VšД "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД "Aukodeita"

Būk blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#101 2012-11-27 09:48:03

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  6d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Kodėl, Marijau, galvoji, kad taip blogai viskas su tuo buteliu gavosi? Gal buvo būtent taip kaip reikėjo? Jei nebūtų ką daužyti, gal būtum iki parduotuvės ar kaboko nukeliavęs ir nesudaužęs, o turinį į teisingą vietą padėjęs? Taigi viskas gerai baigėsi, džiaugtis reikia :)

Kita vertus, visuose sveikimo būduose akcentuojama, kad nereikia laikyti alkoholio namie. Blaivybės pradžioje „teisingi“ gėrimai iš namų kažkokiu mistiniu būdų dingo, juos pakeitė visokios nesąmonės – vaisvandeniai, sultys. Dabar medicininiams  tikslams bare stovi spirito puslitris, žmona sakė, kad kažkur Absoliut'o butelis mėtosi, bet kažkaip man nei šilta, nei šalto dėl to, nors pradžioje kažin ar taip vienodai būtų...

Neprisijungęs

 

2012-11-27 09:48:03

Google

#102 2012-11-27 10:05:58

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mėn.  23d. 
Nerūkau  17m.  9mėn.  9d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

O ne ne, Audroni! Tikrai nesakau kad blogai, priešingai - džiaugiuosi, kad ištaškiau tą brendį. Tai buvo ženklas, smulkmenų čia nėra ir juokaut labai rizikinga.
Tik tiek, kad pykčio priepuoliai yra blogis... , bet čia atskira tema.

Neprisijungęs

 

#103 2012-12-11 07:40:08

saulyte
Senbuvis
Registravosi: 2012-04-11
Žinutės: 249


Blaivus  9m.  1mėn.  15d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Dovanėlės iš darbo dar negavau, bet jau daugmaž žinau ką dovanos. Kaip ir kiekvenais metais, vynas, šampanas, saldainiai. Tai sumaščiau alkoholį perdovanoti. smile Šios šventės man bus tikras išbandymas.

Neprisijungęs

 

#104 2012-12-11 22:07:27

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  6d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

saulyte rašė:

<...>Šios šventės man bus tikras išbandymas.

Svarbu, kaip nusiteiksi ir kokie žmonės bus šalia. Aš pirmas blaivias Kalėdas ir Naujuosius sutikau turėdamas vos virš mėnesio blaivybės. Taip pat bijojau, bet sutikau dutūkstantuosius su tokiais pat kaip ir aš, tai viskas praėjo labai šauniai ir linksmai. Išėjus 24 val. prie eglutės buvo keista blaiviomis akimis pamatyti kas ten darosi ir pačiam nedalyvauti tose „linksmybėse“ :)

Neprisijungęs

 

#105 2012-12-11 22:18:00

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  21d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Nepamenu 2012 m. Tai bent šventės... kai atsičiuchinau poalkoholinėje katorgoje...O ''saliutai'' arba išgalvoti vaizduotės tvariniai arba nieko nebuvo, nes buvau komoje...tongue

Neprisijungęs

 

#106 2012-12-11 22:26:02

saulyte
Senbuvis
Registravosi: 2012-04-11
Žinutės: 249


Blaivus  9m.  1mėn.  15d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Per šventes nerizikuosiu ir niekur neisiu. smile Bent dabar taip galvoju. smile

Neprisijungęs

 

#107 2012-12-12 00:26:11

Batuotas katinas
Narys
Registravosi: 2012-11-02
Žinutės: 30

Re: Kaip neužgerti per šventes

Man irgi tos šventės baisiai atrodo, ir laukiu ir nelaukiu, kaipo ir blaivas jau apie mėnesi, bet jaučiu slysiu greitai. Gal net ir tų švenčių nereikės. Tuštuma ir vienišumas. Savaitgaliai virto nesibaigiančia nuobodybe.

Neprisijungęs

 

#108 2012-12-12 08:03:37

saulyte
Senbuvis
Registravosi: 2012-04-11
Žinutės: 249


Blaivus  9m.  1mėn.  15d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Batuotas katinas rašė:

Man irgi tos šventės baisiai atrodo, ir laukiu ir nelaukiu, kaipo ir blaivas jau apie mėnesi, bet jaučiu slysiu greitai. Gal net ir tų švenčių nereikės. Tuštuma ir vienišumas. Savaitgaliai virto nesibaigiančia nuobodybe.

Nepasiduok Batuotas katine. Kad Tu žinotum kaip aš jų nelaukiu. Ir ne dėl to, kad bijau prisigerti. Bet tas visas šurmulys, ir visuotinis gėrimas. Norėčiau išvažiuot į koki kaimelį, ir grįžti po Naujų Metų. smile O savaitgaliai patys pirmi buvo sunkūs. Dabar jie man kaip paprastos dienos. Laikykis. Ir stiprybės Tau. smile Dažniau lankykis čia. smile

Neprisijungęs

 

#109 2012-12-12 11:02:28

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Kaip neužgerti per šventes

Batuotas katinas rašė:

Gal net ir tų švenčių nereikės. Tuštuma ir vienišumas. Savaitgaliai virto nesibaigiančia nuobodybe.

man kaip tik savaitgaliai itin laukiami - nes tada daugiau bendravimo, ypač su šeima. Dirbu pats sau, daugiausia namie, prie kompiuterio, taigi darbo dienos yra nuobodesnės.

Neprisijungęs

 

#110 2012-12-12 13:21:42

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  6d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Batuotas katinas rašė:

Man irgi tos šventės baisiai atrodo, ir laukiu ir nelaukiu, kaipo ir blaivas jau apie mėnesi, bet jaučiu slysiu greitai.<...>

Tokie pasakymai kažin ar padeda išlikti blaiviam. Reikėtų kažką daryti, kad to pavyktų išvengti, o ne pasiduoti ir programuoti save užgėrimui. Nusiteikimas čia labai svarbu...

Neprisijungęs

 

#111 2012-12-12 23:04:10

Batuotas katinas
Narys
Registravosi: 2012-11-02
Žinutės: 30

Re: Kaip neužgerti per šventes

Bandau sukontroliuotio save , bet nerandu motyvacijos , pats sau prieštarauju , nežinau , persilaužimas kažkoks ateina jaučiu. Tik nežinau i kokia pusę.

Neprisijungęs

 

#112 2012-12-13 03:22:36

Lukas
Naujokas
Registravosi: 2012-12-07
Žinutės: 2


Blaivus  11m.  5mėn.  25d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

O aš kaip tik laukiu švenčių smile Paskutinės blaivios šventės buvo gal būnant 13-14 metų amžiaus. Bus nauja patirtis. Taip pat priklauso ir iš kurios pusės nukreipsi mąstymą: ar gailėsies savęs kamputyje ir leisies užvaldomas nustovėjusiems ir nebūtinai teisingiems ''šventimo'' stereotipais.. Ar pagaliau blaivia ir šviesia galva baigsi metus ir didžiuodamasis savimi žengsi į naujus.

Būtent taip programuoju savo mąstymą artėjant šventiniam laikotarpiui. Gal ir naivu. Bet savęs gailėjimasis ir galvojimas, jog darai kažkokią auką ar prievolę būdamas blaivus, gali viską tik bereikalingai apsunkinti smile

Neprisijungęs

 

#113 2012-12-13 09:43:12

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  21d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Kiek mūsų įvairiai laukiančių (ir nelaukiančių) šių švenčių... Manau, jog tiesiog sau reikia užduoti kelis klausimus, kad nuostatą įtvirtint: ''Ar išvis laukiu šių švenčių?''; ''Ko bijau?''; ''Kaip kokybiškai jas sutikti,kad jauščiau vidinį komfortą?''; ''Ar jos ''kliūdo''tongue man išlikti blaiviai?''; ''Ar noriu kitą rytą ir dar kelis rytus iš eilės atsibusti ir geriant kavą ar arbatą (ne kažką kito) viską prisiminti, pasidžiaugti, kad vakar neprisišniokščiau iki plionkės netekimo''? .... 

Man praeitų metų švenčių maratono tik pati pradžia patiko, o visa kita - kaip iš sukarpyto filmo... O po to filmo.... tokia kančia buvo, jog maniau per plauką iki išprotėjimo... Liūdna, bet tokia ta patirtis. Nebūtų tos šventinės beprotybės, nebūčiau šiandien blaiva. Tai štai, mielieji, ne švenčių reikia bijoti, o pirmo gurkšnio su laipsniais atsisakyti... Linkiu būti budriems, ir lai šventės neaptemdo proto bei noro blaiviai gyventi. big_smile

Neprisijungęs

 

#114 2012-12-13 16:54:11

Batuotas katinas
Narys
Registravosi: 2012-11-02
Žinutės: 30

Re: Kaip neužgerti per šventes

Ačiu Žuviuk , bandysim, bet ja ant ribos ašwink

Neprisijungęs

 

#115 2012-12-13 18:58:47

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Batuotas katinas rašė:

Man irgi tos šventės baisiai atrodo, ir laukiu ir nelaukiu, kaipo ir blaivas jau apie mėnesi, bet jaučiu slysiu greitai. Gal net ir tų švenčių nereikės. Tuštuma ir vienišumas. Savaitgaliai virto nesibaigiančia nuobodybe.

Man panašiai buvo kodo metu. Negalėdavau būti geriančioje kompanijoje. Nieko nuostabaus nematau dė šių baimių, geriančio žmogaus aplinka yra gerianti aplinka (čia aš apie save), todėl reikia keisti aplinką / draugus arba sugebėti atsipalaiduoti toje aplinkoje be alkoholio. Paskutiniu metu man visai neblogai pavyksata bendaruti su išgėrusiais, nors kartais buna sunku. Nieko nepadrysi reikia išmokti atsipalaiduoti be alkoholio. wink

Neprisijungęs

 

#116 2012-12-14 15:11:27

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Kaip neužgerti per šventes

Labas visiems,kas dėl uždėrimų per šventes tai galiu paskyti,na tai juk kiekvieno individualus reikalas kaip tvarkytis,bet kaip man,aš tai niekada nevengiu būti kartu su geriančia kompanija,na turiu omeny gražiai švenčiančia,nebūnu jau tose kompanijose kur gerima iki nukritimo,tik keli patarimai,aišku svarbiausia nusiteikimas,juk nei už ką neiduotum debetikui saldumynų,nes žino kad tai jam mirtis,taipat mirtis ir mums alkoholis,todėl reikia nusiteikti kad pakėlus bent vieną taurelę mūsų laukia liūdna baigtis,trys dalykai kurie neleidžia potrukiui atsirasti,reikia būti pavalgiusiam,pailsėjusiam,ir nesusinervinusiam,jokiu būdu neiti į kompanijas kur yra jum priešiškai nusiteikes žmogus,taipat jokiu būdu napilstyti prie stalo alkoholinių gėrimų ir neraginti kitų,ir neapsimetinėti netuom kas esi,jokiu būdu negerti iš stikliuko mineralinio,ar giros iš bokalo,tam yra skirta stiklinė,aš nusiteikiu pats save kad tai nuodai,ir man net smirda kai užuodžiu tą bjaurų kvapą,pakeliu su visais kai sakomi tostai,bet sultis ar mineralinį tik iš stiklinės,ir jokiu būdu negalima galvoti kaip čia man atsilaikius negerti,bet nusiteikti iš ankto kad tai baisiausi nuodai,ir netik per šventes,o visada,net neprileisti tokios minties kad gal vieną stikliuką,daug tokių mačiau,ir pats taip esu dares daug kartų prieš galutinį apsisprendimą,pabaiga aiški,tad linkui visiems stiprybės,gyventi blaiviai,ir džiaugtis gyvenimu gražiu,kuris mums jau nušvito,mes esame dievo išrinktieji,nes mus ištraukė iš to liūno,būkime tvirti,ir rytas bus šviesus,ir gyvenimas gražus,aš šį vakarą važiuoju į balių,bet nei mities tokios neturiu gersiu ar ne nes tvirtai žinau kad ne,o nesuprantantiems pasakau kai ragina jog turiu alergiją alkoholiui,iki

Neprisijungęs

 

#117 2012-12-14 18:46:54

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

skorpionas rašė:

.....reikia būti pavalgiusiam,pailsėjusiam,ir nesusinervinusiam,jokiu būdu neiti į kompanijas kur yra jum priešiškai nusiteikes žmogus....

Labai panašu į šiltnamį plieno lakštais, izoliuotą nuo aplinkos. Gyvenime taip nėra, pasitaiko visokių situacjų. Lietuvoje alkoholis toleruojams, sveikam žmogui tai nėra nuodai, priešingai priemonė atsipalaiduoti. Mano aplikoje didžioji dalis neturi problemų, tai normaliai išgeriantys žmonės, dažnokai padauginantys, bet problemų, kokių turi alkoholikai, tikrai neturi. Atsisakyti tokių pageriančių darbo/laisvalaikio draugų su kuriais bendrauju dešimtmečiais būtų kvaila, logiškiau būtų keistis pačiam. Žinoma papraščiau sėdėti prie teliko ar prie kompo ir niekur neiti, prie nieko nesiliesti bet ir tai iš nuobodulio pradėtsi gerti. Ar aš elgčiausi vienaip ar kitaip vistiek po dviejų trijų mėnesių organizmas pareikalauja savo alkoholio dalies...... bent jau taip buvo iki šiol.....

Neprisijungęs

 

#118 2012-12-14 22:28:16

Žuvis
Senbuvis
Registravosi: 2012-07-26
Žinutės: 606


Blaivus  12m.  3mėn.  21d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Tara rašė:

(...) Ar aš elgčiausi vienaip ar kitaip vistiek po dviejų trijų mėnesių organizmas pareikalauja savo alkoholio dalies...... bent jau taip buvo iki šiol.....

Daug kas pasikeičia iš esmės pakeitus priešankstines nuostatas. Tuomet ir fazės nebesikartoja. O jei žinai, kad jos ateina - tuomet Tau turėtų būti dar lengviau - nes po kelių mėnesių turi imtis veiksmų ir būti budrus, kad nepasikartotų cool

Neprisijungęs

 

#119 2012-12-20 08:35:59

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  6d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Saulyte, Batuotas katine ir kiti švenčių nelaukiantys, kokios nuotaikos? Vis dar taip pat šventės nelaukiamos ar jau stiprybės atsirado?

Neprisijungęs

 

#120 2012-12-20 08:49:04

saulyte
Senbuvis
Registravosi: 2012-04-11
Žinutės: 249


Blaivus  9m.  1mėn.  15d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Labas Audroni. smile Aš visada norėdavau ramių švenčių, bet niekada taip nesigaudavo. Tad nelabai ir laukiu. Šiemet nusprendus tek Kalėdas tiek Naujus atšvęsti ramiai. smile

Neprisijungęs

 

#121 2012-12-20 09:10:45

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  6d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Na matai, puiki proga įgyvendinti norus :)

Mes su šeimyna jau daug metų šventes ramiai pasitinkam. Bent jau aš tai nepasiilgstu to triukšmo, ypač Naujametinio. Užtenka, išėjus prieš 24 į lauką, pamatyti ošiančius kaimynus ir fantazija nuo linksmybių atšoka... Kartais pasitaiko, kad kas nors pasiūlo šampano išgerti, o kai pasakom, kad alkoholio nevartojam, su nuostaba nueina prie savo grupės ir iš ten pasigirsta pagarbus šnabždesys „Jie nevartoja...“ ;)

Neprisijungęs

 

#122 2012-12-20 09:22:46

saulyte
Senbuvis
Registravosi: 2012-04-11
Žinutės: 249


Blaivus  9m.  1mėn.  15d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Iš mano pažįstamų ir šeimos narių dar niekas nežino, kad aš visiškai atsisakiau alkoholio. Tai pasiūlymų bus. smile  Todėl ir noriu būti namie tik su šeima, kad niekam nieko nereiktu aiškinti. big_smile

Neprisijungęs

 

#123 2012-12-20 09:49:18

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mėn.  6d. 
Nerūkau  15m.  5mėn.  18d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Puikus sprendimas :) Bus dar tu švenčių su giminėmis ir pažįstamais, o kito šanso blaivybei gali ir nebebūti, todėl reikia naudotis proga.

Į švenčių temą apie atsisakymą gerti. Pernai ar užpernai, per Naujus kaimynas pripuolė su buteliu, o atsisakius pradėjo visiems žinoma giesmę „Vadinasi tu manęs negerbi...“. Nespėjus jam įsijausti paprasčiausiai pasakiau „Tik nepradėkim.“ Ir nepradėjom. Diskusija apie gėrimą ir pagarbą buvo baigta :)

Neprisijungęs

 

#124 2012-12-20 10:58:02

Tara
Senbuvis
Registravosi: 2012-02-11
Žinutės: 592

Re: Kaip neužgerti per šventes

Jeigu pasižiūrėti plačiau "kodėl nelaukiamos šventės" atsakymas būtų vienareikšmiškas: alkoholikas be alkoholio negali atsipalaiduoti, jaučia diskomfortą išgėrusioje aplinkoje. Man teko dalyvauti (blaiviai)ne vienoje šventėje, viskas priklauso kaip nusiteiki, bet diskomfortas mažesnis ar didesnis vistik jaučiasi. Man (asmeniškai) nepriimtina Pumpučio ar Skorpiono nuostatos niekur neiti ir prie nieko nesiliesti. Aš stengiuosi keisti save, dalyvauti ir atsipalaiduoti be alkoholio, aišku rizikinga, bet atsiriboti nuo NORMALIŲ žmonių tikrai neišeitis. Moralės normos tai daugumos nuostata, mes su savo problemomis esame labai labai maža dalis.....

Neprisijungęs

 

#125 2012-12-20 12:01:52

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mėn.  17d. 

Re: Kaip neužgerti per šventes

Pritariu Tarai wink. Tikrai nebūtina atsiriboti nuo visų balių (aišku, jeigu tik jauti, kad galėsi atsisakyti alkoholio). Nors ir nesu priklausoma nuo alkoholio, tačiau irgi stengiuosi jo išvengti. Faina, kai pasakai, kad negersi, tai niekas ir nebesiūlo daugiau. Bet turėjau tokia vieną pensininkę bendradarbę, kuri per kiekvieną baliuką ar šiaip per kiekvieną atsipalaidavimą po darbo vis zirzdavo "O gal išgersi nors kiek? Nors stikliuką? Na kaip tu gali išsiskirti nuo kolektyvo? Taigi kol reiks važiuoti - išsigaruos... aaa? Na išgerk nosrs truputį... Ir kunigai gi geria...aaa? Na išgerk... Taigi labai sveika, ir daktarai pataria... aaa?"  Ir taip kas kartą... O kai išveda iš kantrybės ir pasakai ką nors griežčiau - įsižeidžia baisiausiai, nešneka kelias dienas, skundžiasi visiems iš eilės, kaip aš ją ižeidžiau, o ji tokia gera, taip man norėjo gero big_smile... Žinau, kad problema joje, nes ji labai mėgo išgerti, o kai kas nors šalia negerdavo, tai jai "akis badydavo"...

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisės saugomos