VšД® "Aukodeita"
Psichologijos klinikaVЕЎД® "Aukodeita"

BÅ«k blaivus!


Visi būdai siekti blaivybės yra geri, jei jie tinka žmogui ir netrukdo artimiesiems bei aplinkiniams

Jūs nesate prisijungę.

#1 2011-12-13 15:50:49

Fanta
Naujokas
Registravosi: 2011-12-13
Žinutės: 5

Ar tai jau pavojus?

Sveiki, jauÄiu, kad turiu labai didelį potraukį alkoholiui. Gan dažnai aplanko mintys, kad bÅ«tų labai neblogai iÅ¡gerti. Pati to noro iÅ¡sigÄ…stu, bet tas noras toks stiprus... Negeriu kasdien, negeriu po labai daug, bet... dažnai iÅ¡geriu butelį, kitÄ… alaus bÅ«dama viena namie, darbovietÄ—je vakarÄ—lių metu taip pat neatsisakau, dažnai net bÅ«nu tokių vakarÄ—lių iniciatore. Na neprisigeriu iki griuvinÄ—jimo, "pachmielo" taip pat nereikia, bet... kartu lyg ir baisoka genų, nes a.a. tÄ—tis, senelis turÄ—jo problemų su alkoholiu. Ar tai normalu? Ar jau ieÅ¡koti kokios pagalbos, nes prasigerti tai tikrai nenoriu? Žinau, kad pati Å¡io įproÄio ko gero nesugebÄ—siu atsisakyti, tuo labiau, kad jis man dar kol kas labai netrukdo gyventi. AÄiÅ«, jei kas atsakys.

Neprisijungęs

 

2011-12-13 15:50:49

Google

#2 2011-12-14 20:04:08

Å tirlicas
Naujokas
Registravosi: 2011-12-14
Žinutės: 1

Re: Ar tai jau pavojus?

Jeigu esi Äia, tai jau verÄia susimÄ…styti. Tau sprÄ™sti. AÅ¡ irgi Äia. Ir puikiai žinau kodÄ—l. Tik man nelabai sekas, tikiuosi tai laikina.

Neprisijungęs

 

#3 2011-12-16 14:32:42

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Å tirlicas teisus - jei jau esi Äia, t.y. ieÅ¡kai informacijos, tai susimÄ…styti tikrai reikia. Niekas negali nustatyti ribos, kada alkoholis pasidaro problema, tik pats žmogus... Vienam butelis degtinÄ—s per dienÄ… yra normalu, kitam ir vyno taurÄ— per mÄ—nesį jau problema...

Pagalvojus apie alkoholizmo paveldimumą (minėjai, kad tėvas ir senelis buvo priklausomi), tai tau nuo alaus ir visų kitų kvaišalų reikėtų laikytis kuo toliau... Bet kuriuo atveju, jei nustosi vartoti alkoholį, tikrai neprašausi - blaivus gyvenimas yra puikus :)

Neprisijungęs

 

#4 2011-12-16 21:58:35

Fanta
Naujokas
Registravosi: 2011-12-13
Žinutės: 5

Re: Ar tai jau pavojus?

Audronis rašė:

Bet kuriuo atveju, jei nustosi vartoti alkoholį, tikrai neprašausi - blaivus gyvenimas yra puikus smile

Na tÄ… aÅ¡ suprantu, bet kaip minÄ—jau, gÄ—rimas kol kas man tikrai netrukdo, tik norÄ—jau sužinoti, ar gresia koks rimtas pavojus. Neprisigeriu aÅ¡ tiek, kad kur nors be sÄ…monÄ—s volioÄiausi, niekad nebuvo, kad dÄ—l gÄ—rimo neiÅ¡eiÄiau į darbÄ… ar reikÄ—tų prieÅ¡ kaimynus raudonuoti, kad duris sumaiÅ¡iau. IÅ¡geriu man atrodo tiek, kiek ir dauguma normalių žmonių, tik kaip minÄ—jau, kad labai dažnai žiauriai noriu iÅ¡gerti, nors ir nereikia didelio kiekio iki pilnos laimÄ—s. Gal aÅ¡ Äia be reikalo baiminuosi? hmm

Neprisijungęs

 

#5 2011-12-20 11:01:58

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Fanta rašė:

<...> gÄ—rimas kol kas man tikrai netrukdo, tik norÄ—jau sužinoti, ar gresia koks rimtas pavojus. Neprisigeriu aÅ¡ tiek, kad kur nors be sÄ…monÄ—s volioÄiausi, niekad nebuvo, kad dÄ—l gÄ—rimo neiÅ¡eiÄiau į darbÄ… ar reikÄ—tų prieÅ¡ kaimynus raudonuoti, kad duris sumaiÅ¡iau.

Pati atsakei - kol kas netrukdo. Nenoriu būti blogas pranašas, bet tai tik laiko klausimas kada ateis tas metas, kai alkoholis taps didele problema... Kuo toliau, tuo bus sunkiau mesti gerti. Gerai pagalvok ar nori sulaukti to laiko, kai jau vienodai rodys sumaišytos duris, kaimynų reakcija ar voliojimasis gatvėje. Kaip jau minėjau - tik pats žmogus gali nustatyti ribą, kada alkoholis tampa problema. Jei manai, kad tau taip nėra, tai belieka pasidžiaugti už tave ir tikėti, kad esi teisi :)

Neprisijungęs

 

#6 2012-03-09 10:29:00

ViltÄ—
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mÄ—n.  18d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Labas rytas smile

Pritarsiu Audroniui, kad niekas netampa alkoholiku iš karto ir nepradeda voliotis gatvėje, elgtis agresyviai ar daryti pravaikštas. Visi alkoholikai pradeda gerti nuo vadinamų saikingų dozių. VISI - tai reikia aiškiai suprasti.

Alkoholis yra narkotinė medžiaga, nuo kurios neišvengiamai vystosi priklausomybė. O kai išsivysto priklausomybė, tuomet ji tampa nevaldoma, todėl net posakis atsirado: iš pradžių žmogus geria alkoholį, o vėliau jau alkoholis geria žmogų..

Ir atrodantys išoriškai normalūs alkoholį vartojantys žmonės labai dažnai jau turi didelių sveikatos ir psichikos sutrikimų. Juk jau kai voliojasi ar daro pravaikštas - tai jau prasidedanti degradacija, o iki to seka išoriškai "normalus" gyvenimas.

Ar visuomet dauguma yra teisi? Žmonės klydo, nes labai ilgą laiką nebuvo skelbiama tiesa apie alkoholį. Šiandien apie tai jau paskelbta viskas: Pasaulinė Sveikatos Organizacija patvirtino, kad alkoholis yra narkotinė medžiaga, nuo kurios vystosi priklausomybė. Tiesiog pasvarstykite, ar verta taip rizikuoti..

BlaivybÄ—s propaguotojai neturi jokių interesų, propaguodami sveikÄ… gyvensenÄ… (skirtingai nei skatinantys vartoti alkoholį). Jie tiesiog skleidžia tiesÄ… ir kvieÄia žmones pasirinkti sveikÄ… gyvensenÄ… smile .

Neprisijungęs

 

#7 2012-03-10 20:32:39

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Viltė rašė:

BlaivybÄ—s propaguotojai neturi jokių interesų, propaguodami sveikÄ… gyvensenÄ… (skirtingai nei skatinantys vartoti alkoholį). Jie tiesiog skleidžia tiesÄ… ir kvieÄia žmones pasirinkti sveikÄ… gyvensenÄ… :) .

Viename forume, paraÅ¡Ä™s gydymo įstaigos, kurį man pagelbÄ—jo tvarkytis su alkoholio problemomis, pavadinimÄ…, buvau iÅ¡vadintas tos įstaigos agentu, medžiojanÄiu pinigingus klientus...

Kartais gal ir sunku suprasti, kodÄ—l kažkas be jokių blogų minÄių renka ir dalinasi informacija, savo patirtimi, bei kvieÄia kitus tai daryti ir padÄ—ti dar nerandantiems savo kelio į blaivybÄ™.

Neprisijungęs

 

#8 2012-03-10 20:46:59

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Ar tai jau pavojus?

na išvadino agentu, juk jiem tik nemokama AA tinka. tik vat bėda - ir AA mėgsta pinigus, kai kuriose grupėse gan įkyriai siūlo pirkti jų literatūrą.

visi būdai yra geri, jei tik padeda. manau, kad kažkiek tai sumokėjus (jei moki pats, o ne giminės ir artimieji) atsiranda papildomas stimulas.

Neprisijungęs

 

#9 2012-03-11 11:22:53

ViltÄ—
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mÄ—n.  18d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Sveiki smile

AÅ¡ turÄ—jau omenyje tokius blaivybÄ—s propaguotojus, kurie laisvai (be jokių apmokÄ—jimų) skleidžia informacijÄ… apie blaivybÄ™ ir alkoholį, ir palaiko siekianÄius blaivybÄ—s žmones. Å tai kaip Audronis - jis skiria tam savo laikÄ… laisvanoriÅ¡kai ir geranoriÅ¡kai.

O metodikų propaguotojai - Äia visai kitas klausimas, jie iÅ¡ to gyvena.  Kiekvienas atlieka savo darbÄ…..

Neprisijungęs

 

#10 2012-03-11 11:36:18

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Ar tai jau pavojus?

Viltė rašė:

O metodikų propaguotojai - Äia visai kitas klausimas, jie iÅ¡ to gyvena.  Kiekvienas atlieka savo darbÄ…..

laba diena,

jei kažkas pasako, kad jam padėjo surasti kelią į blaivybę Minesotos programa, ir jis labai patenkintas, kad ten buvo - tai ar jis jau propaguotojas? manau, kad ne. juk Priklausomybės ligų centras jam komisinių nemoka.

Kita vertus, jei kažkÄ… tai giri - tai, man rodos, tuo paÄiu ir reklamuoji, argi netaip? Va pasakysiu, kad man labai patiko vasatÄ… savaitÄ—lÄ™ pabÅ«ti vienoje kaimo sodyboje prie gražaus ežero - kažkas ims ir patikÄ—s, nuvažiuos, bet argi tai bus komercinÄ— reklama?

malonaus sekmadienio, iki smile

Paskutinis taisÄ— Bimcius (2012-03-11 18:18:05)

Neprisijungęs

 

#11 2012-03-12 14:10:14

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Viltė rašė:

O metodikų propaguotojai - Äia visai kitas klausimas, jie iÅ¡ to gyvena.  Kiekvienas atlieka savo darbÄ…..

Manau, kad jei nebūtų paklausos, nebūtų ir pasiūlos...

Visuomet atsiras žmonių tikinÄiu, kad yra stebuklingas bÅ«das, mygtukas, kurį paspaudus iÅ¡kart iÅ¡sisprendžia priklausomybÄ—s problemos. Kai lankiau klubÄ…, psichiatras pasakojo, jog ateina turtingų žmonių, siÅ«lo labai didelius pinigus, kad tik gautų tableÄių nuo kurių iÅ¡kart pasveiktų. Ir labai nustemba, kai jiems pasakoma, kad tokių vaistų paprasÄiausiai nÄ—ra...

Kita vertus yra žmonių, kuriems sumokÄ—ti už metodikos taikymÄ… pinigai yra neblogas stimulas nemesti pradÄ—to darbo – „SumokÄ—jau tokius pinigus, tai kaip dabar.“ Kitiems pagalba iÅ¡ tikro labai padeda, juk visuomet lengviau, kai gali į kažkÄ… atsiremti, o Äia, kaip ir „mokamas palaikymas“.

Neprisijungęs

 

#12 2012-03-12 16:03:22

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Ar tai jau pavojus?

Audronis rašė:

Kita vertus yra žmonių, kuriems sumokÄ—ti už metodikos taikymÄ… pinigai yra neblogas stimulas nemesti pradÄ—to darbo – „SumokÄ—jau tokius pinigus, tai kaip dabar.“ Kitiems pagalba iÅ¡ tikro labai padeda, juk visuomet lengviau, kai gali į kažkÄ… atsiremti, o Äia, kaip ir „mokamas palaikymas“.

įžvelgiu analogijÄ… su mankÅ¡ta namuose ir sporto klubo abonementu - namie tingisi, o ten tai pinigÄ—liai sumokÄ—ti, tai kaip Äia nesinaudoti big_smile

Neprisijungęs

 

#13 2012-03-13 12:35:16

ViltÄ—
Aktyvus narys
Miestas: Vilnius
Registravosi: 2012-02-27
Žinutės: 92
Tinklapis  

Blaivus  17m.  7mÄ—n.  18d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Pritarsiu: ne visi gali dirbti savarankiškai, todėl analogija su mankšta į dešimtuką smile .

Neprisijungęs

 

#14 2012-03-16 13:18:55

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Taip, analogija vykusi. Tik nereikia pamirÅ¡ti, kad ar klube ar namie, mankÅ¡tintis vistiek reikÄ—s paÄiam. Tas pats ir su įvairiomis alkoholizmo gydymo metodikomis – kad ir kiek sumokÄ—si, su savimi dirbti vis tiek reikÄ—s. Joks vadovas, treneris ar dar kas nors, nepadÄ—s susitvarkyti su savo vidumi, jis tik nukreips teisingu keliu, kuriuo eidamas pasieksi geriausiÄ… rezultatÄ….

Neprisijungęs

 

#15 2012-03-16 14:44:05

Bimcius
Aktyvus narys
Registravosi: 2012-03-01
Žinutės: 139

Re: Ar tai jau pavojus?

Audronis rašė:

Taip, analogija vykusi. Tik nereikia pamirÅ¡ti, kad ar klube ar namie, mankÅ¡tintis vistiek reikÄ—s paÄiam. Tas pats ir su įvairiomis alkoholizmo gydymo metodikomis – kad ir kiek sumokÄ—si, su savimi dirbti vis tiek reikÄ—s. Joks vadovas, treneris ar dar kas nors, nepadÄ—s susitvarkyti su savo vidumi, jis tik nukreips teisingu keliu, kuriuo eidamas pasieksi geriausiÄ… rezultatÄ….

tai žinoma, kad be savo pastangų nieko nebus.Bet kad nepadės, tai nesutinku, nes jei jau nukreipia teisingu keliu, tai, vadinasi, ir padeda. Argi ne taip?

Neprisijungęs

 

#16 2012-03-16 14:53:56

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Norėjau pasakyti „niekas už tave nesusitvarkys, gali tik padėti tai padaryti“.

Diena matomai tokia, klaviatÅ«ros normaliai nesuspaudžioju, vis raidÄ—s žodžiuose atvirkÅ¡Äiai dÄ—liojasi, kÄ… jau apie mintis kalbÄ—ti ;)

Neprisijungęs

 

#17 2013-04-08 11:30:21

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Sveiki,kad negalima naudoti jokių preparatų su alkoholių tai tikrai,vieniems užtenka ir laÅ¡iukų kad užsikabintu,kitiems didesnÄ—s dozÄ—s,bet to bandyti nepatarÄiau niekam,galiu paraÅ¡yti iÅ¡ savo patirties per velykas,žmona padarÄ— naminio alaus,pirmÄ… dienÄ… žinau kad dar nÄ—ra jokio alko,tai iÅ¡gÄ—riau stiklinÄ™,ir antrÄ… dienÄ… kažkaip nesusimastes iÅ¡gÄ—riau porÄ… stiklinių,ir iÅ¡ karto atsirado noras alkoholiui,pats velnias pradÄ—jo gundyti iÅ¡gerti,bet laimei aÅ¡ buvau stipresnis už jį,ir nepasidaviau,o noras buvo jau tikrai,tai vat kokios mažytÄ—s dozÄ—s gali privesti prie didelÄ—s nelaimÄ—s,tad JÅ«ra,nusiteik ir saugokis bet ko,net giros iÅ¡ parduotuvÄ—s,kur bent kiek yra laipsnių,pradžioje norÄ—sis saldumynų,paskui kavos,bet su laiku ir tai praeina,laikykis JÅ«ra,mes su tavimi,tisliau ne laikykis,bet gyvenk blaivų gyvenimÄ….

Neprisijungęs

 

#18 2013-04-09 16:51:57

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

skorpionas rašė:

Sveiki,kad negalima naudoti jokių preparatų su alkoholių tai tikrai,vieniems užtenka ir laÅ¡iukų kad užsikabintu,kitiems didesnÄ—s dozÄ—s,bet to bandyti nepatarÄiau niekam,galiu paraÅ¡yti iÅ¡ savo patirties per velykas,žmona padarÄ— naminio alaus,pirmÄ… dienÄ… žinau kad dar nÄ—ra jokio alko,tai iÅ¡gÄ—riau stiklinÄ™,ir antrÄ… dienÄ… kažkaip nesusimastes iÅ¡gÄ—riau porÄ… stiklinių,ir iÅ¡ karto atsirado noras alkoholiui,pats velnias pradÄ—jo gundyti iÅ¡gerti,bet laimei aÅ¡ buvau stipresnis už jį,ir nepasidaviau,......

Tai sakai netyÄia kitÄ… dienÄ… pora stiklinių naminio alaus? Na na...
Sakai stipresnis buvai? Sustojai? O gal visgi alkoholis stipresnis ir gudresnis šiuo atveju? Gal tokios dozės kaip tik ir reikėjo kad ir sąžinė rami būtų ir paslėptas poreikis patenkintas?
Rašau taip nes manau, kad yra esminis skirtumas tarp nevartojimo ir kad ir labai saikingo vartojimo. Ar vartojimo su labai didelėm pertraukom.

Neprisijungęs

 

#19 2013-04-09 18:47:21

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Marijus rašė:

skorpionas rašė:

Sveiki,kad negalima naudoti jokių preparatų su alkoholių tai tikrai,vieniems užtenka ir laÅ¡iukų kad užsikabintu,kitiems didesnÄ—s dozÄ—s,bet to bandyti nepatarÄiau niekam,galiu paraÅ¡yti iÅ¡ savo patirties per velykas,žmona padarÄ— naminio alaus,pirmÄ… dienÄ… žinau kad dar nÄ—ra jokio alko,tai iÅ¡gÄ—riau stiklinÄ™,ir antrÄ… dienÄ… kažkaip nesusimastes iÅ¡gÄ—riau porÄ… stiklinių,ir iÅ¡ karto atsirado noras alkoholiui,pats velnias pradÄ—jo gundyti iÅ¡gerti,bet laimei aÅ¡ buvau stipresnis už jį,ir nepasidaviau,......

Tai sakai netyÄia kitÄ… dienÄ… pora stiklinių naminio alaus? Na na...
Sakai stipresnis buvai? Sustojai? O gal visgi alkoholis stipresnis ir gudresnis šiuo atveju? Gal tokios dozės kaip tik ir reikėjo kad ir sąžinė rami būtų ir paslėptas poreikis patenkintas?
Rašau taip nes manau, kad yra esminis skirtumas tarp nevartojimo ir kad ir labai saikingo vartojimo. Ar vartojimo su labai didelėm pertraukom.

Na Äia manau Marijau visai nesupratai mano minties,todÄ—l paraÅ¡au aiÅ¡kiai,kÄ… norÄ—jau pasakyti,kad suprastum ir Tu,norÄ—jau pasakyti kad net mažiausios dozÄ—s gali privesti prie blogų pasekmių,kad ir vaistai spiritiniu pagrindu,kad ir gira iÅ¡ parduotuvÄ—s,kurioje,kaip ir naminiame aluje,1-2 laipsniai,kad iÅ¡gÄ—riau porÄ… stiklinių ir atsirado noras tam,kuo visada tik bjaurÄ—jausi,kad apsaugoti kitus nuo tokių klaidų,apsaugoti naujokus,tik pradedanÄius,Äia yra JÅ«ros dienoraÅ¡tis,praÅ¡Ä— moteris patarimų tai ir dalinuosi kÄ… žinau ir kÄ… esu patyres,darau tai kÄ… darome visi,o man atsirado noras vartoti alkoholį o, ne mintis tai daryti,esu pakankamai mokytas atskiti tokias bÅ«senas,ir kaip nuo to apsisaugoti,ir kaip nepasiduoti,jei idomu galiu pasakyti kÄ… dariau,pasikųriau pirtį,gerai iÅ¡prakaitavau,iÅ¡siparinau, atsipalaidavau,ir viskÄ… kaip ranka nuÄ—mÄ—,gero vakaro visiems.

Neprisijungęs

 

#20 2013-04-10 09:56:19

Marijus
Senbuvis
Miestas: Kaunas
Registravosi: 2011-12-25
Žinutės: 1065


Blaivus  18m.  8mÄ—n.  18d. 
NerÅ«kau  17m.  9mÄ—n.  4d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

skorpionas rašė:

.....
Na Äia manau Marijau visai nesupratai mano minties,todÄ—l paraÅ¡au aiÅ¡kiai,kÄ… norÄ—jau pasakyti,kad suprastum ir Tu,norÄ—jau pasakyti kad net mažiausios dozÄ—s gali privesti prie blogų pasekmių,kad ir vaistai spiritiniu pagrindu,kad ir gira iÅ¡ parduotuvÄ—s,kurioje,kaip ir naminiame aluje,1-2 laipsniai,kad iÅ¡gÄ—riau porÄ… stiklinių ir atsirado noras tam,kuo visada tik bjaurÄ—jausi,kad apsaugoti kitus nuo tokių klaidų,apsaugoti naujokus,tik pradedanÄius,Äia yra JÅ«ros dienoraÅ¡tis,praÅ¡Ä— moteris patarimų tai ir dalinuosi kÄ… žinau ir kÄ… esu patyres,darau tai kÄ… darome visi,o man atsirado noras vartoti alkoholį o, ne mintis tai daryti,esu pakankamai mokytas atskiti tokias bÅ«senas,ir kaip nuo to apsisaugoti,ir kaip nepasiduoti,jei idomu galiu pasakyti kÄ… dariau,pasikųriau pirtį,gerai iÅ¡prakaitavau,iÅ¡siparinau, atsipalaidavau,ir viskÄ… kaip ranka nuÄ—mÄ—,gero vakaro visiems.

Ai tai tipo jei pažysti savo būsenas ir esi išmokytas atsipalaiduoti, tai gali sau ramiau pliūrint naminį alų?
Dabar supratau teisingai? IÅ¡prakaituoji - ir nesikaito. :D

O man atrodo taip: cheminÄ—s priklausomybÄ—s mechanizmas pasamonÄ—je užsisuko, pareikalavo dozÄ—s... ir gavo... Tada nurimo, atsibudo sveikas protas ir Ä—mÄ— teisintis, gintis, iÅ¡lygų ieÅ¡koti. Va, atseit, atsipalaiduosiu techniÅ¡kai, paanalizuosiu jausmus, pirtelÄ—j mandroj pasipersiu ir neužskaitys man to alkoholio...  Ir vÄ—l ramu, gera ... kito karto.

Bent jau mano patirtis tokia.

Neprisijungęs

 

#21 2013-04-10 19:38:21

Troja
Senbuvis
Registravosi: 2012-06-18
Žinutės: 739


Blaivus  11m.  4mÄ—n.  9d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Savo laiku kai aukÅ¡tas Britanijos pareigÅ«nas paklausÄ— ÄŒerÄilio, kaip jam patiko jo kalba Bendruomenių rÅ«muose, ÄŒerÄilis atsakÄ—:

"Kai tu pakilai į tribūną, tai nežinojai, ką sakyti, kai sakei kalbą, nežinojai ką sakai, o kai baigei kalbėti, nežinojai, ką pasakei" smile


Gyvenimas duoda ne tai, ko tu nori, o tai, ko tau reikia...

Neprisijungęs

 

#22 2013-04-10 19:46:43

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

Užtai, Marijau, kaip patogu – įkalei alaus ar Å¡napso stiklinÄ™, neužsikabinai ir toliau blaivybÄ™ skaiÄiuoji... Tikriausiai taip daug kam patiktų, deja, realybÄ— kitokia, jei jau „pamaitinai“ savo draugÄ™ priklausomybÄ™, vadinasi ji eilinį kartÄ… tave sudorojo :( Didžiausia bÄ—da, kad po tokių sÄ…lyginai nekaltų užragavimų gali atslinkti pilnas kablys, tik laiko klausimas kada tai įvyks. NorÄ—Äiau klysti ir bÅ«ti neteisus, bet patirtis rodo kÄ… kitÄ…...

Neprisijungęs

 

#23 2013-04-11 11:21:19

skorpionas
Senbuvis
Registravosi: 2012-12-13
Žinutės: 441

Re: Ar tai jau pavojus?

Audronis rašė:

Užtai, Marijau, kaip patogu – įkalei alaus ar Å¡napso stiklinÄ™, neužsikabinai ir toliau blaivybÄ™ skaiÄiuoji... Tikriausiai taip daug kam patiktų, deja, realybÄ— kitokia, jei jau „pamaitinai“ savo draugÄ™ priklausomybÄ™, vadinasi ji eilinį kartÄ… tave sudorojo sad Didžiausia bÄ—da, kad po tokių sÄ…lyginai nekaltų užragavimų gali atslinkti pilnas kablys, tik laiko klausimas kada tai įvyks. NorÄ—Äiau klysti ir bÅ«ti neteisus, bet patirtis rodo kÄ… kitÄ…...

Sveiki Audroni ir Marijau,aÅ¡ pasikalbÄ—jau su giminaiÄiu kuris gyvena aukÅ¡taitijoje,ir galų gale supratau kodÄ—l jÅ«s mane taip puolate,jau buvau pradÄ—jes galvoti negerai apie judu,jog jÅ«sų visai prieÅ¡ingi tikslai nei Äia deklaruojate,galiu palyginti mÅ«sų supratimus apie naminį alų,aukÅ¡taiÄiai su žemaiÄiu susikalbÄ—jo kaip norvegas su turku,dabar paaiÅ¡kinsiu dar aiÅ¡kiau,jei daeis tai aÄiÅ« Dievui,jei ne tai kÄ… jau padarysi,žemaitiÅ¡kas naminis alus visai be laipsnių,tik po kiek laiko atsiranda jame gal 1 laipsnis alkoholio,kadangi dedasi tenai ir mielių ir cukraus,bet antiek mažai,jog iÅ¡ dviejų stiklinių alkoholio mažiau nei iÅ¡ dvideÅ¡imt laÅ¡iukų vaistų,alkoholio pagrindu,mažiau nei parduotuvÄ—je parduodamos giros,dabar sužinojau kad aukÅ¡taitiÅ¡kas alus turi daug laipsnių,net labai daug,tai du skirtingi dalykai,ir aÅ¡ kaiptik norÄ—jau paaiÅ¡kinti naujokams,jog ir tas vienas laipsnis,gali sukelti norÄ… vartojimui,kad reikia saugotis net giros ar vaistų tam tikrų,linkiu atidžiau skaityti,domÄ—tis tuom kÄ… raÅ¡ote, ir bÅ«ti geranoriÅ¡kiems kitų atžvilgiu,visiems linkiu gražios pavasario dienos.

Neprisijungęs

 

#24 2013-04-11 11:32:27

Jeronimas
Senbuvis
Miestas: Kretinga
Registravosi: 2013-02-24
Žinutės: 254


Blaivus  11m.  2mÄ—n.  0d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

skorpionas rašė:

Audronis rašė:

Užtai, Marijau, kaip patogu – įkalei alaus ar Å¡napso stiklinÄ™, neužsikabinai ir toliau blaivybÄ™ skaiÄiuoji... Tikriausiai taip daug kam patiktų, deja, realybÄ— kitokia, jei jau „pamaitinai“ savo draugÄ™ priklausomybÄ™, vadinasi ji eilinį kartÄ… tave sudorojo sad Didžiausia bÄ—da, kad po tokių sÄ…lyginai nekaltų užragavimų gali atslinkti pilnas kablys, tik laiko klausimas kada tai įvyks. NorÄ—Äiau klysti ir bÅ«ti neteisus, bet patirtis rodo kÄ… kitÄ…...

Sveiki Audroni ir Marijau,aÅ¡ pasikalbÄ—jau su giminaiÄiu kuris gyvena aukÅ¡taitijoje,ir galų gale supratau kodÄ—l jÅ«s mane taip puolate,jau buvau pradÄ—jes galvoti negerai apie judu,jog jÅ«sų visai prieÅ¡ingi tikslai nei Äia deklaruojate,galiu palyginti mÅ«sų supratimus apie naminį alų,aukÅ¡taiÄiai su žemaiÄiu susikalbÄ—jo kaip norvegas su turku,dabar paaiÅ¡kinsiu dar aiÅ¡kiau,jei daeis tai aÄiÅ« Dievui,jei ne tai kÄ… jau padarysi,žemaitiÅ¡kas naminis alus visai be laipsnių,tik po kiek laiko atsiranda jame gal 1 laipsnis alkoholio,kadangi dedasi tenai ir mielių ir cukraus,bet antiek mažai,jog iÅ¡ dviejų stiklinių alkoholio mažiau nei iÅ¡ dvideÅ¡imt laÅ¡iukų vaistų,alkoholio pagrindu,mažiau nei parduotuvÄ—je parduodamos giros,dabar sužinojau kad aukÅ¡taitiÅ¡kas alus turi daug laipsnių,net labai daug,tai du skirtingi dalykai,ir aÅ¡ kaiptik norÄ—jau paaiÅ¡kinti naujokams,jog ir tas vienas laipsnis,gali sukelti norÄ… vartojimui,kad reikia saugotis net giros ar vaistų tam tikrų,linkiu atidžiau skaityti,domÄ—tis tuom kÄ… raÅ¡ote, ir bÅ«ti geranoriÅ¡kiems kitų atžvilgiu,visiems linkiu gražios pavasario dienos.

Zemaitijoj vadinasi naminis alus,o aukstaitijoj galima vadinti namine gira.Tiek ziniu ir geros dienos.

Neprisijungęs

 

#25 2013-04-11 11:44:20

Audronis
Senbuvis
Miestas: Jonava
Registravosi: 2011-12-10
Žinutės: 1887


Blaivus  24m.  5mÄ—n.  1d. 
NerÅ«kau  15m.  5mÄ—n.  13d. 

Re: Ar tai jau pavojus?

skorpione, niekas tavęs nepuola. Šiaip tai aš viską skaitau labai atidžiai, bet alus yra alus, su puse laipsnio ar su aštuoniais. Niekada per blaivybės laikotarpį negėriau bealkoholinio, parduotuvėse parduodamo alaus. Esu išgėręs stiklinę naminės, mano paties iš vakaro darytos giros ir supratau, kad man jos gerti nereikia, nors laipsnių ten ir nebuvo... Mums pavojinga net girą gerti, nesvarbu, kad ji sintetinė, o ką jau kalbėti apie alų. Vien gėrimo pavadinimas ką reiškia! Nereikia savęs apgaudinėti geriant bealkoholinį alų ar vyną, nuo jų vienas mažytis žingsnelis iki alkoholinio. Tą patį sako ir daugelis sveikimo programų...

Neprisijungęs

 

Forumo apaÄia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Bukblaivus.lt © 2011–2024 Visos teisÄ—s saugomos