VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#126 2012-12-20 13:30:36

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  10d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  22d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

<...>Man (asmeniškai) nepriimtina Pumpučio ar Skorpiono nuostatos niekur neiti ir prie nieko nesiliesti. Aš stengiuosi keisti save, dalyvauti ir atsipalaiduoti be alkoholio, aišku rizikinga, bet atsiriboti nuo NORMALIŲ žmonių tikrai neišeitis.<...>

Bent jau blaivybės pradžioje, tai tikrai vengčiau (ir vengiau) balių, pasisėdėjimų su bendradarbiais penktadienį ir panašių dalykų. Vėliau, kai jau tvirtai jauti pagrindą po kojomis.., bet tada pradedi suprasti, kad tie baliavojimai su „normaliais“ žmonėmis tau nelabai ir reikalingi. Draugai niekur nedingsta, paprasčiausiai pasikeičia bendravimas su jais, pilnai užtenka kavos ar arbatos, nereikia ieškoti butelio „normaliam“ pasisėdėjimui, o ir jiems pasirodo to butelio nelabai reikėdavo, tik atsisakyti nedrįsdavo...

Visur dalyvauti ir sakyti, kad keitiesi pats... Bent man iš šalies žiūrint jokių pasikeitimų nesimato – tą patį aplinka, toks pats bendravimas (prie butelio), paskui viena taurelė nes niekaip negalėjau atsisakyti...

Neprisijungęs

 

2012-12-20 13:30:36

Google

#127 2012-12-20 15:51:54

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

zuikis rašė:

Pritariu Tarai wink. Tikrai nebūtina atsiriboti nuo visų balių

Šioje vietoje tai aš nepritarsiu. Mano manymu, visi "baliai" yra skirti tik geriantiems žmonėms. Negeriantis tenai jaučiasi balta varna. Taip pat aplinkiniai "baliavotojai" nemato, koks vidinis mūšis paprastai vyksta besistengiančio negert (omeny turiu priklausomą žmogų) viduje. Tas mūšis yra labai nemalonus. Kita vertus, geriantiesiems "baliuje" negeriantysis yra visai neįdomus, net priešiškai atrodantis, o gerokai padauginę, geriantieji tą negeriantį dažniausiai visiškai užmiršta.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#128 2012-12-20 15:57:03

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Buvo mūsų kolektyve vyras, kuris ilgainiui neapsikentė savo priklausomybės ir metė gert, bet baliukuose dalyvaudavo, nes neturėjo kito pasirinkimo, todėl, kad baliukai pas mus prasidėdavo darbo laiku. Jis mums "skeldavo" anekdotus, lyg linksminosi su mumis, beveik neišsiskirdamas, pilstė mums ir net kartais "statė", bet mes šalia jo visą laiką buvome su nuolatine mintimi galvoje: "Dėmesio, tarp mūsų yra negeriantis, o mes kauštam ir kauštam kuo toliau, tuo labiau" smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#129 2012-12-20 16:06:16

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Per šventes, ypatingai per dideles, kaip pvz., Naujieji Metai, nesusipratimai nutarusiam negert, bet dalyvaut baliukyje priklausomam žmogui prasideda jau nuo pirmųjų žingsnių, pvz., šiemet naujametinei puotai pas mus kiekvienas dalyvis turi "mestis" sutartą sumą pinigų ir atsinešt butelį. Kaip elgtis paminėtam piliečiui? cool

Paskutinis taisė Troja (2012-12-20 16:19:54)


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#130 2012-12-20 16:14:57

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Troja rašė:

Kita vertus, geriantiesiems "baliuje" negeriantysis yra visai neįdomus, net priešiškai atrodantis, o gerokai padauginę, geriantieji tą negeriantį dažniausiai visiškai užmiršta.

Taip čia teisybė, man kartais būna jausmas, kad nepritampu įkaušusioje kompanijoje. Taip yra nes pats negeriantis "nevysto" bendravimo, nes užknisa "tas pats per tą patį" bet pasikeitus vietomis (tarkim aš geriantis) negeriančių nepastebiu, jie kažkaip "prapuola". Vėlgi kita situacija: kiek yra "prigėrus" kompanija, jeigu nedaug tada jau gerokai "padauginęs" nepritampa. Manau nįmanoma visiškai atsiriboti nuo geriančios aplinkos, arba turi tapti "prisiekusiu" AA grupės nariu ir bendaruti tik AA aplinkoje. Paskutinėje grupėje kurioje buvau vyksta kažkas panašaus. Ačių Zuki už palaikymą, bet tu neesi patyrusi kas yra "vidinė kova" apie kurią rašo Troja, pas tave negėrimas ar diskomfortas yra "kitoks", nei patiriame mes.

Neprisijungęs

 

#131 2012-12-20 16:17:02

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Troja rašė:

Per šventes, ypatingai per dideles, kaip pvz., Naujieji Metai, nesusipratimai nutarusiam negert priklausomam žmogui prasideda jau nuo pirmųjų žingsnių, pvz., šiemet naujametinei puotai pas mus kiekvienas dalyvis turi "mestis" sutartą sumą pinigų ir atsinešt butelį. Kaip elgtis paminėtam piliečiui? cool

Aš mesčiausi, neišsiskirčiau.
P.S. Ką gali žinoti gal prireiks....wink

Neprisijungęs

 

#132 2012-12-20 16:21:17

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

Troja rašė:

Per šventes, ypatingai per dideles, kaip pvz., Naujieji Metai, nesusipratimai nutarusiam negert priklausomam žmogui prasideda jau nuo pirmųjų žingsnių, pvz., šiemet naujametinei puotai pas mus kiekvienas dalyvis turi "mestis" sutartą sumą pinigų ir atsinešt butelį. Kaip elgtis paminėtam piliečiui? cool

Aš mesčiausi, neišsiskirčiau.
P.S. Ką gali žinoti gal prireiks....wink

big_smilebig_smilebig_smile Tai va, būtent, kad pagaliau pats susipainiosi ir nesuprasi, ar tu nutarei negert, ar gert, ar dar kaip nors kitaip big_smilebig_smilebig_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#133 2012-12-20 16:28:43

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  10d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  22d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

<...>Manau nįmanoma visiškai atsiriboti nuo geriančios aplinkos, arba turi tapti "prisiekusiu" AA grupės nariu ir bendaruti tik AA aplinkoje.<...>

Pasaulyje egzistuoja ne tik AA, yra klubų, grupių, judėjimų, kurie daro bendras šventes be alkoholio. Kelis kartus dalyvavau klubo, kurį lankiau, rengiamose Naujųjų sutiktuvėse – linksmai ir puikiai praleistas laikas.

Troja rašė:

<...> šiemet naujametinei puotai pas mus kiekvienas dalyvis turi "mestis" sutartą sumą pinigų ir atsinešt butelį. Kaip elgtis paminėtam piliečiui? :cool:

Nežinau ką daryti tam piliečiui, bet žinau ką padaryčiau aš pats – neičiau į puotą arba, jei jau kitaip nesigautų, tikrai nesineščiau butelio.

Neprisijungęs

 

#134 2012-12-20 16:29:06

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Dar parašysiu tokį trumpą pastebėjimą į Naujųjų Metų paminėjimo kolektyve temą: man buvo labai labai nemalonu, kai būdavau "pastatyta prieš faktą" - eit į balių, ar ne. Jei eisiu, tai žinau, kaip viskas bus, kad rytojaus rytą, jei pabusiu gyva, tai nežinosiu, nei kas, nei kada mane namo pristatė. Ir į darbą ryte po baliaus nueit negalėsiu be pachmo. Bet neiti į balių buvo ne mažiau nemalonu, todėl, kad neabejoju, kad net nepiktai, bet aplinkiniai pagalvoja: "Va, alkoholikė, negali gert, todėl atsisako eit į balių, nors baliavot labai mėgsta". Žiauriai bjaurūs tokie dalykai, tai šventėms atėjus, prasidėdavo kažkokia įtampa.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#135 2012-12-20 16:31:44

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Kažkas panašaus, praėjo kiek laiko po paskutinio užgėrimo ir man netrodo viskas taip dramatiškai, dėl visų ateinančių švenčių labai tvirtų nuostatų neturiu, bus daug pagundų. Atvirai pasakius nežnau kaip bus...

Neprisijungęs

 

#136 2012-12-20 16:33:28

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  10d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  22d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Troja rašė:

<...>Bet neiti į balių buvo ne mažiau nemalonu, todėl, kad neabejoju, kad net nepiktai, bet aplinkiniai pagalvoja: "Va, alkoholikė, negali gert, todėl atsisako eit į balių, nors baliavot labai mėgsta". Žiauriai bjaurūs tokie dalykai, tai šventėms atėjus, prasidėdavo kažkokia įtampa.

Na ir tegu galvoja ką jie nori, čia jų problemos :) Ar geriau, kad po to baliaus aplinkiniai šnabždėtųsi: „Va, alkoholikė, vėl prisiliuobė, nesąmonių pridarė, tąsytis su ja reikėjo, namo pristatinėti, kaip visada“?

Neprisijungęs

 

#137 2012-12-20 16:39:13

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Audronis tvirtas kaip uola, pas tave Troja irgi pilna abejonnių?? Pas mane nebloga kompanija "cementuojasi" net nebežinau, kaip pasielgti???  Jeigu jau atvirai, tai visai neblogai būtų sudalyvauti..tongue

Neprisijungęs

 

#138 2012-12-20 16:43:05

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

Troja rašė:

Kita vertus, geriantiesiems "baliuje" negeriantysis yra visai neįdomus, net priešiškai atrodantis, o gerokai padauginę, geriantieji tą negeriantį dažniausiai visiškai užmiršta.

Manau nįmanoma visiškai atsiriboti nuo geriančios aplinkos, arba turi tapti "prisiekusiu" AA grupės nariu ir bendaruti tik AA aplinkoje.

Tara, truputį panašu į pasiteisinimų, kodėl išlieki geriančiųjų aplinkoje, ieškojimą. Žinau, kad nesu joks rodiklis, bet parašysiu tau tvirtai, kad esu visiškai atsiribojusi nuo geriančios aplinkos ir, beje, nesu, niekada nebuvau ir neplanuoju tapti AA nare smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#139 2012-12-20 16:47:58

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

Audronis tvirtas kaip uola, pas tave Troja irgi pilna abejonnių?? Pas mane nebloga kompanija "cementuojasi" net nebežinau, kaip pasielgti???  Jeigu jau atvirai, tai visai neblogai būtų sudalyvauti..tongue

Abejonių konkrečiai dėl ateinančių švenčių lyg ir neturiu - nelaksiu per jas nė per vienas smile Povandeniniai rifai paprastai manęs laukia kitose vietose - ne taip, kaip pas visus žmones. Ne veltui net nepažįstamos aplinkos geografinis suvokimas pas mane - veidrodinis big_smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#140 2012-12-20 16:54:34

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  10d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  22d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

<...> Pas mane nebloga kompanija "cementuojasi" net nebežinau, kaip pasielgti???  Jeigu jau atvirai, tai visai neblogai būtų sudalyvauti..:P

Padaryti, taip, kaip dažniausiai daroma – mesti gerti po švenčių... ir naiviai tikėti, kad jau tada tikrai viskas bus kitaip ir visam laikui. Šiandiena nė kiek ne blogesnė blaivaus gyvenimo pradžiai, nei bet kuri ateinanti diena.

Neprisijungęs

 

#141 2012-12-20 16:57:45

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Troja rašė:

>>>>Abejonių konkrečiai dėl ateinančių švenčių lyg ir neturiu.... big_smile

Labai "slidūs" žodžiai: "lyg ir neturiu", apskritai nelabai pažystu tave, pasigendu "griežtų ir tvirtų" tavo teiginių, ar tik nebuvai išpažinties prieš pasaulio pabaigą???wink

Paskutinis taisė Tara (2012-12-20 16:58:28)

Neprisijungęs

 

#142 2012-12-20 17:14:09

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

Troja rašė:

>>>>Abejonių konkrečiai dėl ateinančių švenčių lyg ir neturiu.... big_smile

Labai "slidūs" žodžiai: "lyg ir neturiu", apskritai nelabai pažystu tave, pasigendu "griežtų ir tvirtų" tavo teiginių, ar tik nebuvai išpažinties prieš pasaulio pabaigą???wink

big_smile Nevaikštau ne tik į AA, bet ir išpažinties, nors gal ir reikėtų, bet greičiausiai neturiu teisės eit, nes neatitinku visų reikalaujamų bažnytinių kanonų big_smile O griežtai ir tvirtai kažką teigt neprotinga, nes ką žinai, kas tavęs laukia už artimiausio kampo? big_smile

Paskutinis taisė Troja (2012-12-20 18:13:23)


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#143 2012-12-20 17:20:48

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Audronis rašė:

Troja rašė:

<...>Bet neiti į balių buvo ne mažiau nemalonu, todėl, kad neabejoju, kad net nepiktai, bet aplinkiniai pagalvoja: "Va, alkoholikė, negali gert, todėl atsisako eit į balių, nors baliavot labai mėgsta". Žiauriai bjaurūs tokie dalykai, tai šventėms atėjus, prasidėdavo kažkokia įtampa.

... vėl prisiliuobė, nesąmonių pridarė, tąsytis su ja reikėjo, namo pristatinėti, kaip visada“?

Įprasta tai pas mus, girtą bendradarbį namo pristatyt - garbės reikalas cool


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#144 2012-12-20 17:26:25

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Oi, Troja baisu man tų ilgašvenčių, gali visko nutikti, visokių blogų dalykų. Gal kaip nors pragyvensime tikėkimės, kad viskas bus gerai. Na ir priplepėjom šiandien visko, matomai nuotaika šventinė.
P.S. Būtų neblogai, kad tokia pakili nuotaika išliktų ir po švenčių,  smile linkiu visiems negadinti sveikatos ir pakilios nuotaikos.

Neprisijungęs

 

#145 2012-12-20 17:32:33

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Troja rašė:

Įprasta tai pas mus, girtą bendradarbį namo pristatyt - garbės reikalas cool

Pritariu Troja, taip tai garbės reikalas. Būna tokių atveju kada esi pats "pristatinėtojas" tada nelaibai smagu, reikia daug kantrybės. Būna kad "pristatai" ir kitas (kūrį irgi reikia pristatyti) palydi ir abu grįžta po gero pusvalandžio, visiškai praradę norą pristatymui.....lol

Neprisijungęs

 

#146 2012-12-20 17:37:49

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

Oi, Troja baisu man tų ilgašvenčių, gali visko nutikti, visokių blogų dalykų. Gal kaip nors pragyvensime tikėkimės, kad viskas bus gerai. Na ir priplepėjom šiandien visko, matomai nuotaika šventinė.
P.S. Būtų neblogai, kad tokia pakili nuotaika išliktų ir po švenčių,  smile linkiu visiems negadinti sveikatos ir pakilios nuotaikos.

Nuotaika normali, tikrai ne iš blogųjų smile Tik ką paskambino draugė, klausė: "Na, ką darom?" Sakau, su kuo darom? Ji sako, kaip su kuo? Rytoj su ta Pasaulio pabaiga ką darom? Sakau, nežinau, reik žiūrėt, kas čia bus. Tai ji sako "Tai gerai, jeigu kas, tai žinok, kad pas mane yra kaimas, susikursim ten lauželį, kaip nors prasilaikysim". Tai taip su ja ir sutarėm, kad viltis visa ko miršta paskutinė...wink


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#147 2012-12-23 12:50:23

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  10d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  22d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Atradau beveik prieš metus įdėtą ištrauką iš Olego Stecenko knygos „Kaip negerti“. Gal visai tinka prieš šventes prisiminti mintį apie atsisakymą gerti:

Labai tipiška, kad pradėdami žengti blaivybės keliu ir turėdami didelį norą ją išsaugoti bet kokia kaina, alkoholikai ruošiasi galimom provokacijom. Iš anksto paruošia ištisas frazes (netgi piktas su keiksmažodžiais), kuriomis galėtų pasinaudoti atsisakant nuo pasiūlytos taurelės. Juokinga, bet dažniausiai tokių „bombų“ net neprireikia... Paskui patys ligoniai pasakoja: „porą kartų pasiūlė, aš atsisakiau ir kažkaip daugiau niekas ir nebelindo...“ Kol Blaivybė netapo svarbiausiu reikalu gyvenime, žmogui atsisakymas išgerti per šventes atrodo neįprastas dalykas, netgi kažkoks iškrypimas.

admin pastaba: Knygą „Kaip negerti“ galima atsisiųsti iš gerb. gydytojo svetainės - rusų ir lietuvių kalbomis. Suprantantiems rusiškai pasirinkimas didesnis, yra audio knyga mp3 formatu.

Neprisijungęs

 

#148 2012-12-23 17:35:32

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Labai teisingai toje Audronio ištraukoje pastebėta, kad blaivus alkoholikas turi būti laimingas, nes jei priešingai, tai jis prisigers. Būtina surast veiklą, kuri teikia didelį pasitenkinimą. Tuomet daug daugiau šansų išlikt blaiviam, nei bimbinėjant iš kampo į kampą ir nežinant, už ko užsikabint ir kur save padėt.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#149 2012-12-23 19:23:43

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Sveiki gerb. kolegos,

Taip jau nutiko, kad pas mane sventes labai "linksmos", siuo metu esu uzblokuotas is visu pusiu, net nezinau (neturiu plano) kokiu budu papildyi atsargas. Kvailokai atrodo: "nieko nelikono svarbasnio kaip papildyti atsargas". Pagirios nera vien tik sekantis, blogas rytas, pagirios tai sugadinti santykiai namuose. Vienu zodziu sventes prasidejo, net neisivaizduoju kokia bus tu svenciu pabaiga.... Pagal galimybes pabandysiu aprasyti sventini mararatona....

Neprisijungęs

 

#150 2012-12-23 19:35:32

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  25d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Sveikas, Tara big_smile
Tai jau taip... Maratonas smile Gerai, kad bent pasidalini ir rašai. Kai mano maratonas prasidėdavo - ne iki rašymo buvo... Nebent Tave kambaryje užrakino ir prie kompo antrankiais prirakino smile

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos