VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#76 2015-05-24 18:47:39

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  21d. 

Re: Knygos

pariuke rašė:

o kas tai per knyga?

Pariuke, Äia knygos pristatymas Sveikas, gyvenime pristatymo apaÄioje yra "langas" kur gali paskaityti knygos pradžiÄ… smile

Neprisijungęs

 

2015-05-24 18:47:39

Google

#77 2015-05-25 10:04:46

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

Pirmoji ir vienintelė išsami knyga Lietuvoje apie naujuosius religinius judėjimus (visas tekstas PDF formatu)
Mindaugo Paleckio daktarinis darbas apie ...

Å i, vienuoliktoji raÅ¡ytojo, žurnalisto Mindaugo Peleckio knyga pirmÄ…syk Lietuvoje iÅ¡samiai pristato ir analizuoja naujojo religingumo fenomenÄ… - naujuosius religinius judÄ—jimus (NRJ). Knyga skirta ir akademinei visuomenei, ir plaÄiam žmonių ratui: joje ne tik analizuojamos NRJ atsiradimo priežastys, kalbama apie vadinamųjų „sektų“ ir netradicinÄ—s pasaulÄ—vokos santykį su Tradicija (nuoseklia tradicine religine ir filosofine mintimi), bet ir pateikiama plati informacinÄ— paletÄ— - apraÅ¡oma apie 100 religinių ir pseudoreliginių krypÄių. Monografija padÄ—s susigaudyti NRJ labirintuose ieÅ¡kantiems tikÄ—jimo, Dievo, atsakymų į amžinuosius klausimus. Dar viena jos funkcija - apsaugoti žmones nuo postmoderniame pasaulyje paplitusių tikÄ—jimų, galinÄių daryti destruktyviÄ… įtakÄ… asmenybei, žmogaus ir visuomenÄ—s fizinei bei psichinei sveikatai. BiblinÄ— frazÄ— „po saule nÄ—ra nieko nauja!“ - tarsi Å¡ios knygos moto, parodantis naujojo religingumo spindesį ir skurdÄ….

https://www.radikaliai.lt/media/2015/04 … c4032c.pdf
buuu..smile
bėgant nuo vilko, tikrai lengvai galima užmint ant meškos..


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#78 2015-05-25 18:45:05

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

Na aÅ¡ tokių pliurpalų neskaitau, tik man įdomu žvejyba prie ko priskiariama prie sektos ar kaip ten kanibalizmo. Pagauni gyvai žuvei nukerti galvÄ… ir nuskutes ,iÅ¡dorojes į  skauradÄ…, po to lapnoji , na laÅ¡iÅ¡Ä… ( mÅ«sų vandenų , ne auginta hormonais) ant juodos duonos truputukÄ… natÅ«ralaus sviesto laÅ¡iÅ¡os be kaulo ir citrinos užspaudi , hmm. Vsio hebrike metu darbus Å¡aunu žvejot , nes lauke ORAS pasakÄ… termometras Å¡ių metų rekordÄ… ko gero sumuÅ¡ , o gal dar kokia dvikoje  ilgakoje aukÅ¡le pakabinsiu?

Neprisijungęs

 

#79 2015-05-25 18:48:32

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

žvejys rašė:

Na aš tokių pliurpalų neskaitau, tik man įdomu žvejyba prie ko priskiariama prie sektos ar kaip ten kanibalizmo. ?

žmogus daktarinį apsigynė, kodėl taip vadini mokslinį laispnį ? nepavydėkkk....
man tai patiko, kad "veiksmas" vyksta Lietuvoje, įvardintos, aptartos sektos, manau tai didelis darbas smile) asmeniškai mintyse kvatojausi vietom, pusę iš jų esu "girdėjusi" tada buvo smalsu pakelti uždangą ir patyrinėt.


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#80 2015-05-25 18:57:45

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

O tau aktualu?
Manau Äia forume ir kitur esantys žmonÄ—s keiÄiantys savo gyvenimÄ… , gyvenimÄ… be alkoholio yra stiprÅ«s ir jie neplaukia pasroviui , tik srovÄ—s yra stiprios , kai kas vÄ—l pasroviui bet greit susigriebia ir vÄ—l kabinasi ar yra norinÄių nukrist nuo krioklio ir žūt ? ne nÄ—ra , tai taip ir su tom religijom kas nori tas pasiduoda jų įtakai jei kas nenori tas nepasiduoda. Gerai riÅ¡u savo diskusija tÄ… tema , nes jau vienÄ… sykį iÅ¡ vartÄ—t į pievas. Lekiu kap zuikis (matytumÄ—t koks greitas ir vikrus esu Å¡iam reikale) žvejot.

Neprisijungęs

 

#81 2015-05-25 19:03:11

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

žvejys rašė:

<..>  Gerai riÅ¡u savo diskusija tÄ… tema , nes jau vienÄ… sykį iÅ¡ vartÄ—t į pievas. Lekiu kap zuikis (matytumÄ—t koks greitas ir vikrus esu Å¡iam reikale) žvejot.

Lėk žvejy, kas tau darosi? smile) gi nuorodos nestovi skersai kelio


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#82 2015-05-25 20:53:01

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  10d. 

Re: Knygos

Egle rašė:

Pirmoji ir vienintelė išsami knyga Lietuvoje apie naujuosius religinius judėjimus (visas tekstas PDF formatu)
Mindaugo Paleckio daktarinis darbas apie ...

Å i, vienuoliktoji raÅ¡ytojo, žurnalisto Mindaugo Peleckio knyga pirmÄ…syk Lietuvoje iÅ¡samiai pristato ir analizuoja naujojo religingumo fenomenÄ… - naujuosius religinius judÄ—jimus (NRJ). Knyga skirta ir akademinei visuomenei, ir plaÄiam žmonių ratui: joje ne tik analizuojamos NRJ atsiradimo priežastys, kalbama apie vadinamųjų „sektų“ ir netradicinÄ—s pasaulÄ—vokos santykį su Tradicija (nuoseklia tradicine religine ir filosofine mintimi), bet ir pateikiama plati informacinÄ— paletÄ— - apraÅ¡oma apie 100 religinių ir pseudoreliginių krypÄių. Monografija padÄ—s susigaudyti NRJ labirintuose ieÅ¡kantiems tikÄ—jimo, Dievo, atsakymų į amžinuosius klausimus. Dar viena jos funkcija - apsaugoti žmones nuo postmoderniame pasaulyje paplitusių tikÄ—jimų, galinÄių daryti destruktyviÄ… įtakÄ… asmenybei, žmogaus ir visuomenÄ—s fizinei bei psichinei sveikatai. BiblinÄ— frazÄ— „po saule nÄ—ra nieko nauja!“ - tarsi Å¡ios knygos moto, parodantis naujojo religingumo spindesį ir skurdÄ….

https://www.radikaliai.lt/media/2015/04 … c4032c.pdf
buuu..smile
bėgant nuo vilko, tikrai lengvai galima užmint ant meškos..

Oi, Egle, super, super. Labai daug tikiuosi iÅ¡ Å¡itos knygos, nes jau net ne vienerius metus ieÅ¡kau kažko panaÅ¡aus. Tik kaip atsispausdinti net beveik 500 puslapių? big_smile Visas mane sudominusias knygas stengiuosi atsispausdinti, nes nepatogu skaityt internete. AÄiÅ«.


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#83 2015-05-25 20:58:59

Regina
Aktyvus narys
Registravosi: 2011-12-09
Žinutės: 113


Blaivus  12m.  7mÄ—n.  13d. 

Re: Knygos

AÄiÅ« Eglute už nuorodÄ…. Man tai įdomu apie sektas, ypaÄ apie vienÄ… iÅ¡ jų... kuri atÄ—mÄ— iÅ¡ manÄ™s pusseserÄ™. Jau gal apie 15 metų, kai ji nustojo bendrauti su Å¡eima ir artimaisiais. Galiausiai apsigyveno jų centre, jauÄiasi laiminga, bet artimieji jai nebereikalingi, nes neiÅ¡manÄ—liai, nenuÅ¡vitÄ™ ir pan,.nebent irgi panorÄ—tų prisijungti. O tikrai protinga ir gerÄ… iÅ¡silavinimÄ… turinti mergina. PabandÄ— ir užsikabino.

Neprisijungęs

 

#84 2015-05-26 07:03:57

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

Egle rašė:

žvejys rašė:

<..>  Gerai riÅ¡u savo diskusija tÄ… tema , nes jau vienÄ… sykį iÅ¡ vartÄ—t į pievas. Lekiu kap zuikis (matytumÄ—t koks greitas ir vikrus esu Å¡iam reikale) žvejot.

Lėk žvejy, kas tau darosi? smile) gi nuorodos nestovi skersai kelio

Man tai nieko , bet tau tai tikrai kažkas su tomis religijomis ne taip. Tokių turgui Å¡imtai kalba , linguoja , nusiÅ¡neka, o dar geriau po to susipeÅ¡a , kai nebÅ«na klientų tai nors paįvairini niÅ«ria diena , tai tas pats ir Äia, na įdomiau . Å iaip esu kanibalizmo Å¡alininkas, vakar vakare atlikau ritualÄ… , žuvis praÅ¡Ä— , maldavo gyvent , aÅ¡ be gailesÄio žar galvÄ… ir į skauradÄ…, O žinot visa ta pramonÄ— aliejaus ir deÅ¡rų(Å¡lapkÄ—s) irgi sekta niekad iki galo nepasako technologijų iÅ¡ ko gaminÄ… , paraÅ¡o kai pasikeiÄia technologija , tÄ… senÄ… iÅ¡meta į arenÄ… ir visi "o velnias ir kÄ… mes supetoÄinom". Å iaip labai geras straipsnis visiems žiopliams kurie neturi kur dÄ—t pinigų ir laiko." Kai dirbi mažiau laiko kvailystÄ—m lieka" - sakydavo mano senelis.

Neprisijungęs

 

#85 2015-05-26 07:58:22

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

žvejys rašė:

Egle rašė:

žvejys rašė:

<..>  Gerai riÅ¡u savo diskusija tÄ… tema , nes jau vienÄ… sykį iÅ¡ vartÄ—t į pievas. Lekiu kap zuikis (matytumÄ—t koks greitas ir vikrus esu Å¡iam reikale) žvejot.

Lėk žvejy, kas tau darosi? smile) gi nuorodos nestovi skersai kelio

<..>Tokių turgui Å¡imtai kalba , linguoja , nusiÅ¡neka, o dar geriau po to susipeÅ¡a , kai nebÅ«na klientų tai nors paįvairini niÅ«ria diena , tai tas pats ir Äia, na įdomiau . <..>  Å iaip labai geras straipsnis visiems žiopliams kurie neturi kur dÄ—t pinigų ir laiko." Kai dirbi mažiau laiko kvailystÄ—m lieka" - sakydavo mano senelis.

nu ką turginiai tinginiai bei žiopliai , gavom bumbulų nuo šio charizmatiško jaunuolio...
tau išties kažkas negerai su pagieža mano asmeniui, labai drimba, nors bandai paslėpt. Ajajaj...


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#86 2015-05-26 08:49:44

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  19d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  5d. 

Re: Knygos

Egle rašė:

...
nu ką turginiai tinginiai bei žiopliai , gavom bumbulų nuo šio charizmatiško jaunuolio...
tau išties kažkas negerai su pagieža mano asmeniui, labai drimba, nors bandai paslėpt. Ajajaj...

Labai tikiuosi, kad jaunuolis Äia Å¡itaip pajuokaut bandÄ—, o ne asmeniÅ¡kai kažkÄ…...
Nepergyvenk,Eglut :)

Neprisijungęs

 

#87 2015-05-26 09:03:14

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

Marijus rašė:

Egle rašė:

...
nu ką turginiai tinginiai bei žiopliai , gavom bumbulų nuo šio charizmatiško jaunuolio...
tau išties kažkas negerai su pagieža mano asmeniui, labai drimba, nors bandai paslėpt. Ajajaj...

Labai tikiuosi, kad jaunuolis Äia Å¡itaip pajuokaut bandÄ—, o ne asmeniÅ¡kai kažkÄ…...
Nepergyvenk,Eglut smile

nieko tokio, gal ką išsiaiškinsim, galėjau ir nieko nesakyt.,nežinau..toks subtilus kamuolys gerklėj atsistoja, dėl savo pasisakymų įvairiais klausimais turinio, kas blogai, kodėl negalima.. nu come on, man vėl emocijos..


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#88 2015-05-26 09:07:47

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

Marijus rašė:

Egle rašė:

...
nu ką turginiai tinginiai bei žiopliai , gavom bumbulų nuo šio charizmatiško jaunuolio...
tau išties kažkas negerai su pagieža mano asmeniui, labai drimba, nors bandai paslėpt. Ajajaj...

Labai tikiuosi, kad jaunuolis Äia Å¡itaip pajuokaut bandÄ—, o ne asmeniÅ¡kai kažkÄ…...
Nepergyvenk,Eglut smile

Tai aiÅ¡ku , kad Marijau tik pajuokaujant , tik bÄ—da kad nevisi supranta. Na ar sunku suprast , kad apie asmenį jo net nemaÄius net neįmanoma raÅ¡yt, net jei ir pažinoÄiau to nedaryÄiau , gali paliudyt tie su kuriais bendrauju gyvai. O jei kÄ… tai turgus -tai tautos paveikslas.

Neprisijungęs

 

#89 2015-05-26 09:13:32

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

nors ir aÅ¡ su visokiais "nukrypimais ir užraitymais"...bet tiek jau prisakyta iÅ¡ tavo pusÄ—s žvejy, net nemaÄius....kad geriau jau mudu susitiktume ir pakalbÄ—tume..


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#90 2015-05-26 09:33:27

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  4mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

Egle rašė:

nors ir aÅ¡ su visokiais "nukrypimais ir užraitymais"...bet tiek jau prisakyta iÅ¡ tavo pusÄ—s žvejy, net nemaÄius....kad geriau jau mudu susitiktume ir pakalbÄ—tume..

ÄŒia forumas , aÅ¡ Äia noriu bÅ«t tarp blaivių žmonių , tarp žmonių kurie nori ir keiÄia savo gyvenimÄ… iÅ¡ pragaro į normalų , o ne pažinÄių portalas. Å iaip kad esu kitaip galvojantis nemanau kad tai blogai , yra pasakymas "per ginÄus gimsta teisybÄ—" , žinai daug sužinau apie savo asmeninius trukumus ir apie blaivų gyvenimÄ… (ne apie asmenį , su kurio raÅ¡inÄ—ju, to nedarau), per panaÅ¡ias diskusijas.
Å iandien lyja , kaip tingiu eit dirbt , bet reik eit , nes tie skelbimai, forumai ir feizbukai visai galva iÅ¡kvarÅ¡ins, delfių ir rytų neskaitau , nes lietuviai vÄ—l carui Å¡pyga parodÄ—(Äia apie eurovizija) , tai pusmetį pasipeÅ¡ios. Geros dienos ir nerodykim nei Å¡pygų, nei liežuvių.

Neprisijungęs

 

#91 2015-06-03 19:38:13

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

šiek tiek įžemina ir leidžia atsitraukt nuo savęs knyga vakarais.
Skaitau RiÄardo Gavelio „Jauno žmogaus memuarai“.
<..>Visad norÄ—jau raÅ¡yti tau laiÅ¡kus. Å iais rÄ—ksmingais laikais, kai visi dudena vienas per kitÄ…, neklausydami paÅ¡nekovų, galbÅ«t vienintelis bÅ«das iÅ¡sisakyti yra laiÅ¡kų raÅ¡ymas. LaiÅ¡ko niekas nepertrauks, neužginÄys, nori nenori turÄ—s iÅ¡klausyti tavo mintį ligi galo. Seniai taip manau. Visad norÄ—jau raÅ¡yti tau laiÅ¡kus, bet taip ir neiÅ¡siunÄiau nÄ— vieno. Nors buvau pradÄ—jÄ™s bene Å¡imtÄ…, raÅ¡ydavau naktimis, kai Å¡eimyna sumigdavo, kartais ligi paryÄių. P a s k u i   g r i Å« d a v a u   n o r s   v a l a n d Ä— l Ä™    n u s n Å« s t i,   s k l i d i n a s    k e i s t o    d ž i u g e s i o, taÄiau rytas, deja, vis bÅ«davo protingesnis už vakarÄ…. RytÄ… savo skausmingai kurtÄ… laiÅ¡kÄ… sudraskydavau ir iÅ¡mesdavau, retai kada jis tverdavo ligi popietÄ—s. Kartais efekto dÄ—lei sudegindavau. Popierius rangydavosi, anglÄ—davo, kambaryje pasklisdavo nepakeliamas dvokas. Degdama Å¡ratinuko pasta klaikiai užsmirsta. <..>
kaip gerai kad kažkas dar vis rašo..


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#92 2015-06-03 19:57:48

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Knygos

o aÅ¡ pernai KalÄ—doms visoms draugÄ—ms užraÅ¡iau atvirukus ir iÅ¡siunÄiau. Net ir toms su kuriomis viename mieste gyvename. Labai visoms patiko. Kiekvienai skirtingus žodžius parinkau, o atvirukus pirkau dabar naujai iÅ¡leistus, bet senų atvirukų reprodukcijos. Ant vieno atviruko, labiausiai man patikusio, užraÅ¡iau ir sau visÄ… sÄ…raÅ¡Ä… palinkÄ—jimų kitiems metams. Vienas iÅ¡ jų buvo - palinkÄ—jimas nebegerti. Tik blaivi randau laiko tokiems dalykams.

Neprisijungęs

 

#93 2015-06-03 20:02:13

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

faina pariuke, neseniai vienam second handiniam knygyne radau visÄ… stalÄ… įvairių senų atvirukų..dvideÅ¡imt minuÄių žiÅ«rÄ—jau užsihipnotizavus, vaikystÄ—s vaizdai


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#94 2015-06-03 20:03:45

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  21d. 

Re: Knygos

Aš pagalvojau, kaip seniai kam nors ranka laišką rašiau sad

Neprisijungęs

 

#95 2015-06-03 20:04:39

pariuke
Senbuvis
Registravosi: 2013-12-28
Žinutės: 642

Re: Knygos

Ten buvo reprodukcijos dar senesnių atvirukų, manau kad ne mūsų vaikystės. Bet jie man be galo žavingi buvo. Kiek visokio užsiėmimo gali prisigalvoti, kai esi blaivi. keletą dienų po darbo rinkau atvirukus, tada keletą vakarų rinkau žodžius, dar reikėjo drauges apskambinti, kad adresus sužinoti. Čia tai buvo juokingiausia. Vienos pas kitas lankomės nuolat, bet nei namo numerių, nei buto numerių nežinom.

Neprisijungęs

 

#96 2015-06-03 20:07:43

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

Veronika rašė:

Aš pagalvojau, kaip seniai kam nors ranka laišką rašiau sad

Veronika, parašyk apie save ar apie ką nori ir išsiūsk man pakvėpinus smile


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#97 2015-06-03 20:09:19

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  21d. 

Re: Knygos

Egle rašė:

Veronika rašė:

Aš pagalvojau, kaip seniai kam nors ranka laišką rašiau sad

Veronika, parašyk apie save ar apie ką nori ir išsiūsk man pakvėpinus smile

Šiaip, jeigu, ką, apie tą patį prieš penkias minutes pagalvojau lol

Neprisijungęs

 

#98 2015-06-03 20:11:06

Veronika
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2012-03-19
Žinutės: 2515


Blaivus  9m.  0mÄ—n.  21d. 

Re: Knygos

Kai kitą sykį, kai Pasiklydęs dings, visas forumas rašys jam laiškus ir siųs atvirutes paštu wink

Neprisijungęs

 

#99 2015-06-03 20:12:15

Egle
Senbuvis
Registravosi: 2015-01-26
Žinutės: 1988


Blaivus  12m.  1mÄ—n.  26d. 

Re: Knygos

bet spėju, kad nepagalvojai apie iškvėpinimą. smile


“I don’t care what you shake, just shake somethingâ€.

Neprisijungęs

 

#100 2015-06-03 20:12:19

Pasiklydes
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-25
Žinutės: 1632

Re: Knygos

Veronika rašė:

Kai kitą sykį, kai Pasiklydęs dings, visas forumas rašys jam laiškus ir siųs atvirutes paštu wink

O dabar tik saskaitos ir kvietimai i teisma... ir nei vienos atvirutÄ—s, liÅ«duma...  smile


Dangun tiesiasi rankos, aš su bonka einu..

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos