VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#26 2013-04-11 12:33:16

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Audronis rašė:

skorpione, niekas tavęs nepuola. Šiaip tai aš viską skaitau labai atidžiai, bet alus yra alus, su puse laipsnio ar su aštuoniais. Niekada per blaivybės laikotarpį negėriau bealkoholinio, parduotuvėse parduodamo alaus. Esu išgėręs stiklinę naminės, mano paties iš vakaro darytos giros ir supratau, kad man jos gerti nereikia, nors laipsnių ten ir nebuvo... Mums pavojinga net girą gerti, nesvarbu, kad ji sintetinė, o ką jau kalbėti apie alų. Vien gėrimo pavadinimas ką reiškia! Nereikia savęs apgaudinėti geriant bealkoholinį alų ar vyną, nuo jų vienas mažytis žingsnelis iki alkoholinio. Tą patį sako ir daugelis sveikimo programų...

Va Äia su Tavimi sutinku Å¡imtu procentu,aÅ¡ taipat iÅ¡gÄ—res tos na pavadinkime naminÄ—s giros,nes alus baisiai skamba,lygiai taipat supratau kad jos man taipat gerti nereikia,tÄ… ir norÄ—jau pasakyti,o apie bealkoholinį alų ar vynÄ… iÅ¡ parduotuvÄ—s,net kalbos negali bÅ«ti,dÄ—kui kad supratai viskÄ… teisingai,geros dienos.

Neprisijungęs

 

2013-04-11 12:33:16

Google

#27 2013-04-11 12:48:01

Artaz
Senbuvis
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2013-01-06
Žinutės: 736


Blaivus  8m.  9mÄ—n.  16d. 
NerÅ«kau  8m.  9mÄ—n.  9d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Nesipykit, chebra smile
Aš tai va, švęsdamas kiekvieną savo blaivą dieną, įkalu nealkoholinės degtinės arba bealkoholinės naminės. Parūkau bedūmines cigarėtes ar kaljaną, karts nuo karto bekaifinės žolės. Būna, kad ir skalbimo miltelių pora "darogų" sutraukiu.
Džiaukimes gyvenimu! smile
Būkit visi pozityvūs ir judam toiau! smile


Jei bijai kažką prarasti -
prarask ir daugiau nebijok.

Neprisijungęs

 

#28 2013-04-11 13:19:35

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  25d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  11d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Pyksti kai sÄ…moningai ar nesÄ…moningai jautiesi neteisus. Nieks Äia nepyksta :D Diskutuojam, teisybÄ—s ieÅ¡kom.
Å iaip skaiÄiau tai, kas buvo paraÅ¡yta juodu ant balto. O paraÅ¡yta buvo naminis alus. VienÄ… dienÄ… viena stiklinÄ—, kita dienÄ… pora. ŽemaitiÅ¡kas jis ar bavariÅ¡kas paraÅ¡yta nebuvo. Antra vertus alus yra alus, net bealkoholinis; parduotuvinis ar naminis Visa kita yra iÅ¡lygos, pritempimai ir iÅ¡vedžiojimai.
Ir dar: jei jau tas žemaitiškas alus toks nekaltas, tai kam reikėjo po to reikėjo valios pastangų sustot, imtis visokių pirties procedūrų. Pats, Skorpione, gi apie tai rašei.
Prisižiūrėjęs aš tų išvedžiotojų iki negalėjimo. Pats irgi metų metais kabinau sau makaronus, kad esu savo norų šeimininkas, kad esu stipresnis už savo pasąmoninius motyvus.
Visos tos istorijos apie pozytyvius nusiteikimus, ligų nugalėjimus yra madingos laikraštinės antys.

P.S. šitai diskusijai, manau, tikrai ne vieta Jūros dienorašty, gal adminas perkels?

Paskutinis taisÄ— Marijus (2013-04-11 13:21:26)

Neprisijungęs

 

#29 2013-04-11 13:48:26

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Å aunuolis Artazai,tikrai nuotaikÄ… pakÄ—lei,ir tikrai ne Äia reikia tokias temas gvildenti,reikia keltis į temÄ… paplepÄ—kim,jau raÅ¡iau kas norÄ—jo tas suprato,o kam norisi tik intriguoti tam visad bus blogai,yra tokia žmonių kategorijÄ…,kur į akis sako vienÄ…,o už akių kitÄ…,kad ir vienas iÅ¡ tos arÅ¡ios diskusijos dalyvių man asmeniÅ¡kai į AŽ raÅ¡o vienÄ…,o Äia prieÅ¡ingai,na tuom ir baikim tuos bobų pliotkus,elkimÄ—s vyriÅ¡kai ir eikime iÅ¡kelta galva blaivybÄ—s keliu,ir nepraskyskime,manau kad dabar labiausiai reikia JÅ«rai palaikymo,bei iÅ¡klausymo,o ne mÅ«sų paistalynių,beje,kur Žuvis dingo,pasiilgau kažkaip.

Neprisijungęs

 

#30 2013-04-11 14:09:32

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  25d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  11d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Skorpione, kad nebūtų intrigų išviešinsiu tą asmeninę žinutę kurią rašiau tau:

Marijus rašė:

Laba, Skorpione.
Biski pasiteisindamas rašau, kad forume tave "puldinėju". Tai darau dėl pedagoginių sumetimų. Dėl naujokų. Žinai gi Merfio dėsnį, kad jei yra bent mažiausia galimybė patarimą suprasti neteisingai, jis taip ir bus suprastas. Kad naujokui nekiltų net mažiausių iliuzijų apie alkoholį.
Gerbiu tavo blaivybÄ—s keliÄ…, metodus. Nekvestionuoju teisingi jie ar ne, tai tavo ir tik tavo reikalas.
Antra vertus noriu gyvos ir drÄ…sios diskusijos, todÄ—l ir lendu "ginÄytis". Kitaip forume gaunasi labai nuobodu: visi viskÄ… žino, moka... nori gero. o gaunasi kaip visada...
Diskutuokim :) neįsižeiskim ir nenutilkim. Taip yra šansas gimti teisybei. :)

įdėsiu ir atsakymą :) :

skorpionas rašė:

Labas Marijau,džiaugiuosi jog esi supratingas,ir širdyje jauti jog elgiesi nelabai gerai,tuo labiau jog iš rašymo stiliaus suprantu kad tiktum man į sūnus pagal amžių,todėl ir supratimai skirtingi,linkiu Tau tik gero,sėkmės.

Jei galima, Skorpione, nuo Å¡iol vadinsiu tave Tata?
Tai va, Tata Skorpionai, tikrai kad mūsų supratimai skiriasi ir bijau kad tas skirtumas akivaidžiausiai atsispindi blaivybės laike.

Neprisijungęs

 

#31 2013-04-11 14:39:18

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

AÄių Marijau jog viskÄ… supratai,ir pripažinai,tai Tavo tvirtumo bei sažinigumo ženklas,linkiu ir toliau iÅ¡likti garbingu.

Neprisijungęs

 

#32 2013-04-11 15:04:24

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  25d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  11d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

skorpionas rašė:

AÄių Marijau jog viskÄ… supratai,ir pripažinai,tai Tavo tvirtumo bei sažinigumo ženklas,linkiu ir toliau iÅ¡likti garbingu.

Bijau, Skorpione, kad nelabai... Niekad nepripažinsiu, kad saugu pliÅ«rinti naminį ar bile kokį kitokį alų. YpaÄ temoj kur žarstai patarimus naujokams.
Mano nuomonÄ— tokia: turinÄiam priklausomybÄ™ nuo alkoholio mirtinai pavojinga ne tik bet koks alus, naminis ar koks kitas, bet nealkoholiniai alÅ«s vynai, punÅ¡ai imitacijos. Pavojingi yra ir tuÅ¡Äios taurelÄ—s, ar bokalo su limonadu kilnojimai, dalyvavimai baliuose, girtose kompanijose. Tai rodo, kas troÅ¡kimas svaigintis yra gyvas ir stiprus.

Neprisijungęs

 

#33 2013-04-11 15:29:14

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Va Äia tai mÅ«sų nuomonÄ—s sutampa,jau daug kartų visÄ… tai esu kartojes,bÅ«tent tai ir norÄ—jau pabrėžti raÅ¡ydamas apie naminio alaus poveikį,kad niekas nepakibtu ant tokios meÅ¡kerÄ—s,labai džiaugiuosi kad galų gale supratai ir pritari,teisingai raÅ¡ei jog tiesa gimsta diskusijose,bÅ«tent,tik gaila kad tiek ilgai reikÄ—jo diskutuoti,kad vos nesusipykome,ir tai kÄ… Marijus dabar paraÅ¡Ä—,nebenoriu kartotis,yra Å¡venta tiesa,net indų negalima naudoti ne pagal paskirtį,o ypatingai pavojingas dalykas,kai nenorint iÅ¡siskirti iÅ¡ minios,baliuje,žmogus einantis blaivybÄ—s keliu,pilasi į stikliukÄ… mineralinio,ir kilnoja kartu su visais,arba pirtyje geria arbatÄ… ar kitÄ… gÄ—rimÄ… iÅ¡ bokalo,tai tiesiausias kelias į atkrytį,linkiu visiems bÅ«ti budriems,ir nepaslysti,o Tu Marijau pamirÅ¡ai prie mano vardo pridÄ—ti žodį Tata lol

Neprisijungęs

 

#34 2013-04-11 15:57:56

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  25d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  11d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Tata, jokių problemų.
Tai kaip tariamės, Tata, pliūrinam toliau užsimiršę naminį alų, ar imam galų gale blaiviai gyvent?
A, Tata? :)

Neprisijungęs

 

#35 2013-04-11 16:10:38

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Na tai kaip ir aiÅ¡ku,mano kelias blaivybÄ—s kelias,ir aÅ¡ to nedarau,kÄ… bandai man prikabinti,Å¡iaip negražiai elgiesi,kaip tik žadu pasiÅ«lyti forumo dalyviams susitikimÄ… Å¡iÄ… vasarÄ…,kur tai galime padaryti turiu,iÅ¡nuomoÄiau sodybÄ… nemokamai,jei tik noras toks bÅ«tu,ir į žemaitija jeigu ne per toli bÅ«tu atvažiuoti,kÄ… manote ta tema?

Neprisijungęs

 

#36 2013-04-11 18:04:36

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  25d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  11d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Marijus rašė:

Tata, jokių problemų.
Tai kaip tariamės, Tata, pliūrinam toliau užsimiršę naminį alų, ar imam galų gale blaiviai gyvent?
A, Tata? :)

Fu, šitą tikrai bjauriai parašiau... Sorry, Skorpione, t.y. Tata, nusipezėjau. Prašau nepykt, atvešiu į žemaitiją ko nors skanaus aukštaitiško ir nealkoholinio.

Neprisijungęs

 

#37 2013-04-11 20:58:40

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Atsiprašymas priimtas,viskas gerai.

Neprisijungęs

 

#38 2013-04-12 09:18:51

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  25d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  11d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

ŽiÅ«rÄ—k, Skorpione. Kad aiÅ¡ku bÅ«tų tau ir visiems. AtsipraÅ¡iau už savo grubumÄ…, bet tik tiek. Nepritariau alaus gurkÅ¡nojimams, kad ir kokie bÅ«tų pasiteisinimai. Atsiet be laipsnių, atsiet netyÄia...
Kiek prisikamavau mesdamas gerti, kol supratau kad maustau pats save. O kiek prisižiÅ«rÄ—jau, kaip paslysta lygioje vietoje kiti. Dabar įsitikinau, kad niekas neatsitinka netyÄia. Viskam yra savos priežastys. Deja, dažniausiai jos yra tokios paprastos ir tokios nemalonios, kad tiesiog nenoriu jų matyti. Tada atsiranda visokie, "netyÄia", "juk tik pora laipsnių", "susiklostÄ— tokios aplinkybÄ—s, kad turÄ—jau...". O iÅ¡tikrųjų, tiesiog noras gerti buvo stipresnis, ar norÄ—jau nuslÄ—pti, kad turiu Å¡iÄ… silpnybÄ™.

Neprisijungęs

 

#39 2013-04-20 13:44:04

smiltis
Senbuvis
Registravosi: 2013-04-20
Žinutės: 268

Re: Ar tai jau pavojus?

man 47 metai,kazkada as pradejau taippat kaip tu,taciau siandien galiu pasakyti,kad jei vartoji,tai jau eini link to,kad tapsi priklausomas ,tai tik laiko klausymas,  priklauso nuo tavo genu,organizmo stiprumo,mastymo,bet ,kad ir letas , kritimas zemyn- neisvengiamas.Sustok geriau dabar ,tai nors atsisukes atgal,kai sulauksi 50  metu,pamatysi netik savo kancias ir tustuma, bet ir nuostabu gyvenima,praleista ne prie butelio,o  savo seimos ar artimuju rate,net vienatve negeriant nera baisi.

Fanta rašė:

Sveiki, jauÄiu, kad turiu labai didelį potraukį alkoholiui. Gan dažnai aplanko mintys, kad bÅ«tų labai neblogai iÅ¡gerti. Pati to noro iÅ¡sigÄ…stu, bet tas noras toks stiprus... Negeriu kasdien, negeriu po labai daug, bet... dažnai iÅ¡geriu butelį, kitÄ… alaus bÅ«dama viena namie, darbovietÄ—je vakarÄ—lių metu taip pat neatsisakau, dažnai net bÅ«nu tokių vakarÄ—lių iniciatore. Na neprisigeriu iki griuvinÄ—jimo, "pachmielo" taip pat nereikia, bet... kartu lyg ir baisoka genų, nes a.a. tÄ—tis, senelis turÄ—jo problemų su alkoholiu. Ar tai normalu? Ar jau ieÅ¡koti kokios pagalbos, nes prasigerti tai tikrai nenoriu? Žinau, kad pati Å¡io įproÄio ko gero nesugebÄ—siu atsisakyti, tuo labiau, kad jis man dar kol kas labai netrukdo gyventi. AÄiÅ«, jei kas atsakys.

Neprisijungęs

 

#40 2013-04-21 19:39:31

kebabas
Narys
Registravosi: 2013-02-24
Žinutės: 37

Re: Ar tai jau pavojus?

sveika smiltis.yra toks dalykas su alkoholikais,jeigu jau pradejai galvot kad gal tu alkoholikas,tai turiu nuliudinti kad taip ir yra.nenusigask visur problemu yra bet visos ir isprendziamos,nors jeigu ir nevisos bet nors daromos nuosirdzia ir blaive galva.nesvarbu kiek isgeri ir kokioj stadijoj esi dabar ar kokiom lygij iki alkoholizmo.ir jeigu bedu dar nera tai zinok net nepajusi kai ju turesi,ir tada galvosi dar labiau ar esu alkoholikas ir kaip dar bedas isspresti kuriu jau turiu pridirbes.dar sunkiau,vel gerimas padaznes ir ves tave tik gylin ir y tamsa kur atsidursi tokioj tamsoj kad ieskosi jungtuko kaip rasti sviesos tunolo gale.nepazystu ne vieno zmogaus kuris gerdamas laimingai nugyveno gyvenima.cia toks palyginimas mano,as noreciau but tavo situacijoj ir taip pradet galvot kol dar neturiu bedu,bet deja as pradejau galvot kol prisikau visa klozeta ir nustojas gert cia tipo vandeni neleidu nebegeriu ir viskas susitvarko,deja ne nebegeriu o problemos nedingo,dabar tik trenu trenu su sepeciu sudo likucius tai savo bjaurastis pridarytas per gerima,tik laikuj begant meldziant y dieva viliuos kad isvalysiu ir padarysiu svara klozete.apie gerima gali pamirst,stai kam as gyvenau su alkoholiu ir bedom.patikek manim skaudu man valyt savo prisiktus sudus ir dar blaive galva,viska atsimeni ka pridirbes,tai nelauk kol prisisiksi ir pajusi kad jau man jau blogai as sergu alkoholizmu,mesk dabar ir visam laikuj,cia mano num jeigu ka.864110500,as gydaus pats ir galiu pasistengt padet zmonem kaip gyditis pacia pradzia,betkokioj situacijoj issisukt.neissigask kad taip grubokai rasau bet as griestai su tuo kovoju.nes jis yra sudo gabalas jis grauna jaunu graziu zmoniu protus ir gyvenimus.

Neprisijungęs

 

#41 2013-04-22 08:59:20

viera
Aktyvus narys
Miestas: Dzukija
Registravosi: 2013-03-27
Žinutės: 89


Blaivus  11m.  0mÄ—n.  10d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Fanta rašė:

Sveiki, jauÄiu, kad turiu labai didelį potraukį alkoholiui. Gan dažnai aplanko mintys, kad bÅ«tų labai neblogai iÅ¡gerti. Pati to noro iÅ¡sigÄ…stu, bet tas noras toks stiprus... Negeriu kasdien, negeriu po labai daug, bet... dažnai iÅ¡geriu butelį, kitÄ… alaus bÅ«dama viena namie, darbovietÄ—je vakarÄ—lių metu taip pat neatsisakau, dažnai net bÅ«nu tokių vakarÄ—lių iniciatore. Na neprisigeriu iki griuvinÄ—jimo, "pachmielo" taip pat nereikia, bet... kartu lyg ir baisoka genų, nes a.a. tÄ—tis, senelis turÄ—jo problemų su alkoholiu. Ar tai normalu? Ar jau ieÅ¡koti kokios pagalbos, nes prasigerti tai tikrai nenoriu? Žinau, kad pati Å¡io įproÄio ko gero nesugebÄ—siu atsisakyti, tuo labiau, kad jis man dar kol kas labai netrukdo gyventi. AÄiÅ«, jei kas atsakys.

Fanta,susigriebk,kol nevÄ—lu!PatikÄ—k iÅ¡ savo karÄios patirties žinau,kad tai jau pavojus.Pradžioje ir man taip atrodÄ—.Buvo smagu darbovietÄ—s vakarÄ—liuose,gyventi netrukdÄ—,namuose po truputį...Ai,kas Äia tokio,kad taurÄ™ vyno ar vienÄ… kitÄ… taurelÄ™ atsipalaidavimui:)O pažiÅ«rÄ—k iki ko tas privedÄ—:(Jau ir 0,7 pradÄ—jo neužtekti.Susiimk,kol nevÄ—lu.Tu dar jauna.Nepaaukok savo gyvenimo alkoholiui.Tai labai žiauru...

Neprisijungęs

 

#42 2015-10-24 10:56:45

Viktorija
Senbuvis
Registravosi: 2013-05-24
Žinutės: 176

Re: Ar tai jau pavojus?

Valio big_smile. Jau kurį laikÄ… galvojau, kad reikÄ—tų "užvesti" temÄ… apie tai, kada supratome, kad gÄ—rimas jau nÄ—ra tik lia lia. PradÄ—siu nuo savÄ™s. Ilgokai gerdama nemaÄiau problemos, visuomet galvojau, kad jau jei trukdys, tai lengvai mesiu. Kai pradÄ—jo trukdyti, pabandžiau tÄ… lengvÄ… metimÄ…. PasirodÄ—, kad ne taip jau ir lengva ir gÄ—riau toliau (su saiku, su kontrole ... viskas Äiki, net dozÄ—s tipo nedidÄ—jo), kol vienÄ… pirmadienio rytÄ… taip rankos drebÄ—jo, kad tris kartus suvedžiau parduotuvÄ—je neteisingÄ… pinÄ…. Teko keliauti į bankÄ…. ÄŒia buvo mano lūžio taÅ¡kas...
Gerai, tai gerai, bet turiu problemÄ… - nuo meilÄ—s perÄ—jau prie neapykantos mad alkoholiui, (tikrai ne alkoholikams) ir tai mane trikdo.
Å iandin paryÄiais prabudau nuo kaukianÄių sirenų, liepsnojanÄio miesto. Ryte perskaiÄiau, kad sudegÄ— alko iÅ¡parduotuvÄ— (kas Äia per naujadaras roll) ir Å¡irdyje pasidžiaugiau kaip tikras lietuvis.

Neprisijungęs

 

#43 2015-10-25 08:10:24

žvejys
Senbuvis
Registravosi: 2013-11-16
Žinutės: 1676


Blaivus  5m.  5mÄ—n.  2d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Pasidžiaugiau , kaip tikras Lietuvis. Gerai pasakyta, tuo paÄiu piktai turint piktų kÄ—slų. 
Mest gert yra viena , bet prie to reik keist ir gyvenimÄ…. Jo bÅ«da , naikint pagieža , melÄ… , pyktį...... . Gal Äia gal kitam forume man buvo bandoma primest ar įrodyt , kad mano galvojimas siauras , na vamzdinis ar tunelinis , na karoÄia esi durnas ir tiek žinių. Ä®sivÄ—liau į tÄ… diskusija , bet tai man buvo dar viena gyvenimo pamoka , kad neverta Å¡vaistyt laiko ir finale likom visi savo tiesų įrodinÄ—tojai durniaus vietoj. PaÄia naujo gyvenimo (blaivÄ—jimo) formule (ar vadinkit kitaip) susikuri pats iÅ¡ daugelio blaivÄ—jimo bÅ«dų spektro. TurÄ—siu ar diena ar Å¡imta metų nepertraukiamos blaivybÄ—s staža aÅ¡ vis tiek turÄ—siu Å¡ia priklausomybe, o su ja jei duosiu jei valia ir visÄ… bÅ«rį kenÄianÄių žmonių.
Ir atsakant į šios temos užduodama klausimą "Ar tai jau pavojus?" taip su lig pirma pakeliama taurele.

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos