učtenka paso. Su  alko problemom 4 aukšte būsi dvi sav. Jei norėsi -  anksčiau išsirašysi. Nieks nelaiko ten, nes daug norinčių. Tikėjausi prastesnės aplinkos. (nors tuomet man buvo ''dzyn'') Moterims atskiras VC ir dušas atremontuotas. Rūkyti galima balkone. Gali būti dienos metu su savo rūbais, o ne su pižama. Atskira virtuvėlė, ten daug laiko leidau, nes kai nustojau gerti - valgyt norėjos  cool

Galiu ir as apie Gerosios Vilties narkologini pasakyti. Turiu ten kolege su kuria dirbau ir kuri isejo dirbti ten.  Broliui ne karta padejo. Nueidavau per jos budejimus, sedim vakare, kavinames, pakalbam apie ka nori, tik ne apie jos pacientus.  Niekada negirdejau ne vienos pavardes, o kai paklausiau ar tokia ir tokia gulejo (tikrai zinau, kad gulejo, nes pati man sake, kad ten gulejo ir mano kolege ten dirbancia mate) gavau toki atsakyma: pasiklausk jos pacios jei tau rupi. Nebijokite ten atsidurti, jei jau reikia. Niekas nepaskebs laikrastyje, ir netgi pazistamiems nesuteiks jokios informacijos. Laseliniu dabar ten neliko, yra kitas isvedimo budas, kazkoks daktariukas is kazkokios konferencijos atsiveze. Is pradziu visos bijojo, kaip cia bus be lasiniu. Dabar sako, kad gerai yra, darbo maziau,(tik tabletes sumaitina) o ir delyru nepadaugejo. Linkiu, kad nereiketu ten guleti, bet zinoti manau, kad reikia.

Neprisijungęs

 

#68 2013-02-10 16:16:43

Pasiklydes
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-25
Žinutės: 1632

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Danguole rašė:

dugnas – tai atsisakymas kovoti.

Labas rytas, manyciau, kad dugnas yra tas pagrindas, kada gali atsispyres pradeti kilt i virsu, tik, kad cia  kaip su tom durim, reikia suprasti, kad ta gali padaryti, ir kaip pradeti daryti.

Vai vai vai... Dugnas gali būti ir elementari mirtis, tik klausimas kaip nuo jos "atsispirti".. cool


Dangun tiesiasi rankos, aš su bonka einu..

Neprisijungęs

 

#69 2013-02-10 23:02:08

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  14d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  26d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Gaila, bet ne taip retai pasitaiko, kad atsispirti nebėra kam... :(

Sveikas, prisijungęs, Pasiklydes.

Neprisijungęs

 

#70 2013-02-11 09:18:21

Pasiklydes
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-25
Žinutės: 1632

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Sveikas gyvas Audroni.

Atmintyje kažkaip atgijo musu žinomo politiko Arturo Zuoko brolio Lino atvejis. Jam jau degraduojant ir begeriant diena dienon, prarandant darbus, ir panašiai, vyresnis brolis nusprende nebepadeti daugiau niekaip, nei pinigais, nei patarimais, apskritai nutrauke bet kokius ryšius ir paliko ji, kaip sakoma „pasiekti dugna“. Ir koks reziume??   Viena 2005 metu diena sostines meras Arturas gavo žinia, kad Jonavos lavonineje guli jo jaunėlis brolis Linas, jam atrodo buvo apie 30 metu, jaunas, visas gyvenimas priekyje atrodo, gyvenk ir gyvenk...   Girtavo uzsidares bendrabutyje savaitemis, su niekuom nebendravo, viska pergyveno savyje ir numire. Cia tik vienas pavyzdys is tukstanciu kitu, bet mano supratimu labai pavojinga tokioje busenoje zmogu ilga laiko tarpa palikti visai viena, gero tikrai neverta tuomet tiketis..   Bet čia tik mano nuomone.


Dangun tiesiasi rankos, aš su bonka einu..

Neprisijungęs

 

#71 2013-02-11 10:48:24

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  9mėn.  1d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  18d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Jo, Pasiklydęs, čia labai gerą pavyzdį drėbtelėjai.
Nors tai ką parašei tėra tik "oficiali" interpretacija, kaip buvo iš tikro žino tik tie žmonės, bet šitas atvejis tiesiog akin duriamai parodo su kokio rimtumo problema turim reikalą.
Aišku, galim pradėt spėliot, kad jei brolis butų kantriai bandęs, tai tas vargšiukas būtų su laiku susipratęs, ir dabar laimingai sau Jonavėlėje gyventų... ...Bet lygiai taip pat galim svaigt, kad tas tiesiog būtų toliau manipuliavęs turtinguoju broliu, pylęs toliau, priėjęs iki arklių ir priepuolyje padegęs daugiabutį namą arba būtų girtas važiuodamas ištraiškęs pėsčiųjų perėjoje mokinukų būrį... Čia vis interpretacijos...

Bet yra dar viena - labai gali būt, kad vyresnėlis paklausė kažkieno patarimo ir nusprendė padaryti dirbtinį dugną... Čia ne tam rašau kad įvertint gerai ar blogai padarė. To niekas čia nežino. Noriu atkreipt dėmesį i patarimų dalinimus tokiais atvejais. Tai labai rimta ir atsakinga ir nėr jokių garantijų, kad jūsų geriausių norų diktuojamas patarimas duos tokių vaisių, kokių tikitės. O gali duoti ir priešingų.

Lyg ir labai lengva pasakyt, kad tau reikia kreipkis ten ir ten, o tau padės šitas. Bet ar tikrai?

Neprisijungęs

 

#72 2013-02-11 12:00:02

Pasiklydes
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-25
Žinutės: 1632

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Bandau atkapstyti „Lietuvos ryte“ tais pačiais metais pasirodžiusi interviu su Artūru Zuoku, bet labai sunkiai man gaunasi, vistiek ne vakar viskas ivyko. Ten net per kelis pusslapius buvo, rimtas konkretus atviras pokalbis interviu. Vigi žmogus kaip ne kaip viešas. Bet prisimenu ji gana neprastai. Reikalas tame, kad aplinkiniu ir net savo žmonos Agnės jis buvo labai kaltinamas ir presuojamas, kad „tasosi“ ir žaidžiasi su jaunėliu broliu, kad tas tik kaulyja iš jo pinigus, atseit kambario nuomai, maistui, o visi juk mato Kam. Kad gydytis nenori galu gale. Tiesiog matyt trūko kantrybė ir tiek. Bet.  Dabar sako po laidotuviu nei vienas iš tu aršiu „patarėju“ negali man į akis net pasižiūrėti... O aš pats irgi saves diena nakti klausiu, negi gerai pasielgiau kad palikau ji tenais numirti..  Čionais aš irgi pritariu, kad su visokiais patarinėjimais „dugno“ klausimais jau geriau itin atsargiai.


Dangun tiesiasi rankos, aš su bonka einu..

Neprisijungęs

 

#73 2013-02-12 12:26:34

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  8mėn.  1d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Sveiki, Pasiklydęs! Iš tiesų jautrią ir svarbią temą iškėlėte. Pats svarbiausias dalykas, kurį turėtų suprasti alkoholiko giminaičiai - nuo alkoholizmo išgydyti negalima, alkoholikas gali tik pats pasveikti. Todėl veiksminga pagalba galima tik norinčiam atsikratyti priklausomybės.

Viskas, ką gali padaryti artimieji - bandyti atkreipti dėmesį, kad žmogus turi problemą, suteikti informaciją, pasikalbėti nuoširdžiai .. O ką jau pats geriantysis su tuo darys - tik jo valioje. Aš nesakau, kad nereikia padėti, bet kartais padėdami tam, kuris to nenori, patys gelbėtojai gali gerokai sujaukti savo gyvenimą, susigadinti sveikatą, pavargti psichologiškai.

Todėl atsitraukimas nuo geriančiojo nebūtinai reiškia, kad žmonės duoda pasiekti jam dugną, bet gali būti, kad jie tiesiog pavargsta nuo tokios pagalbos.. Juk alkoholikai - gudrūs manipuliatoriai: jie lengvai žada, meluoja, prisiekia, sukelia gailestį.. Taip kad reikia suprasti ir giminaičius, neskubėti smerkti - kiekvienas padeda tiek, kiek gali. Iš tiesų tai labai sunki patirtis.

Ir dar vienas patvirtinimas, kad alkoholis visus veikia vienodai ir tokios bėdos gali paliesti bet kurią šeimą..

Neprisijungęs

 

#74 2013-02-12 12:45:49

Pasiklydes
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-25
Žinutės: 1632

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Taip, tema jautri. Bet man tik grynai dėl to vadinamo „dugno“ jinai būna kliūna kartais, viskas kaip ir išsakyta kitose temose gana aiškiai.  Na kaip čia pasakius, tas atsitraukimas irgi savoka margaspalvė. Kartais tas atsistraukimas prie nieko gero nepriveda. Jokia paslaptis kad mane tarkim  praeitais metais tiesiog išmetė iš namų, iškraustė, pakeitė spynas, galų gale išregistravo. Nusibodau aš ten visiems. Ta galima suprasti. Ka tai iš esmės pakeitė kad likau vienui vienas?? Blaivesnis tapau?? Ne. Tik piktesnis. Savotiškai aš ir norėjau gyventi ir gerti jau vienas likęs, ieškojau tiesiog varianto labiau tinkančio. Tad tiesiog prireikė ieškoti jau greičiau kur ir kaip. Bandyti atkreipti dėmesi?? Kad to dėmesio atkreipti ir nereikėjo, pats viska mačiau, bet jei yra principinė nuostata kad man geriau gerti, vartoti narkotikus, lėbauti, bledavoti ir numirti yra priimtina, tai prie ko tas dėmesys.. I ka ten reikia atkreipti dėmesi??  Bet čia jau asmeninė patirtis, kuri nebūtinai pas visus turi būti vienoda.. hmm


Dangun tiesiasi rankos, aš su bonka einu..

Neprisijungęs

 

#75 2013-02-12 13:26:08

Viltė
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  8mėn.  1d. 

Re: Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Pasiklydęs, viskas teisingai. Jūs žiūrite iš savo taško - žinoma, baisu, kai esi išvaromas iš namų. Tačiau tokiu atveju reikia užduoti sau klausimą - kodėl - ir žiūrėti ne tik iš savo pozicijos, t.y., pabandyti įsivaizduoti artimųjų poziciją ir išgyvenimus. Juk tokiam žingsniui žmonės ryžtasi dažnai po daugelio metų kančių, ir jie jau nori paprasčiausios ramybės..

Ir juk ne visi atsisako ir varo iš namų - kiek daug mamų, žmonų, seserų ir brolių metų metais, o kartais visą savo gyvenimą bando padėti. Ir pažiūrėkime kitaip - ar daug naudos iš tokios pagalbos, jei žmogus pats nenori blaiviai gyventi? Jis ir toliau geria ir savotiškai naudojasi savo giminaičių noru padėti. Juk dažnai geriantysis ir lėšų pragyvenimui neturi, todėl prageria ir giminaičių uždirbtus pinigus.

Todėl neturėtų būti pykčio ant giminaičių - juk geriantysis vis vien, kaip sakote, gers, jei norės, ir niekas jo nepaveiks. Be to - padės ar ne, vis vien giminaičiai bus blogi..

Neprisijungęs

 
  • Pradžia
  •  » Archyvas
  •  » Ar tikrai verta leisti alkoholikui pasiekti savo dugną?

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos